Reklama:

Iryna Katarina Hileta: "Se cvičením jsem začala kvůli chlapovi."

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Nejpočetnější národní tým na Amateur Bikini Olympia 2012 přicestoval ze Slovenska. V kategorii do 168 cm získaly Slovenky dokonce všechny medaile. Já jsem si vzal ale na mušku usměvavou závodnici kategorie do 163 cm, které uteklo medailové umístění o jedinou pozici, Irynu Katarinu Hiletu.

Ahoj Irynko, to bylo, jestli se nemýlím, poprvé, co jsi startovala v ČR, je to tak?

Ahoj Jarku, ano nemýlíš se, bylo to poprvé.

Jaké jsou tvé největší úspěchy?

Nejvíc mě potěšilo právě letošní 4. místo na EVL’s Prague Pro v kategorii Amateur Bikini Olympia, je to můj dosavadní největší úspěch v kategorii bikini.

Jak se ti na EVL´s Prague líbilo? Diváci byli, jak se zdálo, nadšení a není se čemu divit, program měl spád a velmi vysokou úroveň. Jak to ale vypadalo v zákulisí? Bylo o vás dobře postaráno?

Musím říct, že EVL’s Prague Pro nemělo chybu, to byla vážně soutěž na úrovni. Jak v zákulisí, tak mimo něj o nás bylo jaksepatří postaráno. Šatny byly plné zrcadel, to si myslím, že potěšilo každou z nás, když jsme se připravovaly a zkoušely si, jak se budeme pohybovat po pódiu. Nezapomínali ani na náš pitný režim, i když já stejně pít nemohla, potěšilo mě, jak na nás mysleli. Organizační štáb byl také vysoce profesionální, o všem informovali včas. Věděly jsme, co se právě děje na pódiu, kdy se máme připravit, kolik času zbývá do nástupu a podobně. Když některá z děvčat chyběla, hned ji našli. Vážně nemám co vytknout.

My se vlastně prvně potkali na mistrovství Slovenska 2010 ve Spišské Nové Vsi. Tehdy jsi startovala v kategorii bodyfitness, teď to ale byly bikini. Je to jen odskok, nebo jsi rozhodnutá držet se této nové kategorie?

Ano, na naše první setkání nemohu zapomenout. Odchytil sis mě na parkovišti a hned jste mě začali se Zdeňkem Dryákem fotit. Bylo to spontánní a zároveň úžasné, bylo fajn usmívat se ti do objektivu. Tehdy jsem startovala v kategorii bodyfitness, to proto, že ten rok ještě bikini nebyly, teda, pokud si to dobře pamatuji. Když jsem pak zjistila, že se otevírá nová kategorie, rozhodla jsem se soutěžit v ní, protože podle mého názoru už se bodyfitness příliš přiblížilo kulturistice a žádá si stále větší svalový tonus a vyrýsovanost. No a že se mi víc líbí ženštější postava a sportovní elegance, rozhodla jsem se pro kategorii bikini. Tam jsem se našla a myslím, že to tak zůstane i dál.

Za tu dobu jsi urazila pořádný kus cesty a v Praze jsi předvedla výbornou formu, kdo ti pomáhá s přípravou?

Děkuji, jsem ráda, že se ti moje forma líbila, i když je stále co dotahovat a zlepšovat. Startuji za Veterinary Bodybuilding Club, trénuje mě tedy Milan Čížek. Konzultuji s ním celou přípravu, tréninky, stravu i doplňky výživy. Cvičím jinak sama, ale jezdím pravidelně kontrolovat formu. Tento rok jsem slyšela i chválu a to už je v jeho případě co říct. Bývá spíš kritický. Hlavní je, že při mně stáli a podporovali mě i moji nejbližší, protože psychická stránka je pro mne velmi důležitá.

Jak často chodíš do fitka?

Do fitka chodím systémem 2+1, tedy dva dny cvičím a jeden den mám volno. Svalové partie mám rozdělené do dvou dnů. První den trénuji záda, biceps, břicho a druhý den prsa, ramena, triceps, břicho. Nohy cvičím každý druhý den. V přípravě se ten systém mění na dvoufázový tím, že navíc zařadím do ranního tréninku kardio, což je většinou běh nebo schody. Ty mohu ženám jen doporučit, neznám nic lepšího na pěkně tvarovaný zadeček.

Děláš i jiné sporty?

V zimě lyžuji a v létě plavu, ale jen pro zábavu, nic vážného, na to mi úplně postačí fitness.

Jak ses vlastně k posilování dostala?

Tak to mi neuvěříš, ale asi jako každá jiná holka - chtěla jsem se líbit chlapovi. Věděla jsem, že čte časopisy o fitness a ty jsou plné vysportovaných krásných žen, tak jsem mu dala úkol - obstarat mi trenéra. Jak dlouho myslíš, že mu to trvalo? Druhý den volal, že prý hotovo! Tak takhle jsem se dostala k posilování a drží mě to dodnes, takže už vlastně deset roků.

Máš sponzory, nebo si na všechno musíš vydělat sama? A co tě vlastně živí?

Sponzora nemám, i když by se v tomto sportu hodil, takže si všechno hradím sama. Ale jsem business woman. (smích) Už v roce 2005, tedy hned po škole, jsem začala podnikat, chytlo mě to a postupem času jsem si i otevřela v centru Košic na Poštovní ulici 3 obchod s koženou galanterií a módními doplňky, jmenuje se KATRIN's FASHION.

Tedy zkratka tvého druhého jména, ovšem i to první je krásné a neobvyklé, prozraď nám, jak jsi k němu přišla a kam vlastně sahají tvé kořeny.

Když se někde představím jako Iryna, tak si mě každý hned zařadí do Ruska, ale já mám kořeny na Ukrajině. Pocházím ze Lvova, v tomto téměř miliónovém městě jsem se narodila a do roku 1997 jsem tam žila a studovala. Potom jsme se s rodiči přestěhovali na Slovensko, ale mám tam stále zbytek rodiny, která mi tady chybí.

A jaké máš plány do budoucna, bude i EVL´s 2013?

Věřím, že ano. Tento rok jsem začala v Prešově studovat na Bankovním institutu obor Právní administrativa v podnikatelské sféře. V zimě mi začíná zkouškové období a zároveň příprava na jaro, tak doufám, že půjde vše podle mých plánů, ráda bych totiž startovala na mistrovství Slovenské republiky a podle formy a umístění se uvidí, zda i někde jinde. Hlavně, aby mi sloužilo zdraví, abych se mohla co nejlépe připravit na podzim na EVL´s 2013, protože to byla vážně výborná soutěž.

Tak to jsi mi promluvila přímo z duše, protože to samé ti přeji i já. Ať se ti podaří vše, do čeho se ještě pustíš.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 82 sekundami?
NOVÉ INZERÁTYpráce Skladník/přípravář v Ronnie.cz
Společnost Dafit, s. r. o., provozovatel sportovního obchodu Ronnie.cz, hledá do svého týmu (do c...
bazar Magazíny Muscle & Fitness a Svět kulturistiky
Prodám fitness magazíny Muscle & Fitness a Svět kulturistiky ve výborném stavu, kolem 100 časopisů včetně všech plakátů které uvnitř jsou od roku 2009-2017, ale ne vždycky všechny čísla z daného roku. Pouze osobní předání v Litoměřicích. Cenu nabídněte. Ale přibližně kolem 1000,-Kč. Nabídky psát do SMS.
práce Hledáme trenéry
Do našich privátních studií na Andělu a na Florentinu hledáme nové trenéry. Pokud jsi komunikativ...
bazar Puzzle mats
Zdarma 6ks 1m x 1m puzzle mats / karate /, starší používané. K vyzvednutí: Praha 3 - 24.2. - 26....
seznamka parťák-parťačka na hory a skály
Ahoj všem, hledám někoho na společné akce v horách /skialp, ferraty, lezení, ledovec/ celá ČR a S...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra