Reklama:
Akce prodloužena: Protein Extrifit 2270 g + 1000 g ZDARMA
Čas doplnit zásoby proteinů! Vyberte si ze 12 různých příchutí! Více zde.

Slavoj Bednář: "Nyní mám dvě děti
- dceru a posilovnu Fine Fitness."

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Další kulturistická osobnost otevřela své vlastní fitness centrum. Tentokrát se k tomuto odvážnému kroku odhodlal Slavoj Bednář, který svým fitkem zařízeným dle jeho bohatých zkušeností a s láskou bude těžkou konkurencí ostatním fitness centrům ve východočeských Pardubicích.

Slávku, není to tak dlouho, co se otevřely brány tvého zbrusu nového fitness centra Fine Fitness v Pardubicích. Jak dlouho jste přemýšleli nad jeho názvem?

Vymyslet název nebylo zdaleka tak složité, jako vymyslet, jak zrealizovat sen o vlastním fitku, když nemáš ani korunu.

No tak to mi tedy prozraď, jakým kouzlem jsi to dokázal?

Také to nechápu, ale asi umím přesvědčit lidi, že to bude fungovat. Kdybych byl obyčejný kluk a někomu řekl „hele, uděláme fitko v Pardubicích, dáme do toho pět miliónů a uvidíme, co se vrátí“, asi by do toho nikdo nešel, ale díky tomu, že v kulturistice už mám nějaké jméno, povedlo se to.

Jak dlouho jsi v hlavě nosil myšlenku, že bys měl rád vlastní posilovnu?

Přemýšlel jsem o tom už asi dva roky, protože jsem musel pořád chodit do cizích fitek, platit vstup, ptát se, když chci něco natočit, vyfotit. I když už jsem v kulturistice něco dokázal, nesetkával jsem se zrovna s příznivými ohlasy.

No jo, ale kdyby sis koupil doživotní permanentky do nejlepších posiloven v republice, stálo by tě to pořád méně peněz a také méně nervů.

To sice ano, ale já měl svoji vizi a chtěl jsem si ji splnit. Navíc vlastní fitko pro člověka, který 13 let závodí, to je nepopsatelný zážitek, i když je s tím spojeno moc práce a investic. Musím taky říct, že mě hodně inspirovalo fitko Tomáše Bureše v Praze, kam jezdím konzultovat přípravu. Do jeho posilovny jsem se přímo zamiloval - do toho prostoru, do strojů... Pak už jen stačilo trochu se zasnít, jak bych to udělal já, a zmínit se o tom před ostatními. Pár mým dobrým kamarádům se to zalíbilo natolik, že se toho chytili, a i když to znělo spíše jako mission impossible, šli jsme do toho.

Oni měli potřebné prostředky?

Ne, ale věděli, jak se k nim dostat. Takže já mám sice fitness centrum bez koruny, ale k tomu velký závazek, že z toho udělám zařízení, které bude fungovat.

Vzhledem k tomu, že jste otvírali relativně nedávno, tu už máte dost lidí...

A bylo by jich tu mnohem víc, kdybychom fitko otevřeli v Hradci Králové, kde bydlím.

Proč jste to tedy neudělali v Hradci?

Chtěli jsme, ale bohužel jsme nesehnali vhodný prostor, takže jsme se nakonec rozhodli pro Pardubice, kde ty prostory byly.

Prostor, který jste našli v Pardubicích, je ovšem naprosto nádherný - krásná velká oblouková okna, zajímavé průhledy, obloukový průchod do kardio zóny... Oko i srdce estéta nad tím musí zaplesat.

Ano, ale na tom, aby to tak vypadalo, pracovalo dvacet lidí tři čtvrtě roku od rána do večera. Bývala tu totiž diskotéka, po které zbyl prostor v naprosto dezolátním stavu. Jenže já, naivka, bez jakéhokoli stavebního vzdělání, když jsem to viděl poprvé, myslel jsem si, že se s rekonstrukcí vejdeme do miliónu. Ovšem když pak přišel stavař a udělal nám reálný odhad, šel jsem do kolen. Částka, kterou nám řekl, pro nás byla neúnosná, a tak jsem volal majiteli objektu, že je nám to líto, ale že jdeme od toho. I po telefonu bylo slyšet, že ani jemu to není jedno, a tak nám nakonec nabídl, že rekonstrukci zafinancuje s tím, že se nám tím zvedne nájem, a to pro nás bylo přijatelnější.

Než jsi do toho všeho šel, zjistil sis alespoň, jakou budete mít v Pardubicích konkurenci?

Musím přiznat, že jen velmi zevrubně. Přesně na to samé se mě ptalo už víc lidí, ale já se rozhodl, že udělám fitko opravdu na úrovni, budu se o lidi starat, nejen je sem naženu a cvičte si. A taková posilovna si svoji klientelu najde snad všude. Je mi jasné, že nebudeme mít hned nabito, ale už teď se většina lidí vrací, nebo si koupili permanentku. Chci v téhle posilovně nechat kus svého srdce a všechny své zkušenosti a věřím, že to lidé ocení.

Pro koho je vlastně tvoje posilovna primárně určena a na koho jsi nejvíc myslel při jejím zařizování?

Měla by být úplně pro každého. Samozřejmě že jsem ji zařizoval i pro sebe, jelikož tu budu také cvičit a budu se tu, doufám, připravovat na světové závody, ale věděl jsem, že nemohu udělat posilku jen pro pár nabouchaných chlapů - to člověka neuživí. Jsem samozřejmě rád, že tu mám takové vybavení, aby si tu zacvičili i kluci jako Vojta Koritenský nebo lidé z Extrifit týmu, ale chtěl bych, aby sem chodili i lidé, kteří to opravdu potřebují, lidé se zdravotními problémy, a i tomu jsme přizpůsobili kardio zónu. Potěšilo by mě také, kdyby si sem lidé nechodili jen odbouchat svůj trénink, ale kdyby tu našli místo, kde si po tréninku rádi posedí u koktejlu, kafe a popovídají.

