Reklama:
Kloubní výživa Flexain v akci 1+1 ZDARMA!
⭐⭐⭐⭐⭐ Extra silné složení pro Vaše klouby. Více zde.

Arnold Classic Brasil 2013
- výsledky a fotografie

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Jihoamerické Rio de Janeiro v sobotu 27. dubna hostilo historicky první ročník profesionální soutěže Arnold Classic Brasil, na níž o svou šanci bojovali profesionální kulturisté z kategorie open i jejich kolegyně z kategorie fitness. Kteří sportovci na závodech organizovaných pořadatelskou dvojicí Rafael Santonja - Bob Lorimer nakonec uspěli?


Arnold Classic Brasil 2013 - kulturistika mužů open

V kategorii kulturistiky mužů open závodníci bojovali o jednoho přímé postupové místo na Mr. Olympia 2013 a také o podíly z velmi slušné celkové finanční prémie ve výši 85.000 dolarů.

Ještě než se dostaneme k vlastnímu průběhu závodů, zastavme se u dramatu posledních hodin, které je snad stejně zajímavé jako samotná soutěž. Celá věc se týká pětatřicetiletého Cedrica McMillana, který byl poté, kdy zmeškal páteční povinné setkání závodníků, z Arnold Classic Brasil v souladu s pravidly profesionální divize IFBB diskvalifikován. O několik hodin později se zdálo, že se pro McMillana nakonec vše v dobré obrátilo, když spolupořadatel soutěže Bob Lorimer prohlásil, že Cedric přes původní přísný verdikt hlavního rozhodčího soutěže Leea Thompsona k závodům nastoupí.

Kdo si v té chvíli myslel, že tím celá, pro samotnou soutěž velmi nešťastná událost skončila, mýlil se. Krátce po Lorimerově vyjádření se totiž objevila informace, že McMillan nakonec v Brazílii soutěžní plavky přesto nenavlékne a již si dokonce přeložil i let pro předčasný odlet z Jižní Ameriky zpět do USA.

Ať se už krátce před soutěží odehrávalo cokoliv, určitá míra neprofesionálního chování ze strany McMillana a možná až příliš ukvapené a tvrdé výroky funkcionářů způsobily, že nejvíce celým incidentem utrpělo samotné klání, které tak minimálně pro letošek nemělo s prestiží a důstojností tradičního severoamerického Arnold Classic nic společného.

Ostatní závodníci s celou věcí však neměli nic společného a na pódiu i v přípravě vyvinuli úsilí, které si zaslouží pozornost. Pojďme se proto již věnovat jim. První semifinálové vyvolávání historicky prvního ročníku Arnold Classic Brasil napovědělo, že o přední příčky při McMillanově neúčasti budou bojovat Edward Nunn, Toney Freeman, Brandon Curry, Robert Piotrkowicz, Johnnie Jackson a Fred Smalls, přičemž Curry se Smallsem ze zmíněné šestice disponovali pravděpodobně nejlepší formou. Zda to mělo znamenat, že si jeden z nich ze soutěže nakonec odnese překvapivé vítězství, však mělo rozhodnout až finále, jež od první poloviny soutěže dělilo pouze čtyřicet minut.

Druhá část závodů přinesla již nastíněné nečekané rozuzlení, když se zde ze svého vůbec prvního profesionálního vítězství a k němu patřícímu šeku na 35.000 dolarů radoval celkový šampión NPC USA z roku 2008 Brandon Curry. Třicetiletý závodník podle hlavního rozhodčího soutěže Leea Thompsona sice mohl být dotaženější, ale i přesto to v sobotu byl nejlepší Brandon Curry, jakého mohl od jeho přestupu k profesionálům vidět. Závodník podporovaný společností BSN podle jeho názoru sice nebyl největší na pódiu, ale měl skvělý "V" tvar trupu, byl vyvážený, symetrický a zaujal dobrou prezentací. S Thompsonovým názorem se lze v tomto ohledu zřejmě bez problémů ztotožnit, jedním dechem je však potřeba dodat, že pokud by například druhý Toney Freeman na pódium přinesl větší tvrdost v zadních partiích, díky lepším objemům by Curryho zřejmě bez problémů porazil.

Třetí příčku za dvojicí Curry - Freeman bral Johnnie Jackson, který podle některých působil o něco dotaženěji než před čtrnácti dny na FIBO Power Pro Championships. Přesto byl zejména v oblasti hýždí stále příliš měkký a o jeho naděje na první či alespoň druhé místo jej připravila i stará slabina v podobě v objemu výrazně zaostávajících dolních končetin.

Na čtvrté místo se zejména díky výborné stavbě těla probojoval jednačtyřicetiletý Edward Nunn, který byl proti svému vystoupení na nedávné německé profesionální show mnohem plnější. Zejména v zadních pózách ale bylo patrné, že postrádá potřebnou ostrost, a chybělo mu také více detailů v oblasti břišních svalů.

Pátou příčku bral dobře připravený Fred Smalls, který se prezentoval výbornou plností svalových skupin horní poloviny těla a není tak s podivem, že k jeho nejlepším partiím patřila ramena a prsní svaly. Pokud by se díky svým přednostem umístil o jednu či dvě příčky výše, zřejmě by nikdo nemohl nic namítat.

S šestým místem se musel spokojit Robert Piotrkowicz. Polský kulturista byl přitom znovu nejlépe připraveným borcem na pódiu a nedá se ubránit dojmu, že i on mohl být na úkor Jacksona nebo Nunna výše. Divákům nabídl nejlepší vyváženost mezi dolní a horní polovinou těla za celou svou dosavadní profesionální kariéru, předvedl fantasticky napruhované prsní svaly i vysekané hamstringy a glutey.

Sedmé místo zbylo na Michaela Kefalianose, jenž závodil v mnohem lepší formě než na předcházejících soutěžích probíhající sezóny. Až osmý tentokrát skončil Hidetada Yamagishi, když působil drobnější a plošší než na pódiu březnového Arnold Classic. Ke cti mu budiž, že splnil svůj slib a tentokrát nedopustil, aby dojem z jeho postavy kazilo nafouklé břicho.

Deváté až desáté místo obsadili Ronny Rockel, Baitollah Abbaspour, Mohamad Bannout, domácí Fernando Noronha a Paco Bautista, který se na scénu vrátil po dvou a půlroční soutěžní odmlce.


Výsledky Arnold Classic Brasil 2013 - kulturistika mužů open:

  1. Brandon Curry*
  2. Toney Freeman
  3. Johnnie Jackson
  4. Edward Nunn
  5. Fred Smalls
  6. Robert Piotrkowicz
  7. Michael Kefalianos
  8. Hidetada Yamagishi
  9. Ronny Rockel
  10. Baitollah Abbaspour
  11. Mohamad Bannout
  12. Fernando Noronha
  13. Paco Bautista

* kvalifikace na Mr. Olympia 2013


1. Brandon Curry

2. Toney Freeman

3. Johnnie Jackson

4. Edward Nunn

5. Fred Smalls

Závodníci na 6. až 13. místě


Arnold Classic Brasil 2013
- první semifinálové vyvolávání v kulturistice mužů open

Arnold Classic Brasil 2013
- poslední semifinálové vyvolávání v kulturistice mužů open


Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia k 28. dubnu 2013:

jméno stát soutěž um.*
Phil Heath USA Mr. Olympia 2012 1.
Kai Greene USA Mr. Olympia 2012 2.
Shawn Rhoden USA Mr. Olympia 2012 3.
Dexter Jackson USA Mr. Olympia 2012 4.
Branch Warren USA Mr. Olympia 2012 5.
Dennis Wolf Německo EVL’s Prague Pro 2012 1.
Mamdouh Elssbiay Egypt Amateur Mr. Olympia 2012 1.
Cedric McMillan USA FIBO Power Pro 2013 1.
Brandon Curry USA Arnold Classic Brasil 2013 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie open - žebříček k 28. dubnu 2013:

p. jméno stát body
1. Toney Freeman USA 27
2. Johnnie Jackson USA 20
3. Ben Pakulski Kanada 11
4. Roelly Winklaar Nizozemsko 9
4. Edward Nunn USA 9
6. Robert Piotrkowicz Polsko 8
7. Hidetada Yamagishi Japonsko 5
8. Michael Kefalianos Austrálie 3
9. Ronny Rockel Německo 2
10. Ivan Sadek Austrálie 1
10. Fred Smalls USA 1


Arnold Classic Brasil 2013 - fitness žen

Do soutěže fitnessek nastoupilo deset profesionálek. Také zde bylo ve hře jedno přímé postupové místo na letošní Olympia Weekend, bojovalo se ale i o podíly z celkové finanční prémie 15.000 dolarů. První semifinálové vyvolávání mělo obsazení Regiane DaSilva, Trish Warren, Fiona Harris, Ryall Graber-Vasani a bylo jasné, že právě z této čtveřice vzejde pozdější vítězka.

Z triumfu se nakonec radovala Kanaďanka Graber-Vasani a i pro ni se, stejně jako pro Brandona Curryho, jednalo o první profesionální vítězství. Druhé místo brala manželka profesionálního kulturisty Matthiase Botthofa Regiane DaSilva, poslední medailová příčka zbyla na Nicole Duncan, kterou samotná americká závodnice přijala s nadšením.


Výsledky Arnold Classic Brasil 2013 - fitness žen

  1. Ryall Graber-Vasani*
  2. Regiane DaSilva
  3. Nicole Duncan
  4. Trish Warren
  5. Alison Ethier
  6. Fiona Harris
  7. Diana Monteiro
  8. Kizzy Vaines
  9. Natalie Planes
  10. Amanda Hatfield

* kvalifikace na Fitness Olympia 2013


1. Ryall Graber-Vasani

2. Regiane DaSilva

3. Nicole Duncan


Závodnice kvalifikované na Fitness Olympia k 28. dubnu 2013:

jméno stát soutěž um.*
Adela Garcia USA Fitness Olympia 2012 1.
Oksana Grishina Rusko Fitness Olympia 2012 2.
Tina Durkin USA Fitness Olympia 2012 3.
Myriam Capes Kanada Fitness Olympia 2012 4.
Tanji Johnson USA Fitness Olympia 2012 5.
Natalie Planes USA Miami Pro 2012 1.
Bethany Cisternino USA FIBO Power Pro 2013 1.
Ryall Graber-Vasani Kanada Arnold Classic Brasil 2013 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie fitness - žebříček k 28. dubnu 2013:

p. jméno stát body
1. Regiane Da Silva Brazílie 18
2. Trish Warren USA 8
3. Diana Monteiro Brazílie 7
4. Whitney Jones USA 6
5. Nicole Duncan USA 6
6. Darrian Tissenbaum USA 2
7. Fiona Harris Kanada 1
7. Kizzy Vaines Velká Británie 1
7. Alison Ethier Kanada 1


Další profesionální soutěže se odehrají již o nadcházejícím víkendu. Sportovci z kategorií Men´s Physique, bodyfitness žen a bikini žen změří síly na zámořském Pittsburgh Pro Championships. Těžkotonážníci z kulturistiky mužů open pak dostanou další příležitost na čtvrtém ročníku španělského Mr. Europe Pro.


Zdroje:
www.musculardevelopment.com
www.rxmuscle.com
www.ifbbpro.com
www.youtube.com

Foto:
www.npcnewsonline.com / Isaac Hinds


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

30.04.16:41jari - Jsou ale je to tajný!+1
30.04.16:37cored - Nevíte někdo jestli už jsou výsledky tipovačky?
28.04.23:15jari - Tak Cedric se po fiasku v Brazílii rozhodl startovat v New..
28.04.13:05maxpoint97 - Jen kdyby náhodou pro potenciální rýpaly, objemy tam u Bau..
28.04.13:05Dzejvr - ja mel Curryho hned za Cedricem *1*
28.04.12:44White or black - Celkove mi to fakt prijde jakoo nejaky shit,vetsina nedota..
28.04.12:23maxpoint97 - Ano, vim, že objemy a nějakou symetrií je to tragédie, a v..
28.04.11:59Doomio - Další ze soutěží, kde byli rozhodčí vážně \\`objektivní\\`..+1
28.04.11:20Mates-daoc - uložil jsem výsledky bodovčaky , tak kdo ma zajem tak at s..
28.04.11:19jari - Maxi nezlob se ale prohlídní si všechny fotky Bautisty na ..-1
28.04.11:19guruhonza - speciálně pro maxpointa jedna fotka pro pobavení http://..+2
28.04.11:12maxpoint97 - Nejsi divnej, pokud je chápeš, ale já s nima nejsem spokoj..
28.04.11:07utan - Nemůžu se ubránit dojmu, že nikdo z první pětky nebyl opra..
28.04.11:06jari - Budu divnej, když řeknu, že jsem s výsledky spokojen a že ..-3
28.04.11:02Turakam - Zasrané ifbb, totálne opäť zarezaný Piotr, ako fakt???, po..+2
28.04.10:52Bleschman - Sem zvědavej jak bude Ronnie.cz postupovat při hodnocení t..
28.04.10:37hans - také myslím,že v tipovačce nebyl*36* +2
28.04.10:34guruhonza - vždyt všichni vypadaj hrozně kromě toho Írance. I ten je s..-3
28.04.10:12fibi87 - kde je pisálek guru podle něhož Curry nezklamal a naštěstí..
28.04.10:10The.FleX - J.J. Jako J. Jackson? Pokud si to dobře pamatuju, tak tam ..
28.04.10:08Chozraščot - neskutečný ramena*79* +1
28.04.09:54nLoF - V tipovačce na výběr nebyl :-)+1
28.04.09:46cored - Vy jste měli na výběr J.J v tipovačce? Protože já jaksi ne..
28.04.09:44dosak - formy závodníků teda nic moc, marně u někoho hledám napruh..
28.04.09:06The.FleX - Asi tak. To me ani nenapadlo ze by mohl vyhrat. Nevim vlas..+1
28.04.08:54johny c - nemůžu uvěřit, že brandon vyhrál a hlavně, že udělal formu..+3
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra