Reklama:

Mr. Olympia 2013:
výsledky a fotografie!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Celá druhá polovina posledního zářijového týdne se ve světě kulturistiky nesla v duchu letošního ročníku Olympia Fitness & Performance Weekend Joea Weidera. Na středeční setkání závodníků navázala jejich čtvrteční tisková konference, v pátek se odehrálo semifinále i finále Fitness, Bikini a Ms. Olympia a došlo také na očekávaný prejudging Mr. Olympia.

V tuto chvíli se celý Olympia Weekend chýlí ke konci, když je rozhodnuto již i o šampiónech posledních klání, která jsou součástí tradiční akce - Figure Olympia, Olympia 212 Showdown a Mr. Olympia. A jak soutěže dopadly?


Mr. Olympia 2013

Devětačtyřicátý ročník Mr. Olympia nabídl souboj dvaceti borců. V pátečním semifinále rozhodčí sice přidělovali pouze polovinu bodů, když ta druhá bývá tradičně udělována ve finále, přesto však poměrně jasně rozdali karty. V posledním semifinálovém vyvolávání, v němž se bojovalo o rozdělení míst v první pětici, totiž nenechali pózovat obhájce titulu Phila Heatha a bezprostředně poté, kdy si jej vyžádali, ho opět poslali zpět mimo světla reflektorů. Dennis Wolf, Kai Greene, Shawn Rhoden a Dexter Jackson od té chvíle již soupeřili jen o to, jak si mezi sebe rozdělí umístění od druhé do páté příčky.

Finále, během nějž se mimochodem každý závodník uvedl krátkou předtočenou vzpomínkou na letos zesnulého tvůrce soutěže Joea Weidera, na tomto rozložení sil již nic nezměnilo, a to ani přesto, že se do prvního vyvolávání druhé poloviny soutěže díky mírnému zlepšení formy probojoval Jay Cutler.

Třiatřicetiletý Heath vybojoval svůj třetí titul Mr. Olympia a stal se prvním kulturistou od dob Ronnieho Colemana, který ze soutěže dokázal získat tři vítězství v řadě. Phil, který letos prožíval těžké chvíle, když se jeho manželka podrobila náročné léčbě rakoviny prsu, závodil ještě o něco málo ostřejší a plnější než vloni a o jeho vítězství tentokrát nebylo pochyb.

Sám o tom, že jej nikdo nepředstihne, dobře věděl již na konci semifinále, kdy se vlastně již bez jeho účasti odehrálo zmíněné poslední vyvolávání. Že jej rozhodčí z vyvolávání poslali pryč, ještě než udělal první pózu, jako tomu bylo právě během pátečního prejudgingu, se mu prý naposledy stalo mezi amatéry. Cítil se v tu chvíli podle svých slov skvěle, protože věděl, že svou práci odvedl dobře, a tušil, že se mu povedlo to, oč neúspěšně usiloval vloni, a to že soutěži dominuje.

Rozdíl mezi Philem a jeho soupeři nezvětšovalo jen jeho mírné zlepšení, ale také skutečnost, že jeho loňský největší soupeř Kai Greene tentokrát na pódium přinesl trochu jinou formu než vloni, kdy byl sice plnější, ale zato méně ostrý.

Pokud se vrátíme k samotnému Heathovi a jeho přednostem, je kromě špičkové připravenosti, kvality svalstva a onoho třídimenzionálního efektu, který tak dobře umí vytvářet zřejmě pouze on, třeba vyzdvihnout i fantastické paže, hamstringy či tvrdé a napruhované hýždě. Z výhrad k víkendovému představení amerického závodníka zopakujme tu, kterou jsme uvedli již při hodnocení jeho pátečního vystoupení, a to že i on měl zejména po dobu prejudgingu v některých okamžicích určité problémy s kontrolou břicha.

Zatímco vloni Kai Greene bojoval o vítězství, letos jej kvůli ne zcela ideální ostrosti čekal tvrdý boj o to, aby byl vůbec druhý, když se na jeho místo tlačil výrazně vylepšený Dennis Wolf. Ke Greenovým přednostem tradičně patřilo obrovské množství svalové hmoty, zajímavé tvary, které jej výrazně odlišují od jeho soupeřů, a tentokrát na pódiu zaujal i větší dravostí, která mu dříve často chyběla.

Čtyřiatřicetiletý německý profík Dennis Wolf již po semifinále zářil štěstím a při rozhovorech pro zámořská média měl pro něj nebývale široký úsměv ve tváři. Tušil totiž, že je velmi blízko umístění v první trojici, o němž snil od doby, kdy na soutěži v roce 2008 skončil čtvrtý. Nakonec medaili z Olympie skutečně získal a dodává, že pro kluky z Německa je to něco jako na soutěži zvítězit. Ke třetí příčce 180 cm vysokému borci pomohlo již zmíněné zlepšení. Dennis byl na pódiu tvrdý a vysušený, nabídl neskutečné, kulaté kvadricepsy, skvělé hamstringy i úctyhodně široká záda. Na rozdíl od svých předcházejících soutěží tentokrát navíc dokázal své břišní svaly držet pod kontrolou.

Na vloni třetího Shawna Rhodena tentokrát zbylo čtvrté místo. Perfektně stavený Američan nabídl zřejmě nejsymetričtější postavu startovního pole, znatelné zlepšení v celkových objemech a přitom stále i velmi úzký pas.

Páté místo vybojoval veterán a vítěz Mr. Olympia z roku 2008 Dexter Jackson, který se i ve třiačtyřiceti letech stále dokáže držet mezi nejlepšími. Byl symetrický, plný a jako tradičně bezchybně vysekaný. Podobně jako někteří další borci i on by potřeboval lépe kontrolovat střed těla, což je problém, který se u Dextera poprvé patrněji projevil na letošním Arnold Classic.

Až se šestým místem se při návratu na pódium po zranění levého bicepsu ze září 2011 musel spokojit čtyřnásobný šampión Jay Cutler. Ten se ve čtyřiceti letech nedokázal vrátit k bývalým objemům a plnosti svalů a po semifinále si někteří mysleli, že se Cutler neumístí ani v první šestici. Že se mu to nakonec povedlo, je dáno určitým zlepšením ve finální dotaženosti, jehož se mu podařilo dosáhnout mezi semifinálovou a finálovou částí soutěže. Jay si byl již po prejudgingu vědom, že na medaili letos nedosáhne, přesto říkal, že se cítí dobře a je rád, že může být zpátky na pódiu. Sám byl připraven na všechno a vrátil se především kvůli samotným závodům a fanouškům. Od těch se mu v Orleans Areně, kde se soutěž konala, dostalo vřelého přijetí.

V překvapivé formě do soutěže nastoupil šestatřicetiletý Roelly Winklaar, kterému odluka od trenérky Sibil Peetersové očividně svědčí. Závodník podporovaný společností BSN nabídl výrazně větší objemy než na stejné soutěži vloni a byl velmi blízko tomu, aby se probojoval do první šestice. I se sedmou příčkou však přesto jistě bude spokojený, protože již po semifinále prozradil, že za umístění v nejlepší desítce bude vděčný.

Osmé místo připadlo nováčkovi soutěže Mamdouhu Elssbiayovi, který by mohl být možná i o něco výše, pokud by nezadržoval tenký film vody v podkoží. Nadále také platí, že by měl pracovat na kvalitě a separaci svalů, jíž se mu zatím v porovnání s absolutní špičkou nedostává. S ohledem na to, že je mu pouze devětadvacet let a kulturistickému tréninku se údajně věnuje pouze tři roky, jeho čas pravděpodobně teprve přijde.

Poměrně úspěšný debut na závodech absolvovali i dvanáctý Cedric McMillan a čtrnáctý Steve Kuclo. První k tomu, aby mohl pomýšlet na vyšší příčky, musí na pódium Mr. Olympia příště přinést vyšší tvrdost a dost možná také lepší objemy. Druhý v osmadvaceti letech potřebuje zapracovat na detailech a svalové vyzrálosti.

Někteří tvrdí, že celý letošní ročník Mr. Olympia byl o střídání generací. Cutler, Warren, Freeman, Johnnie Jackson a Victor Martinez jsou podle nich na odchodu ze scény, kde je mají nahradit zlepšující se Winklaar nebo talentovaní mladí borci, jakými jsou Kuclo a Elssbiay. Zda tomu tak skutečně bude, nebo veteráni ještě neřekli poslední slovo, bude jistě zajímavé sledovat!

Co dodat k celé soutěži? Nový rozměr jí dal velmi emotivní závěr, který samotnému vyhlášení výsledků předcházel. Začal jej posedown nejlepších deseti účastníků soutěže, kteří při něm sestoupili z pódia a zašli až hluboko do publika, kde se snažili podat si ruku a pozdravit se z tolika fanoušky, s kolika to bylo jenom možné. Když se pod světla reflektorů borci vrátili, ve sportovním duchu se chytili kolem ramen a před konečným verdiktem rozhodčích se tímto sympatickým způsobem loučili s publikem.

Další vlnu emocí přinesl krátký projev manželky zesnulého Joea Weidera Bethy, kterou na pódium doprovodil legendární Franco Columbu. Silným okamžikem večera byl i projev samotného vítěze, který své manželce Jennie, držíc její ruku přímo na pódiu, děkoval za podporu a vzpomněl, jak těžké období letos museli překonat.


Výsledky Mr. Olympia 2013

  1. Phil Heath
  2. Kai Greene
  3. Dennis Wolf
  4. Shawn Rhoden
  5. Dexter Jackson
  6. Jay Cutler
  7. Roelly Winklaar
  8. Mamdouh Elssbiay
  9. Branch Warren
  10. Lionel Beyeke
  11. Victor Martinez
  12. Cedric McMillan
  13. Evan Centopani
  14. Steve Kuclo
  15. Toney Freeman
  16. Johnnie Jackson
  16. Brandon Curry
  16. Baitollah Abbaspour
  16. Robert Piotrkowicz
  16. Essa Obaid


Finanční odměny nejlepších deseti účastníků Mr. Olympia 2013

  1. Phil Heath - 250.000 $
  2. Kai Greene - 100.000 $
  3. Dennis Wolf - 80.000 $
  4. Shawn Rhoden - 50.000 $
  5. Dexter Jackson - 40.000 $
  6. Jay Cutler - 30.000 $
  7. Roelly Winklaar - 20.000 $
  8. Mamdouh Elssbiay - 18.000 $
  9. Branch Warren - 17.000 $
  10. Lionel Beyeke - 15.000 $


Mr. Olympia 2013 - finálová fotogalerie


Olympia 212 Showdown 2013

Šestý ročník Olympia 212 (dříve 202) Showdown přinesl souboj dvanácti kulturistů. Hned první semifinálové vyvolávání soutěže se stalo předmětem diskusí, když v něm chyběli ve skvělé formě závodící Eduardo Correa a Sami al Haddad a dostali v něm příležitost pouze David Henry, Jose Raymond, obhájce loňského vítězství James "Flex" Lewis a k nelibosti některých také Kevin English, který podle části fanoušků kvůli svým ne právě líbivým tvarům do podobné konkurence nepatří, a to ani přesto, že si ze soutěže v letech 2009 až 2011 odnesl tři vítězství.

Při vyhlášení výsledků se nakonec tím nejšťastnějším stal stále pouze devětadvacetiletý Brit James "Flex" Lewis, který tak obhájil loňský úspěch. Ten je o to cennější, že svěřenec trenéra Neila Hilla tři týdny před závody utrpěl nepříjemné zranění zad, které mu podle jeho slov znepříjemňovalo i takové jednoduché úkony, jako je navléknout si ponožky.

Lewise na závodech zdobily tradiční přednosti v podobě skvělých kvadricepsů, lýtek a hluboce napruhovaných hýždí. K tomu opět přidal i plnost svalů a dostatečné vyrýsování.

Druhé místo stejně jako vloni obsadil osmatřicetiletý Američan David Henry, který působil mohutněji než před dvanácti měsíci a přitom na pódium dokázal přinést i výbornou finální dotaženost. Pozornost zvláště poutal fantastickou nejsvalnatější pózou, poměrně úzkým pasem i obrovským množstvím detailů.

Třetí místo sporně obsadil někdejší trojnásobný šampión soutěže Kevin English. Ten měl být podle mnohých až za nakonec pátým Eduardem Correou a šestým Samim al Haddadem. Kevin sice disponoval masivními pažemi i hrudníkem a mohl se chlubit i dobrým vyrýsováním, ostrostí a žilnatostí, ale jako obvykle mu chyběl jakýkoliv náznak estetičnosti. Do očí bila nevyváženost a podivné tvary jeho kvadricepsů a jeho provedení širokého zádového postoje zezadu bylo nejhorší napříč celým startovním polem.

Čtvrté místo obsadil Jose Raymond, jenž nabídl obrovské množství plných, hustých svalů. Doplatil však na to, že nedisponuje tak líbivými liniemi jako Lewis s Henrym.

Výsledky dalších borců jsme již zmínili výše. Až páté místo k nelibosti publika zbylo na žulově tvrdého Eduarda Correu, symetrický a zřejmě v životní formě závodící Sami al Haddad se musel spokojit dokonce s šestou příčkou.


Výsledky Olympia 212 Showdown 2013

  1. James "Flex" Lewis
  2. David Henry
  3. Kevin English
  4. Jose Raymond
  5. Eduardo Correa
  6. Sami al Haddad
  7. Guy Cisternino
  8. Troy Alves
  9. Tricky Jackson
  10. Mark Dugdale
  11. Al Auguste
  12. Raul Carrasco


Figure Olympia 2013

V rámci jedenáctého ročníku Figure Olympia změřilo síly osmnáct závodnic. Byly mezi nimi i poslední dvě vítězky soutěže Erin Stern a Nicole Wilkins a očekávalo se, že to budou právě ony, které nejvýrazněji promluví do boje o titul.

Obě samozřejmě nechyběly v prvním semifinálovém vyvolávání, kde již v pátek pózovaly vedle Heather Dees, Mallory Haldemann a Candice Keene. Z toho, jak rozhodčí závodnicemi míchali, bylo jasně patrné, že do první trojice preferují Stern, Keene a Wilkins, která letos nabídla podstatně tvrdší postavu než vloni.

Právě díky zlepšení celkové tvrdosti a výrazně lepším břišním svalům než v roce 2012 své třetí vítězství ze soutěže vybojovala devětadvacetiletá Nicole Wilkins, která se tak již pět let v řadě střídá o prvenství s tentokrát druhou Erin Stern. Třetí místo podle předpokladů vybojovala Candice Keene, na dalších příčkách se umístily Heather Dees, Mallory Haldeman a Ann Titone.


Výsledky Figure Olympia 2013

  1. Nicole Wilkins
  2. Erin Stern
  3. Candice Keene
  4. Heather Dees
  5. Mallory Haldeman
  6. Ann Titone
  7. Camala Rodriguez
  8. Gennifer Strobo
  9. Candice Lewis
  10. Dana Ambrose
  11. Allison Frahn
  12. Alea Suarez
  13. Kati Alander
  14. Swann Cardot
  15. Candice John
  16. Kamla Macko
  16. Kimberly Sheppard
  16. Natalie Waples


Foto:
www.eastlabs.sk


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

10.08.15:03NoP.NoG. - co mas proti Greene ten by to měl vyhrát !-1
03.10.08:33Mr.Rob.Zombie - budou? nikde na netu sem je ani nenašel
02.10.19:36Lord Voldemort01 - Branche je mi upřímně líto...jinak jasná dominace `pralesn..
02.10.17:15MikeJ Mezomorf - Kebyze sa postavia vsetci traja v top zivnotnych formach v..
01.10.19:53Barry_Lyndon - Toto jsou dva momenty, které mě na letošní Olympii ohromil..
01.10.18:56PRIMITIV1 - Najlepšie to napísali v M&F, keby prišiel Kai v lepšej for..-2
01.10.18:53 - Jinak souhlasím, že Vinklář vypadal hodně dobře.+1
01.10.18:43 - Ten syntol měl v zadních deltách, ale tenkrát to mělo hodn..
01.10.18:43sigič - Ten syntol měl v zadních deltách, ale tenkrát to mělo hodn..
01.10.17:37Turakam - a dobrých 5l v ňom ostalo doteraz, preto ma nikdá flex neb..
01.10.16:57jari - To je strašnej nesmysl. Koukni na Wheelera zezadu a na Hea..+1
01.10.16:49 - Rhoden je často přirovnávanej k flexovi, ale chybí mu 2 ma..+1
01.10.16:47sigič - Rhoden je často přirovnávanej k flexovi, ale chybí mu 2 ma..-1
01.10.15:41jari - Na trhu už jsou ale není to taková bomba jak se původně my..+2
01.10.15:37Bajkonur - Fakt doufám, že se to dostane na trh co nejdřív a skončí d..
01.10.15:30Ashok - Jo, presne jak pises. Moje komentare nemaji vyznivat nej..
01.10.15:22jari - Jo je to těžký, celý systém je svým způsobem zvrácený a za..
01.10.15:10Ashok - No,je mi jasny, ze estetika sla za poslednich 10 - 15 let ..
01.10.14:43jari - Jenomže o umístění nerozhoduje jen jedna partie. Navíc ta ..
01.10.12:14Ashok - neprijde mi, ze by to byl az tak dramaticky jiny uhel: ..
01.10.11:41Petey - uplne ine pozy a uhol fotenia.
01.10.10:22Ashok - 5. misto: http://www.team-andro.com/coppermine/albums/use..+1
01.10.08:27mehel22 - stejně mi přijde, že už to není co bývalo. každej závodník..-1
01.10.03:32Smile04 - když jsem viděl toho gigantickyho roellyho odchazet pryč t..+2
30.09.21:51Turakam - Ale čoby sa nezmienil, možno nie tu, ale zahr.weby sú toho..+1
30.09.21:38Ryan91 - Divim se, že se tu nikdo nezmínil o Roellym, vypadal tam d..+1
30.09.17:55mehel22 - mně se prostě víc líbí ti, co nejsou zdeformovaní nafouklý..+1
30.09.17:4370mMyW!53 - Mohls napsat rovnou Lesbian XD vidim ze davas prednost ..+1
30.09.17:16mehel22 - moje pořadí: 1. rhoden 2. wolf 3. beyeke 4. heath 5...-4
30.09.17:07mehel22 - mně se nejvíclíbil shan rhoden, beyeke a wolf.
30.09.16:11j00hny - Budou i fotky z 212tky? Docela bych se mrknul jak vypadal ..
30.09.15:06pavelorsag - Cedric má neskutečnou stavbu těla a ty klasické linie,klid..+1
30.09.12:25siorac - `Tento příspěvek sice nasbíral příliš mnoho negativních ho..+2
30.09.08:29LUC - to bychom rozebírali dlouho a souhlasim, že z fotek to tak..+1
30.09.08:13MikeJ Mezomorf - Trosku som to prehnal, skoda to nieje, lebo je mi to viac ..-1
30.09.07:17LUC - jsou opravdu dobré,ale pokud byste hodnotili jen z nich, ..
29.09.23:45mil34 - No po vzhlédnutí všech videí i fotek musím zkonstatovat, ž..+1
29.09.22:15maxpoint97 - Ty fotky z eastlabs jsou fakt super a uznávám svojí chyby,..-1
29.09.21:04MikeJ Mezomorf - Akurad som teraz vecer pozeral tie fotky.To prve miesto mo..
29.09.20:30kepasa - ***-5
29.09.20:29DiamonD123 - Tak jsem to zkouknul a můj názor je, že min. Kuclo a Marti..-1
29.09.20:22LUC - S tím lpravdu nebudu ztrácet čas.vim,co jsi psal:) :) ale ..
29.09.19:52jari - Až teď z fotek si všímám skvělé formy Dextra, na videu se ..
29.09.19:17Sidic - Tak jo :) jak myslíš. Asi je lepší bejt ovce než mít na vě..-1
29.09.15:36janinho - ak tu hovoris o orgazmoch tak ich asi sam prezivas. vsetci..+3
29.09.15:14amoresPE - .....si niekto Essa Obaida? S tak vysekanou a vypruhovanou..+3
29.09.14:33Avik - 1.HEATH 250.000$ , 2.GREENE 120.000$ , WOLF 80.000$ 4.RHO..+1
29.09.14:22Mates-daoc - Neřeším kdo byl prvni a kdo poslední . Každý se připravova..+5
29.09.14:13Sidic - Tak ty patříš do té skupiny lidi co Heata považují za božš..-4
29.09.14:08Pažout - Občas někdo prohazuje nostalgický vzpomínky na zlatou éru,..
29.09.13:59janinho - pan bude odbornik... ved ty nevies ani ako sa 3nasobny Mr...-1
29.09.13:587eVen - Díky za článek, pěkné čtení, Phil si to zasloužil.+4
29.09.13:52Jenda26 - buďte radi že to je zanami*24*
29.09.13:20Mr.Rob.Zombie - phil jasnej vítěz...wolf měl bejt druhej, rhoden třetí..ka..+13
29.09.13:10Sidic - ***-5
29.09.13:07growler - samozrejma,ze mozes hovorit o spokojnosti podla chuti,prot..
29.09.12:39LUC - Múžu hovořit o spokojenosti jak se mi zachce. Pokud jde o ..+1
29.09.12:13growler - tí co maju oci nemozu hovorit o spokojnosti s vysledkom pr..-2
29.09.11:30LUC - ..když tady někteří mění názor ze včerejška. Asi zapoměli...+2
29.09.11:26Pipo - +2
29.09.11:18fitnesska - aha,dokonce *8* takže šířím mylné informace, dobře já, sor..
29.09.10:47jari - Vítěz bral 250 000
29.09.10:40fitnesska - sice nejsem borec, ale co si tak pamatuji, tak 1.místo $10..
29.09.09:40growler - vysledok je + - taky ako som po semifinale tipoval,ale umi..+2
29.09.09:31tezzy196 - Proste a jednoduse dalsi vladce Olympie. Skoda, ze Wolf ne..+8
29.09.09:28maxpoint97 - S rozhodčíma se dá ve většině souhlasit, až na to, že Bran..
29.09.09:00The.FleX - Naprostý nesouhlas s rozhodčíma. Nevim sice co kdo ma na H..-3
29.09.08:48afroman001 - Naprostý souhlas s rozhodčíma nakonec sem uznal že i Jay n..
29.09.08:33Reprotek - ***-5
29.09.08:24fitnesska - pro mě opravdovej zážitek, super atmosféra, parádní formy,..+1
29.09.08:23Rahorus - Freeman měl být rozhodně před Kuclem.-1
29.09.08:20fitnesska - pro mě opravdovej zážitek, super atmosféra, parádní formy,..
29.09.08:13White or black - wolf měl být 2hy,jinak spokojeny+6
29.09.07:58neal... - Gratulace Philovi...jen bych chtěl říci, těm lidem, kteří ..
29.09.07:47amoresPE - Tak a je koniec. Co sa cakalo, to sa stalo. Pre mna nuda a..-1
29.09.07:45Muflon - Hehe... Phil a spol to vyresili po svem :) Ten spontalni v..+10
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 18 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
Yody (21:47) • jasný :D Já se dobře bavím :D Hodně štěstí na závodech Pepo. (y)
magazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
ironfighter (21:41) • A on si tady nekdo z vas mysli, ze se da delat zavodni kulturistika ciste ? :-D.
magazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
ZdenekRazic (21:38) • Uz jsem to tu zminoval, ale oni asi nectou komentare..
magazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
ZdenekRazic (21:37) • Mily pane, tohle s vami, co nemate samozrejme ani fotku, takze nevim skym mlivim rozhod...
magazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
Zodiak411 (20:41) • A nevadí ti třeba zprávy o zahraničních profesionálech? Proč se tu tolikrát vzpomínal D...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra