Reklama:

Profesionální kulturistika:
Co přinesl rok 2012?

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Rok 2012 je u konce a významná část profesionálních kulturistů již v tuto chvíli směřuje svou přípravu k prvním soutěžím nadcházející sezóny. Přesto se však právě v tuto dobu, podobně jako vloni, nabízí prostor pro bilancování toho, co uplynulých dvanáct měsíců v profesionální kulturistice přineslo. Nebylo toho právě málo. Jen v kategorii open se odehrálo sedmnáct profesionálních soutěží, některým závodníkům se na nich dařilo lépe a jiní naopak propadli. Rok 2013 přinesl také několik profesionálních debutů i návratů a desítky dosud nepříliš známých závodníků během něj vybojovaly profesionální kartu. To vše i mnohé další jsme pro Vás shrnuli do následujícího článku.


Vítězové a poražení sezóny 2012

Pokud budeme hovořit o vítězích letošní sezóny, nelze nezmínit jak vybrané šampióny jednotlivých show, tak i borce, kteří v uplynulých dvanácti měsících sice nedosáhli přímo na triumf, ale za vítězství sami považují životní a mnohdy zřejmě již jen obtížně opakovatelná umístění.

Prvním z borců, jehož letošní úspěchy lze vyzdvihnout, je bezesporu Phil Heath, jenž dokázal obhájit loňské vítězství z Mr. Olympia a Sheru Classic, a to i přesto, že jeho výkonnostní rozdíl od ostatních soupeřů nebyl zdaleka takový jako v sezóně 2011. Pokud se čerstvě třiatřicetiletý Heath stal králem kategorie open, dá se totéž říci o Jamesi "Flexi" Lewisovi v souvislosti s lehčí váhou. Devětadvacetiletý kulturista vybojoval nejen svůj premiérový triumf z Olympia 212 Showdown, ale ovládl také soutěže ve Velké Británii a Praze. Dalším borcem, na jehož tažení letošní sezónou se bude jen obtížně zapomínat, je estetický Shawn Rhoden, který v roce 2012 jako jediný dokázal vybojovat hned čtyři vítězství. Na březnovém Arnold Classic pak neuvěřitelné dokázal také Branch Warren, jenž se přibližně sedm měsíců po vážném zranění kvadricepsu vrátil v takové formě, že dovedl zvítězit. Vítězstvím a předvedenou formou letos oslnil i Cedric McMillan, který si s přehledem poradil se všemi soupeři na květnovém New York Pro a potvrdil, že patří k nejtalentovanějším závodníkům současnosti.

Z úspěšných závodníků, kteří na vítězství letos nedosáhli, dále zmiňme Kaie Greena, který byl na Mr. Olympia díky obrovskému zlepšení překvapivě silným soupeřem Philu Heathovi, nebo Samiho al Haddada. Ten ve své první sezóně mezi profesionály na velmi dobře obsazených soutěžích vybojoval tři druhá místa a mnozí si myslí, že minimálně na květnovém New York Pro měl přitom v lehčí váze zvítězit.

Myslíte, že závodník, který letos dosáhl nejlépe na páté místo, do výčtu úspěšných osobností nepatří? Američan Adorthus Cherry by s Vámi zřejmě nesouhlasil. Jeho pátá příčka z Wings of Strength Chicago je pro něj dosud nejlepším umístěním za pětiletou profesionální kariéru a čtyřicetiletý borec se netají, že je pro něj vítězstvím. Totéž si jistě bude myslet přibližně stejně starý Omar Deckard, který vybojoval výborné třetí místo na Australian Pro Grand Prix, nebo nevysoký Derik Farnsworth, jenž se zejména díky bodovému zisku z Wings of Strength Chicago, kde vybojoval druhé místo, kvalifikoval k premiérové účasti na Olympia 212 Showdown.

Když pojem "vítěz" ještě více rozšíříme, zaslouží si jeho přidělení určitě také jinak již spíše soutěžně neaktivní veteráni, kteří v prosinci nastoupili k účasti na Masters Olympia. Za všechny jmenujme šedesátiletého Andrease Cahlinga, ve skvělé formě závodícího Chucka Sanowa, Jamese Hamptona a Alberta Bistocchiho nebo dvaasedmdesátiletého Buda Woodruffa. Uznání a respekt kulturistických nadšenců by pak měl patřit také všem účastníkům říjnového Houston Pro Wheelchair Championships.

Kde jsou vítězové, musejí být také poražení. Letošní sezóna se vůbec nevydařila Němci Matthiasi Botthofovi, který si při svém profesionálním debutu na Arnold Classic zkrátka uřízl až příliš velký krajíc a na první pohled bylo patrné, že jeho soupeři jsou zcela jiná liga. Na své letošní účinkování na profesionálních pódiích by pak jistě nejraději zapomněl také Seth Feroce, jemuž forma na Toronto Pro Supershow ani na Valenti Gold Pro Cupu vůbec nevyšla. Marně recept na optimální fazónu v předcházejících měsících hledali také Ronny Rockel, Brandon Curry, Jason Huh nebo na scénu se vracející Tommi Thorvildsen. V podzimní části sezóny se pak nevedlo ani Sergeyi Shelestovovi, a pokud jsme v úvodu tohoto bloku zmínili jako úspěšného závodníka Branche Warrena, je třeba jedním dechem dodat, že mu toto označení patří také pouze za účinkování na jarních soutěžích. Start na zářijové Olympii mu totiž vůbec nevyšel a podle některých si zasloužil ještě horší než konečné páté místo.


Přehled vítězů profesionálních soutěží kategorie open pro rok 2012:

soutěž jméno s.*
Flex Pro 2012 Lionel Beyeke 16
Arnold Classic 2012 Branch Warren 13
Australian Pro Grand Prix 2012 Branch Warren 8
FIBO Power Pro 2012 Johnnie Jackson 16
Mr. Europe Pro 2012 Michael Kefalianos 17
New York Pro 2012 Cedric McMillan 10
Toronto Pro Supershow 2012 Bill Wilmore 10
Europa Battle of Champions 2012 Juan Morel 12
Wings of Strength Chicago 2012 Essa Obaid 9
PBW Championships 2012 Shawn Rhoden 20
Europa Supershow 2012 Shawn Rhoden 21
Nordic Pro Championships 2012 Roelly Winklaar 17
Mr. Olympia 2012 Phil Heath 18
Sheru Classic 2012 Phil Heath 8
Arnold Classic Europe 2012 Shawn Rhoden 16
British Grand Prix 2012 Shawn Rhoden 16
EVL’s Prague Pro 2012 Dennis Wolf 15

* počet poražených soupeřů


Přehled vítězů profesionálních soutěží kategorie do 212 liber pro rok 2012:

soutěž jméno s.*
Desert Muscle Classic 2012 Al Auguste 3
Europa Show of Champions 2012 Al Auguste 7
Optimum Classic Pro 2012 Jose Raymond 4
New York Pro 2012 Kevin English 12
Toronto Pro Supershow 2012 Lukáš Osladil 10
Wings of Strength Chicago 2012 Jamal Elmadawy 8
Europa Supershow 2012 David Henry 14
CN Muscle Heat Pro 2012 Curtis Bryant 13
Valenti Gold Pro Cup 2012 Eduardo Correa 9
Olympia 212 Showdown 2012 James "Flex" Lewis 15
Sheru Classic 2012 David Henry 6
British Grand Prix 2012 James "Flex" Lewis 21
EVL’s Prague Pro 2012 James "Flex" Lewis 13

* počet poražených soupeřů


Profesionální debuty v roce 2012

K sedmnácti profesionálním soutěžím kategorie open v uplynulé sezóně nastoupilo 114 různých závodníků. Hned šestadvacet z nich přitom letos absolvovalo svůj úplně první start mezi elitou. Nejlépe se při něm dařilo sedmadvacetiletým borcům Stevu Kuclovi a Anu Nguyenovi, kteří mezi profesionály shodně hned napoprvé vybojovali třetí místo. Na čtvrtou příčku při profesionálním debutu na FIBO Power Pro dosáhl třiatřicetiletý Baitollah Abbaspour, totéž se o několik týdnů později pak při podobné příležitosti podařilo Juanu Morelovi.

V lehčí váze se v roce 2012 odehrálo třináct profesionálních závodů. Svou formu na nich prezentovalo 76 různých kulturistů, 14 z nich přitom absolvovalo profesionální debut. Nejvíce se první start mezi elitou vydařil našemu Lukášovi Osladilovi, který na Toronto Pro Supershow vybojoval vítězství před dalším profesionálním nováčkem Masoomem Buttem. Kromě Butta na druhou příčku při své premiéře v profesionální divizi IFBB dosáhli ještě Marco Rivera a Sami al Haddad.

Mimo obě kategorie si pak profesionální debut v roce 2012 odbyli další tři závodníci, kteří startovali na prosincové Masters Olympia, a to Andrew Jemmott, Jerome Ferguson a dvaasedmdesátiletý Bud Woodruff.


Profesionální debuty v kategorii open

jméno stát soutěž um.*
Mathias Botthof Německo Arnold Classic 14.
Abraham Elzaibek Austrálie Australian Pro GP 7.
Baitollah Abbaspour Írán FIBO Power Pro 4.
Firas Saied Itálie FIBO Power Pro 5.
Daniel Toth Maďarsko FIBO Power Pro 6.
Steve Benthin Německo FIBO Power Pro 7.
Leonid Istomin Rusko FIBO Power Pro 10.
Steve Kuclo USA New York Pro 3.
Juan Morel USA New York Pro 4.
Jonathan Delarosa USA New York Pro 5.
Sean Allan USA New York Pro 10.
Renaldo Gairy Kanada Toronto Pro Supershow 8.
Jamal El Maadawi Egypt Europa Battle of Champions 6.
Randy Reittinger USA Europa Battle of Champions 13.
An Nguyen USA Wings of Strength Chicago 3.
Todd Jewell USA PBW Championships 8.
Pablo Ayala Paraguay PBW Championships 9.
Keith Williams USA PBW Championships 10.
Timothy Gaillard USA PBW Championships -
Peter Porczi Maďarsko PBW Championships -
Jury Leonov Rusko Nordic Pro 6.
Timo Honkala Finsko Nordic Pro 12.
Ari Kokkonen Finsko Nordic Pro 15.
Mirsad Terzo Bosna a Hercegovina Nordic Pro -
Manuel Manchado Španělsko Arnold Classic Europe 17.
Cecil Croasdaile Velká Británie British Grand Prix 10.

Profesionální debuty v kategorii do 212 liber

jméno stát soutěž um.*
Marco Rivera USA Europa Show of Champions 2.
Sami Al Haddad Bahrajn New York Pro 2.
Nathan Detracy USA New York Pro 8.
Luis Santiago USA New York Pro 11.
Luis Santa USA New York Pro 12.
Lukáš Osladil Česká republika Toronto Pro Supershow 1.
Masoom Butt Pákistán Toronto Pro Supershow 2.
Patrick Bernard Kanada Toronto Pro Supershow 8.
William Bonac Nizozemsko Europa Supershow 3.
Peter Foucaux Francie Europa Supershow 6.
Marco Cardona Kolumbie Europa Supershow 7.
Quincy Winklaar Curacao Europa Supershow 9.
Vincente Santamaria Španělsko British Grand Prix -
Ralf Herget Německo EVL´s Prague Pro 14.

Profesionální debuty na Masters Olympia

jméno stát soutěž um.*
Andrew Jemmott USA Masters Olympia 10.
Jerome Ferguson USA Masters Olympia 14.
Bud Woodruff USA Masters Olympia -

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži


Profesionální návraty v roce 2012

Uvést jméno jednoho závodníka, jemuž se letos nejlépe vydařil návrat na profesionální scénu v kategorii open, není snadné. Z borců, kteří nezávodili minimálně od sezóny 2009, by to mohli být Bruce Patterson (po devítileté soutěžní odmlce vybojoval sedmé místo na Toronto Pro Supershow) a Valentine Jabes (po šesti letech bez závodění dosáhl na osmé místo z Wings of Strength Chicago).

V lehčí hmotností kategorii je při použití stejného měřítka jednoznačným comebackem roku vystoupení Curtise Bryanta na Complete Nutrition Muscle Heat Pro. Čtyřiačtyřicetiletý Američan na soutěži po tříleté soutěžní přestávce suverénně zvítězil a připsal si tak nejvýznamnější úspěch své kariéry.


Profesionální návraty v kategorii open

jméno stát soutěž um.* mimo**
Lionel Brown USA Flex Pro 13. 3
Mehmet Yildrim Turecko Flex Pro 17. 4
Gustavo Badell Portoriko Arnold Classic 13. 3
Beat Meschberger Austrálie Australian Pro GP 9. 5
Lee Powell Velká Británie FIBO Power Pro 12. 3
J. Eleftheriadis Německo FIBO Power Pro 16. 10
Bruce Patterson Kanada Toronto Pro Supershow 7. 9
Darren Toma Kanada Toronto Pro Supershow 10. 5
Michael Asiedu Kanada Toronto Pro Supershow 11. 5
Valentine Jabes Francie Wings of Strength Chicago 8. 6
James Hampton USA PBW Championships - 3
Rodney Davis USA Europa Supershow - 4
Omid Parsa Švédsko Nordic Pro - 13
Tommi Thorvildsen Norsko British Grand Prix - 4

Profesionální návraty v kategorii do 212 liber

jméno stát soutěž um.* mimo**
Javier Martinez Kanada Toronto Pro Supershow - 3
Curtis Bryant USA CN Muscle Heat Pro 1. 3
Markus Becht Německo British Grand Prix - 3

Profesionální návraty na Masters Olympia

jméno stát soutěž um.* mimo**
Alberto Bistocchi Itálie Masters Olympia - 6
David Marinelli USA Masters Olympia - 3
Ken Passariello USA Masters Olympia - 22
Chuck Sanow USA Masters Olympia - 6
Bill Scarnaty USA Masters Olympia - 4

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži
** mimo = délka soutěžní přestávky v letech


Česká stopa

Kromě Lukáše Osladila, který v polovině roku zažil pohádkový vstup mezi profesionály, když zvítězil v lehčí váze na Toronto Pro Supershow, do letošní sezóny zasáhli i další dva čeští profíci, a to Petr Vaniš a Tomáš Bureš. Čtyřicetiletý Petr Vaniš si podobně jako Lukáš Osladil připsal premiérový start na Olympia 212 Showdown, sedmatřicetiletý Tomáš Bureš pak závodil na FIBO Power Pro, Mr. Europe Pro a New York Pro, kde dokonce vybojoval sedmé místo.

Zdravotní problémy profesionálů

Uplynulý rok profesionálním kulturistům samozřejmě nepřinesl pouze radost z formy a dosažených výsledků, ale také mnoho starostí v podobě více či méně závažných zdravotních komplikací. Leonidu Istominovi byla krátce po jeho prvních dvou profesionálních startech na dubnových soutěžích diagnostikována rakovina jater, kvůli níž musel následně podstoupit transplantaci. Po komplikovaném lékařském zákroku se zatím, zdá se, snad naštěstí zotavuje dobře a před několika týdny se dokonce oženil. Dalším profíkem, který se musí vyrovnávat s další ránou osudu, je Kris Dim, který po komplikacích, jež nastaly při výměně stentu v jeho arterii, ochrnul na dolní polovinu těla.

Kvůli přetrvávajícím problémům s ledvinami pak pravděpodobně předčasně skončila profesionální kariéra Jihoafričana Mariuse Dohneho. Zdravotní komplikace se nevyhnuly ani Kevinu Englishovi a Victoru Martinezovi. První kvůli potížím s koleny přišel o start na Olympia 212 Showdown, druhý pak musel svůj návrat na profesionální pódia po delší odmlce odložit kvůli zlomenině pažní kosti.

Zemřeli

Stejně jako vloni i letos svět kulturistiky navždy ztratil některé ze svých osobností. V listopadu fanoušky bodybuildingu zasáhla zpráva o odchodu trojnásobného šampióna Mr. Olympia Sergia Olivy, z borců, kteří okusili profesionální pódium, zemřel také legendární Steve Michalik a v dubnu boj s dlouhou nemocí prohrál zakladatel magazínu Musclemag Robert Kennedy.

Česká a slovenská kulturistika přišla o úspěšného československého reprezentanta ze 70. a 80. let minulého století Roberta Dantlingera, o prof. Ladislava Filipa, který je považován za jednoho se zakladatelů československé kulturistiky, i o dlouholetého funkcionáře Svazu kulturistiky a fitness České republiky Ing. Františka Dolíhala.


Desítky nových profesionálů

I v tomto roce jako by se s profesionálními kartami roztrhl pytel. Největší porci z nich na domácích amatérských soutěžích národní úrovně "urvali" američtí amatérští kulturisté. Tradičně profesionální kartu získali také vítězové kanadského a britského národního mistrovství. Seznam jmen vybraných borců, kteří letos získali možnost zamířit mezi elitu, Vám nabízíme níže.

jméno stát soutěž
Lukáš Osladil Česká republika Mistrovství Evropy mužů 2005
Štefan Havlík Slovensko Arnold Amateur 2012
Daniel Toth Maďarsko Arnold Amateur 2012
Vicente Santamaria Španělsko Amateur European Cup 2012
Alexey Shabunya Bělorusko Amateur European Cup 2012
Jeff Beckham USA NPC Team Universe 2012
Keith Williams USA NPC Team Universe 2012
Christopher Saccardo USA NPC Team Universe 2012
James Aeigian USA NPC Team Universe 2012
Shelby Starnes USA NPC Masters Nationals 2012
Beau Baisden USA NPC Masters Nationals 2012
Mark Byers USA NPC Masters Nationals 2012
Bryan Pazdzierz USA NPC Masters Nationals 2012
Alan Fricke USA NPC Masters Nationals 2012
William Dauber USA NPC Masters Nationals 2012
Bud Woodruff USA NPC Masters Nationals 2012
Dalibor Hájek Česká republika Mistrovství světa mužů 2010
Stephen Frazier USA NPC USA 2012
Aaron Clark USA NPC USA 2012
Darron Glenn USA NPC USA 2012
Scott Turner USA NPC USA 2012
John Dewey USA NPC USA 2012
Patrick Harrington USA NPC USA 2012
Alden Gamet USA NPC USA 2012
Mike Lynds Kanada Elite Men's Championships 2012
Antoine Vaillant Kanada Mistrovství Kanady 2012
Greg Doucette Kanada Mistrovství Kanady 2012
Larry Vinette Kanada Mistrovství Kanady 2012
Dallas McCarver USA N. American Championships 2012
Joe Romine USA N. American Championships 2012
Chris Przybyla USA N. American Championships 2012
Dan Decker USA N. American Championships 2012
Drew Jemmott USA N. American Championships 2012
Tim Johnson USA N. American Championships 2012
Marshel Herman Curacao Mistrovství Stř. Ameriky 2012
Alexander Kodzoev Rusko Arnold Classic Europe 2012
Anthony Bailes Velká Británie Mistrovství Velké Británie 2012
Brian Yersky USA NPC Nationals 2012
Anthoneil Champagnie USA NPC Nationals 2012
Justin Compton USA NPC Nationals 2012
Lloyd Dollar USA NPC Nationals 2012
Adam Cohen USA NPC Nationals 2012
Cory Mathews USA NPC Nationals 2012
Anthony Paitaris USA NPC Nationals 2012
Steve Silverman USA NPC Nationals 2012
Artin Shahnazarian USA NPC Nationals 2012
Brandon Williams USA NPC Nationals 2012
Chris Darby USA NPC Nationals 2012
Johnny McKnight USA NPC Nationals 2012
Shaun Clarida USA NPC Nationals 2012
Alejandro Ojeda USA NPC Nationals 2012
Mamdouh Elssbiay Egypt Amateur Mr. Olympia 2012


Očekávané profesionální debuty v roce 2013

Část z těch, kteří letos získali profesionální kartu, má svou premiéru mezi elitou již úspěšně za sebou, další si ji pak plánují připsat v nejbližších měsících. Už na dubnové Europa Show of Champions by soutěžní plavky znovu mohl navléknout vítěz kategorie do 80 kg z podzimního NPC Nationals Anthony Paitaris, ke květnovému New York Pro pak svou přípravu z profesionálních nováčků směřují Kanaďané Mike Johnson a Antoine Vaillant nebo Američané Aaron Clark a Darron Glenn. První tři by přitom na tradiční jarní show měli změřit síly v kategorii open, Darron Glenn jako celkový vítěz letošního NPC USA pak zkusí štěstí v lehčí váze.

Na následné Toronto Pro Supershow by v kategorii open měl svůj premiérový profesionální start prožít estetický Kenneth Jackson, jenž vloni uspěl v kategorii do 102 kg na tradičním amatérském IFBB North American Championships. Za předpokladu, že mu to dovolí potíže s ramenem, pak na stejné soutěži poprvé profesionální pódium okusí také celkový šampión letošního Elite Men's Bodybuilding Championships Mike Lynds. V Torontu by měl závodit v kategorii do 212 liber.

K srpnovému PBW Championships svou přípravu směřují jednadvacetiletý Dallas McCarver a také devětatřicetiletý Lloyd Dollar. Na některé z letních nebo podzimních soutěží v kategorii do 212 liber pak svou profesionální premiéru plánuje absolvovat celkový vítěz kategorie nad 35 let z letošního NPC Masters Nationals Shelby Starnes.

V případě dalších borců se naopak přestup k profesionálům komplikuje. Bělorus Alexey Shabunya musel i kvůli problémům s vyřízením profesionální karty vynechat start na březnovém Arnold Classic, celkový vítěz podzimního Arnold Classic Europe Alexander Kodzoev se pak k přestupu mezi elitu ještě zcela nerozhodl a stále existuje varianta, že bude i nadále nastupovat mezi amatéry. V současnosti se zotavuje z nezbytné operace pupeční kýly, kterou podstoupil na soukromé klinice.


Očekávané návraty v roce 2013

Jaká jména nejčastěji padají v souvislosti s možnými návraty v roce 2013? Již na květnovém New York Pro by poprvé od triumfu na Arnold Classic Europe 2011 měl závodit Victor Martinez, jenž se v uplynulých měsících zotavoval z poněkud nešťastné zlomeniny pažní kosti. Ještě o několik týdnů dříve by soutěžní plavky po desetileté přestávce znovu mohl navléknout osmačtyřicetiletý Miloš Šarčev, který se letos na jaře nechal slyšet, že by napřesrok na Australian Pro Grand Prix svým startem rád uctil památku zemřelých australských kolegů Luka Wooda a Sonnyho Schmidta.

Na srpnovém Nordic Pro plánuje návrat Marko Savolainen, jenž musel v roce 2006 vzdát myšlenky na závodění kvůli problémům s ledvinami. Koncem roku 2008 podstoupil nezbytnou transplantaci a v současnosti se cítí natolik dobře, že o comebacku reálně uvažuje.

Pravděpodobně nejočekávanějším návratem nadcházejícího roku je v současnosti ten, o nějž se na zářijovém Olympia Weekendu pokusí Jay Cutler. Devětatřicetiletý závodník se dal dohromady z únorové operace utrženého bicepsu a v současnosti plánuje, že se na nejprestižnější události profesionálního bodybuildingu v roce 2013 pokusí vybjovat svůj pátý titul.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

30.12.19:34guruhonza - Paráda, moc dobrá práce
30.12.18:29jari - Vyčerpávající parádní shrnutí*79*
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínTréninkový videolog: Milan Šádek (06/...
Spazik (10:45) • Myslím si, že to jak se kdo prezentuje ve videích, na soc. sítích atd. je především zál...
magazínPortugal Pro 2018: výsledky a fotogra...
Turakam (18:43) • To sa uvidí, ak sa dorieši jeho štart na mr. O, tak je to jasny víťaz 212ky.
magazínPortugal Pro 2018: výsledky a fotogra...
Petr Prielozny (17:15) • hodne vyvazena postava v podani Hadiho. Skoda,ze nedostane tolik prostoru jako kdyby by...
magazín„Moderní výživy“ se prodalo již 5.000...
Ronnie (12:49) • Petře poslal jsem Ti tady přes web soukromou zprávu, mrkni. Jinak aktuálně se snažím...
magazínLenda Murray Pro 2018 - výsledky a fo...
jnerez (11:30) • Super. Díky za tuto reportáž. *79*Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra