Reklama:
Kloubní výživa Flexain v akci 1+1 ZDARMA!
⭐⭐⭐⭐⭐ Extra silné složení pro Vaše klouby. Více zde.

New York Pro 2013:
výsledky a fotografie

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Devátý ročník prestižního New York Pro Championships je minulostí! V americkém kulturním centru Tribeca Performing Arts Center závodnici z kategorií kulturistiky mužů open, kulturistiky mužů do 212 liber, physique mužů, physique žen, figure a bikini před několika okamžiky dobojovali v soubojích o cenná vítězství i postupová místa na letošní Olympia Weekend. Komu se na závodech dařilo a jak se při profesionálním debutu vedlo novému českému profíkovi Daliboru Hájkovi?


New York Pro 2013 - kategorie open

V kategorii open se spolu s Daliborem Hájkem představilo devatenáct dalších borců. Semifinálová vyvolávání nastínila, že o vítězství v závislosti na tom, jak se do večerního finále vyvine jejich forma, budou bojovat na scénu se vracející Victor Martinez, výrazně se zlepšující Juan Morel a také monstrózní profesionální nováček Mamdouh Elssbiay, který v některých chvílích působil tak mohutně, že se zdálo, že pod ním nejspíše praskne pódium.

Dennis James, který Elssbiaye na soutěž připravoval, nepřipustil žádné překvapení, a když se nejmasivnější z jeho svěřenců ve finále představil jen o trochu méně ostrý než během prejudgingu, bylo rozhodnuto! Golem ze Středního východu podle některých New Yorkem otřásl stejně jako to v roce 1990 při svém profesionálním debutu udělal legendární Dorian Yates a zaslouženě vybojoval své první profesionální vítězství. Se 177 cm, více než 130 kg soutěžní váhy, úzkým pasem a pěknými břišáky Elssbiay nastolil, alespoň co se objemů týká, v profesionální divizi IFBB nový standard, kterému bude zřejmě roky obtížné se jenom přiblížit. Při pohledu na postavu egyptského závodníka je těžké vybrat nějakou konkrétní přednost. Masivní kulturista totiž s ohledem na svou robustnost disponuje až nevídaně vyváženou postavou. O něco více než ostatní partie snad zaujmou jen gigantická stehna a extrémně široká záda, která ze všeho nejvíce připomínají letiště.

I Elssbiay, jemuž se hodinu před vstupem do semifinále narodila dcera, má samozřejmě co zlepšovat. K tomu, aby mohl pomýšlet například na umístění v první trojici na Mr. Olympia, kam se kvalifikoval již vloni na podzim, když dosáhl na celkové vítězství z Amateur Mr. Olympia, bude muset zapracovat na separaci, ostrosti a ještě větším množství detailů. Mírně rušivě působí také v některých pózách lehce patrná gynekomastie. S ohledem na to, že ještě ani ne třicetiletý Elssbiay patří k borcům, kteří už potvrdili svou účast na letošním Olympia Weekendu, můžeme již s napětím očekávat, zda a jaká zlepšení tento někdejší egyptský rybář na podzim na pódium přinese.

Hořkosladké. Tak hodnotí své druhé místo Victor Martinez, který se na scénu vracel po rok a půl trvající odmlce. Na jednu stranu si byl vědom, že si po všech překážkách, které v přípravě na soutěž musel překonat (pobyt ve vazbě, zlomená pažní kost), na pódiu vůbec nevedl špatně, na straně druhé chtěl samozřejmě zvítězit. Brzy čtyřicetiletý závodník na letošním New York Pro zaujal svými tradičními přednostmi, tedy zejména perfektními tvary, širokými zády a vyvážeností. K optimální formě, kterou předváděl zejména v letech 2003, 2007 a 2011, mu však něco chybělo. Především na dolních končetinách bylo patrné, že se Victor za krátkou dobu, po níž je zpět v tréninku, zkrátka ještě nedokázal vrátit k bývalým objemům a celkově by potřeboval být ještě o něco plnější. Brzy čtyřicetiletý závodník, který se na soutěž připravoval pod trenérským vedením Victora Munoze, se několik okamžiků po sestoupení z pódia svěřil, že ještě neví, jaký bude jeho další krok a kdy bude znovu závodit. Rozhodně prý však nechce jet na nějakou hůře obsazenou soutěž jen proto, aby získal kvalifikaci na letošní ročník Mr. Olympia. Postup na nejprestižnější klání profesionálního bodybuildingu si chce vybojovat v pořádné konkurenci, aby si mohl být jistý, že bude schopný dosáhnout na dobré umístění i mezi největšími hvězdami právě v Las Vegas.