Ten potenciál tu určitě je. Ještě jsem snad neviděla posilovnu v tak noblesním prostoru...

To je zásluhou architektky paní Handlové, která tady toho tři čtvrtě roku byla a na vše dohlížela. Jakou ta měla radost, když třeba objevila zazděný obloukový průchod! Jinak vše jsme ladili do bílo-šedo-černé, aby to šlo hezky dohromady se stroji Hammer Strength, k oživení jsme použili červenou sedačku, červené prvky v logu a nakoupili jsme i nějaké červené kotouče.

Prostě jste to vypiplali do detailů, takže to bude oáza pro lidi s estetickým cítěním.

Budeme také jediné klimatizované fitko v Pardubicích, takže až bude v létě 30 stupňů a jinde se nebude dát cvičit, k nám se budou moct lidé přijít zchladit.

Pojďme ještě k zařízení fitness centra. Podle čeho jsi vybíral stroje a další vybavení?

Když člověk cvičí 15 let, tak už ví, co je třeba. Pro mě je hlavní, když přijdu do posilovny, abych byl schopný si tam dobře odcvičit všechny partie, a na to jsem se zaměřil. Dál jsem chtěl Hammery na záda a na prsa, což je taková klasika, která ale nikde moc není, takže jsem si říkal, že za tou lidi přijdou. Mám v hlavě asi další 3 - 4 stoje, které by se nám sem hodily, ale nejdřív se musíme trochu vyhrabat z toho nechutného minusu. (smích)

Slávku, mnoho lidí asi přijde za tebou a za tvým jménem a budou od tebe chtít možná nejen rady, ale i osobní tréninky. Budeš mít na podobné věci čas, když stále pracuješ na plný úvazek jako magistr v lékárně?

Tak já neustále radím s výživou i tréninkem řadě lidí kolem sebe, ale to jsou spíš jen takové konzultace zdarma. Kdyby chtěl ale někdo vyloženě trénink ode mě, také ho neodmítnu, jen se bude muset přizpůsobit mým trochu komplikovaným časovým možnostem. Už tak dost lidí nechápe, jak to všechno zvládám, když jsem od 8 ráno v lékárně, večer pak do 10 ve fitku a k tomu ještě dělám kulturistiku, takže musím trénovat, připravovat si jídlo, ale třeba také vyzvednout dceru ze školy a udělat s ní úkoly... Kdybych neměl ženu, jakou mám, nedalo by se to. Ona je ve fitku na baru přes všední dny, o víkendech se prostřídáme podle toho, jak je kdo unavený. Už to na sobě poznáme, takže kdo leze po čtyřech, je doma. (smích)

Jo a tam si odpočine staráním se o dcerku Aničku.

Tak nějak. (smích) Anička ale ve svých 8 letech je moc fajn a už také trochu čuchla k činkám, někdy si vezme jedničky a napodobuje tátu, navíc mi dává najevo, jak je na mě pyšná, a to je strašně hezké. Když pak vidím, jak mám na ni málo času, říkám si, že to musím vylepšit, musím to vylepšit.

A co ty a cvičení? Stíháš tréninky vedle snahy rozjet fitko, nebo momentálně odpočíváš?

Dělám to teď trochu jako Kevin Levrone, i když on byl extrém. Necvičil třeba půl roku a shodil i 40 kg. Hrozné, nechápu, jak se do toho pak dokázal zase dostat, ale já myslím, že stojí za to si dát někdy třeba 4 měsíce pauzu. Je to sice hrozný pocit, ale tělo si odpočine a já jsem díky tomu ve svých 32 letech zdravý. A kdo může po 15 letech vrcholového sportu říct „nebolí mě záda, nebolí mě klouby, organismus je celkově v pohodě“? Na zdravotní hledisko koukám neustále, a proto se nesnažím být ani v objemu nijak obrovský, aby mi nevyletěl tlak a tak dál. Zdraví je pro mě na prvním místě. A stojí i za řeči lidí, od kterých občas slýchávám: „Hele a cvičíš ještě vůbec?“ I s tímhle se člověk musí srovnat, což moc kulturistů nedává. Ale já mám vyzkoušené, že když si takhle odpočinu, jdu sice dolů, ale rok co rok vylezu zas o trochu v lepší formě, takže vím, že mi to prospívá.

A tvoje soutěžní plány?

Strašně mě láká jít na podzim obhajovat titul a zkusit i absolutku v Anglii na Mr. Universe, ale jak říkám, mé dvě děti - Anička a fitko - jsou teď na prvním místě. Příprava stojí strašně času, peněz a soustředění se na sebe. Musí s vámi jít do toho celé okolí, musí s vámi jít váš partner. Vynechávat se mi ale popravdě nechce. Není mi 25, abych si mohl dovolit stát na místě, když chci ještě něco dokázat. Kromě toho podpora lidí v okolí je veliká a vlastní fitko je také plus. Mohla by být pořádná videa z tréninků a nemusel bych se o to prosit. (smích)

Tak ti přeju, ať všechno klapne podle tvých představ.


Posilovna Fine Fitness v PardubicíchLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

07.06.09:18Nikolai - Hmmm,fitko vypadá vážně zajímavě,škoda,že to mám z ruky,ur..+2
06.06.15:29Mr.Trewas - Ve Fine Fitness jsem byl a můžu jen doporučit. Plus společ..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra