Reklama:
BRZY KONČÍ:
Protein Smart Whey v akci 1+1
Ještě 8 příchutí na výběr! Více zde.

David Egydy - nejúspěšnější Čech Reebok CrossFit Games Open 2013

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Pět týdnů CrossFit Games Open 2013 přineslo řadu napínavých soubojů a zvratů, a to i v malé, ale rapidně narůstající crossfitové komunitě české. Z mužů odpadl v průběhu závodu adept na postup na Regionals, Martin Štěpánek, který už do Open vstupoval s bolavým chodidlem. V průběhu závodu se ještě další zdravotní problémy přidružily, takže byl Martin nucen po třetím workoutu z Open odstoupit. Roli favorita po něm převzal David Egydy z týmu Czech Beast, který litoval odstoupení Martina, soupeře i kamaráda v jedné osobě, ale chuť bojovat o co nejlepší umístění na evropském žebříčku mu to neubralo. Co se konečného umístění Čechů v rámci evropského žebříčku týče, skvělého výsledku dosáhl Zdeněk Weig, který ve své kategorii masters 40 - 44 let obsadil desáté místo. David Egydy v hlavní mužské kategorii vybojoval po pěti týdnech snažení 164. místo ze 4237 závodníků evropského regionu, v rámci Čech pak skončil suverénně první.

Davide, gratuluji k nejlepšímu českému výsledku v CrossFit Games Open 2013 mezi muži. Jaké máš z vítězství pocity, jak si ho ceníš a oslavoval jsi?

Neoslavoval, protože jsem typ člověka, který slaví jen opravdu top výkony a já se na své výsledky dívám spíš v kontextu evropského žebříčku než toho českého.

Jsi tedy nespokojený se svými výsledky?

To se nedá říct. Když jsem bilancoval své šance a možnosti před Open, musel jsem si přiznat, že v některých věcech mám ještě nedostatky a vzhledem k nim jsem docela rád za umístění, jakého jsem dosáhl. Můj cíl je ale dostat se na regionálky.

...z každého nového workoutu jsem byl nadšený
a na každý jsem se těšil...

Když už jsme u nedostatků, za jeden z nich jsi považoval vzpírání, a tak jsi na něm začal pracovat. Viděl jsi při Open už nějaké pokroky?

Určitě ano. Technická plynulost některých cvičení byla daleko lepší, což je dobře, protože bez ní člověk hodně ztrácí a navíc se bez dobré techniky také mnohem víc nadře. Takže jak říkám, nějaký pokrok tam je, ale ještě mám před sebou hodně práce, a tak se na vzpírání budu i dál hodně soustředit.

Máš za sebou pět soutěžních workoutů Open 2013, můžeš říct, který z nich ti nejméně seděl nebo tě nejvíc potrápil?

Hned první workout byl neskutečně těžký a už tam se poznalo, kdo patří mezi špičku a kdo pokulhává. Mně se navíc nepodařilo nahrát můj první pokus, který jsem měl ze všech nejlepší, a štvalo mě to, i když jsem si pak spočítal, že v celkovém pořadí by mi to zas až tolik nepomohlo.

Workouty jsi tedy zkoušel několikrát?

Tak. Já si rád každý workout nejdřív „ochutnám“, takže až na jeden jsem jel v podstatě všechno na třikrát. Ve čtvrtek jsem si dal pokus, v pátek odpočinek a v sobotu jsem do toho šel naplno. Když jsem nebyl spokojený ani se sobotním pokusem, měl jsem ještě rezervní neděli a je fakt, že v podstatě každý workout, s výjimkou toho prvního, se mi nejlépe povedl právě až napotřetí.

Ptala jsem se na workout, který tě nejvíc potrápil, tak se zeptám i naopak. Byl nějaký WOD, nad kterým jsi zajásal, protože se zdálo, že ti ho ušili přímo na tělo?

To se mi zdálo před každým! (smích) Ale asi to bylo tím, že jsem byl z každého nového workoutu nadšený a na každý jsem se těšil, aniž jsem příliš přemýšlel nad tím, jestli mi půjde, nebo ne. Skvělé byly všechny. Naštěstí pro mě tam nedali WOD z minulého roku - 7 min. burpees, z toho bych zas až tak nadšený nebyl.

Copak, nemáš rád angličáky?

Nejdou mi a oproti ostatním klukům v nich dost zaostávám a nevím proč. Každopádně burpees mě vždy spolehlivě zabijí, takže jsem rád, že tam nebyly. Ale na druhou stranu, i kdyby byly...

...tak by ti nezbylo stejně nic jiného než se s nimi poprat. Davide, Games jsou pro zapálené crossfitery hlavní událostí roku, a tak všichni asi staví svůj trénink právě s ohledem na ně. Co ty? Měl jsi také nějakou tréninkovou strategii?

Já jsem začal trochu ladit svůj trénink v minulém roce, do té doby to bylo hlavně o tom, abych byl v tělocvičně a něco trénoval, bez ohledu na to, co je nejlepší, kdy a jak. Letos jsem měl už znalostí a informací víc, takže i můj přístup se změnil. Začal jsem se víc soustředit na vzpírání, které jsem vnímal jako svou velkou slabinu. Tenhle přístup se mi osvědčil, takže v něm budu pokračovat a myslím, že v další sezoně bude má příprava zase o kus dál.

Letošní Open jsou pryč a s nimi i pět víkendů, během kterých ses setkával se svými soupeři a kamarády v jednom, abyste se vyhecovali k co nejlepším výkonům. Nebudou ti tahle setkání chybět?

Budou a moc, protože během nich člověk zažil opravdu skvělou soutěžní atmosféru a odjel všechny ty neskutečně těžké workouty s maximálním nasazením. Byl to zážitek, při kterém člověku až běhal mráz po zádech. Ale tohle kdo nezažil, ten nepochopí...


Pětice nejlepších závodníků Open 2013 z Čech

pořadí jméno workout 1 workout 2 workout 3 workout 4 workout 5
1. David Egydy 5 (153) 3 (286) 1 (259) 1 (97) 1 (135)
2. Bretton Buehler 3 (155) 7 (284) 2 (257) 1 (97) 6 (80)
3. Vladimír Brzokoupil 2 (156) 5 (285) 9 (250) 3 (94) 3 (85)
4. Zdeněk Weig 8 (150) 2 (300) 6 (255) 12 (74) 9 (75)
5. Miroslav Skála 17 (143) 12 (269) 3 (257) 5 (90) 2 (86)

Kompletní výsledky naleznete na oficiálních stránkách soutěže Reebok CrossFit Games 2013.
Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

27.04.14:17Frozz. - Rotvajler se mnnou trénuje ve stejném boxu, techniku má do..+1
25.04.12:01daymoon - Ale... bolestí crossfitu je právě tohle, snaha o maximální..-2
25.04.11:54ghost333 - Aha, takže teď nemůže nikdo kohokoliv kritizovat, aniž by ..+4
25.04.07:37daymoon - ***-7
25.04.07:24guruhonza - daymoon: Ale pravdu má, anonym neanonym. Nebo snad ne?+1
25.04.07:21daymoon - Ono to není tak jednoduchý, protože teď byses měl představ..-4
24.04.20:44Rotvailer - Zeptal bych se Davida,proč v posledním workoutu jel obyčej..+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Mr. Universe Prague 2024 - kompl...
moab (19:19) • Bejt jedním ze třiceti vítězů víceméně lokální soutěže... To má váhu.
magazínDominik Vrátný - trénink ramen a tric...
moab (19:16) • Je fakt, že je to humus tohle mít dobrovolně na zádech.
magazínDominik Vrátný - trénink ramen a tric...
Sidic (17:38) • Představ si, že lidi maj takový akné i bez věcí, protože je to vcelku přirozený mít akn...
magazínDominik Vrátný - trénink ramen a tric...
Deny01 (16:08) • Mít vlivem věcí na zádech takový akné, tak se to aspoň snažím nějak zakrejt..
magazínIFBB Mr. Universe Prague 2024 - kompl...
Valasekjakub123 (14:49) • Jak je možné že na takové soutěži je mnohem méně závodníků než na Moravě? Tím počtem zá...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie