Reklama:

PBW Championships 2013:
výsledky a fotografie!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

V americké Tampě, kde se během pátku a soboty konal šestý ročník profesionální soutěže PBW Championships, je dobojováno! To kromě jiného znamená, že vítěze má všech sedm kategorií, ve kterých se závodilo. Kdo tedy nakonec zvedl trofej nad hlavu a jak se na klání vedlo českému profíkovi Tomáši Burešovi?


Rozhovor s Tomášem Burešem, ve kterém český závodník hovoří o svých dojmech ze soutěže, naleznete zde.


PBW Championships 2013 - kategorie open

Soutěž profesionálních kulturistů na letošním ročníku PBW Championships nebyla zajímavá pouze díky účasti českého závodníka. Pořádný náboj jí dávalo i obsazení zvučnými jmény, k nimž lze Evana Centopaniho, Juana Morela, Essu Obaida nebo Lionela Beyekeho jistě počítat. Byli to ostatně právě oni, kteří v semifinále dostali ještě spolu s Mohamadem Bannoutem a Leem Banksem šanci v prvním vyvolávání a naplno se tak zapojili do boje o některou z medailových příček.

Další průběh soutěže určil, že vítězství připadlo Evanu Centopanimu. Pro jednatřicetiletého závodníka se jednalo o třetí triumf z dosavadních šesti profesionálních startů a drží si tak fantastickou bilanci, kdy soupeřům nedává šanci na každé druhé soutěži. Přibližně 180 cm vysoký Evan se před kláním v jednom z rozhovorů svěřil, že zatímco si v předcházejících dvou letech přípravu vedl sám, tentokrát se již od ledna spoléhal na spolupráci s nutričním specialistou Chrisem Acetem. Ten mu nejvíce ze všeho do přípravy dodal více potřebného klidu, když se Evan díky jeho péči každodenně nemusel starat o to, jaký bude jeho další krok.

K víkendovému triumfu a zisku přímé kvalifikace na letošní Olympia Weekend Centopaniho dovedlo zlepšení v celkové vyváženosti postavy (masivnější prsní svaly, mohutnější paže i větší hustota v oblasti horní části zad) a výborné vyrýsování. Prostor pro případný atak soupeřů Evan nechal pouze menší tvrdostí v zadních postojích. Americký závodník se v nejbližších hodinách rozhodne, zda příští týden nastoupí ještě k Europa Supershow, a nebo jestli již raději začne ladit formu na Mr. Olympia, kde se pokusí vylepšit loňské osmé místo. Pravděpodobnější je v tuto chvíli druhá varianta.

Druhé místo obsadil Juan Morel, který nabídl ještě lepší objemy než na květnové profesionální show v New Yorku. Přesto se zdálo, že ambicióznímu závodníkovi, jenž si brousí zuby na titul z New York Pro 2014, tentokrát k optimální formě něco málo chybělo a mnozí by na stříbrné pozici místo něj raději viděli Essu Obaida ze Spojených arabských emirátů.

Obaid, který od svého absolutního vítězství na Arnold Classic Amateur z roku 2010 viditelně zapracoval na své angličtině, si již před soutěží postěžoval na business, který se promítá do rozhodování v kulturistice, a podle některých právě zákulisní politika rozhodla o tom, že Essa skončil až třetí. Svěřenec specialisty na předsoutěžní přípravu George Faraha byl na PBW Championships totiž jedním z nejlépe přípravných závodníků startovního pole, když ke svým dostatečným objemům nabídl žulovou tvrdost, napruhování a dech beroucí separaci. Pokud si pokládáte otázku, proč se Obaid ve stejně dobré formě nepředstavil již na červencové soutěži v Chicagu, vězte, že to bylo z rodinných důvodů. Essovi nějakých osm až deset týdnů před Wings of Strength Chicago totiž zemřel otec a závodník, který se v tu dobu zdržoval v USA, okamžitě odcestoval domů a přerušil přípravu. Když se k ní pak vrátil, k optimálnímu vyladění formy na chicagské závody mu již jednoduše nezbýval dostatek času.

Čtvrté místo připadlo dalšímu svěřenci George Faraha, a to Mohamadu Bannoutovi z Libanonu. Ten se stejně jako na většině profesionálních soutěží, jichž se zúčastnil, prezentoval výbornou připraveností, která je u něj s ohledem na nezcela líbivé tvary naprostou nutností. Pátá příčka zbyla na genetický zázrak z Francie Lionela Beyekeho. Fantastickými tvary disponující závodník nabídl neuvěřitelné množství svalové hmoty a k tomu i nevídaně úzký pas. Bohužel Beyeke na pódium neodkázal přinést potřebnou tvrdost, což je však již ohraná písnička, která zřejmě už nikoho ani nepřekvapuje.

Šesté místo vybojoval Lee Banks, který díky lepšícímu se stavu zraněného stehna nabídl výrazně plnější kvadricepsy než na své předcházející soutěži v Chicagu. Svěřenec Chrise Aceta nicméně před závody pomýšlel na umístění v první trojici, a tak pro něj výsledek z PBW Championships zřejmě bude zklamáním. Sedmé místo vybojoval Venezuelan Manuel Romero, jenž před soutěží mluvil o tom, že tentokrát cítí formu. Nikterak nepřeháněl, a pokud bude nadále pracovat na rozvoji hrudníku a zad, může se brzy dočkat i vyšších příček.

Z dalších borců, kteří se umístili v první patnáctce, zmiňme ještě Jasona Huha, o němž se dá napsat téměř totéž jako o Lionelu Beyekem. Disponuje obrovským potenciálem, skvělou stavbou těla a úctyhodnými objemy, na profesionálních soutěžích ke své škodě nicméně nastupuje téměř v exhibiční formě.

Nyní však již k jedinému českému účastníkovi soutěže. Tomáš Bureš se při vstupu do své třetí profesionální sezóny bohužel neprobojoval do první patnáctky a přes zlepšení, kterých od uplynulé sezóny dosáhl, si tak připsal své nejhorší umístění v dosavadní profesionální kariéře. Zámořští komentátoři přesto jeho vystoupení hodnotili kladně. Dave Palumbo z magazínu RxMuscle.com například ocenil Tomášova vysekaná a separovaná stehna, dobrá lýtka, napruhovaný hrudník i excelentní boční tricepsovou pózu. Dále vyzdvihl jeho napruhované hýždě a hamstringy nebo působivý zadní dvojitý biceps zezadu. Zdá se tak, že český profík doplatil především na celkově štíhleji působící postavu.

S umístěním mimo nejlepší patnáctku se musel spokojit například i estetický Jeff Beckham, jenž nenabídl odpovídající tvrdost. Zajímavým borcem startovního pole byl pětapadesátiletý Steve Burke, jenž si floridské závody vybral k ukončení kariéry. Do přípravy dal podle svých slov vše, což se odrazilo na tom, že na soutěži i ve svém věku závodil v životní formě. S ohledem na to, že měří pouze 157 cm a profesionální kartu kdysi vybojoval s hmotností jen kolem 63,5 kg, se však mezi masivnějšími borci pochopitelně ztrácel. V kulturistickém důchodu se Burke chce věnovat především své manželce (zejména kvůli jejímu naléhání věší soutěžní plavky na hřebík) a práci osobního trenéra.

Ukázkou nedostatku jakékoliv soudnosti bylo pak vystoupení Emra Karaduzovice z Černé Hory, který mezi ostatními závodníky působil spíše jako fotbalový exhibicionista a z Kena Jonese, který se proslavil jako zřejmě největší sběratel posledních míst v historii kulturistiky, udělal vlastně ještě velmi dobrého profesionálního závodníka.


Výsledky PBW Championships 2013 - kategorie open:

  1. Evan Centopani*
  2. Juan Morel
  3. Essa Obaid
  4. Mohamad Bannout
  5. Lionel Beyeke
  6. Lee Banks
  7. Manuel Romero
  8. Keith Williams
  9. Alexey Shabunya
  10. Rafael Jaramillo
  11. Bill Wilmore
  12. Jason Huh
  13. Rudy Richards
  14. Matthias Botthof
  15. Constantinos Demetriou
  16. Santana Anderson
  16. Jeff Beckham
  16. Tomáš Bureš
  16. Steve Burke
  16. Joe DeRousie
  16. Lloyd Dollar
  16. Timmy Gaillard
  16. James Hampton
  16. Emro Karaduzovic
  16. Alexandre Nataf
  16. Peter Porczi
  16. Jonathan Rowe
  16. Christopher Saccardo
  16. Maor Zaradez

* kvalifikace na Mr. Olympia 2013


1. Evan Centopani

2. Juan Morel

3. Essa Obaid

4. Mohamad Bannout

5. Lionel Beyeke

16. Tomáš Bureš

Vybraní závodníci mimo první pětici

První a třetí semifinálové vyvolávání, vyhlášení výsledků


Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia k 11. srpnu 2013:

jméno stát soutěž um.*
Phil Heath USA Mr. Olympia 2012 1.
Kai Greene USA Mr. Olympia 2012 2.
Shawn Rhoden USA Mr. Olympia 2012 3.
Dexter Jackson USA Mr. Olympia 2012 4.
Branch Warren USA Mr. Olympia 2012 5.
Dennis Wolf Německo EVL’s Prague Pro 2012 1.
Mamdouh Elssbiay Egypt Amateur Mr. Olympia 2012 1.
Cedric McMillan USA FIBO Power Pro 2013 1.
Brandon Curry USA Arnold Classic Brasil 2013 1.
Robert Piotrkowicz Polsko Mr. Europe Pro 2013 1.
Victor Martinez Dominikánská rep. Toronto Pro Supershow 2013 1.
Roelly Winklaar Nizozemsko Wings of Strength 2013 1.
Evan Centopani USA PBW Championships 2013 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie open - žebříček k 11. srpnu 2013:

p. jméno stát body
1. Toney Freeman USA 30
2. Johnnie Jackson USA 20
3. Ben Pakulski Kanada 11
4. Edward Nunn USA 9
5. Juan Morel USA 8
6. Jonathan Delarosa USA 6
7. Hidetada Yamagishi Japonsko 5
7. Michael Kefalianos Austrálie 5
7. Essa Obaid SAE 5
7. Lionel Beyeke Francie 5
11. Baitollah Abbaspour Japonsko 4
11. Fouad Abiad Kanada 4
13. Bill Wilmore USA 3
13. Mohamad Bannout Libanon 3
15. Ronny Rockel Německo 2
15. Clarence DeVis Belgie 2
15. Frank McGrath Kanada 2
18. Ivan Sadek Austrálie 1
18. Fred Smalls USA 1
18. Daniel Toth Maďarsko 1
18. Justin Compton USA 1


PBW Championships 2013 - physique mužů

V physique mužů před rozhodčí předstoupilo čtyřiadvacet sportovců. Také oni bojovali o jedno přímé postupové místo na nadcházející Olympia Weekend, ve hře navíc byly i podíly z finanční prémie ve výši 3.500 dolarů. Již vývoj prejudgingu ukázal, že by umístění v první trojici nemuselo ujít Stevu Mousharbashovi, Jeffu Seidovi a Torymu Woodwardovi.

Z vítězství se po obou polovinách soutěže nakonec mohl radovat Tory Woodward, který v Tampě přitom absolvoval svůj vůbec první profesionální start. Stříbrný medailista z kategorie nad 183 cm z loňského NPC Nationals sice zdaleka nebyl nejmasivnějším borcem na pódiu, zaujal však úzkým pasem a vyrýsováním. Druhé místo vybojoval další profesionální nováček Jeff Seid, na zkušenějšího Steva Mousharbashe zbyla třetí příčka.

Zajímavostí této kategorie na letošním PBW Championships byl historický okamžik, kdy se v ní vůbec poprvé představil závodník, který dříve nastupoval mezi profesionálními kulturisty. Tímto borcem se stal devětačtyřicetiletý Nathan Wonsley, který v posledních letech s ohledem na svůj věk v profesionální divizi IFBB na mladší kulturisty již ztrácel. Pro novou kategorii physique je nicméně zatím stále příliš mohutný.


Výsledky PBW Championships 2013 - physique mužů:

  1. Tory Woodward*
  2. Jeff Seid
  3. Steve Mousharbash
  4. William Sullivan
  5. Craig Capurso
  6. Artem Dolgin
  7. Robin Balogh
  8. Deniz Duygulu
  9. David Herskovitz
  10. Vincent Fiore
  11. Dean Saliasi
  12. Sheridan Hause
  13. Geobanny Paula
  14. Richard Tuma
  15. Joshua Reid
  16. Collin Wasiak
  16. Corey Hammac
  16. David Gonzalez
  16. Derrick Wade
  16. Miguel Martinez
  16. Nathan Wonsley
  16. Nicholas Desatnik
  16. Todd Abrams
  16. Trent Calavan

* kvalifikace na Olympia Men's Physique Showdown 2013


1. Tory Woodward

2. Jeff Seid

3. Steve Mousharbash

16. Nathan Wonsley


Závodníci kvalifikovaní na Olympia Men's Physique Showdown k 11. srpnu 2013:

jméno stát soutěž um.*
Stephen Cook USA Houston Pro 2012 1.
Matt Christianer USA Pro GP Los Angeles 2013 1.
Michael Anderson USA Europa Show of Ch. 2013 1.
Mark Anthony Wingson USA Pittsburgh Pro 2013 1.
Anton Antipov USA Powerhouse Gyms Cl. 2013 1.
Sadik Hadzovic USA New York Pro 2013 1.
Matt Acton USA Toronto Pro Supershow 2013 1.
Jeremy Buendia USA Greater Gulf States Pro 2013 1.
Tory Woodward USA PBW Championships 2013 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Physique mužů - žebříček k 11. srpnu 2013:

p. jméno stát body
1. Tyler Anderson USA 12
2. Alexandre Carneiro Brazílie 11
3. Jason Poston USA 9
4. William Sullivan USA 8
5. Craig Capurso USA 5
6. Jeff Seid USA 4
6. Steve Mousharbash USA 4
8. Dean Fazzolari USA 3
8. Stephen Mass USA 3
10. Keenon LeBlanc USA 2
10. David Herskovitz USA 2
10. Vincent Fiore USA 2


PBW Championships 2013 - kulturistika žen

V kulturistice žen o poslední přímé postupové místo na letošní ročník Ms. Olympia bojovaly tři desítky závodnic, včetně Slovenky Aurélie Grožajové. V semifinále dobrou výchozí pozici do druhé poloviny soutěže získaly Tammy Jones, Helle Nielsen, Maria Rita Bello, Tina Chandler, Shannon Courtney a Tonia Moore, jež si rozhodčí vybrali do prvního vyvolávání.

Díky kombinaci dobré stavby těla a celkové připravenosti vítězství nakonec při profesionálním debutu vybojovala Tammy Jones, která si poradila i s extrémně vyrýsovanou Argentinkou Marií Ritou Bello. Až s pátou příčkou se pak musela spokojit Dánka Helle Nielsen, která se díky tělesné stavbě a skvělé prezentaci měla podle některých umístit výše. Teprve dvaadvacetiletá Shannon Courtney při svém prvním profesionálním startu obsadila sedmé místo.


Výsledky PBW Championships 2013 - kulturistika žen:

  1. Tammy Jones*
  2. Maria Rita Bello
  3. Tonia Moore
  4. Tina Chandler
  5. Helle Nielsen
  6. Melody Spetko
  7. Shannon Courtney
  8. Lora Ottenad
  9. Michelle Cummings
  10. Irene Andersen
  11. Emery Miller
  12. Alicia Alfaro
  13. Tazzie Colomb
  14. Christine Envall
  15. Paula Francis
  16. Agatha Dulson
  16. Angela Debatin
  16. Aurélia Grožajová
  16. Beth Wachter
  16. Beverly DiRenzo
  16. Geraldine Morgan
  16. Juanita Blaino
  16. Mary Ellen Jerumbo
  16. Maryse Manios
  16. Mirian Gerard
  16. Natalia Batova
  16. Pamela Franklin
  16. Roxanne Edwards
  16. Sharon Mould
  16. Terri Harris

* kvalifikace na Ms. Olympia 2013


1. Tammy Jones

2. Maria Rita Bello

3. Tonia Moore


Závodnice kvalifikované na Ms. Olympia 2013 k 11. srpnu 2013:

jméno stát soutěž um.*
Iris Kyle USA Ms. Olympia 2012 1.
Debi Laszewski USA Ms. Olympia 2012 2.
Yaxeni Oriquen-Garcia Venezuela Ms. Olympia 2012 3.
Alina Popa Švýcarsko Ms. Olympia 2012 4.
Brigita Brezovac Slovinsko Ms. Olympia 2012 5.
Jennifer Scarpetta USA Toronto Pro Supershow 2013 1.
Monique Jones USA Wings of Strength 2013 1.
Tammy Jones USA PBW Championships 2013 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kulturistika žen - žebříček k 11. srpnu 2013:

p. jméno stát body
1. Maria Rita Bello Argentina 7
2. Cathy LeFrancois Kanada 5
2. Tina Chandler USA 5
4. Anne Freitas Brazílie 4
5. Juanita Blaino USA 4
6. Tonia Moore USA 3
7. Melody Spetko USA 2
7. Rene Campbell Velká Británie 2
9. Michelle Cummings USA 1
9. Nancy Clark Kanada 1
9. Helle Nielsen Dánsko 1


PBW Championships 2013 - physique žen:

V physique žen o šanci na získání jednoho přímého postupového místa na historicky první ročník Olympia Women's Physique Showdown bojovalo hned devětatřicet závodnic! Semifinále v mimořádně početně obsazeném startovním poli nejlépe vyšlo Daně Linn Bailey, Lyris Cappelle, Valerii Gangi, Marnie Holley a Teresitě Morales, které dostaly příležitost už v prvním vyvolávání.

Jako poslední na pódiu zůstala stát svěřenkyně trenéra Dennise Jamese Valerie Gangi, když těsně předstihla druhou Danu Linn Bailey. Ta plánuje závodit i příští týden na Europa Supershow.


Výsledky PBW Championships 2013 - physique žen:

  1. Valerie Gangi*
  2. Dana Linn Bailey
  3. Teresita Morales
  4. Lyris Cappelle
  5. Marnie Holley
  6. Jillian Reville
  7. Candrea Judd-Adams
  8. Jill Rudison
  9. Nekole Hamrick
  10. Catherine Schaumleffel
  11. Maria Rita Penteado
  12. Jill Dearmin
  13. Kira Neuman
  14. Joele Smith
  15. Mikaila Soto
  16. Alisa Alday
  16. Andrea Holliday
  16. Betty Adkins
  16. Candice Carr Archer
  16. Cynthia Jansen
  16. Drorit Silverman
  16. Frida Palmell
  16. Ida Sefland
  16. Irina Veselova
  16. Karen Gatto
  16. Karen Williams
  16. Kathy Unger
  16. Katie Davis
  16. La'Drissa Bonivel
  16. Laura Davies
  16. Leonie Rose
  16. Loana Paula Muttoni
  16. Lori Steele
  16. Marina Lopez
  16. Myriam Bustamante
  16. Nicole Ball
  16. Stephanie Willes
  16. Tracy Mason
  16. Yusmary Villalobos

* kvalifikace na Olympia Women's Physique Showdown 2013


1. Valerie Gangi

2. Dana Linn Bailey

3. Teresita Morales


Závodnice kvalifikované na Olympia Women's Physique Showdown k 11. 8. 2013:

jméno stát soutěž um.*
Tamee Marie USA Houston Pro 2012 1.
Sabrina Taylor USA Titans Grand Prix 2012 1.
Patricia Mello Brazílie Pro GP Los Angeles 2013 1.
Karina Nascimento USA Optimum Classic Pro 2013 1.
Juliana Malacarne Brazílie New York Pro 2013 1.
Toni West USA Toronto Pro Supershow 2013 1.
Sara Hurrle USA Mile High Pro 2013 1.
Tycie Coppett USA Greater Gulf States Pro 2013 1.
Jamie Pinder USA Wings of Strength 2013 1.
Valerie Gangi USA PBW Championships 2013 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Women's Physique - žebříček k 11. srpnu 2013:

p. jméno stát body
1. Mindi O’Brien Kanada 9
2. Venus Nguyen USA 8
2. Karin Hobbs USA 8
4. Mikala Soto USA 7
5. Joele Smith USA 6
6. Jillian Reville USA 5
6. Teresita Morales USA 5
8. Evangeline Belton USA 4
8. CeaAnna Kerr Kanada 4
8. Dana Linn Bailey USA 4
11. Amanda Dunbar USA 3
11. Jill Rudison USA 3
11. Carrie Simmons USA 3
11. Nicole Ball Kanada 3
15. Keashia Wester Kanada 2
15. Frances Mendez USA 2
15. Kim Tilden Kanada 2
15. Lyris Cappelle Kanada 2
19. Samantha Hill USA 1
19. Susan Graham USA 1
19. Loan Leonard USA 1
19. Nicole Berg USA 1
19. Andrea Holliday USA 1
19. Marnie Holley USA 1


PBW Championships 2013 - fitness žen

Pro profesionální fitnessky víkendové PBW Championships znamenalo poslední příležitost k získání kvalifikace na letošní ročník Fitness Olympia. Do soutěže zasáhlo devatenáct závodnic, které si to mezi sebou rozdaly nejenom v souboji o zmíněné poslední přímé postupové místo na letošní Olympia Weekend, ale i v boji o podíly z finanční prémie o celkové výši 6.000 dolarů.

Rozhodčí do prvního semifinálového vyvolávání vybrali Michelle Blank, Ashley Seberu, Tiffany Chandler, Fionu Harris a Whitney Jones a bylo pravděpodobné, že si ve finále vítězství odnese právě jedna z těchto závodnic.

Ze svého vůbec prvního profesionálního triumfu se v závěru soutěže nakonec mohla těšit 163 cm vysoká Michelle Blank, která profesionální kartu vlastní již od konce roku 2010. Druhá skončila Tiffany Chandler, pro níž první bodový zisk do letošního kvalifikačního žebříčku bohužel přišel příliš pozdě. Třetí místo připadlo Kanaďance Fioně Harris.


Výsledky PBW Championships 2013 - fitness žen

  1. Michelle Blank*
  2. Tiffany Chandler
  3. Fiona Harris
  4. Whitney Jones
  5. Ashley Sebera
  6. Nicole Duncan
  7. Lishia Dean
  8. Amy Justice
  9. Shannon Siemer
  10. Jennifer Bishop
  11. Danielle Delikat
  12. Somkina Liudmila
  13. Carly Lobato
  14. Eileen Wells
  16. Babette Mulford
  16. Molly Wichman
  16. Paula Williams Gulman
  16. Tanis Tzavaras
  -. Lovena Stamatiou-Tuley

* kvalifikace na Fitness Olympia 2013


1. Michelle Blank

2. Tiffany Chandler

3. Fiona Harris


Závodnice kvalifikované na Fitness Olympia k 11. srpnu 2013:

jméno stát soutěž um.*
Adela Garcia USA Fitness Olympia 2012 1.
Oksana Grishina Rusko Fitness Olympia 2012 2.
Tina Durkin USA Fitness Olympia 2012 3.
Myriam Capes Kanada Fitness Olympia 2012 4.
Tanji Johnson USA Fitness Olympia 2012 5.
Natalie Planes USA Miami Pro 2012 1.
Bethany Cisternino USA FIBO Power Pro 2013 1.
Ryall Graber-Vasani Kanada Arnold Classic Brasil 2013 1.
Michelle Blank Kanada PBW Championships 2013 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie fitness - žebříček k 11. srpnu 2013:

p. jméno stát body
1. Regiane Da Silva Brazílie 18
2. Trish Warren USA 8
2. Whitney Jones USA 8
4. Diana Monteiro Brazílie 7
5. Nicole Duncan USA 6
5. Fiona Harris Kanada 6
7. Tiffany Chandler USA 4
8. Darrian Tissenbaum USA 2
8. Vanda Hadarean Kanada 2
10. Kizzy Vaines Velká Británie 1
10. Ashley Sebera USA 1 <


PBW Championships 2013 - kategorie figure

Kategorie figure nabídla souboj hned dvaatřiceti závodnic. Většinu zúčastněných pozorovatelů v širokém startovním poli svou postavou na první pohled zaujala absolutní vítězka letošního NPC USA Latorya Watts, která disponuje tvary, stavbou těla a tak úzkým pasem, že ji to doslova předurčuje, aby se velmi brzy stala jednou z největších hvězd své kategorie.

Latorya se však přes veškeré své kvality nakonec musela spokojit se čtvrtým místem, když podle některých jednoduše zaplatila pověstnou nováčkovskou daň. Z vítězství se radovala na profesionální scéně již dobře známá Mallory Haldeman, která předstihla i druhou Kamlu Macko a třetí Allison Frahn.


Výsledky PBW Championships 2013 - kategorie figure:

  1. Mallory Haldeman*
  2. Kamla Macko
  3. Allison Frahn
  4. Latorya Watts
  5. Swann Cardot
  6. Katherynne Ramirez
  7. Andrea Calhoun
  8. Laurie Schnelle
  9. Linda Andrew
  10. Cydney Gillon
  11. Agnese Russo
  12. Jennifer Taylor
  13. Kiana Phi
  14. Maria Jose Garcia
  15. Maggy Cambronero
  16. Ashley Simone Maybin
  16. Belinda Hope
  16. Bernita Stuckey
  16. Bren Lauver
  16. Candice John
  16. Chaya Boone
  16. Cinderella Richardson
  16. Dani Ronquilio
  16. Dawn Hinz Pugh
  16. Eleni Kritikopoulou
  16. Holly Beck
  16. Jennifer Brown
  16. Melanise Pettee
  16. Ryan Behr
  16. Tamara Ribeiro Bailey
  16. Tatiana Koshman
  16. Teela Thompson

* kvalifikace na Figure Olympia 2013


1. Mallory Haldeman

2. Kamla Macko

3. Allison Frahn

4. Latorya Watts


Závodnice kvalifikované na Figure Olympia k 11. srpnu 2013:

jméno stát soutěž um.*
Erin Stern Brazílie Figure Olympia 2012 1.
Nicole Wilkins USA Figure Olympia 2012 2.
Candice Keene USA Figure Olympia 2012 3.
Heather Dees USA Figure Olympia 2012 4.
Mallory Haldeman USA Figure Olympia 2012 5.
Candice Lewis USA Houston Pro 2012 1.
Ann Titone USA Kentucky Muscle Pro 2012 1.
Alea Suarez USA St. Louis Pro 2013 1.
Gennifer Strobo USA Pittsburgh Pro 2013 1.
Camala Rodriguez USA California State Pro 2013 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie figure - žebříček k 11. srpnu 2013:

p. jméno stát body
1. Dana Ambrose USA 15
2. Natalie Waples Kanada 13
3. Kamla Macko USA 12
4. Swann Cardot Francie 10
5. Aleisha Hart Kanada 9
5. Allison Frahn USA 9
7. Kati Alander Finsko 6
7. Bernita Stuckey USA 6
9. Ava Cowan USA 5
9. Kimberly Sheppard USA 5
11. Natália Lenártová Slovensko 4
11. Teresa Anthony USA 4
11. Wendy Fortino USA 4
11. Candice John Trinidad 4
11. Linda Andrew USA 4
16. Alicia Harris USA 3
16. Rebecca Vera USA 3
18. Anese Russo Itálie 2
18. Vicki Counts USA 2
18. Alisha Archibold USA 2
18. Maria Sanchez Španělsko 2
18. Victoria Adelus USA 2
18. Monica Labriola USA 2
18. Maria Luisa Baeza Diaz Chile 2
18. Monica Specking USA 2
18. Erin Harding Kanada 2
18. Laurie Schnelle USA 2
18. Latorya Watts USA 2
29. Sasha Brown USA 1
29. Dawn Fernandez USA 1
29. Rinnah Schmid Austrálie 1
29. Francine Sablan USA 1


PBW Championships 2013 - kategorie bikini

V kategorii bikini závodilo třiadvacet profesionálek. Semifinále nejlépe vyšlo v prvním semifinálovém vyvolávání porovnávaným Gigi Amurao, Courtney King, Stephanie Mahoe, Jessice Renee, Carolině Silvě a Aly Veneno. Druhé profesionální vítězství v sezóně ve finále vybojovala mladičká Courtney King, ze stříbra se při svém profesionálním debutu pak mohla radovat absolutní šampiónka letošního NPC Team Universe Carolina Silva.


Výsledky PBW Championships 2013 - kategorie bikini:

  1. Courtney King*
  2. Carolina Silva
  3. Stephanie Mahoe
  4. Aly Veneno
  5. Gigi Amurao
  6. Jessica Renee
  7. Noemi Olah
  8. Yarishna Ayala
  9. Michelle Capraru
  10. Katherine Williams
  11. Crystal Green
  12. Monique Gantt
  13. Anna Starodubtseva
  14. Hope Howard
  15. Sabrina Nicole
  16. Ashley Wade
  16. Chaundra Bagwell
  16. Danielle Carr
  16. Janet West
  16. Maria Annunziata
  16. Meredith Long
  16. Nathalie Mur
  16. Stefanie Bambrough

* kvalifikace na Bikini Olympia 2013


1. Courtney King

2. Carolina Silva

3. Stephanie Mahoe


Závodnice kvalifikované na Bikini Olympia k 11. srpnu 2013:

jméno stát soutěž um.*
Nathalia Melo Brazílie Bikini Olympia 2012 1.
Nicole Nagrani USA Bikini Olympia 2012 2.
India Paulino USA Bikini Olympia 2012 3.
Dianna Dahlgren USA Bikini Olympia 2012 4.
Jaime Baird USA Bikini Olympia 2012 5.
Yeshaira Robles USA Ft. Lauderdale Cup 2012 1.
Michelle Brannan Velká Británie British Grand Prix 2012 1.
Vladimíra Krásová Česká republika Am. Bikini Olympia 2012 1.
Justine Munro Kanada EVL’s Prague Pro 2012 1.
Amanda Latona USA Border States Pro 2012 1.
Ashley LeBlanc USA Iowa Pro 2012 1.
Stacey Alexander USA MuscleContest Pro 2013 1.
Jennifer Andrews USA St. Louis Pro 2013 1.
Pollianna Moss Havaj Battle on the Beach Pro 2013 1.
Courtney King USA Europa Show of Ch. 2013 1.
Ashley Kaltwasser USA Powerhouse Gyms Cl. 2013 1.
Narmin Assria USA Southern California Pro 2013 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie bikini - žebříček k 11. srpnu 2013:

p. jméno stát body
1. Lacey Deluca USA 13
2. Noemi Olah Maďarsko 11
3. Jessica Arevalo USA 10
3. Gigi Amurao USA 10
5. Tiffany Marie Boydston USA 9
5. Aly Veneno USA 9
7. Jessica Paxson USA 8
8. Tawna Eubanks USA 7
8. Nicole Moneer USA 7
10. Yarelis Gonzalez Kuba 6
10. Christie Marquez USA 6
12. Nikola Weiterová Slovensko 4
12. Anna Virmajoki Finsko 4
12. Crystal Green USA 4
12. Lindsey Waters USA 4
12. Jennifer Dawn USA 4
12. Amy Allen USA 4
12. Carolina Silva USA 4
19. Tanja Čanč Slovinsko 3
19. Crystal Matthews USA 3
19. Jessica Pendergrast Nový Zéland 3
19. Noy Alexander USA 3
19. Jessica Renee USA 3
19. Liana Hamilton USA 3
19. Stephanie Mahoe USA 3
26. Gemmalyn Crosby Filipíny 2
26. Brittany Tacy USA 2
26. Jade MacKinnon Nový Zéland 2
26. Nicole Witbeck USA 2
26. Maura Bouchard USA 2
26. Nathalie Mur Francie 2
26. Candice Conroy USA 2
26. Sarah LeBlanc USA 2
33. Bianca Berry USA 1
33. Nicole Scott Velká Británie 1
33. Rhiannon Harris Austrálie 1
33. Taylor Matheny USA 1
33. Amy Wright Austrálie 1
33. Maria Annunziata USA 1
33. Angela Skeels USA 1


Zdroje:
www.rxmuscle.com
www.musculardevelopment.com
www.ifbbpro.com

Foto:
www.npcnewsonline.com / Isaac Hinds
www.team-andro.com / Matthias Busse


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

12.08.17:00wuwuwu - Centopani zaslúžené víťazstvo škoda Essu Obaida mohol byť ..
12.08.16:43Leskyno - Aha a to že bol Mamdouh Elssbiay o triedu lepší pred všetk..+2
11.08.16:06amoresPE - Vy sa vtom všetci absolútne nevyznáte.....najviac poškodil..+2
11.08.12:06Velmen - Škoda, že se neoholil a taky nedotáhl formu..zajímavá post..
11.08.11:44Maerlyn0 - Vidíte někdo rozdíl mezi ženskou kulturistikou a kategorii..-2
11.08.11:28Turakam - Dáva kreatín.
11.08.11:26growler - tie vase konspiracne teorie,ze pre neamericana uspiet na p..+2
11.08.11:23jari - Ty jsi dal Bannouta na první místo? A matroš dáváš jakej*8..
11.08.11:21jari - Hezký Michale, ale Elssbiay je hlavně hovado a vyhrál rozd..
11.08.11:09Xaphan69 - Shabunyu jsem mel myslim 3/4. Bannouta na 1. Morel tam mys..-1
11.08.11:07raw - vzdyt Vam rikam - politika:DD ..toto uz kolem sportu ani v..
11.08.10:59NB4U - víš proč Mamdouh Elssbiay vyhrál a přitom to byl no name n..+2
11.08.10:56growler - moja najhorsia tipovacka,snad ani jedneho som netrafil *4*..
11.08.10:50jari - Ještě taková malá úvaha. Světlo na loňskym EVL bylo napros..
11.08.10:44Dzejvr - Jsem zvedav na dalsi pusobeni Tomase po letosni sezone. Fo..
11.08.10:42LUC - ale prdlajs...
11.08.10:36DiamonD123 - To je hnus velebnosti tyto závody *36*
11.08.10:35dm - ...slušná forma na amatéra...úspěšné profi je ještě jinde...+4
11.08.10:34jari - http://pics.musculardevelopment.com/index.php?mode=viewpho..-1
11.08.10:17LUC - chtělo by to vidět ty chlapy vedle sebe. Jednotlivé fotky ..
11.08.10:10zZz mažňák - Viděl někdo nohy Tomáše Klíče?Tak třeba tam bych o absenci..-2
11.08.10:09LUC - samozřejmě,tohle je ohraná písnička. Věř tomu, že jsem nik..+4
11.08.10:06jari - Já si myslim, že ten Woonsley udělal malý krůček pro něj a..-1
11.08.10:03jnerez - Ještě bych poznamenal k women physique, že to jak si mnohé..+2
11.08.09:59jari - Jasně, celý systém je špatně nastavený, nespravedlivý a ta..
11.08.09:55LUC - říkáš to naprosto přesně!!! Ještě bych dodal, že tahle `k..+2
11.08.09:53jnerez - To je opravdu tragédie to men physique. Díky těm blbým ber..+6
11.08.09:50LUC - ony se ty studiový fotky musejí taky brát s rezervou. Jsou..
11.08.09:44LUC - naprostý souhlas. Nejsem tak nesoudný,abych křičel, jak mě..
11.08.09:43LUC - ono to takhle bylo vždycky a teď už mi to působí jako arog..
11.08.09:42zZz mažňák - Bohužel,musím souhlasit a stále ta samá píseň v subjektivn..+4
11.08.09:41jari - Jinak věřím že v Dallasu by to mohlo být lepší, jiné světl..
11.08.09:38Turakam - 16. miesto je fakt výsmech, keby bol aspoň zozadu potiahnu..+1
11.08.09:38raw - cim dal vic je to o politice, nez o forme+3
11.08.09:38jari - Souhlasím s tebou prakticky ve všem, na druhou stranu tako..
11.08.09:26LUC - nevím, co říct. Taková situace se opakuje po léta a vypadá..+12
11.08.09:23jari - ***-5
11.08.09:22jari - Mě by alespoň uspokojilo, kdyby byl průhlednější systém bo..+4
11.08.09:22humrak - ty se radši nevyjadřuj vůbec k ničemu+11
11.08.09:10guruhonza - K Burešovi se moc vyjadřovat nebudu, rozhodně bych ho nevi..+2
11.08.09:06ashitaka40 - Tak je to škoda, objemy sice na špičku nemá, ale do první ..+1
11.08.08:51The.FleX - Co ten Beyeke porad dela, ze je neustale nedotazenej. Mini..+2
11.08.07:03amoresPE - Essa mal byť ESO. Ešte aj žili mal vysekané... Tomasa mi j..+3
11.08.02:42Turakam - dobré zárezy shabuniyu a essu, morel druhý ahahaha, vtipné..+4
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra