Reklama:
VÁNOČNÍ DÁRKY: tašky plné suplementů
Vánoční tašky a balíčky, ale i knihy, fitness dobrůtky, chytré lahve nebo oblečení. Více zde.

Jakub Milý před MČR v naturální kulturistice 2013

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Jakub Milý se právě připravuje na letošní republikové mistrovství v naturální kulturistice. Jak probíhá jeho příprava a na jakých soutěžích by se v letošní sezóně ještě rád předvedl? To prozradil v následujícím rozhovoru. V závěru se také můžete podívat na Jakubovu aktuální formu.


Jméno: Jakub Milý
Výška: 180 cm
Váha: 75 kg
Věk: 28 let
Bydliště: Kadaň


Jak dlouho cvičíš a jak ses dostal ke kulturistice?

Už od útlého mládí jsem se věnoval různým sportům a byl sportovně založený, nejvíce mě lákaly extrémní sporty, a tak jsem většinu času trávil po skateparcích v Ústeckém kraji na in-linech, což mi do základu dalo dobrou fyzickou kondici. Nicméně mě vždy fascinovaly svaly kulturistů ve starých tátových časopisech o kulturistice. Pamatuji si také na soutěž v tehdy krajském přeboru, kam mě táta vzal. V té době mi byly asi 4 roky. Údajně jsem seděl a zíral s otevřenou pusou. Takže asi už v té době jsem to měl v sobě zakódované. :) Do posilovny jsem se ale dostal až v 15 letech a od té doby cvičím bez delší přestávky.

Jaké jsou tvé dosavadní úspěchy?

Na soutěžní prkna jsem se poprvé rozhodl vstoupit v roce 2006 na Redot Natural Cupu v Karlových Varech, kde jsem obsadil 4. příčku v kategorii mužů nad 178 cm. Pak následovalo 2. místo na stejné soutěži v roce 2007. Nejvíce si ale cením 2. místa na MČR v naturální kulturistice v roce 2010 a 3. místa také na MČR 2011, jelikož v těchto ročnících byla konkurence neskutečně nadupaná a tato umístění byla opravdu vydřená.

Na jakou soutěž se připravuješ nyní?

V současné době mám jen několik desítek hodin do MČR, které se bude konat v Praze 15. června. Pak bude následovat mistrovství v Maďarsku (29. 6.) a velké finále chystám na mistrovství světa v Řecku na ostrově Zakynthos (5. - 6. 7.). Vše se má odehrávat večer pod širým nebem ve starém řeckém divadle. Takže se na tu atmosféru neskutečně těším.

Pověz nám něco o tvém tréninku a metodách.

Za těch 13 let jsem si uvědomil jednu důležitou věc. Je jedno, co se píše v časopisech, kdo Vám co nadiktuje a tvrdí Vám, že tak je to nejlepší a jedině tak to bude fungovat. Opak je pravdou - po mnohých radách, kvůli kterým jsem si přivodil nespočet zranění a trpěl po soutěžích úžasným jojo efektem vlivem podvýživy a ztráty svalové hmoty, jsem si uvědomil, že je to moje tělo a já musím poslouchat, co mi napovídá. Samozřejmě si vezmu z těch informací určitou část a přemýšlím o tom, ale nic nezastoupí naslouchání vlastnímu tělu. Co se týče tréninku, tak mě velice inspiroval Lukáš Osladil, který cvičí 100% technikou a procítí sval do maxima. Je to úžasná metoda, která stimuluje růst, zkvalitňuje svalovinu a hlavně šetří pohybový aparát, který za ty roky zkoušení už dostal pořádně zabrat. Ve stravě se mi osvědčilo jít cestou nejmenšího odporu, takže z původní „vyšťavovací“ 1,5měsíční diety v roce 2006 je to 6měsíční dieta v tomto roce. S tím, že každou sobotu mám úplně volnou a jím, na co mám chuť, jedu s přítelkyní na výlet a žiju jako každý jiný člověk. Nejenže si tělo odpočine a načerpá sílu, ale odpočine si hlavně mysl, což považuji za mnohem důležitější. Pak se s takovým přístupem dá zvládnout dieta bez velkých problémů a stresů po velmi dlouhou dobu.


Jakub Milý - aktuální forma (31. 5. 2013)Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

13.06.15:34White or black - ***-5
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínBrett Wilkin 5 dnů před Wings of Stre...
Neutralni typ (17:27) • tohle video by se melo povinne poustet ve skolach tak jako se pousteji varovani pred dr...
magazínRonnie Coleman pod mikroskopem - gene...
Zodiak411 (22:17) • Tommy, když odbočím od toho, že to je absolutně mimo téma těchto stránek, tak to co zde...
magazínRonnie Coleman pod mikroskopem - gene...
Neutralni typ (11:38) • boohuzel to tak je, z techto faktu vychazi jedna vec, ze skutecne verici clovek by nemo...
magazínRonnie Coleman pod mikroskopem - gene...
maxpoint97 (11:27) • Neskutečně důmyslná logika Tommy. Akorát by sis měl před Vánoci dávat větší pozor. Jak...
magazínRonnie Coleman pod mikroskopem - gene...
Neutralni typ (11:14) • Fakta: Coleman je verici clovek ktery veri v Jezise ve sveho Boha podle svych slov, nic...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie