Reklama:
908 g proteinové náhrady stravy ZDARMA
Moderní varianta instantní náhrady stravy nyní v extra výhodné akci! Více zde.

Australian Pro Grand Prix
2013 - výsledky a fotografie

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

V australském Melbourne před několika okamžiky skončil třináctý ročník Australian Pro Grand Prix. Na třetí nejdéle pořádané profesionální soutěži současnosti letos změřili síly kulturisté z kategorie open, profesionální bodyfitnessky i jejich kolegyně z kategorie bikini. Ve všech kategoriích se shodně bojovalo o jedno postupové místo na Olympia Weekend 2013, o body do kvalifikačního žebříčku a ve hře samozřejmě byly i podíly z finančních prémií.


Australian Pro Grand Prix 2013

Do soutěže profesionálních kulturistů nastoupilo jedenáct borců. Kvůli problémům s cestovním pasem mezi nimi chyběl dvaačtyřicetiletý Johnnie Jackson, který pomýšlel na to, že si z Austrálie odveze třetí či čtvrté místo a připíše si tak několik dalších bodů do žebříčku seriálu o kvalifikaci na Mr. Olympia, v němž aktuálně figuruje na druhém místě. Do startovního pole Australian Pro Grand Prix 2013, o jehož složení jsme Vás informovali již v tomto článku, na poslední chvíli naopak přibyl domácí kulturista Luke Schembri, který zvítězil na připojených amatérských závodech a bezprostředně poté získal profesionální kartu.

S ohledem na některá stejná jména ve startovních listinách se již před vlastní soutěží dalo očekávat, že australské klání bude mít podobný průběh jako letošní Arnold Classic, které se odehrálo o uplynulém víkendu. Tyto předpoklady se začaly naplňovat při prvním semifinálovém vyvolávání, do nějž si rozhodčí stejně jako před týdnem vybrali Toneyho Freemana, Dextera Jacksona i Bena Pakulskiho a tentokrát k nim přidali ještě také Edwarda Nunna a domácího Ivana Sadeka.

Trochu jiný směr do soutěže vneslo až finále. Zde z prvního vyvolávání rozhodčí po chvíli odvolali Dextera Jacksona a Toneyho Freemana, kteří si tak měli rozdělit první dvě místa. Ben Pakulski, který před týdnem v Columbusu skončil druhý, v tu chvíli bojoval až o třetí místo. Hlavním soupeřem v boji o bronz mu byl Edward Nunn.

Po dalším programu přišlo na řadu vyhlášení výsledků. Při něm se nakonec z rekordního čtvrtého vítězství na Australian Pro Grand Prix podle očekávání radoval třiačtyřicetiletý Dexter Jackson, jenž podle některých závodil ještě vysušenější a tvrdší než před týdnem při svém triumfu na Arnold Classic. Přibližně 168 cm vysoký vítěz Mr. Olympia z roku 2008 opět nabídl fantastické vyrýsování, skvělé paže, výborná ramena a napruhované hýždě. K jeho nejsilnějším pózám patřil hrudník z boku a dvojitý biceps zezadu. Jedna z mála výtek k jeho vystoupení na letošním ročníku australské profesionální show může být směřována k přetrvávající mírně patrné distenzi břišní stěny.

Při Jacksonově jednoznačném vítězství tak druhé místo připadlo šestačtyřicetiletému Toneymu Freemanovi. Zkušený kulturista v uplynulých dnech dělal vše pro to, aby se na australské profesionální show představil v lepší formě než na Arnold Classic, a od svého příjezdu do Melbourne denně absolvoval dvoufázové tréninky. Toneymu se vynaložené úsilí vyplatilo. Na Australian Pro Grand Prix předvedl zlepšení v ostrosti hamstringů a gluteů a výraznější výtka by se tentokrát snad dala směřovat jen k jeho zádům, na nichž se drželo trochu nadbytečné vody. Podobně jako v případě jeho startu na Arnold Classic i zde platilo, že Toneyho kvadricepsy vypadaly o něco menší než v uplynulých sezónách.

Na jediného kanadského účastníka soutěže Bena Pakulskiho tentokrát při Freemanově drobném zlepšení zbylo až třetí místo. Hlavní příčinu toho, že Ben o patnáct let staršímu soupeři tentokrát podlehl, byla určitá plochost horní poloviny těla a přes veškerá dosavadní zlepšení také mírně slabší záda. K přednostem jednatřicetiletého Pakulskiho naopak patřilo perfektní vyrýsování, které se odráželo i ve fantasticky napruhovaných hýždích. Tradičně také mohl těžit z výjimečného rozvoje dolních končetin.

Čtvrté místo připadlo Edwardu Nunnovi, jehož perfektní stavba těla a pěkné tvary byly v ostrém kontrastu s tím, co nabídl poněkud neforemný a nakonec pátý Australan Ivan Sadek.

Šestou příčku bral Michael Kefalianos, jenž na soutěži nedokázal zopakovat formu, která mu vloni vynesla druhé místo. Australský reprezentant řeckého původu nabídl sice dobré vyrýsování i pěkná, hustá záda, se svou pro kulturistiku nedokonalou stavbou těla však vždy musí přidat i optimální kompletní tvrdost. Ta dvaačtyřicetiletému taxikáři z řeckého Kósu tentokrát ovšem chyběla, a to zejména v současnosti výrazně sledované oblasti hamstringů a hýždí.

Ambiciózní Jeff Long opět nedokázal na pódium přinést optimální formu a přes pěkné tvary i solidní objemy se musel spokojit se sedmým místem. S ideální připraveností se tentokrát nepotkal ani dobře stavěný An Nguyen a skončil osmý. Deváté až jedenácté místo zbylo na domácí kulturisty Luka Timmse, Luka Schembriho a Joea Ulberga.

O Schembrim jsme se přitom již zmínili v úvodu článku jako o borci, který profesionální kartu vybojoval teprve několik hodin před Australian Pro Grand Prix na připojené amatérské soutěži. Čerstvě dvaatřicetiletý závodník, který narostl do výšky 175 cm, dosud na soutěžích zpravidla nastupoval v kategorii do 100 kg. Na Australian Pro Grand Prix zaujal vyrýsováním i slušnými objemy. Aby na své příští soutěži mohl pomýšlet na lepší než desáté místo, které mu patří tentokrát, bude muset na množství svalové hmoty ještě zapracovat.

Další mužská profesionální soutěž v kategorii open je na programu až 13. dubna, kdy se uskuteční třetí ročník německého FIBO Power Pro Championships.


Výsledky Australian Pro Grand Prix 2013:

  1. Dexter Jackson*
  2. Toney Freeman
  3. Ben Pakulski
  4. Edward Nunn
  5. Ivan Sadek
  6. Michael Kefalianos
  7. Jeff Long
  8. An Nguyen
  9. Luke Timms
  10. Luke Schembri
  11. Joe Ulberg

* kvalifikace na Mr. Olympia 2013


1. Dexter Jackson

2. Toney Freeman

3. Ben Pakulski

4. Edward Nunn

Závodníci na 5. až 11. místě


Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia k 9. březnu 2013:

jméno stát soutěž um.*
Phil Heath USA Mr. Olympia 2012 1.
Kai Greene USA Mr. Olympia 2012 2.
Shawn Rhoden USA Mr. Olympia 2012 3.
Dexter Jackson USA Mr. Olympia 2012 4.
Branch Warren USA Mr. Olympia 2012 5.
Dennis Wolf Německo EVL’s Prague Pro 2012 1.
Mamdouh Elssbiay Egypt Amateur Mr. Olympia 2012 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie open - žebříček k 9. březnu 2013:

p. jméno stát body
1. Toney Freeman USA 23
2. Johnnie Jackson USA 13
3. Ben Pakulski Kanada 11
4. Roelly Winklaar Nizozemsko 9
5. Robert Piotrkowicz Polsko 6
6. Hidetada Yamagishi Japonsko 5
7. Edward Nunn USA 4
8. Michael Kefalianos Austrálie 3
9. Ronny Rockel Německo 1
9. Ivan Sadek Austrálie 1


Australian Pro Figure Classic 2013

Startovní pole soutěže profesionálních bodyfitnessek na letošní Australian Pro Grand Prix čítalo třináct jmen. Největší favoritkou na vítězství přitom byla čerstvá šampiónka Figure International Candice Keene. Jednatřicetiletá závodnice nakonec svou úlohu bez problémů naplnila a dosáhla tak již na svůj druhý triumf v nové sezóně.

Druhé místo obsadila úřadující šampiónka Figure Olympia Erin Stern, třetí příčka přísluší výbornými tvary disponující Candice Lewis. Dobré osmé místo si při profesionálním debutu pak připsala Asher Prior, která si možnost zamířit mezi elitu zajistila, podobně jako Luke Schembri, na připojené amatérské soutěži.

Výsledky Australian Pro Figure Classic 2013:

  1. Candice Keene*
  2. Erin Stern
  3. Candice Lewis
  4. Mallory Haldeman
  5. Rinnah Schmid
  6. Amanda Doherety
  7. Yoko Washington
  8. Asher Prior
  9. Laura Keddi
  10. Summer Bernard
  11. Darlene Williams
  12. Kristy Thomson
  13. Nuria Novoa

* kvalifikace na Figure Olympia 2013


1. Candice Keene

2. Erin Stern

3. Candice Lewis


Závodnice kvalifikované na Figure Olympia k 9. březnu 2013:

jméno stát soutěž um.*
Erin Stern Brazílie Figure Olympia 2012 1.
Nicole Wilkins USA Figure Olympia 2012 2.
Candice Keene USA Figure Olympia 2012 3.
Heather Dees USA Figure Olympia 2012 4.
Mallory Haldeman USA Figure Olympia 2012 5.
Candice Lewis USA Houston Pro 2012 1.
Ann Titone USA Kentucky Muscle Pro 2012 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie figure - žebříček k 9. březnu 2013:

p. jméno stát body
1. Dana Ambrose USA 10
2. Kamla Macko USA 8
3. Kati Alander Finsko 6
3. Ava Cowan USA 5
4. Natália Lenártová Slovensko 4
4. Teresa Anthony USA 4
7. Gennifer Strobo USA 3
7. Camala Rodriguez USA 3
7. Bernita Stuckey USA 3
7. Alicia Harris USA 3
11. Anese Russo Itálie 2
11. Vicki Counts USA 2
11. Alisha Archibold USA 2
14. Sasha Brown USA 1
14. Natalie Waples Kanada 1
14. Dawn Fernandez USA 1
14. Rinnah Schmid Austrálie 1


Australian Pro Bikini 2013

Soutěž profesionálek kategorie bikini letos byla součástí Australian Pro Grand Prix vůbec poprvé. Pořadateli klání Tonymu Dohertymu se přitom hned podařilo zajistit, aby přicestovaly největší hvězdy. Na pódiu tak vedle sebe pózovaly úřadující vítězka Bikini Olympia Nathalia Melo, šampiónka letošního Bikini International India Paulino nebo bývalá vítězka Bikini Olympia Nicole Nagrani.

Z trojice favoritek rozhodčí nakonec upřednostnili Indiu Paulino, která si tak po triumfu z Arnold Sports Festivalu připsala již druhé vítězství v letošní sezóně. Druhé místo sporně zbylo na Nicole Nagrani, která podle některých měla na to, aby Indiu porazila. Dodejme ještě, že osmá Nina Silic profesionální kartu získala jen několik desítek minut před Australian Pro Grand Prix, když zvítězila na připojené amatérské soutěži.


Výsledky Australian Pro Bikini 2013:

  1. India Paulino*
  2. Nicole Nagrani
  3. Nathalia Melo
  4. Polianna Moss
  5. Rhiannon Harris
  6. Jessica Pendergrast
  7. Amy Wright
  8. Nina Silic

* kvalifikace na Bikini Olympia 2013


1. India Paulino

2. Nicole Nagrani

3. Nathalia Melo


Závodnice kvalifikované na Bikini Olympia k 9. březnu 2013:

jméno stát soutěž um.*
Nathalia Melo Brazílie Bikini Olympia 2012 1.
Nicole Nagrani USA Bikini Olympia 2012 2.
India Paulino USA Bikini Olympia 2012 3.
Dianna Dahlgren USA Bikini Olympia 2012 4.
Jaime Baird USA Bikini Olympia 2012 5.
Yeshaira Robles USA Ft. Lauderdale Cup 2012 1.
Michelle Brannan Velká Británie British Grand Prix 2012 1.
Vladimíra Krásová Česká republika Am. Bikini Olympia 2012 1.
Justine Munro Kanada EVL’s Prague Pro 2012 1.
Amanda Latona USA Border States Pro 2012 1.
Ashley LeBlanc USA Iowa Pro 2012 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie bikini - žebříček k 9. březnu 2013:

p. jméno stát body
1. Noemi Olah Maďarsko 11
2. Lacey Deluca USA 10
3. Jessica Paxson USA 8
4. Tawna Eubanks USA 7
4. Nicole Moneer USA 7
6. Tiffany Marie Boydston USA 5
7. Nikola Weiterová Slovensko 4
7. Anna Virmajoki Finsko 4
7. Gigi Amurao USA 4
7. Crystal Green USA 4
11. Tanja Čanč Slovinsko 3
11. Stacey Alexander USA 3
11. Jessica Arevalo USA 3
11. Yarelis Gonzalez Kuba 3
15. Gemmalyn Crosby Filipíny 2
15. Noy Alexander USA 2
15. Polianna Moss Havaj 2
18. Ashley Kaltwasser USA 1
18. Bianca Berry USA 1
18. Nicole Scott Velká Británie 1
18. Aly Veneno USA 1
18. Rhiannon Harris Austrálie 1


Zdroje:
www.musculardevelopment.com
www.rxmuscle.com
www.ifbbpro.com

Foto:
www.flexonline.com / Gary Phillips
www.bodybuilding.com / Gary Phillips
www.bodybuilders.gr
www.rxmuscle.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

11.03.12:32guruhonza - jouja: Oni blbý nejsou =) Neúčast na Olympii je pro ně i z..
11.03.12:25jouja - ten kvalifikační žebříček je stejně zvláštní věc. Pakulski..
10.03.22:32Sanr11 - Ty ženské to je samy plastový balon, měli udělat taky Phys..
10.03.01:01Č174 - No pokud s takovou formou Dexter přijde na Olympii, tak to..-1
09.03.18:40dzordn2 - Samozřejmě Australian Pro Grand Prix, opraveno :)
09.03.18:30Pipo - jedná se o výsledek Australian Pro Grand Prix nebo Arnold ..
09.03.13:24dzordn2 - Děkujeme za upozornění, už jsme to opravili :)
09.03.13:20patrikdundych - Tak tady se mi teda Dexter líbí o hodně víc než na arnoldu..+3
09.03.13:18Gwuzdik - Je tam prohozená pátá fotka Dextra a Freemana*1*
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra