Reklama:
Nejsilnější Tribulus 2+1 ZDARMA
Tribulus 90 % obohacený o ZMA opět v akční nabídce! Více zde.

Osobnosti kulturistiky
se loučí s Joem Weiderem

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

V sobotu 23. března zasáhla kulturistický svět zpráva o odchodu spoluzakladatele federace IFBB a tvůrce soutěže Mr. Olympia Joea Weidera. Dvaadevadesátiletý Kanaďan ve spolupráci se svým bratrem Benem zasvětil život bodybuildingu a drtivá většina těch, kteří se o tento krásný sport zajímají, nepochybuje, že bez Joeovy celoživotní práce by kulturistika a fitness, jak je známe dnes, neexistovaly.

S Joem Weiderem se s lítostí v srdci postupně loučí všechny významné osobnosti kulturistiky z řad závodníků i funkcionářů. Slova, kterými svůj hold mimořádnému člověku vzdávají někteří z nich, jsou předmětem tohoto článku.


Arnold Schwarzenegger (sedminásobný vítěz Mr. Olympia)

Dnes jsem ztratil blízkého přítele a mentora a svět ztratil jednoho z největších zastánců zdravého životního stylu. Joe Weider byl titán fitness průmyslu a jedním z nejlaskavějších lidí, jaké jsem kdy potkal.

O Joeu Weiderovi jsem věděl dlouho před tím, než jsem se s ním setkal - byl kmotrem fitness, který nám říkal "buďte někdo díky svému tělu". Učil nás, že díky tvrdé práci a tréninku se můžeme všichni stát vítězi. Když jsem byl v Rakousku malý chlapec, jeho kulturistické magazíny mi poskytly inspiraci a plán k tomu, abych sám sebe tlačil za hranice svých možností a představoval si mnohem větší budoucnost. Vím, že bezpočet dalších po celém světě nacházelo motivaci na stránkách jeho publikací stejně jako já, ale když jsem v Rakousku četl jeho články, měl jsem pocit, že mluví přímo ke mně a odhodlal jsem se přestěhovat do Ameriky, abych uskutečnil svou vizi stát se nejlepším kulturistou, žít si americký sen a stát se hercem.

Joe nejen inspiroval mé nejranější sny, ale sám z nich udělal skutečnost ve chvíli, kdy mě pozval do Ameriky, abych se zde věnoval své kulturistické kariéře. Nikdy nezapomenu na jeho velkorysost. Jednou z největších Joeových kvalit je, že byl nejen štědrý s penězi, ale dobrovolně mi dal část svého času a znalostí a stal se pro mě otcovskou postavou. Radil mi v tréninku, v mých podnikatelských aktivitách a jednou dokonce bizarně tvrdil, že jsem německý shakespearovský herec, aby mi pomohl k mé první herecké roli ve filmu "Herkules v New Yorku", a to i přesto, že jsem tehdy sotva mluvil anglicky. I když moje kariéra skončila, byl mi stále na blízku, dával mi rady a na stránkách svých časopisů podporoval mé filmy nebo moji křížovou výpravu v roli předsedy Prezidentovy rady pro fitness, objevoval se na mých akcích k získání peněz pro charitu i na událostech spjatých s mojí kandidaturou na guvernéra. Byl tu pro mě neustále po celý život a bude mi strašně chybět.

Zanechal po sobě fantastické dědictví a zdravější svět. Velmi málo lidí může tvrdit, že mělo vliv na tolik životů, jako měl Joe prostřednictvím svých magazínů, suplementů, tréninkového náčiní a své dobrosrdečné osobnosti. Joe byl známý tím, že na každého naléhal, aby překonával sám sebe, a není pochyb o tom, že po celý život sám právě to dělal.

Mé myšlenky a modlitby jsou s jeho mimořádnou ženou, láskou jeho života, Betty, celou jeho rodinou a přáteli.

Rafael Santonja (prezident světové federace IFBB)

Jsme všichni velmi smutní. Na Joea Weidera budeme vždy vzpomínat jako na otce kulturistiky, který do našeho sportu vložil své srdce i duši. Bůh mu žehnej a ať odpočívá v pokoji.

Lou Ferrigno (vítěz IFBB Mr. Universe 1973 a 1974)

Odpočívej v pokoji, Joe. Budeš chybět mně i mé rodině. Byl jsi mnohem více než jen duchovním otcem kulturistiky, byl jsi mým mentorem.

Jim Manion (prezident NPC a profesionální divize IFBB)

Je to smutný den pro kulturistický svět a ještě smutnější den pro mě osobně. Znal jsem Joea a pracoval jsem s ním přes pětatřicet let. Byl zde vždy pro to, aby mě vedl a podporoval mě. Joe byl opravdovým vizionářem, vždy se díval dopředu s nápady od těch, které se týkaly tréninku, až po ty, jež mi umožnily udělat NPC (National Physique Committee) silnější. Jeho konstantní podpora NPC byla neocenitelná. Prostřednictvím svých časopisů dělal z šampiónů NPC hvězdy. Ve svých magazínech se věnoval pouze závodníkům z NPC a IFBB, což nás udělalo ještě silnější.

Když jsem byl v Kalifornii, návštěvy u Joea jsem si vždycky užíval. Obvykle jsme se scházeli v jeho domě, kde jsme poseděli, jedli a diskutovali o všem od kulturistiky až po politiku. Byly to mé oblíbené chvíle s Joem, protože jinak příliš příležitostí posedět s ním ve dvou v tak klidné atmosféře nebylo. Byl skutečným duchovním otcem kulturistiky. Vím, že je toto označení používáno až příliš často, ale ti, kteří Joea skutečně znali, věděli o jeho lásce k bodybuildingu.

Ano, Joe, duchovní otec kulturistiky, mi bude chybět. Ale ze všeho nejvíce mi bude chybět Joe jako muž, který byl skutečným přítelem a inspirací, a to nejen v kulturistice, ale i v životě vůbec. Navždy bude mužem, kterého jsem miloval a respektoval.

Bůh ti žehnej a odpočívej v pokoji, můj příteli.

Gary Strydom (bývalý profesionální kulturista)

Dnes jsme ztratili otce kulturistiky. Vzal mě pod svá křídla, když jsem to nejvíce potřeboval, stejně jako to udělal pro mnoho jiných kulturistů. Vždy představoval laskavost a podporu. Máme Tě rádi a budeš nám navždy chybět. Odpočívej v pokoji, Joe.

Berry DeMey (bývalý profesionální kulturista)

Když se ztracený syn vrátí ke svému otci, přivítá jej s otevřenou náručí. To jsou nejvýznamnější slova, která mi Joe řekl v bouřlivější době mého života. Joe byl pro mě jako otec. Dnes zemřel. Bolí to, ale moje vzpomínky na něho jsou jedněmi z nejlepších vzpomínek mého života.


Zdroje:
www.npcnewsonline.com
www.facebook.com

Foto:
www.joeweider.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

25.03.19:55Muflon - Arnold to prohlasil za svou karieru a behem sveho zivota n..
24.03.20:09Arnie(CZ) - Tuším že to v nějakým rozhovoru dokonce i řekl.
24.03.11:16Rocky Rock - Pomohl Arnoldovi tam kde ted je...a Arnold by ho mohl nazv..+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 32 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra