Reklama:

Komentář:
Adltovo focení

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Chci říct, že na začátku byl fenomén jménem Josef Adlt. Neskutečný sympaťák a fajn chlap, kterému my všichni vděčíme za to, že fotografie kulturistů už nejsou jen podivné šmouhy v Ročenkách kulturistiky nebo Trenérech. Pepo, díky za tvé skvělé fotky. V komentáři to píše známý český kulturista Ladislav Kurčík.Kdo je autorem tohoto článku?

Český kulturista, fitness trenér. Příslušník silné generace, jež nastoupila na scénu přibližně v polovině 90. let a začala poměrně pravidelně vozit medaile z mezinárodních soutěží. Dlouholetý úspěšný reprezentant ČR v letech 1995 až 2006. Úspěchy: trojnásobný mistr ČR, mistr Evropy IFBB, druhý a třetí na ME NABBA, čtvrtý na MS IFBB, druhý na MS NABBA a další.

Jako 15letý kluk jsem si prohlížel Ročenky kulturistiky a časopisy Trenér, kde jsem "objevoval" všechny ty Jastrzebské, Holiče, Minaříky, Peky a další. Byl jsem fascinován proporcemi těchto borců a celé hodiny jsem si dokázal prohlížet jejich fotografie. Snil jsem o tom, že jednou třeba budu taky mít takovou fotku v časopise.

Potom, když jsem se dostal do rukou skvělého olomouckého trenéra Petra Kouřila, jsem často slyšel, jak na těch fotkách není vidět nic pořádně a jak ve skutečnosti jsou tihle borci mnohem lepší, než co vidím na těch povětšinou dost nekvalitních snímcích.

Když jsem pak sám dosáhl svých prvních úspěchů v dorostenecké kategorii a objevil se v Ročence kulturistiky nebo v Trenéru, byl jsem zklamán, byl jsem opravdu přesvědčen o tom, že ve skutečnosti vypadám líp než na těch fotkách, kterými jsem se chtěl pochlubit svým blízkým, nebo je jen prostě někomu ukázat. Nicméně, co... Byl jsem v ročence a kdo byl v ročence, byl borec! :)

Bylo to věčné téma a vedly se časté debaty o tom, proč ti naši borci nevypadají na fotkách tak skvěle jako ve skutečnosti. Až v 90. letech přišel nějaký Pepa Adlt, který mimo to, že byl výborným kulturistou, pocítil to nutkání vzít do ruky fotoaparát a zkusit ty chlapy vyfotit "tak nějak pořádně".

Pustil se do toho a od té doby jsme konečně i my, čeští a slovenští kulturisté, měli fotky, na kterých jsme se sobě opravdu líbili, kterými jsme se mohli prezentovat. Protože byl Josef Adlt sám kulturista, věděl, co má být na těch fotkách vidět, co vypadá dobře a samozřejmě dokázal velmi citlivě vnímat, že všichni kulturisté nevypadají stejně dobře v jedné póze. Že tím, jak jsou postavy odlišné, jsou odlišné pózy, ve kterých jednotliví borci vyniknou a naopak. A naprosto skvěle to začal do těch fotek dostávat.

Foto: Josef Adlt
Z pohledu kulturistické fotografie pak přišla, bez nadsázky, "Adltovská éra", kdy jste nenašli kulturistu, který by netoužil po tom, aby měl photobook od Josefa Adlta.

Já jsem nebyl výjimkou. Proto když jsem se na soustředění před ME 1995 dozvěděl, že budu fotit s Pepou, byl jsem jako v Jiříkově vidění. Pepa za námi přijel na soustředění a nafotil nám fotky, o kterých jsem si říkal, že to snad ani nejsem já. Po těch mazaninách, které se často podobaly mým vlastním výtvorům, které někdy dávám na svoji fan stránku, jsem měl najednou fotky od "TOHO ADLTA"! Byl to pro mě stejný zážitek jako to, že jsem se dostal do reprezentace. Později jsem s Josefem Adltem fotil ještě několikrát a výsledek byl vždycky lepší a lepší. Nejinak tomu bylo i u ostatních.

Vy, kdo jste zažili focení s Pepou, víte, o čem mluvím, ale vy, kdo jste to štěstí dosud neměli, vězte, že samotné focení byl zážitek. Přesně věděl, jak pracovat s modelem, protože se díky své kulturistické minulosti dokázal dokonale vcítit do duše foceného kulturisty. Od té doby, kdy Josefa Adlta napadla ta skvělá myšlenka začít fotit kulturistiku, uplynulo hodně času a on se vypracoval v borce, který běžně fotí pro světoznámé časopisy.

Dnes, když už i další fotí kulturisty dobře, to asi tak nevnímáte. Ale chci říct, že na začátku byl fenomén jménem Josef Adlt. Neskutečný sympaťák a fajn chlap, kterému my všichni vděčíme za to, že fotografie kulturistů už nejsou jen podivné šmouhy v Ročenkách kulturistiky nebo Trenérech. Pepo, díky za tvé skvělé fotky.

Foto:
Josef Adlt


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

06.05.17:09wiro - Tuna si myslim, ze nieje moc dovod najimat si umelca, ktor..
20.09.23:24Jan777 - Michale děkuju za odpověď. Netuším nic o finančních možnos..
20.09.07:41CIZOPASNIK - Pepa Adlt je profesionál a jako takový má jistě svoji cenu..+1
19.09.23:58Petr.S. - Pepík je borec a ten holt něco stojí. Nicméně když se u č..+1
19.09.21:51Jan777 - Trošku se divím, že kulturistická média právě Pepíka neosl..+1
19.09.11:29jari - Další skvělý Láďovo komentář, pokračuj*79* Jen by si t..+4
19.09.11:22petthall - Moc hezky napsaný...Láďo,souhlasím že Adltovy fotky znamen..+4
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 91 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra