Reklama:

Začíná Mistrovství Asie
v kulturistice a fitness pro rok 2013!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Kazašské město Almaty ve dnech 31. května až 3. června hostí letošní ročník Mistrovství Asie v kulturistice a fitness federace IFBB. Ačkoliv by se mohlo zdát, že Kazachstán nemůže soutěži nabídnout kvalitní zázemí, opak by měl být pravdou. Almaty představují největší město v zemi a mají přibližně stejně obyvatel jako Praha. Město se navíc může chlubit moderní infrastrukturou, která v uplynulých letech byla rozvíjena s cílem zajistit hladký průběh Asijských zimních her, které se zde konaly v roce 2011.

Nyní však již zpět k samotné soutěži. Jen v kulturistice mužů by se v ní s ohledem na specifikum nevysokých asijských závodníků mělo soutěžit v deseti hmotnostních kategoriích, a to od kategorie do 55 kg až po tradiční supertěžkou váhu nad 100 kg. Své místo na závodech budou mít i kategorie kulturistiky juniorů a masters, kulturistika žen, fitness mužů a žen a bodyfitness. Zajímavostí soutěže je skutečnost, že s výjimkou pořadatelské země na ni nemají žádné národní federace možnost vyslat i svůj „B“ tým.

Pravděpodobně nejvýraznější osobností šampionátu bude aktuálně katarský reprezentant Kamal Abdul Salam, který je několikanásobným mistrem světa v kategorii do 85 kg a mistrem Asie z roku 2009 v kategorii do 90 kg. Zatím poslední významnou soutěž tento přibližně čtyřicetiletý závodník libyjského původu absolvoval letos v březnu, kdy startoval na Arnold Classic Amateur. Na klaní se Abdul Salam prezentoval tentokrát již v kategorii do 100 kg, a když nestačil pouze na pozdějšího celkového vítěze Emiliana Dell'Uoma, obsadil nakonec výbornou druhou příčku.

Několik fotografií, které Vám přiblíží místo konání soutěže, přinášíme níže. Závěrem pak připojujeme informaci, že soutěž ponese také stopu spjatou se Svazem kulturistiky a fitness České republiky. Na pozvání prezidenta mezinárodní federace kulturistiky IFBB Rafaela Santonji se totiž šampionátu zúčastní i předseda Komise vrcholového sportu SKFČR Vjačeslav Vinogradov.


Almaty - dějiště Mistrovství Asie v kulturistice a fitness 2013


Kamal Abdul Salam na Arnold Classic Amateur 2013


Foto (7 - 10):
www.eastlabs.biz


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 115 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínAntoine Vaillant se zotavuje z operac...
LaFontaine (08:56) • Jo, na chvíli se k tomu propracoval. Mluvil o tom několikrát v rozhovorech, možná to bu...
magazínAntoine Vaillant se zotavuje z operac...
Arnold Strong (15:58) • A on Vaillant zil.nejaky cas i na ulici?vim ze se několikrát lecil v lecebne
magazínAntoine Vaillant se zotavuje z operac...
LaFontaine (12:20) • `Od drog ke steroidum` je nesmysl vzhledem k tomu, ze je jako zavodnik na AS mnoho let...
magazínAntoine Vaillant se zotavuje z operac...
Neutralni typ (11:44) • Jestli to neni pomalu jako to rceni... z blata do louze? ... Od drog ke steroidum ...
magazínMartin Fitzwater: první série fotogra...
Neutralni typ (11:41) • Da se nekde vsadit na to jestli dopadne dany kulturista jako McCarver nebo v lepsim pri...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra