Reklama:

NPC Jr. Nationals 2013: Kdo
vybojoval profesionální kartu?

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Americké Chicago ve dnech 14. a 15. června hostilo v pořadí již jednatřicátý ročník prestižní amatérské soutěže NPC Jr. Nationals. Klání napříč všemi kategoriemi sloužilo jako nominační závod na soutěže ještě vyššího významu, jakými jsou NPC USA nebo NPC Nationals. V některých kategoriích se na letoším NPC Jr. Nationals pak bojovalo i o profesionální karty.

Klíč pro získání vstupenky mezi elitu byl přitom poměrně jednoduchý, když na profesionální kartu měli dosáhnout vítězové všech výškových kategorií. To tedy znamená, že mezi elitu po NPC Jr. Nationals 2013 míří šestice bikini fitnessek, stejný počet bodyfitnessek a také závodníků z kategorie mužského physique. Profesionální karta patří také třem fitnesskám a čtyřem sportovkyním z physique žen.

V kulturistice mužů a žen se na soutěži samozřejmě závodilo v hmotnostních kategoriích, a tak se na tyto závodníky možnost získat profesionální kartu tentokrát nevztahovala.

Podobně, jako v případě nedávného NPC Jr. USA, Vám také dnes slovem i obrazem představíme všech pětadvacet nových profesionálů a bez pozornosti nenecháme ani nejzajímavější borce z kulturistiky mužů. Mnoho ze závodníků, kteří na NPC Jr. Nationals v minulosti startovali, totiž brzy uspělo na některé z ještě významnějších amerických soutěží, získalo profesionální kartu a v profesionální divizi IFBB pak sbíralo jeden úspěch za druhým!


Fitness žen - tři nové profesionálky

Ve fitness se na letošním NPC Jr. Nationals závodilo v kategoriích do 157 cm, do 164 cm a nad 164 cm. Z celkového vítězství se radovala šampiónka nejvyšší kategorie Carly Lobato, která předvedla fenomenální volnou sestavu, v níž využila zkušenosti, jež získala během svého letitého působení na soutěžích roztleskávaček. V nejnižší výškové kategorii uspěla sedmadvacetiletá instruktorka zumby Shannon Siemer, v kategorii do 164 cm se pak nejlépe vedlo bývalé powerlifterce a současné svěřenkyni trenéra Fakhriho Mubaraka Lishie Dean.


Nové profesionálky kategorie fitness


Figure žen - šest nových profesionálek

Amatérské bodyfitnessky se na soutěži představily v kategoriích do 155, do 159, do 163, do 166, do 170 a nad 170 cm. Absolutní vítězství brala šampiónka druhé nejvyšší kategorie Vera Mallet. V kategorii nejméně vzrostlých závodnic uspěla fantastická Texasanka Andrea Calhoun, která podobně jako Vera Mallet může zřejmě pomýšlet na okamžité konkurenceschopné působení i mezi profesionálkami.

V kategorii do 159 cm zvítězila Kaelin Tuell, o kategorii výše se ze stejného úspěchu radovala Jennifer Brown. V kategorii do 166 cm formu nad síly všech svých soupeřek předvedla Alicia Coates z Arizony, v nejvyšší kategorii pak největšího úspěchu své dosavadní kariéry dosáhla jednatřicetiletá Roshonda Schmitt.


Nové profesionálky kategorie figure


Bikini žen - šest nových profesionálek

Závodnice v kategorii bikini měly k dispozici stejné výškové kategorie jako jejich kolegyně z kategorie bodyfitness. Celkové vítězství připadlo šampiónce kategorie do 155 cm Yasmin Ali, která závodí teprve od letošního jara. O kategorii výše rozhodčí nejvíce zaujala Nissan Weaver z Detroitu. Zápolení v kategorii do 163 cm ovládla původem Portoričanka Yarishna Ayala, která se na soutěž připravovala pod vedením vítěze Mr. Olympia z roku 2008 Dextera Jacksona. Podle některých měla i na to, aby dosáhla na titul pro absolutní vítězku.

V kategorii do 166 cm se nejlépe vedlo Liane Hamilton, ve druhé nejvyšší kategorii se pak z dosud nejcennějšího výsledku své kariéry radovala Chaundra Bagwell, která se stala již sedmatřicátým závodníkem, kterému k profesionální kartě pomohl trenér Fakhri Mubarak. Poslední novou bikini profesionálkou se po letošním ročníku NPC Jr. Nationals stává Hope Howard, která získala titul v kategorii nad 170 cm.


Nové profesionálky kategorie bikini


Physique žen - čtyři nové profesionálky

V physique žen závodnice mohly nastoupit v kategoriích do 157, do 163, do 168 a nad 168 cm. Jasnou absolutní vítězkou se stala šampiónka nejnižší kategorie Erica Blockman, která by například při podobném stylu rozhodování, který byl k vidění na letošním New York Pro, mohla v profesionální divizi IFBB již letos patřit ke kandidátkám na přední příčky. O kategorii výše rozhodčí první místo přisoudili Stephanie Willes, v kategorii do 168 cm si zlato odnesla Joni Neilson a mezi nejvyššími závodnicemi uspěla Heather Barbee, která se po soutěži netajila, že jí její vlastní vítězství doslova vyrazilo dech.


Nové profesionálky kategorie physique žen


Physique mužů - šest nových profesionálů

V physique mužů byly otevřeny kategorie do 170, do 173, do 175, do 180, do 183 a nad 183 cm. Absolutní vítězství na závodech vybojoval čerstvě devatenáctiletý Jeff Seid, který startoval v kategorii do 180 cm. Seid se svým úspěchem stal jedním z nejmladších profíků v historii IFBB.

V kategorii do 170 cm si možnost zamířit mezi elitu zajistil Jonathan Sebastian ze San Jose, o kategorii výše jej pak napodobil Kameron Bailey. Ze zápolení v kategorii do 175 cm nejlépe vyšel Nicholas Desatnik, měření sil v kategorii s limitem do 183 cm pak ovládl vystudovaný farmaceut Matt Bucur. Poslední profesionální kartu si z letošního NPC Jr. Natioanls v kategorii mužského physique odnáší fantastickými tvary disponující Joshua Reid.


Noví profesionálové kategorie physique


Kulturistika mužů - nejzajímavější závodníci


Který z kulturistů na obrázcích níže Vás zaujal nejvíce?
Hlasovat mohou
jen přihlášení čtenáři.

2
Allen Richards

6
Brandon Beckrich

1
Lawrence Ballenger

0
Josh Halladay

Celkem hlasovalo 9 čtenářů.
 

Jak jsme již uvedli v začátku článku, kulturisté na NPC Jr. Nationals o profesionální kartu bojovat nemohou. Přesto je jejich zápolení právě na této soutěži každoročně mimořádně zajímavé a soutěž se pokaždé stává přehlídkou talentů, kteří v nadcházejících měsících nebo letech nezřídka získají profesionální kartu a absolvují velkolepou kulturistickou kariéru. Že tato slova nejsou nikterak nadnesená, dokládá skutečnost, že v minulosti na Jr. Nationals závodili takoví borci, jakými jsou Lee Haney, Rich Gaspari, Phil Heath nebo Evan Centopani.

Kdo na soutěži zaujal letos? Začněme u absolutního vítěze Allena Richardse, který ovládl měření sil v kategorii nad 102 kg. Přibližně 183 cm vysoký kulturista na NPC Jr. Nationals závodil s hmotností kolem 104 kg a zaujal zejména výbornými kvadricepsy. Velmi realisticky uvažující Richards si je přes svůj úspěch z tohoto víkendu vědom, že k tomu, aby mohl na NPC USA nebo NPC Nationals bojovat o přední příčky, nebo dokonce i o profesionální kartu, musí dosáhnout ještě významných zlepšení, a to zejména v oblasti paží a zad. S ohledem na svou výšku by do budoucna rád závodil s hmotností mezi 109 a 111 kg. Soutěžní plavky pravděpodobně nenavlékne dříve než napřesrok na letním NPC USA.

Richardse v kategorii nad 102 kg notně proháněl celkově mohutnější Brandon Beckrich, který jednoznačně závodil v dosud životní formě a po soutěži naznačil, že věří, že to měl být právě on, kdo měl zvítězit. Devětadvacetiletý Beckrich, který dorostl do výšky 180 cm, však rozhodně neskládá zbraně a říká, že během nadcházející objemové fáze přípravy dosáhne takových zlepšení, která mu v roce 2014 vynesou profesionální kartu.

Zaujal také třetí muž kategorie nad 102 kg Lawrence Ballenger, který těží z fantastických tvarů a jediné, co jej dělí od zisku profesionální karty, jsou slabší celkové objemy. Lawrence, který zítra oslaví šestadvacáté narozeniny, k tomu říká, že kulturistiku miluje, ale takové objemy, jaké po něm požadují rozhodčí, aby mu profesionální kartu dali, se mu už jednoduše nelíbí. Zajímavostí u toho borce je skutečnost, že ještě před dvěma lety startoval v kategorii physique.

Z dalších zajímavých účastníků soutěže zmiňme ještě bronzového medailistu kategorie do 102 kg Joshe Halladaye, jenž rovněž zaujal svými tvary a při výšce kolem 180 cm mu k dokonalosti rovněž schází pouze celkově lepší objemy. V pětadvaceti letech má však k zaplnění kostry další svalovou hmotou jistě ještě dostatek času.


Nejzajímavější kulturisté z NPC Jr. Nationals 2013


Zdroje:
www.rxmuscle.com
www.npcnewsonline.com

Foto:
www.npcnewsonline.com / Isaac Hinds


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínSlavoj Bednář - rozhovor po sezóně a...
PavelV (21:29) • Tam vznikla chyba v součtu, jak později interně vyšlo najevo. Pořadatel (EVLs) se mu om...
magazínSlavoj Bednář - rozhovor po sezóně a...
1boris111 (20:28) • Slavojovi nikdo nebere to,že objemy a připravenosti na přední příčky má,ale stále si ne...
magazínLenka Červená - rozhovor po Mistrovst...
Noremorsedan (19:41) • Lenko, Jste naprosto neuvěřitelná! Úžasná, perfektní...prostě skvělá! Moc Vám fandím, a...
magazínSlavoj Bednář - rozhovor po sezóně a...
Osiris- Lord of the Dead (18:36) • ale je na tebe trochu podobny
magazínSlavoj Bednář - rozhovor po sezóně a...
jari (18:20) • Ze všech soutěží, co Slavoj letos absolvoval vypadal v Rumunsku úplně nejlépe. Ty zpack...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra