Reklama:
Kloubní výživa Flexain v akci 1+1 ZDARMA!
⭐⭐⭐⭐⭐ Extra silné složení pro Vaše klouby. Více zde.

Toronto Pro Supershow 2013:
výsledky a fotografie (den 2.)

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

V kanadském Torontu v sobotu druhým soutěžním dnem pokračoval letošní ročník Toronto Pro Supershow. Během něj se rozhodovalo o vítězích v obou mužských kulturistických kategoriích i o tom, kdo si triumf připíše v kategoriích physique mužů, figure a kulturistiky žen. Kdo nakonec na závodech uspěl?


Toronto Pro Supershow 2013 - kategorie open

V nejsledovanější kategorii kulturistiky mužů open se na Toronto Pro Supershow představilo osmnáct závodníků. Semifinále soutěže účastníky klání rozdělilo do několika zajímavých skupin. Ta první byla dána prvním vyvoláváním, v němž bok po boku pózovali domácí Fouad Abiad, Američan Jonathan Delarosa a hvězdný reprezentant Dominikánské republiky Victor Martinez. Ten si do Kanady přijel zejména zvýšit sebevědomí po svém vystoupení na New York Pro, kde proti svým vlastním očekáváním nedokázal zvítězit, když podlehl mohutnějšímu Mamdouhu Elssbiayovi z Egypta.

Druhou zajímavou skupinu účastníků kategorie open pak samozřejmě tvořili borci porovnávaní ve druhém vyvolávání. Byli jimi Frank McGrath, Clarence DeVis, Mohamad Bannout a Bill Wilmore, kteří tak po semifinále reálně bojovali o to, jak si za Abiadem, Martinezem a Delarosou rozeberou umístění od čtvrté do sedmé příčky.

Finále mnoho překvapení nepřineslo. Victor Martinez potvrdil roli favorita, do níž jej pasovaly jeho tradiční přednosti, jakými jsou symetrie i pěkné tvary, a připsal si páté profesionální vítězství v kariéře. Přes dosažený úspěch však nadále platí, že Martinezovi několika málo měsíců tréninku nestačilo k tomu, aby se po zlomenině pažní kosti ze druhé poloviny loňského roku naplno vrátil k bývalým objemům a současné nejužší špičce tak v tuto chvíli konkurovat nemůže. Devětatřicetiletý Victor se již před závody nechal slyšet, že až po nich zváží svůj další postup. Stále sice jednoznačně nevyloučil variantu, že by závodil na letošní Olympii, mnohem pravděpodobnější však je, že si dopřeje odpočinek, několik dalších měsíců objemové přípravy a na jaře příštího roku pak zkusí vybojovat svůj druhý titul z Arnold Classic. Ani v rozhovorech po soutěži Martinez žádné definitivní rozhodnutí ohledně svého startu na Mr. Olympia ještě neudělal a pouze zopakoval, že potřebuje ještě zapracovat na objemech, které se mu zatím nepodařilo zcela získat zpět. Zda na letošní Olympii bude nakonec závodit, či nikoliv, bude zřejmě tedy jasné až v horizontu několika týdnů.

Druhé místo vybojoval čtyřiatřicetiletý Fouad Abiad, jenž se na soutěž připravoval s cílem zvítězit. Že to nepůjde, kanadský kulturista zjistil již během semifinále, kdy i jemu bylo jasné, že na soutěži reálně bojuje pouze o druhou až třetí příčku s Jonathanem Delarosou. Ačkoliv Abiad disponoval solidními objemy a bylo jasně patrné, že se mu za uplynulý rok podařilo zapracovat na rozvoji paží a hamstringů, k tomu, aby dosáhl na vysněný triumf, mu přeci jenom něco chybělo. Jednak to byla větší kvalita středu těla, jednak možná větší ostrost některých partií. Samotný Fouad si však myslí, že na Victora Martineze neměl především proto, že zkrátka nedisponuje dostatečným množstvím svalové hmoty.

Již před finále tak prozradil, že jej nyní bude čekat delší soutěžní přestávka. Svěřil se, že je již unavený ze druhých a třetích míst a znovu bude závodit, až bude věřit, že má takové objemy, aby s nimi mohl bojovat o umístění v první šestici na Mr. Olympia. V další části jednoho z interview během soutěže Abiad hovořil také o tom, že v době, kdy mu do závodů zbývalo přibližně pět týdnů, byl nakrátko hospitalizován se zánětem slinivky břišní a zhruba týden si myslel, že pro něj příprava skončila. Netrénoval, nedržel dietu a vypustil kardio, a když pak získal od lékařů svolení, že může pokračovat v kulturistickém stylu života, čekal jej nelehký úkol v podobě úsilí o dosažení optimální formy za čtyři týdny. Během nich se mu nakonec podařilo shodit neuvěřitelných 13,5 kg!

Při druhé příčce Fouada Abiada si devětadvacetiletý Jonathan Delarosa připsal bronzové umístění. Závodník, který se netají, že v Torontu vítězný Martinez je pro něj vzorem a i jakýmsi mentorem, zaujal líbivou postavou s pěknými tvary a úzkým pasem a také celkově lepší dotažeností než minulý víkend na New York Pro, kde skončil čtvrtý. Dobrou formu stále poměrně mladého profíka dokreslovaly napruhované hýždě. Jonathan, jenž má kulturistku v krvi, když se závodění věnoval i jeho otec, si je dobře vědom, že do budoucna musí zapracovat zejména na celkových objemech. Ví, že jenom tak může dosáhnout svého ambiciózního cíle, jímž je stát se jednoho dne vítězem Mr. Olympia.

Se čtvrtou příčkou bude ze soutěže odcházet domácí Frank McGrath, který nabídl o něco větší a plnější svaly, než v roce 2011, kdy si díky třetímu místu z PBW Championships podle tehdy platných pravidel dokonce zajistil kvalifikaci na Mr. Olympia. Pokud by ke zlepšeným objemům přidal i na chlup stejnou ostrost jako před dvěma lety, zřejmě by proti jeho víkendovému umístění nikdo nic nenamítal. Protože čtyřiatřicetiletý závodník však tentokrát nebyl zcela stoprocentně dotažený, objevují se názory, že čtvrté místo mělo připadnout raději někomu jinému.

Pátou příčku vybojoval slušně připravený Mohamad Bannout, jehož na profesionálních soutěžích dlouhodobě srážejí ne zcela ideální tvary. Aby bratranec vítěze Mr. Olympia z roku 1983 mohl v konkurenci startovního pole letošní Toronto Pro Supershow pomýšlet na vyšší umístění, potřeboval by být také ještě o něco mohutnější.


Výsledky Toronto Pro Supershow 2013 - kategorie open:

  1. Victor Martinez*
  2. Fouad Abiad
  3. Jonathan Delarosa
  4. Frank McGrath
  5. Mohamad Bannout
  6. Clarence DeVis
  7. Bill Wilmore
  8. Novoa Mendez
  9. Daniel Toth
  10. Marcus Haley
  11. Alfonso del Rio
  12. Grigori Atoyan
  13. Renaldo Gairy
  14. Omar Deckard
  15. Mike Johnson
  16. Pablo Ayala
  16. Jerome Ferguson
  16. Kenneth Jackson
  16. Antoine Vaillant
  16. Chris White

* kvalifikace na Mr. Olympia 2013


1. Victor Martinez

2. Fouad Abiad

3. Jonathan Delarosa

4. Frank McGrath

5. Mohamad Bannout


Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia ke 2. červnu 2013:

jméno stát soutěž um.*
Phil Heath USA Mr. Olympia 2012 1.
Kai Greene USA Mr. Olympia 2012 2.
Shawn Rhoden USA Mr. Olympia 2012 3.
Dexter Jackson USA Mr. Olympia 2012 4.
Branch Warren USA Mr. Olympia 2012 5.
Dennis Wolf Německo EVL’s Prague Pro 2012 1.
Mamdouh Elssbiay Egypt Amateur Mr. Olympia 2012 1.
Cedric McMillan USA FIBO Power Pro 2013 1.
Brandon Curry USA Arnold Classic Brasil 2013 1.
Robert Piotrkowicz Polsko Mr. Europe Pro 2013 1.
Victor Martinez Dominikánská rep. Toronto Pro Supershow 2013 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie open - žebříček ke 2. červnu 2013:

p. jméno stát body
1. Toney Freeman USA 30
2. Johnnie Jackson USA 20
3. Ben Pakulski Kanada 11
4. Roelly Winklaar Nizozemsko 9
4. Edward Nunn USA 9
6. Jonathan Delarosa USA 6
7. Hidetada Yamagishi Japonsko 5
7. Michael Kefalianos Austrálie 5
7. Victor Martinez Dominikánská republika 5
10. Baitollah Abbaspour Japonsko 4
10. Juan Morel USA 4
10. Fouad Abiad Kanada 4
13. Ronny Rockel Německo 2
13. Clarence DeVis Belgie 2
13. Frank McGrath Kanada 2
16. Ivan Sadek Austrálie 1
16. Fred Smalls USA 1
16. Daniel Toth Maďarsko 1
16. Mohamad Bannout Libanon 1


Toronto Pro Supershow 2013 - kategorie do 212 liber

Kategorie do 212 liber měla na letošní Toronto Pro Supershow jasného favorita v osobně osmatřicetiletého Joseho Raymonda. Ten se před soutěží svěřil, že mu start na New York Pro z minulého týdne pomohl, když se všechno to pózování v nakonec úspěšném boji o vítězství se Samim al Haddadem pozitivně odrazilo na jeho formě. Že Jose nikterak nepřeháněl, ukázaly již první okamžiky semifinále a americký závodník v něm během prvního vyvolávání po zásluze pózoval uprostřed řady.

Ačkoliv se od startu na newyorské soutěži zlepšil i Mark Dugdale, na pódiu torontských závodů nebyl nikdo, kdo by Raymonda mohl reálně ohrozit a 163 cm vysoký kulturista zaslouženě vybojoval druhé vítězství ve dvou týdnech. Ve skutečnosti Jose v Torontu předvedl jedno z nejpůsobivějších vystoupení ze všech závodníků napříč všemi kategoriemi, když byl mohutný, žilnatý, tvrdý a nabídl výbornou úpravu pokožky i celkovou prezentaci. V tuto chvíli je díky formě z jarních soutěží jedním z kandidátů na umístění v první trojici i na podzimním Olympia 212 Showdown.

Nakonec druhý Dugdale v Kanadě dost možná závodil v životní formě. Osmatřicetiletý celkový vítěz NPC USA z roku 2004 byl ostrý, tvrdý a na pódiu evidentně jistý sám sebou. Ke zmíněným přednostem a svým pěkným liniím přidal tentokrát navíc spoustu detailů v oblasti kvadricepsů i fantastické hamstringy, které vynikaly zejména v bočních postojích. Díky umístěním z posledních dvou soutěží se Mark v kvalifikačním žebříčku s osmi body posunul na druhé místo, a protože se před Olympia Weekendem v lehčí váze bude závodit již pouze na červencové soutěži v Chicagu, je postupu na Olympia 212 Showdown velmi blízko.

Za horní polovinou těla zaostávající kvadricepsy, slabší hamstringy a menší glutey, ne zcela ideální stavba těla a celkově určitá plochost. To jsou v posledních dvou sezónách charakteristiky Španěla Raula Carrasca. K nim je ovšem potřeba přidat zároveň fantasticky masivní horní polovinu těla a obvykle výbornou tvrdost. Když přednosti a slabiny tohoto dvaatřicetiletého závodníka sečteme, na podobně obsazených soutěžích, jakou byla letošní Toronto Pro Supershow, mu to obvykle stačí na slušné umístění. Nejinak tomu bylo i tentokrát, kdy si Raul připsal třetí místo a podobně jako Mark Dugdale se i on přiblížil nepřímému postupu na Olympia 212 Showdown přes kvalifikační žebříček.

Čtvrté místo za Carrascem vybojoval domácí Mboya Edwards, který se představil pravděpodobně v životní formě. Závodník, jenž se živí jako učitel, nabídl výrazné zlepšení v oblasti kvadricepsů, které tak na rozdíl od předcházejících sezón již nepatří k jeho slabinám. Zaujal také celkovou tvrdostí a výbornými lýtky.

Páté místo připadlo Alu Augustemu, jenž se prezentoval lepší formou než před týdnem na New York Pro. Svěřenec trenéra Dona Longa vypadal mohutnější než kdykoliv předtím a navíc přidal tvrdost i zlepšenou separaci. Rušivým dojmem u Augusteho působila pouze již v New Yorku patrná asymetrie prsních svalů, která bude nejspíše dána zraněním, které si Al musel způsobit právě v přípravě na letošní jarní závody. Bude zajímavé sledovat, jak se talentovaný závodník s úrazem vypořádá. Historie zná oba případy. Pro Shanea DiMoru znamenal utržený prsní sval vlastně konec kariéry, Toney Freeman naopak i po tomto zranění dokázal vybojovat profesionální kartu a umístění v první pětici na Mr. Olympia.

Šesté místo bral Brazilec Fernando Noronha, až sedmý skončil vloni druhý Masoom Butt, který v Torontu sice tentokrát závodil ještě přibližně o 3 kg mohutnější než před dvanácti měsíci, ale doplatil na špatnou úpravu pokožky. Nadále také platí, že brzy jednačtyřicetiletý Pákistánec v podobné konkurenci potřebuje ještě lepší objemy.


Výsledky Toronto Pro Supershow 2013 - kategorie do 212 liber:

  1. Jose Raymond*
  2. Mark Dugdale
  3. Raul Carrasco
  4. Mboya Edwards
  5. Al Auguste
  6. Fernando Noronha
  7. Manuel Manchado
  8. Tricky Jackson
  9. Masoom Butt
  10. Amit Sapir
  11. Greg Doucette
  12. Wendell Floyd
  13. Thomas Benagli
  14. Lyndon Belgrave
  15. Angel Higueras
  16. James Darling
  16. Mike Lynds
  16. Javier Martinez
  16. Henderson Thorne
  16. Gregory Ulysse

* kvalifikace na Olympia 212 Showdown 2013


1. Jose Raymond

2. Mark Dugdale

3. Raul Carrasco


Závodníci kvalifikovaní na Olympia 212 Showdown ke 2. červnu 2013:

jméno stát soutěž um.*
Kevin English** USA Kvalifikován doživotně -
James "Flex" Lewis Velká Británie Olympia 212 Showdown 2012 1.
David Henry USA Olympia 212 Showdown 2012 2.
Eduardo Correa Brazílie Olympia 212 Showdown 2012 3.
Jose Raymond USA Olympia 212 Showdown 2012 4.
Al Auguste USA Olympia 212 Showdown 2012 5.
Troy Alves USA Europa Show of Ch. 2013 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
** Kevin English je jako vítěz Olympia Showdown na soutěž kvalifikován doživotně a 1. června oznámil, že na ní letos bude závodit.

Kategorie do 212 liber - žebříček ke 2. červnu 2013:

p. jméno stát body
1. Sami al Haddad Bahrajn 13
2. Mark Dugdale USA 8
3. Raul Carrasco Španělsko 7
4. Masoom Butt Pákistán 6
5. Marco Rivera USA 5
6. Guy Cisternino USA 4
7. Lukáš Osladil Česká republika 3
7. Aaron Clark USA 3
9. William Bonac Nizozemsko 2
9. Thomas Benagli Itálie 2
9. Mboya Edwards Kanada 2
12. Khalid Almohsinawi Nizozemsko 1
12. Milton Holloway USA 1


Toronto Pro Supershow 2013 - kulturistika žen

V kulturistice žen nastoupilo šestnáct závodnic. V prvním semifinálovém vyvolávání dostaly od rozhodčích příležitost Maria Rita Bello, Michelle Cummings, Anne Freitas, Jennifer Scarpetta a Melody Spetko a před druhou polovinou soutěže bylo jasné jedno - největší pozornost vzbudila Maria Rita Bello, která nabídla takovou formu, že se z ní doslova tajil dech!

O to překvapivější nakonec bylo vyhlášení výsledků, při němž na Bello zbylo až třetí místo, když se před ni vtěsnaly jak vítězná Jennifer Scarpetta, tak i druhá Anne Freitas.

Výsledky soutěže již několik minut po vyhlášení rozvířily zajímavou diskusi. Někteří uvítali, že rozhodčí před mohutnějšími a na prach vyrýsovanými Freitas a Bello upřednostnili mnohem ženštěji působící začínající profesionálku Jennifer Scarpettu, jíní namítají, že právě pro závodnice, které nechtějí disponovat brutálními objemy a vyrýsováním, vznikla kategorie physique a v kulturistice by měl zůstat prostor právě pro masivnější a výrazněji vysekané závodnice.


Výsledky Toronto Pro Supershow 2013 - kulturistika žen:

  1. Jennifer Scarpetta*
  2. Anne Freitas
  3. Maria Rita Bello
  4. Melody Spetko
  5. Michelle Cummings
  6. Athena Siganakis
  7. Marina Lopez
  8. Rene Marven
  9. Maryse Manios
  10. Sharon Mould
  11. Christine Envall
  12. Michelle Brent
  13. Janeen Lankowski
  14. Gillian Kovack
  15. Laura Davies
  16. Guisy Caputo

* kvalifikace na Ms. Olympia 2013


1. Jennifer Scarpetta

2. Anne Freitas

3. Maria Rita Bello


Závodnice kvalifikované na Ms. Olympia 2013 2. červnu 2013:

jméno stát soutěž um.*
Iris Kyle USA Ms. Olympia 2012 1.
Debi Laszewski USA Ms. Olympia 2012 2.
Yaxeni Oriquen-Garcia Venezuela Ms. Olympia 2012 3.
Alina Popa Švýcarsko Ms. Olympia 2012 4.
Brigita Brezovac Slovinsko Ms. Olympia 2012 5.
Jennifer Scarpetta USA Toronto Pro Supershow 2013 5.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kulturistika žen - žebříček ke 2. červnu 2013:

p. jméno stát body
1. Cathy LeFrancois Kanada 5
2. Anne Freitas Brazílie 4
3. Maria Rita Bello Argentina 3
4. Melody Spetko USA 2
5. Michelle Cummings USA 1


Toronto Pro Supershow 2013 - kategorie figure

Z bodyfitnessek rozhodčí nejvíce zaujaly Swann Cardot, Aleisha Hart, Candice John, Ann Titone a Natalie Waples, které dostaly šanci v prvním semifinálovém vyvolávání.

Finále rozhodlo o tom, že vítězství z letošní kanadské profesionální show připadne šestatřicetileté Ann Titone, která předstihla jak druhou Francouzku Swann Cardot, tak i třetí Natalie Waples z Kanady.


Výsledky Toronto Pro Supershow 2013 - kategorie figure:

  1. Ann Titone*
  2. Swann Cardot
  3. Natalie Waples
  4. Aleisha Hart
  5. Candice John
  6. Cydney Gillon
  7. Krista Dunn
  8. Vicki Counts
  9. Danielle Sereluca
  10. Magela Camronero
  11. Tissilli Rogers
  12. Ginette Delhaes
  13. Kenyatta Jones Arietta
  14. Tamara Ribeiro Bailey
  15. Leah Berti
  16. Melanie Gardner
  16. Erin Harding
  16. Veronique Morin
  16. Tiani Norman
  16. Jill St. Laurent

* kvalifikace na Figure Olympia 2013


1. Ann Titone

2. Swann Cardot

3. Natalie Waples


Závodnice kvalifikované na Figure Olympia ke 2. červnu 2013:

jméno stát soutěž um.*
Erin Stern Brazílie Figure Olympia 2012 1.
Nicole Wilkins USA Figure Olympia 2012 2.
Candice Keene USA Figure Olympia 2012 3.
Heather Dees USA Figure Olympia 2012 4.
Mallory Haldeman USA Figure Olympia 2012 5.
Candice Lewis USA Houston Pro 2012 1.
Ann Titone USA Kentucky Muscle Pro 2012 1.
Alea Suarez USA St. Louis Pro 2013 1.
Gennifer Strobo USA Pittsburgh Pro 2013 1.
Camala Rodriguez USA California State Pro 2013 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie figure - žebříček ke 2. červnu 2013:

p. jméno stát body
1. Dana Ambrose USA 15
2. Natalie Waples Kanada 11
3. Swann Cardot Francie 9
4. Kamla Macko USA 8
5. Kati Alander Finsko 6
5. Aleisha Hart Kanada 6
7. Ava Cowan USA 5
7. Allison Frahn USA 5
9. Natália Lenártová Slovensko 4
9. Teresa Anthony USA 4
9. Wendy Fortino USA 4
9. Candice John Trinidad 4
13. Bernita Stuckey USA 3
13. Alicia Harris USA 3
13. Rebecca Vera USA 3
13. Kimberly Sheppard USA 3
17. Anese Russo Itálie 2
17. Vicki Counts USA 2
17. Alisha Archibold USA 2
17. Maria Sanchez Španělsko 2
17. Victoria Adelus USA 2
17. Monica Labriola USA 2
17. Maria Luisa Baeza Diaz Chile 2
17. Monica Specking USA 2
17. Erin Harding Kanada 2
26. Sasha Brown USA 1
26. Dawn Fernandez USA 1
26. Rinnah Schmid Austrálie 1
26. Laurie Schnelle USA 1
26. Francine Sablan USA 1


Toronto Pro Supershow 2013 - physique mužů

Physique mužů nabídlo souboj deseti závodníků. Protože se přitom jednalo výhradně o borce, kteří ještě neměli v kapse přímý postup na letošní ročník Olympia Men's Physique Showdown, bylo jasné, že po torontské soutěži prozatím šestičlenné startovní pole Olympie této kategorie někdo rozšíří.

Tím šťastným se nakonec stal čerstvě pětadvacetiletý Matt Acton, který předstihl druhého a mírně výrazného Tylera Andersona i třetího Williama Sullivana.


Výsledky Toronto Pro Supershow 2013 - physique mužů:

  1. Matt Acton*
  2. Tyler Anderson
  3. William Sullivan
  4. Vincent Fiore
  5. Craig Capurso
  6. Deniz Duygulu
  7. Todd Abrams
  8. Dean Fazzolari
  9. Mason Edward
  10. Cory Lagasse

* kvalifikace na Olympia Men's Physique Showdown 2013


1. Matt Acton

2. Tyler Anderson

3. William Sullivan


Závodníci kvalifikovaní na Olympia Men's Physique Showdown ke 2. červnu 2013:

jméno stát soutěž um.*
Stephen Cook USA Houston Pro 2012 1.
Matt Christianer USA Pro GP Los Angeles 2013 1.
Michael Anderson USA Europa Show of Ch. 2013 1.
Mark Anthony Wingson USA Pittsburgh Pro 2013 1.
Anton Antipov USA Powerhouse Gyms Cl. 2013 1.
Sadik Hadzovic USA New York Pro 2013 1.
Matt Acton USA Toronto Pro Supershow 2013 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Physique mužů - žebříček ke 2. červnu 2013:

p. jméno stát body
1. Tyler Anderson USA 11
2. Alexandre Carneiro Brazílie 7
2. Jason Poston USA 7
4. William Sullivan USA 6
5. Craig Capurso USA 4
6. Dean Fazzolari USA 3
7. Keenon LeBlanc USA 2
7. David Herskovitz USA 2
7. Vincent Fiore USA 2
10. Steve Mousharbash USA 1


Další profesionální soutěž se uskuteční již o příštím víkendu, kdy se v zámoří odehraje Omaha Pro 2013. Na klání se představí profesionálky z kategorie figure.


Zdroje:
www.flexonline.com
www.musculardevelopment.com
www.rxmuscle.com
www.npcnewsonline.com
www.ifbbpro.com

Foto:
www.flexonline.com / Isaac Hinds


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

02.06.23:00jnerez - Souhlas, kulturistky paráda *79* Úžasná úroveň.
02.06.22:29White or black - Přijde mi že ženy jsou víc připravene jak muži na tehle so..
02.06.19:42Maerlyn0 - Souhlasím, ta ženská kulturistika je děs.
02.06.15:52janinho - akoze, kazdemu sa moze pacit nieco ine... ale ta zenska ku..+1
02.06.10:55guruhonza - Se teď řeší na forech... Al Auguste má utrženej prsní sval..
02.06.10:44maxpoint97 - :D :D S tim Jayem bohužel souhlasim, i když Colemanovi ta..+1
02.06.06:17guruhonza - No snad nebude. Stačí že Jayovi daj druhý místo, Branchovi..+2
02.06.06:12amoresPE - Myslím že Victor bude závodit na Olympii. Ináč by sa nehna..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra