Ještě 8 příchutí na výběr! Více zde.

NPC Nationals 2012:
šestatřicet nových profesionálek!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Čtrnáct kulturistů, kteří na letošním ročníku NPC Nationals vybojovali profesionální kartu, jsme Vám bezprostředně po soutěži představili v tomto článku. Na závodech, které jsou v USA od roku 1982 každoročně vrcholem amatérské sezóny, však samozřejmě nezávodili pouze kulturisté. O šanci zamířit do profesionální divize IFBB zde bojovali také kulturistky, bodyfitnessky, závodnice z kategorie bikini a sportovci z kategorií physique mužů a žen. Ty z nich, jimž se dařilo nejvíce a již několik hodin se mohou pyšnit titulem profesionál IFBB, Vám představujeme prostřednictvím několika řádků a fotografií níže.

Kulturistika žen - čtyři nové profesionálky

Kulturistky na NPC Nationals letos závodily v kategoriích do 52 kg, do 57 kg, do 63,5 kg a nad 63,5 kg. Profesionální karta přitom měla připadnout novým šampiónkám všech čtyř vah. V nejlehčí hmotnostní kategorii se z vítězství nakonec radovala 150 cm vysoká Crystal Rieke, která o sobě říká, že kulturistice propadla již ve třinácti letech, kdy začala pravidelně navštěvovat posilovnu. O kategorii výše uspěla neuvěřitelně žensky působící Rene Marven, v kategorii do 63,5 kg se totéž pak dá říci o Kiře Neuman. Ze zápolení v kategorii nad 63,5 kg pak vítězně vyšla třiačtyřicetiletá policistka z Chicaga Juanita Blaino.

Kulturistika žen - nové profesionálky

Bodyfitness žen - dvanáct nových profesionálek

V bodyfitness žen se na NPC Nationals závodilo v šesti výškových kategoriích. Profesionální karta byla určena závodnicím, které se ve své kategorii umístí na první nebo druhé příčce. V nejnižší kategorii s limitem do 155 cm se z dosud nejvýznamnějšího úspěchu kariéry radovala sedmatřicetiletá Danielle Sereluca, která předstihla všechny soupeřky, včetně druhé Angely Coleman.

V kategorii do 159 cm triumfovala šestadvacetiletá Jennifer Baker, která soutěží teprve od letošní sezóny, kdy po šesti letech ukončila aktivní službu u Armády Spojených států, během níž absolvovala misi v Iráku i v Afghánistánu. Druhé místo na soutěži, která se konala v Atlantě, vybojovala domácí Christy Allen.

Zápolení v kategorii do 163 cm přineslo vítězství Nicole Sims, která nyní se svým trenérem bude zvažovat, zda si profesionální debut připíše již na prosincovém Miami Pro, nebo zda jej absolvuje až v příští sezóně. Druhé místo pak vybojovala Tamara Sedlack, která přípravu na závody musela skloubit s péčí o čtyři děti.

O kategorii výše, která nese limit 166 cm, triumfovala další rodačka z Atlanty Cydney Gillon. Kromě ní k profesionálkám míří také druhá Michelle Shepherd. Druhá nejvyšší kategorie měla limit 170 cm. Profesionální kartu si z ní odnáší jak vítězná pětadvacetiletá Corinna Booth, tak i druhá Elizabeth Jenkins. V nejvyšší kategorii profesionální karta připadla zlaté Belindě Hope, která narostla do výšky 178 cm. O tom, kde si připíše svou profesionální premiéru, může přemýšlet i druhá Tanya Weinle.

Bodyfitness žen - nové profesionálky

Bikini žen - dvanáct nových profesionálek

V bikini žen se profesionální karty rozdělovaly stejným způsobem jako v bodyfitness. V kategorii do 155 cm ji získala vítězná Francine Slobodnik, která tak navázala na svůj triumf z březnového Arnold Amateur. Mezi elitu míří také jednatřicetiletá Joy Grajo, která vybojovala druhé místo.

V kategorii do 159 cm se nejlépe dařilo Desiree Niemann, za níž se umístila Candice Conroy. O kategorii výše triumfovala sedmadvacetiletá Crystal Green, k profesionálkám pak míří také druhá Ashley Wade. V kategorii s limitem do 166 cm zazářila vítězná Angela Skeels i stříbrná Francesca Yumul.

Druhá nejvyšší kategorie nabídla výborné představení vítězné Amy Allen, jíž zdatně sekundovala třicetiletá Aly Veneno, která nakonec vybojovala druhé místo. V kategorii nad 170 cm rozhodčí nejvíce zaujala Kerri Hayes. Profesionální kartu získala také druhá Kalyn Link.

Bikini žen - nové profesionálky

Physique žen - osm nových profesionálek

V physique žen se závodilo ve čtyřech výškových kategoriích, a to do 157 cm, do 163 cm, do 168 cm a nad 168 cm. Podobně jako tomu bylo v případě bodyfitness nebo bikini, také zde se profesionální karta udělovala za první i druhé místo v každé kategorii. V kategorii do 157 cm uspěla teprve dvaadvacetiletá Danielle Reardon, druhé místo v její kategorii pak vybojovala Lindy Waid.

Z kategorie do 163 cm si profesionální kartu odnáší vítězná Katie Bartlett i druhá Audrey Presson. Ze závodnic, které nastoupily o kategorii výše, se pak po NPC Nationals z možnosti zamířit mezi elitu radují zlatá Toni West a druhá Jamie Nicole Pinder.

V kategorii nad 168 cm zvítězila dvaatřicetiletá Asha Hadley. Kromě ní profesionální kartu získala potom i druhá Alisa Alday.

Physique žen - nové profesionálky

Physique mužů - dvanáct nových profesionálů

V physique mužů bylo otevřeno šest výškových kategorií. I zde platilo, že profesionální kartu v každé kategorii získají zlatí a stříbrní medailisté. V kategorii do 170 cm se triumfu dočkal Vincent Fiore, z profesionální karty se kromě něj radoval také Stephan Mass.

Ze vzájemného měření sil s dalšími šestnácti borci v kategorii do 173 cm s možností zamířit mezi elitu vyšli vítězný Sean Harley, který by se svou postavou jistě uspěl i na leckteré menší kulturistické soutěži, a druhý Luke Boehm. V kategorii do 175 cm pak na Harleyho a Boehma navázali zlatý Corey Hammac a stříbrný Ken Rawlins.

Další výšková kategorie nesla limit 180 cm. Z vítězství se v ní radoval Keenon LeBlanc, profesionální karta připadla i druhému Jonathanu Ceterovi. V kategorii do 183 cm rozhodčí nejvíce zaujal Colin Wasiak, za nímž se umístil druhý Ian Lauer. V kategorii nevzrostlejších závodníků s výškou nad 183 cm triumfoval Russell Waheed, spolu s ním profesionální kartu získal i Tory Woodward.