Třetí Juan Morel od svého loňského vystoupení na newyorské soutěži dokázal udělat kus práce, když tentokrát působil ještě mohutněji a tvrději. Spolupráce s Chrisem Cormierem, který mu dává rady ohledně tréninku a pózování, a s Davem Palumbem, jenž mu naopak pomáhá s dietou, jde tak Morelovi, zdá se, k duhu. K přednostem 180 cm vysokého newyorského kulturisty na víkendové soutěži podle očekávání patřila dobrá ramena, výborný hrudník i velmi dobrá záda. Na pódiu přibližně 113 kg vážící Juan zaujal také zlepšením kvadricepsů, které za horní polovinou těla zdaleka nezaostávaly tak jako vloni. Právě na rozvoji a separaci stehen však celkový vítěz IFBB North American Championships z roku 2011 potřebuje nadále nejvíce pracovat.

Čtvrté místo připadlo ambicióznímu Jonathanovi Delarosovi, který sní o tom, že se mu jednou podaří dosáhnout takových objemů a kvality, které mu umožní vybojovat titul Mr. Olympia. Závodník, který den před soutěží navážil 104 kg, na pódiu kromě pěkných tvarů zaujal také zlepšením v oblasti hrudníku. K dosažení ještě lepšího umístění mu tentokrát chyběla potřebná ostrost a zejména v oblasti zad i svalová hustota a vyzrálost.

Pátý Clarence DeVis se stal nejspíše největším překvapením soutěže. Belgického absolutního národního šampióna z roku 2007 by před New York Pro jako kandidáta na umístění v první pětici totiž tipoval zřejmě jen málokdo. Trenér Fakhri Mubarak s až dosud vždy nedotaženým DeVisem však odvedl neuvěřitelný kus práce. Přibližně 167 cm vysoký kulturista závodil mohutnější a tvrdší než kdykoliv v minulosti. Pro Clarence bude teď zřejmě nejdůležitější, aby podobnou formu dokázal předvést i na dalších soutěžích a dále pracoval na separaci.

Šesté místo vybojoval Američan Anthoneil Champagnie, který byl jedním z šesti nováčků startujících v kategorii open. Od svého loňského vystoupení na NPC Nationals, kde si připsal druhé místo v supertěžké váze, zapracoval na rozvoji paží i hrudníku, bylo však patrné, že by potřeboval být o něco dotaženější. Pokud chce na podobně dobrá umístění pomýšlet i do budoucna, musí Champagnie zapracovat i na vyváženosti mezi lepší horní a mírně zaostávající dolní polovinou těla.

Za začínajícím kolegou se umístil Marcus Haley, jenž se na profesionální scéně řadí již mezi veterány. Dobrou osmou příčku pak bral mohutný Keith Williams, který závodil dost možná v životní formě. K dosažení lepšího umístění mu brání pouze méně masivní kvadricepsy a širší pas.

Na slušné deváté místo si v obrovské konkurenci letošního New York Pro sáhl Australan Constantinos Demetriou, k jehož přednostem po léta patří zejména obrovské paže a ramena. První desítku výsledkové listiny pak uzavírá jméno supermohutného Paraguayce Pabla Ayaly, který byl na to, aby mohl pomýšlet na lepší umístění, málo ostrý. Dojem z jeho postavy pak kazila také horší kontrola břišních svalů a rušivá pupeční kýla.

Jedenácté místo si připsal An Nguyen, dvanáctý skončil Cedric McMillan. Pro zhodnocení vystoupení obou borců na letošním ročníku newyorské soutěže se dají použít naprosto shodná slova - skvělá stavba těla, ale bohužel také nedostatečná tvrdost, separace i množství detailů. Pro pětatřicetiletého McMillana je víkendové fiasko o to horší, že na soutěž cestoval v roli obhájce loňského vítězství. Krátce před závody prozradil, že plánuje startovat i na nadcházejících soutěžích v Torontu a Chicagu. Bude zajímavé sledovat, zda Cedric po nevydařením vystoupení v New Yorku stanovený plán dodrží a nebo si raději dopřeje odpočinek a pak zkusí přípravu znovu a třeba jinak.

Až třináctý skončil Daniel Toth, jehož umístění je snad jediným výraznějším přešlapem rozhodčích. Díky svým objemům, plnosti svalů a neuvěřitelně napruhovaným kvadricepsům rozhodně mohl být výše, a to i přesto, že jej sráží širší pas.

Čtrnácté místo při svém profesionálním debutu obsadil pětadvacetiletý Kanaďan Antoine Vaillant, který doplatil na špatnou úpravu pokožky, příliš velké plavky a hlavně nejspíše na spoustu cestování před soutěží, které mu na přípravu nedalo potřebný klid. Celkový vítěz loňského kanadského národního šampionátu si byl dobře vědom, že nebude nejmohutnějším závodníkem na pódiu, a chtěl proto vsadit na špičkovou připravenost. Právě ta mu ale na soutěži nejvíce ze všeho chyběla a nepomohlo mu ani to, že výrazně zlepšil celkové objemy.

Dalibor Hájek si k profesionálnímu debutu zřejmě nemohl zvolit náročnější soutěž. Ač to zní u takového obra, jakým český kulturista bezesporu je, paradoxně, v podobné konkurenci zkrátka potřebuje být ještě mohutnější a s přihlédnutím k současnému standardu profesionální scény by potřeboval mít také tvrdší hýždě. Na českého kulturistu tak zbylo dělené patnácté místo.

Kromě Dalibora, k jehož silným stránkám patřily zejména dobré bicepsy, kvadricepsy i skvělá ramena, patnáctou příčku obsadili také Dainius Barzinskas, estetický Jeff Beckham, Mike Johnson a Zaher Moukahal. Španělský profík Alfonso del Rio soutěž nedokončil.


Výsledky New York Pro 2013 - kategorie open:

  1. Mamdouh Elssbiay*
  2. Victor Martinez
  3. Juan Morel
  4. Jonathan Delarosa
  5. Clarence DeVis
  6. Anthoneil Champagnie
  7. Marcus Haley
  8. Keith Williams
  9. Constantinos Demetriou
  10. Pablo Ayala
  11. An Nguyen
  12. Cedric McMillan
  13. Daniel Toth
  14. Antoine Vaillant
  15. Dainius Barzinskas
  15. Jeff Beckham
  15. Dalibor Hájek
  15. Mike Johnson
  15. Zaher Moukahal
  -. Alsonso del Rio

* kvalifikace na Mr. Olympia 2013


1. Mamdouh Elssbiay

2. Victor Martinez

3. Juan Morel

4. Jonathan Delarosa

5. Clarence DeVis

15. Dalibor Hájek


Semifinálová vyvolávání v kategorii open

Kategorie open - posedown a vyhlášení výsledků


Mamdouh Elssbiay - volná sestava na New York Pro 2013

Victor Martinez - volná sestava na New York Pro 2013


Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia ke 26. květnu 2013:

jméno stát soutěž um.*
Phil Heath USA Mr. Olympia 2012 1.
Kai Greene USA Mr. Olympia 2012 2.
Shawn Rhoden USA Mr. Olympia 2012 3.
Dexter Jackson USA Mr. Olympia 2012 4.
Branch Warren USA Mr. Olympia 2012 5.
Dennis Wolf Německo EVL’s Prague Pro 2012 1.
Mamdouh Elssbiay Egypt Amateur Mr. Olympia 2012 1.
Cedric McMillan USA FIBO Power Pro 2013 1.
Brandon Curry USA Arnold Classic Brasil 2013 1.
Robert Piotrkowicz Polsko Mr. Europe Pro 2013 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie open - žebříček ke 26. květnu 2013:

p. jméno stát body
1. Toney Freeman USA 30
2. Johnnie Jackson USA 20
3. Ben Pakulski Kanada 11
4. Roelly Winklaar Nizozemsko 9
4. Edward Nunn USA 9
6. Hidetada Yamagishi Japonsko 5
6. Michael Kefalianos Austrálie 5
6. Victor Martinez Dominikánská republika 5
9. Baitollah Abbaspour Japonsko 4
9. Juan Morel USA 4
11. Jonathan Delarosa USA 3
12. Ronny Rockel Německo 2
12. Clarence DeVis Belgie 2
14. Ivan Sadek Austrálie 1
14. Fred Smalls USA 1
14. Daniel Toth Maďarsko 1


New York Pro 2013 - kategorie do 212 liber

Kategorie do 212 liber nabídla na poslední chvíli ohlášený start Joseho Raymonda i překvapivou neúčast Kevina Englishe, který se v New Yorku nakonec rozhodl nezávodit. Celkově se tak na soutěži představilo jednadvacet borců z lehčí váhy, z nichž se během semifinále nejlépe vedlo Josemu Raymondovi a Samimu al Haddadovi. Oba během posledního vyvolávání první poloviny soutěže sváděli již bez účasti dalších borců přímý souboj o vítězství, který vyzníval velmi těsně, a bylo jasné, že o prvenství toho či onoho kulturisty rozhodne až finále.

Ze svého druhého vítězství na prestižní soutěži se nakonec radoval osmatřicetiletý Jose Raymond, když rozhodčí upřednostnili jeho objemy a neskutečnou svalovou hustotu před estetikou Samiho al Haddada. Raymonda jeho triumf z letošního New York Pro může těšit o to více, že na soutěži původně vůbec neměl závodit a k účasti na ní se rozhodl až několik hodin před začátkem semifinále, když zjistil, že nemůže absolvovat smluvně domluvené exhibiční vystoupení v Albany, aniž by se nevystavil riziku sankce ze strany profesionální divize IFBB.

Sami al Haddad pomýšlel na vítězství, a tak z konečného druhého místa jistě bude zklamaný, a to tím spíše, že je to jeho čtvrtá stříbrná příčka z dosavadních čtyř profesionálních startů. Přesto na svém newyorském vystoupení bude moci najít řadu pozitiv. Tím hlavním zřejmě bude, že se mu podařilo přibrat a poměrně dobře zpracovat bezmála čtyři další kilogramy svalové hmoty, které mu do budoucna v případě dosažení ještě větší ostrosti k vysněnému prvnímu profesionálnímu triumfu jistě pomohou.

Třetí místo překvapivě vybojoval estetický Mark Dugdale, který se prezentoval kompletní postavou bez viditelnějších slabin. Od účasti na loňských jarních soutěžích zapracoval na rozvoji prsních svalů, zaujal pěknými kvadricepsy, celkově pěknými liniemi a výbornou prezentací. Pokud by byl o něco ostřejší v zadních postojích, jen těžko by mu šlo něco vytknout.

Čtvrtý při své profesionální premiéře skončil stále pouze čtyřiadvacetiletý Aaron Clark, který poutal pozornost vyrýsováním, detaily a separací, kterou mu naprostá většina zkušenějších profesionálů napříč oběma kulturistickými kategoriemi může jenom závidět. Jeho fantastickou formu dokresloval parádní vánoční stromeček v oblasti spodních zad, ocenit je potřeba také Clarkovi napruhované hýždě.

Pátou příčku překvapivě bral Marco Rivera, který předstihl šestého Ala Augusteho i opět ne zcela ideálně dotaženého Brandena Raye, na nějž zbylo sedmé místo. Čtrnáctý Jason Arntz a šestnáctý Vince Galanti pak během finálového večera ohlásili konec kariéry.


Výsledky New York Pro 2013 - kategorie do 212 liber:

  1. Jose Raymond*
  2. Sami al Haddad
  3. Mark Dugdale
  4. Aaron Clark
  5. Marco Rivera
  6. Al Auguste
  7. Branden Ray
  8. Darron Glenn
  9. Mboya Edwards
  10. Charles Dixon
  11. Raul Carrasco
  12. Manuel Manchado
  13. Jamal Elmadawy
  14. Jason Arntz
  15. Greg Doucette
  16. Thomas Benagli
  16. Gianluca Catapano
  16. Vince Galanti
  16. Vincente Santamaria
  16. Joe Vu
  16. Angel Rangel Vargas


* kvalifikace na Olympia 212 Showdown 2013


1. Jose Raymond

2. Sami al Haddad

3. Mark Dugdale

4. Aaron Clark


Semifinálová vyvolávání v kategorii do 212 liber

Kategorie do 212 liber - posedown a vyhlášení výsledků

Jose Raymond - volná sestava na New York Pro 2013

Sami al Haddad - volná sestava na New York Pro 2013


Závodníci kvalifikovaní na Olympia 212 Showdown ke 26. květnu 2013:

jméno stát soutěž um.*
James "Flex" Lewis Velká Británie Olympia 212 Showdown 2012 1.
David Henry USA Olympia 212 Showdown 2012 2.
Eduardo Correa Brazílie Olympia 212 Showdown 2012 3.
Jose Raymond USA Olympia 212 Showdown 2012 4.
Al Auguste USA Olympia 212 Showdown 2012 5.
Troy Alves USA Europa Show of Ch. 2013 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie do 212 liber - žebříček ke 26. květnu 2013:

p. jméno stát body
1. Sami al Haddad Bahrajn 13
2. Masoom Butt Pákistán 6
3. Marco Rivera USA 5
4. Guy Cisternino USA 4
4. Raul Carrasco Španělsko 4
4. Mark Dugdale USA 4
7. Lukáš Osladil Česká republika 3
7. Aaron Clark USA 3
9. William Bonac Nizozemsko 2
9. Thomas Benagli Itálie 2
11. Khalid Almohsinawi Nizozemsko 1
11. Milton Holloway USA 1


New York Pro 2013 - physique mužů

Také závodníků z kategorie physique bylo na letošním New York Pro jednadvacet. Sadik Hadzovic, Matt Acton, Anton Antipov, Jake Routt, Sean Sapera, Billy Sullivan a Craig Capurso dostali od rozhodčích šanci v prvním semifinálovém vyvolávání a bylo zajímavé sledovat, kdo se této příležitosti zhostí nejlépe a nakonec dosáhne na cenné vítězství i přímý postup na historicky první ročník Olympia Men's Physique Showdown.

Nejlepší výchozí pozici pro případné vítězství měl pětadvacetiletý Hadzovic, který během semifinále při porovnávání s ostatními borci pózoval uprostřed řady. Závodník s jugoslávskými kořeny ve finále úlohu mírného favorita nakonec potvrdil a zajistil si tak postup na letošní Olympia Weekend. Druhé místo si připsal třicetiletý Anton Antipov, který pro změnu vyrůstal v Bělorusku, třetí příčka připadla Mattu Actonovi.


Výsledky New York Pro 2013 - physique mužů:

  1. Sadik Hadzovic*
  2. Anton Antipov
  3. Matt Acton
  4. Craig Capurso
  5. William Sullivan
  6. Sean Sapera
  7. Vincent Fiore
  8. Jake Routt
  9. Jonathan Cetera
  10. Keenon LeBlanc
  11. Dean Fazzolari
  12. David Herskovitz
  13. Ian Lauer
  14. Michael Ferguson
  15. Donta Tanner
  16. Cory Lagasse
  16. Ryan Hughes
  16. Corey Hammac
  16. Craig Franczyk
  16. Karl Biermann
  16. Russell Waheed

* kvalifikace na Olympia Men's Physique Showdown 2013


1. Sadik Hadzovic

2. Anton Antipov

3. Matt Acton


Závodníci kvalifikovaní na Olympia Men's Physique Showdown ke 26. květnu 2013:

jméno stát soutěž um.*
Stephen Cook USA Houston Pro 2012 1.
Matt Christianer USA Pro GP Los Angeles 2013 1.
Michael Anderson USA Europa Show of Ch. 2013 1.
Mark Anthony Wingson USA Pittsburgh Pro 2013 1.
Anton Antipov USA Powerhouse Gyms Cl. 2013 1.
Sadik Hadzovic USA New York Pro 2013 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Physique mužů - žebříček ke 26. květnu 2013:

p. jméno stát body
1. Sadik Hadzovic USA 8
2. Alexandre Carneiro Brazílie 7
2. Jason Poston USA 7
2. Tyler Anderson USA 7
5. Matt Acton USA 5
6. Dean Fazzolari USA 3
6. Craig Capurso USA 3
6. William Sullivan USA 3
9. Keenon LeBlanc USA 2
9. David Herskovitz USA 2
11. Steve Mousharbash USA 1


New York Pro 2013 - physique žen

Physique žen s devětadvaceti jmény ve startovní listině představovalo nejpočetněji obsazenou kategorii letošního ročníku newyorské profesionální soutěže. Rozhodčím již během prvního semifinálového vyvolávání vykrystalizovala poměrně jasná trojice favoritek, kterou tvořily vítězka nedávného Optimum Classic Pro Karina Nascimento, obhájkyně loňského triumfu Juliana Malacarne a začínající profesionálka Toni West.

Jako poslední na pódiu nakonec zůstala stát Juliana Malacarne, která se tím, že dokázala porazit Nascimento i West, rázem stala favoritkou na zisk titulu z prvního ročníku Olympia Women's Physique Showdown, který bude koncem září hostit Las Vegas. Druhé místo zbylo na zmíněnou Karinu Nascimento, třiatřicetiletá celková vítězka loňského NPC Nationals Toni West při svém profesionálním debutu brala dobrou třetí příčku.


Výsledky New York Pro 2013 - physique žen:

  1. Juliana Malacarne*
  2. Karina Nascimento
  3. Toni West
  4. Joele Smith
  5. Teresita Morales
  6. Nathalie Foreau
  7. Jillian Reville
  8. Jill Rudison
  9. Sheilahe Brown
  10. Jennie Verde
  11. Melissa Dibernardo
  12. Jen Louwagie
  13. Sandra Lombardo
  14. Cynthia Colon
  15. Nathalie Falk
  16. Jane Santos
  16. Stacy Mcdowell
  16. Gloria Fauls
  16. Kathy Unger
  16. Alecia Rankovic
  16. Gina Quinn
  16. Antonia Perdikakis
  16. Vallerie Paul
  16. Sheena Ohlig
  16. Frances Mendez
  16. Michelle Krack
  16. Carmen Knight
  16. Asha Hadley
  16. Sarah Bridges

* kvalifikace na Olympia Women's Physique Showdown 2013


1. Juliana Malacarne

2. Karina Nascimento

3. Toni West


Závodnice kvalifikované na Olympia Women's Physique Showdown ke 26. 5. 2013:

jméno stát soutěž um.*
Tamee Marie USA Houston Pro 2012 1.
Sabrina Taylor USA Titans Grand Prix 2012 1.
Patricia Mello Brazílie Pro GP Los Angeles 2013 1.
Karina Nascimento USA Optimum Classic Pro 2013 1.
Juliana Malacarne Brazílie New York Pro 2013 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Women's Physique - žebříček ke 26. květnu 2013:

p. jméno stát body
1. Venus Nguyen USA 8
1. Tycie Coppett USA 8
3. Mikala Soto USA 7
4. Joele Smith USA 6
5. Evangeline Belton USA 4
5. Toni West USA 4
7. Karin Hobbs USA 3
7. Amanda Dunbar USA 3
9. Keashia Wester Kanada 2
9. Jill Rudison USA 2
9. Frances Mendez USA 2
9. Teresita Morales USA 2
13. Samantha Hill USA 1
13. Susan Graham USA 1
13. Loan Leonard USA 1
13. Jillian Reville USA 1


New York Pro 2013 - figure žen

Candice Keene, Nicole Wilkins, Maria Diaz, Rebecca Vera, Moinca Specking a Swann Cardot představovaly šestici závodnic, které na letošní newyorské profesionální show dostaly příležitost v prvním semifinálovém vyvolávání. Za favoritku po první polovině soutěže byla považována zejména jednatřicetiletá Keene, která letos již dokázala vybojovat vítězství na Figure International i následné Australian Pro Grand Prix.

Candice Keene nakonec také bez větších problémů zvítězila, když předstihla překvapivě, ale zaslouženě druhou Swann Cardot, která se v pátek zasnoubila s profesionálním kulturistou Jonathanem Delarosou, jenž na New York Pro startoval v kulturistice mužů open. Nicole Wilkins tentokrát působila až příliš měkce a zbylo na ni třetí místo.


Výsledky New York Pro 2013 - figure žen:

  1. Candice Keene*
  2. Swann Cardot
  3. Nicole Wilkins
  4. Rebecca Vera
  5. Monica Specking
  6. Maria-Luisa Diaz
  7. Andrea Cantone
  8. Corinna Booth
  9. Patty Zariello
  10. Lauren Cascio
  11. Rebecca Schubeck
  12. Melanise Pettee
  13. Katerina Tarbox
  14. Amy Puglise
  15. Kenyatta Arietta
  16. Elvimar Sanchez
  16. Tissilli Rogers
  16. Cinderella Richardson
  16. Marcy Porter
  16. Tiani Norman
  16. Michelle Derosa
  16. Shelly Albetta

* kvalifikace na Figure Olympia 2013


1. Candice Keene

2. Swann Cardot

3. Nicole Wilkins


Závodnice kvalifikované na Figure Olympia ke 26. květnu 2013:

jméno stát soutěž um.*
Erin Stern Brazílie Figure Olympia 2012 1.
Nicole Wilkins USA Figure Olympia 2012 2.
Candice Keene USA Figure Olympia 2012 3.
Heather Dees USA Figure Olympia 2012 4.
Mallory Haldeman USA Figure Olympia 2012 5.
Candice Lewis USA Houston Pro 2012 1.
Ann Titone USA Kentucky Muscle Pro 2012 1.
Alea Suarez USA St. Louis Pro 2013 1.
Gennifer Strobo USA Pittsburgh Pro 2013 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie figure - žebříček ke 26. květnu 2013:

p. jméno stát body
1. Dana Ambrose USA 15
2. Kamla Macko USA 8
2. Natalie Waples Kanada 8
4. Kati Alander Finsko 6
5. Ava Cowan USA 5
6. Swann Cardot Francie 5
7. Natália Lenártová Slovensko 4
7. Teresa Anthony USA 4
7. Aleisha Hart Kanada 4
7. Wendy Fortino USA 4
11. Camala Rodriguez USA 3
11. Bernita Stuckey USA 3
11. Alicia Harris USA 3
11. Candice John Trinidad 3
11. Rebecca Vera USA 3
16. Anese Russo Itálie 2
16. Vicki Counts USA 2
16. Alisha Archibold USA 2
16. Maria Sanchez Španělsko 2
16. Victoria Adelus USA 2
16. Monica Labriola USA 2
16. Maria Luisa Baeza Diaz Chile 2
16. Monica Specking USA 2
24. Sasha Brown USA 1
24. Dawn Fernandez USA 1
24. Rinnah Schmid Austrálie 1
24. Laurie Schnelle USA 1
24. Allison Frahn USA 1


New York Pro 2013 - bikini žen

Z dvaadvacetičlenného startovního pole kategorie bikini, které tvořila i Slovenka Nikola Weiterová, rozhodčím během semifinále nejvíce do oka padly Ashley Kaltwasser a Yeshaira Robles. Obě si mezi sebe nakonec také rozdělily první dvě příčky, když vítězství brala mezi profesionálkami přeci jenom o něco ostřílenější Robles. Třetí při svém profesionálním debutu skončila Lindsey Waters, na Nikolu Weiterovou zbyla dvanáctá příčka.


Výsledky New York Pro 2013 - bikini žen:

  1. Yeshaira Robles*
  2. Ashley Kaltwasswer
  3. Lindsey Waters
  4. Yarelis Gonzalez
  5. Ashley Leblanc
  6. Dayna Maleton
  7. Ashley Wade
  8. Gigi Amurao
  9. Maria Annunziata
  10. Leigh Brandt
  11. Francesca Yumul
  12. Nikola Weiterová
  13. Anna Starodubtseva
  14. Meredith Long
  15. Anna Vanhatten
  16. Nathalie Mur
  16. Tabitha Klausen
  16. Andrea Hertlein
  16. Janet Harding
  16. Danielle Carr
  16. Cynthia Benoit
  16. Cecile Palacios

* kvalifikace na Bikini Olympia 2013


1. Yeshaira Robles

2. Ashley Kaltwasswer

3. Lindsey Waters

12. Nikola Weiterová


Závodnice kvalifikované na Bikini Olympia ke 26. květnu 2013:

jméno stát soutěž um.*
Nathalia Melo Brazílie Bikini Olympia 2012 1.
Nicole Nagrani USA Bikini Olympia 2012 2.
India Paulino USA Bikini Olympia 2012 3.
Dianna Dahlgren USA Bikini Olympia 2012 4.
Jaime Baird USA Bikini Olympia 2012 5.
Yeshaira Robles USA Ft. Lauderdale Cup 2012 1.
Michelle Brannan Velká Británie British Grand Prix 2012 1.
Vladimíra Krásová Česká republika Am. Bikini Olympia 2012 1.
Justine Munro Kanada EVL’s Prague Pro 2012 1.
Amanda Latona USA Border States Pro 2012 1.
Ashley LeBlanc USA Iowa Pro 2012 1.
Stacey Alexander USA MuscleContest Pro 2013 1.
Jennifer Andrews USA St. Louis Pro 2013 1.
Pollianna Moss Havaj Battle on the Beach Pro 2013 1.
Courtney King USA Europa Show of Ch. 2013 1.
Ashley Kaltwasser USA Powerhouse Gyms Cl. 2013 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie bikini - žebříček ke 26. květnu 2013:

p. jméno stát body
1. Lacey Deluca USA 13
2. Noemi Olah Maďarsko 11
3. Tiffany Marie Boydston USA 9
4. Jessica Paxson USA 8
5. Tawna Eubanks USA 7
5. Nicole Moneer USA 7
5. Jessica Arevalo USA 7
5. Aly Veneno USA 7
9. Gigi Amurao USA 6
9. Yarelis Gonzalez Kuba 6
11. Nikola Weiterová Slovensko 4
11. Anna Virmajoki Finsko 4
11. Crystal Green USA 4
11. Lindsey Waters USA 4
15. Tanja Čanč Slovinsko 3
15. Crystal Matthews USA 3
15. Jessica Pendergrast Nový Zéland 3
15. Narmin Assria USA 3
15. Noy Alexander USA 3
20. Gemmalyn Crosby Filipíny 2
20. Brittany Tacy USA 2
20. Jade MacKinnon Nový Zéland 2
20. Christie Marquez USA 2
20. Nicole Witbeck USA 2
20. Jessica Renee USA 2
20. Maura Bouchard USA 2
27. Bianca Berry USA 1
27. Nicole Scott Velká Británie 1
27. Rhiannon Harris Austrálie 1
27. Taylor Matheny USA 1
27. Amy Wright Austrálie 1
27. Maria Annunziata USA 1


Další profesionální soutěž se bude konat už příští týden, kdy se odehraje třetí ročník Toronto Pro Supershow. Na klání se bude závodit ve všech osmi současných hlavních profesionálních kategoriích (kulturistika mužů open a do 212 liber, kulturistika žen, physique mužů a žen, fitness, figure a bikini).


Zdroje:
www.musculardevelopment.com www.rxmuscle.com
www.npcnewsonline.com
www.ifbbpro.com

Foto:
www.npcnewsonline.com / J. M. Manion


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

27.05.10:22dusinko3 - chybicka, mal som na mysli amaterov
27.05.01:58Lunreal - Kdyz jsi tak vseznalej, muzes mi rict nad jakyma profikama..
27.05.01:10dusinko3 - co mate seci s tym lesukovom? je to totalne overrated kult..+1
26.05.21:13Gattsu - Když na pódiu zůstane stát jen Victor a Ellsbiay, Tak mi V..+2
26.05.20:35jari - Jsi z Lesukovo rodiny? Otevři oči, Lesukov který se nechá ..
26.05.20:32Martinn24 - správně, to by byla druhá varianta - Pakulski má taky ty s..
26.05.20:24guruhonza - spíš Ramy a Pakulski =)
26.05.20:20Martinn24 - Chci first callout ve složení Heath, Lesukov, Ellsbiay! ..
26.05.20:15strydom - Nevím jestli někdo pořádně četl ten článek, ale je mu 28 l..+2
26.05.19:03guruhonza - Ok, nemyslím. Jen jsem doufal, že se toho někdo chytne něj..
26.05.19:01Mr.Rob.Zombie - to nemyslíš vážně.))) lesukov by měl problém se dostat do ..+3
26.05.18:36guruhonza - Ramy 1. a Lusukov 2. na Olympii... třetí bude Jay Cutler
26.05.18:33maxpoint97 - Profesionální kulturistiku sleduju opravdu pravidelně, tzn..
26.05.18:32Martinn24 - Počkejte až se v srpnu na Nordic Pro představí Alexej Lesu..-2
26.05.17:48guruhonza - Future Mr Olympia... Phil nikdy neměl nic vyhrát, protože ..-3
26.05.17:26jari - Říct o dvojnasobném Mr. Olympia ze je proti němu nicka je ..+2
26.05.17:11william888 - Nazor mi brat nebudes a napises mi, ze som mimo ? Trocha z..-2
26.05.16:36patrikdundych - Když se na něj trochu podívám jen tal letmo,dost mi připom..
26.05.15:59LUC - ..jsem si říkal,že bych se přidal do téhle diskuse a pak s..+2
26.05.15:50Goooood - Ze ten egyptan nikdy nebude mit na phila? S tim bych nesou..-2
26.05.15:42maxpoint97 - Promiň, ale seš mimo. Každopádně názor ti brát nebudu.+2
26.05.14:54william888 - Sami bol viac vysuseny aspon podla fotiek sa to zda aaa Ra..-3
26.05.14:20guruhonza - V čem byl Sami lepší, kromě estetiky v podobě menších noho..+1
26.05.14:01Sidic - škoda že ten Antoine skončil tak nízko :) snad muj nejobl..-1
26.05.12:48william888 - Rozhodla USA politika... -2
26.05.12:47maxpoint97 - Když jsem koukal ještě v jednu ráno na MD na porovnávačky ..+1
26.05.12:30Metalicum - Může mi někdo v kulturistice více vzdělaný vysvětlit, proč..
26.05.11:33huligens - je to škoda, Dalibor má skvělou postavu já osobně ho typov..+1
26.05.11:17guruhonza - :D Jo a ještě něco. Udělej si fejsbůk, ať můžeš kecat s Cl..
26.05.11:15guruhonza - English míval 125kg, takže 130kg u Clarence zní hrozivě.....
26.05.11:09jari - Ještě se musím zastavit u dvou borců. Clarence, nevím jest..
26.05.10:33jari - Tak doufám že jste všichni spokojeni, že vám to monstrum v..
26.05.10:30Barry_Lyndon - Tak to bylo slabý, jak mu Victor ani nepodal ruku *80* to ..+4
26.05.09:38Chozraščot - cvičí pořádně 2-3 roky a je dál než Martinez nebo Hájek kt..+2
26.05.08:39guruhonza - body 7 a 7 Jose, 8 a 8 Sami Vůbec nemám problém s tím, že..-1
26.05.08:19going001 - Tomu Samimu al Haddad snad nikdy to první místo nedaj, nec..+1
26.05.07:05whoo - zas az tak ruzovo by som to nevidel. Tu bol sice vacsi ako..+1
26.05.04:01Leskyno - Respekt,minimalne top 4 na olympii*79* *79* *79*
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 51 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTréninkový videolog: Pavel Szotkowski...
fibi87 (22:14) • Děkuji redakci ronnie za parádní log, za poslední dobu jeden z nejpřínosnějších !!! PAv...
magazínTréninkový videolog: Pavel Szotkowski...
ALKAPONE (21:40) • Chce to víc videologu kde Lukáš vysvětluje a ukazuje jeho principu *79*
magazínLukáš Svoboda - strongman trénink
Turakam (21:17) • Lukášovi fandím a verím, že ho čaká najlepšia sezóna. Škoda, že si už nepíše log, tie t...
magazínRadikální změna (22.): 45 kg dole. Sm...
Arnold Strong (19:33) • Bez posilovny je to opravdu tezke a delas i nejake kardio?
magazínOnline mistrovství Evropy 2020 - komp...
Milan A. (22:31) • Od soutěže jsem neměl vůbec žádná očekávání asi jako skoro nikdo, ale pak když jsem to...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra