Reklama:
100% Whey Protein od Extrifitu v akci 2000 g + 2000 g!
Nejprodávanější v ČR. 4 kila špičkového proteinu za skvělou cenu! Nové příchutě! Více zde.

Street Workout Battle Brno 2013 - reportáž a fotogalerie

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Sobota 3. srpna 2013, Brno, část města, která by se dala nazvat malým brněnským Bronxem, nevelký, za domy zastrčený travnato-prašný plac lemovaný ze dvou stran počmáranými zdmi. To bylo dějiště prvního českého Street Workout Battlu.

Akce měla odstartovat v 9 hodin ráno, a tak hned v devět postávali u placu skupinky lidí. Jenže organizace hned od začátku trochu drhla, organizátoři si vybírali nováčkovskou daň a prali se s technickými problémy, takže v 10 už kolem místa dění postávala skupina dost netrpělivých lidí, o něco později to už byli lidé, ve kterých to doslova vřelo. Nutno ale dodat, že se tak nedělo jen kvůli zpožděnému závodu, ale také kvůli poctivým 35 stupňům vedra a žhnoucímu slunci, které do všech přítomných nemilosrdně pralo z nechutně vymetené modromodré oblohy.

Trojice organizátorů ve složení Láda Přidal, Michal Doležel a Adam Raw nakonec technické obtíže zvládli, areál se roztepal beaty hip hopu a rapu, závodníci shodili trička, vystavili světu své vymakané bicepsy i vyrýsované sixpacky a první český Street Workout Battle mohl začít.

Obdivuji všechny tady, protože jsou přímo demonstrací síly, obratnosti a zdravého životního stylu.
Radim Koudela, závodník

Jako první přišel na řadu freestyle na hrazdě a monkey baru ve váhových kategoriích do 75 kg, do 85 kg a nad 85 kg. Každý závodník měl minutu a půl na hrazdě, dvě minuty pauzu a další minutu a půl na monkey baru. Cílem bylo předvést co nejdelší set, ve kterém se hodnotila obtížnost provedených prvků a jejich originalita.

A že se věru bylo na co dívat! Navzdory krutopřísným podmínkám tu soutěžící servírovali divákům i porotcům front i back levers, flags, handstands či pull ups jak na běžícím pásu, délku setu se pak snažili do mrtva dotáhnout dipy či shyby. „Dělej, ještě jeden lever, seš silnej, seš silnej!“ povzbuzovali závodníky přítomní diváci a jejich hlasy se nesly prachem zahuštěným a horkem se vlnícím vzduchem do okolí. S postupujícím časem žár stoupal, takže si každý snažil najít alespoň kousek svého stínu, ovšem závodníci si to dávali v plné palbě. „To pálí,“ křivili mnozí tváře bolestí, když se snažili udržet rozžhavenou hrazdu, což se rovnalo snaze udržet dlaně na rozpálené plotýnce. Těžko říct, zda i právě tohle mělo svůj podíl na tom, že jeden ze závodníků si při svém setu roztrhal dlaně na cáry a musel odjet na ošetření do nemocnice. Vrátil se s rukama zabalenýma fáčem, takže dále už nemohl nic než povzbuzovat ostatní závodníky, a to ještě pouze slovně, bez potlesku.

Po hrazdě a monkey baru přišel na řadu freestyle na bradlech. I zde se skvěle předvedli závodníci z týmu Workout Bratislava a členové nejpočetnější přítomné skupiny Workout Karviná. Ti s sebou přivezli i původně očekávanou jedinou soutěžící dívku Moniku. Svým vystoupením ale nakonec strhla k akci ještě další dvě, a tak měl první český Street Workout Battle nakonec tři ženské účastnice.

To, že street workout není jen pro dvacetileté kluky, dokázal i nejstarší účastník battlu, pětačtyřicetiletý učitel z Uherského Brodu Radim Koudela. I jeho inspiroval neskutečný mág street workoutu Hanibal for King, a tak Radim nechal triatlonu a maratonů a začal se věnovat primárně cvičení s vlastní váhou. A na prvním českém battlu se opravdu neztratil. Ve své kategorii se umístil na druhém místě. A jak okomentoval výkony ostatních závodníků i tento typ tréninku? „Street workout se mi opravdu líbí. Obdivuji všechny tady, protože jsou přímo demonstrací síly, obratnosti a zdravého životního stylu.“

Freestyle vystřídala v odpoledních hodinách silová část soutěže weighted, které se zúčastnila většina závodníků z freestylu, ale přidali se i další, například kluci z pražských Barstarzz. Zde na závodníky čekaly dipy na bradlech s 48kg kettlebellem, shyby s 32kg kettlebellem a dřepy na jedné noze s 16kg kettlebellem. A jaké tu byly k vidění nejlepší výkony? Nejvíce dipů, a to celkem třináct, předvedl slovenský závodník Ači, který si odnesl prvenství i ve shybech, když jich dal jedenáct s 32kilovým kettlebellem zavěšeným na opasku. Pistol dřepy se ukázaly být nejsilnější disciplínou Mojmíra Konůpky, který jich zvládl s 16kg závažím rovných třicet.

A co říct závěrem? První český Street Workout Battle Brno byl skvělou a atraktivní podívanou. A vzhledem k tomu, jak rychle se kluci učí a co všechno tu byli schopni předvést, přestože mnoho z nich necvičí déle než rok, je nad slunce jasné, že příště to bude ještě větší nářez!


Street Workout Battle Brno 2013 - video


Street Workout Battle Brno 2013 - výsledky

Kategorie do 75 kg

p. Freestyle Weighted
1. Šimon Mišák Daniel Ondrušík
2. David Hanáček Jiří Socha
3. Ivan Sokol Miroslav Mirko Kúdela

Kategorie 75 - 85 kg

p. Freestyle Weighted
1. Aci Pelevin Michal Husták
2. Radim Koudela Aci Pelevin
3. Juraj Prekop Stanislav Ranš

Kategorie nad 80 kg

p. Freestyle Weighted
1. Libor Václavík Mojmír Konůpka
2. Aleš Zelinka Aleš Zelinka
3. Filip Bednařík Marek Vlček

Kompletní výsledky naleznete ZDE.


Street Workout Battle Brno 2013 - fotogalerieLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

08.08.08:34grznar.filip - Ty bláho je skvělí že už se pořádaj závody v tomhle sportu..+1
08.08.08:14fothee - ty smetene ruce, au au au *24* . Jinak pecka, skoda toho v..
07.08.19:04Lenis - Tvuj komentář vypovídá o tom, že moc inteligentní asi nebu..-1
07.08.15:57CZEBLADE - Kdo v dnešní době honí rukama a třeba na to má lidi *8* Bt..-1
07.08.15:03Lucie - Video poskytnou organizátoři, bude do hodiny.
07.08.14:10Reiben - Borci to jsou, klobouk dolů *79*! Btw ten kluk s těma ruka..+1
07.08.13:44NoP.NoG. - video by nebylo ?:/
07.08.13:40flaksik - super! :)
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 113 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínŠokující zpráva: Zemřel profesionální...
Zodiak411 (14:09) • Chudák. Jen doufám, že se toho nechytne jistý osvícenec a nebude zase psát, jak s ním m...
magazínArnold Strongman Classic Europe Amate...
lipkofil (09:05) • pred chvilou som slecnu videl na czechcastingu a dnes sutazi na arnold classic
magazínŽeny, nehoňte se za nereálnými ideály...
maymilton (20:37) • Moc krásně napsaný článek hned se mi udělalo líp Děkuji 😊
magazínIFBB Elite Pro Madrid 2019 - kompletn...
amoresPE (05:41) • Turek mozno o priecku vyssie, slusna forma mu vysla. Roman potrebuje hmotu, inac forma...
magazínPartner Cup 2019 - výsledky
PavelV (15:13) • Je to přesně naopak. Díky za Matěje, Vláďu Žižku a další, že na tu pohárovku jdou a uká...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra