Reklama:
CFM Protein Smartlabs 1+1 za 777 Kč!
Velmi omezený počet kusů. Akce jen na pár dní! Více zde.

EVL´s Prague Pro soutěží
druhé kvalifikační úrovně!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Toney Freeman
- vítěz kvalifikačního žebříčku pro sezónu 2013

Současný systém profesionální divize IFBB, kdy se z každé profesionální soutěže (s výjimkou samotné Olympie) na následující Olympia Weekend vždy přímo kvalifikuje pouze vítěz a závodníci z druhého až pátého místa sbírají body do kvalifikačního žebříčku, se přes prvotní mírné rozpaky osvědčil.

Skutečnost, že na Olympii přímo postupují pouze šampióni, startovním polím všech osmi soutěží, na kterých se v rámci Olympia Weekendu závodí, dodává potřebnou kvalitu. Žebříček je pak šancí pro borce ze širší profesionální špičky, aby si i oni díky svým kvalitám a soutěžní aktivitě mohli splnit svůj sen a měli šanci se prestižní soutěže rovněž zúčastnit.

Žebříček, z něhož se v každé kategorii na Olympii kvalifikuje vždy pětice závodníků s nejvyšším počtem bodů, se v profesionální divizi IFBB poprvé objevil v sezóně 2012 a závodníci se jeho prostřednictvím k účasti na Olympia Weekendu mohli nominovat i letos. Aby žebříček odrážel kvalitu jednotlivých soutěží, počet bodů, které se do něj za umístění udělují, není jednotný, ale závisí na tom, jakou má to či ono klání úroveň.

Vedení profesionální divize IFBB shledalo původní rozdělení soutěží podle jejich úrovně do čtyř skupin (naleznete jej v tomto článku) již jako neaktuální a neoptimální. Proto se od sezóny 2014 (tj. na všech soutěžích konaných po Olympia Weekendu 2013) toto rozdělení mění! Změna se tentokrát týká i České republiky, když se EVL´s Prague Pro, které našlo svůj termín v podzimní části sezóny, posouvá ze skupiny závodů poslední úrovně do skupiny druhé, po boku New York Pro, Arnold Classic Europe a Dubai Pro.

Kolik bodů si závodníci za umístění na jednotlivých soutěžích nově připíšou, nastiňuje následující tabulka. Rozdělení bodů platí pro všech osm kategorií, z nichž se v současnosti lze na Olympia Weekend kvalifikovat, a to kulturistiku mužů open, kulturistiku mužů do 212 liber, kulturistiku žen, fitness žen, bodyfitness, bikini a physique mužů a žen. Nadále platí, že ze samotného Olympia Weekendu se na následující ročník akce přímo kvalifikuje pětice nejlepších sportovců z každé kategorie. Nikterak není dotčeno ani pravidlo, že vítěz soutěže má kvalifikaci zajištěnou doživotně.


Systém bodování v žebříčku pro sezónu 2014

Umístění Arnold Classic Arnold Classic Europe, New York Pro, EVL´s Prague Pro, Dubai Pro Arnold Classic Brasil, Pittsburgh Pro, China Pro Ostatní GP
2. místo 8 6 5 4
3. místo 7 5 4 3
4. místo 6 4 3 2
5. místo 5 3 2 1


Zdroj:
www.ifbbpro.com

Foto:
www.eastlabs.sk


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 20 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínStrongman´s Games Aš 2021 - video a r...
CIZO (20:36) • Protože je autor guma, psal ten report přerušovaně asi v deseti časových úsecích a posl...
magazínDennis Wolf a jeho trénink zad
PrivateBlueVenusTV (16:20) • A kto je zvedavý na to, ako si vrabec alebo holub zobe, lieta, čviriká, hrkúta. Skoro n...
magazínStrongman´s Games Aš 2021 - video a r...
Ailton32 (15:34) • Nechci být držkatý :D ale chybí vám tam zercher dřep pro profi 220kg :D
magazínDennis Wolf a jeho trénink zad
LaFontaine (14:57) • Aniž bych to nějak hodnotil, tak je na tohle někdo v diskuzi o tréninku Dennise Wolfa z...
magazínDennis Wolf a jeho trénink zad
PrivateBlueVenusTV (13:35) • No tak mi odpusť, že nie som `biorobot`, a dovolím si byť originálny vo väčšej miere, n...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie