Reklama:

EVL´s Prague Pro soutěží
druhé kvalifikační úrovně!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Toney Freeman
- vítěz kvalifikačního žebříčku pro sezónu 2013

Současný systém profesionální divize IFBB, kdy se z každé profesionální soutěže (s výjimkou samotné Olympie) na následující Olympia Weekend vždy přímo kvalifikuje pouze vítěz a závodníci z druhého až pátého místa sbírají body do kvalifikačního žebříčku, se přes prvotní mírné rozpaky osvědčil.

Skutečnost, že na Olympii přímo postupují pouze šampióni, startovním polím všech osmi soutěží, na kterých se v rámci Olympia Weekendu závodí, dodává potřebnou kvalitu. Žebříček je pak šancí pro borce ze širší profesionální špičky, aby si i oni díky svým kvalitám a soutěžní aktivitě mohli splnit svůj sen a měli šanci se prestižní soutěže rovněž zúčastnit.

Žebříček, z něhož se v každé kategorii na Olympii kvalifikuje vždy pětice závodníků s nejvyšším počtem bodů, se v profesionální divizi IFBB poprvé objevil v sezóně 2012 a závodníci se jeho prostřednictvím k účasti na Olympia Weekendu mohli nominovat i letos. Aby žebříček odrážel kvalitu jednotlivých soutěží, počet bodů, které se do něj za umístění udělují, není jednotný, ale závisí na tom, jakou má to či ono klání úroveň.

Vedení profesionální divize IFBB shledalo původní rozdělení soutěží podle jejich úrovně do čtyř skupin (naleznete jej v tomto článku) již jako neaktuální a neoptimální. Proto se od sezóny 2014 (tj. na všech soutěžích konaných po Olympia Weekendu 2013) toto rozdělení mění! Změna se tentokrát týká i České republiky, když se EVL´s Prague Pro, které našlo svůj termín v podzimní části sezóny, posouvá ze skupiny závodů poslední úrovně do skupiny druhé, po boku New York Pro, Arnold Classic Europe a Dubai Pro.

Kolik bodů si závodníci za umístění na jednotlivých soutěžích nově připíšou, nastiňuje následující tabulka. Rozdělení bodů platí pro všech osm kategorií, z nichž se v současnosti lze na Olympia Weekend kvalifikovat, a to kulturistiku mužů open, kulturistiku mužů do 212 liber, kulturistiku žen, fitness žen, bodyfitness, bikini a physique mužů a žen. Nadále platí, že ze samotného Olympia Weekendu se na následující ročník akce přímo kvalifikuje pětice nejlepších sportovců z každé kategorie. Nikterak není dotčeno ani pravidlo, že vítěz soutěže má kvalifikaci zajištěnou doživotně.


Systém bodování v žebříčku pro sezónu 2014

Umístění Arnold Classic Arnold Classic Europe, New York Pro, EVL´s Prague Pro, Dubai Pro Arnold Classic Brasil, Pittsburgh Pro, China Pro Ostatní GP
2. místo 8 6 5 4
3. místo 7 5 4 3
4. místo 6 4 3 2
5. místo 5 3 2 1


Zdroj:
www.ifbbpro.com

Foto:
www.eastlabs.sk


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 44 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
ygg (16:08) • `Bohužel nelze stoprocentně říct, kdo je čistý a komu to jen nezjistili.` ... správně....
magazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
seul (16:03) • Vypadá výborně,to je jasné. Jasné mi ale úplně není proč ho tak zkušený trenér jako je...
magazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
ygg (16:00) • Proč by tu třeba Osladil nebo Šádek nebo Zámolová neměli mít videology? Oni něco porušu...
magazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
Zodiak411 (15:56) • A to jako proč je to prasárna? Podle této logiky by tu videolog nemohl mít prakticky ni...
magazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
ZdenekRazic (15:10) • ygg: tak v tom pripade by tu nemel mit videolog asi nikdo...😂🙈 mozna tak Orava a Prchal...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra