Reklama:
Kloubní výživa Flexain v akci 1+1 ZDARMA!
⭐⭐⭐⭐⭐ Extra silné složení pro Vaše klouby. Více zde.

Vladimíra Krásová
- nová česká profi závodnice!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Vladimíra Krásová je jednou z těch, kteří mohou být s uplynulou soutěžní sezónou nadmíru spokojeni. Ve svém teprve druhém soutěžním roce se jí totiž podařilo nasbírat neskutečné množství trofejí. Byla první na mistrovství Čech, zlatou medaili a titul absolutní vítězky si odnesla i z mistrovství ČR, na ME skončila třetí, tedy bronzová, následoval bronz z MS, skvělé první místo z Arnold Classic Europe a další zlaté vítězství před domácím publikem na EVL´s Prague Pro. Jaké je tajemství úspěchu Vlaďky Krásové? Zeptali jsme se.

Vlaďko, začnu od píky. Odkud pocházíte a kde se tedy rodí krása?

Pocházím z Domašína u Vlašimi, kde jsem žila s rodiči do ukončení střední školy.

Jakou střední školu jste studovala?

Střední průmyslovou školu. Poté jsem šla na vysokou školu zemědělskou, kde jsem ale studovala pouze rok, jelikož studium mě nebavilo, nyní ale studuji Vysokou školu mezinárodních a veřejných vztahů, obor diplomacie a to je už o něčem jiném, studium mě baví.

To zní zajímavě, ale co nejvíce zajímá nás, je sport. Vy máte za sebou velmi úspěšnou sezónu jako bikini závodnice, ovšem kde jsou vaše sportovní kořeny? Kdy jste začala se sportem?

Tak trochu jsem sportovala už ve škole, kdy jsem hrávala závodně volejbal a také navštěvovala hodiny aerobiku, ovšem intenzivněji jsem se začala hýbat až před třemi lety.

Co vás k tomu přivedlo?

Chtěla jsem mít štíhlejší postavu, protože jsem byla taková holka „krev a mlíko“, což bylo asi dáno i tím, že jsem vyrůstala na takových jídlech, jako jsou knedlíky a omáčky. Chtěla jsem se líbit, cítit se dobře, tak jsem si řekla dost, musíš začít cvičit, a tak jsem začala.

K splnění svého cíle jste si vybrala posilovnu. Jaké byly vaše začátky? Jak jste přicházela na to, jak správně cvičit nebo jak si sestavit trénink?

S tím jsem se nemusela potýkat, protože jsem hned začala cvičit s trenérkou, s Evou Klapovou, která mě vším provedla, a já jí za to moc děkuji.

Kolikrát v týdnu jste cvičila v těchto svých začátcích?

Cvičila jsem šestkrát týdně, úterky jsem měla volné.

Tak to jste se do toho rovnou pořádně opřela!

Ano, mám takovou povahu. Eva Klapová mě trénovala asi dva roky, pak jsem chvíli cvičila s Kristínou Kudynovou, která mě vloni připravovala na pohárové soutěže, a nyní je mojí trenérkou Eva Sukupová.

Jak se vám s Evou spolupracuje?

Velmi dobře, ale mně se dobře trénovalo se všemi mými trenérkami. Evě Klapové patří veliký dík, protože s tou jsem udělala obrovský pokrok a díky ní jsem z té postavy „krev a mlíko“ vybudovala o dost lepší siluetu, s Kristínou jsme to posunuly ještě kousek dál a díky mé současné trenérce Evičce se moje postava zlepšila, dá se říci, k dokonalosti, i když je pořád co dolaďovat.

Ovšem ani nejlepší trenérka by s vámi nic neudělala bez vašeho vlastního přičinění...

Tak to samozřejmě. Ale já si velmi dobře uvědomuji, že to dělám hlavně pro sebe, takže musím chtít především já.

A vy jste chtěla, a tak jste se dopracovala až na soutěžní pódium. Když byste měla srovnat loňskou, vaši úplně první přípravu a tu letošní - která byla pro vás obtížnější?

Moje první příprava v loňském roce mi přišla docela v pohodě, ani jsem neměla příliš hlad, ale je fakt, že má forma na těch pohárových soutěžích byla tak o 50 - 60 % horší, než je nyní. Letošní příprava byla o dost horší. Na jaře to bylo hodně složité, protože jsem absolvovala mistrovství Čech, mistrovství ČR a ME a k tomu jsem ještě měla ve škole zkoušky, takže to bylo opravdu vyčerpávající, náročné a já si říkala, že už nechci mít nikdy tři závody za sebou, ovšem nakonec to teď na podzim dopadlo obdobně. Naštěstí jsem teď ale už měla po zkouškách, takže jsem se mohla plně koncentrovat na trénink.

Jak jste zmínila, i vaše podzimní sezóna byla nabitá, ovšem velmi úspěšná. Který z absolvovaných závodů jste si užila nejvíce?

Vůbec nejvíc jsem si užila Arnold Classic. Bylo tam hodně lidí, motivující atmosféra, nabíjející hudba, tam se mi opravdu líbilo. MS mi udělalo také radost, protože se mi tam podařilo získat medaili a EVL´s pro mě bylo výjimečné už proto, že doma je doma. Na závody mě přišli podpořit rodiče i přátelé, všichni fandili, křičeli, troubili na trubky a to bylo moc fajn. Maximálně jsem si to užívala, i když to byly opět třetí závody po sobě, takže též hodně náročné. Ale přesto jsem to vše zvládla a vybojovala si profi kartu, což byl můj velký cíl, já jsem si ho splnila a nesmírně si toho vážím. Teď už se těším, až si budu moci s profi holkami zazávodit. Už aby to bylo! (smích)

Sezónu jste měla dlouhou, tedy i dietu, na co jste se tedy po závodech vrhla „nejlačněji“?

Zvláštní, já jsem hned po závodech zase sáhla po těch rýžových chlebech a ani jsem neměla potřebu je zapít. Později jsem si ale samozřejmě dopřála na banketu, dala jsem si i sladké a hlavně kávu latte, na to jsem se opravdu těšila.

Co teď? Budete odpočívat? Plánujete si třeba, že měsíc nestrčíte do posilovny nos?

Tak dlouho bych to rozhodně nevydržela, neumím příliš odpočívat. Po závodech jsem plánovala týden volna, ovšem hned v pondělí jsem to nevydržela a dala si padesátiminutovou aerobku. Co se týče jídla, nechávám si to také volnější, ale je pravda, že když si dám čokoládu nebo sušenku, mám takový divný pocit, že bych asi neměla.

Důsledek diety a striktní životosprávy v přípravě. Jakou formu diety jste vlastně před závody držela a jak dlouho?

Dietu jsem měla tři měsíce a byly to sacharidové vlny, kdy se mi střídaly dny s 50, 100, 200 a 300 g sacharidů. Co se týče složení jídelníčku, byla to klasika - rýže, rýžové chleby, kuřecí, krůtí a hovězí maso, ryby, zelenina, z ovoce pak jablka.

Jste milovník jídla a dietu zvládáte těžce, nebo s tím velký problém nemáte?

Co mám jíst, to si dám s chutí, ale jinak to beru tak, že závody jsou závody, dieta k nim prostě patří, a tak by mě ani nenapadlo ji porušit.

Takže vás nehoní mlsná?

Pro mě jsou nejhorší ty první dva - tři týdny, než se do toho dostanu, ale pak už to jde.

Jste stejně uvědomělá v tréninku jako v jídle?

Trenérka mi vždycky říká, že jsem hrozná, protože ona třeba řekne, že končíme, ale já si dám ještě půl hodiny navíc. Jsem taková, že když už do té posilovny jdu, dám do toho maximum a spíš si přidám, než bych si ubírala.

To je ale úžasná vlastnost, která vám hodně pomůže.

Jenže já jsem takový blázen, že jsem třeba jezdila aerobku i dvě hodiny denně, až musela trenérka říct stop. S tím mám problém. Když se do něčeho zakousnu, neznám mez.

Tak ještě že vás trenérka usměrní. Můžete přiblížit, jak vypadaly vaše tréninky před vaší úspěšnou podzimní sezónou?

Můj tréninkový split vypadal tak, že v pondělí jsem jela ruce, prsa, břicho a lýtka, v úterý nohy, a to tak, že dopoledne jsem cvičila přední část, odpoledne pak zadní, ve středu přišla na řadu ramena a záda, k tomu opět břicho a takhle se mi to střídalo a k tomu kardio.

Procvičujete nějakou partii raději než jinou? Nebo spíš naopak - máte nějakou partii, kterou cvičíte nerada?

Musím přiznat, že když jsem začínala, nenáviděla jsem trénink nohou a v den, kdy jsem je měla cvičit, jsem si vždy říkala, ať už to mám za sebou. Ovšem nyní se to srovnalo a už to nemám tak, že bych cvičila nějakou partii výrazně méně ráda než jinou.

Mnoho dívek řeší problém se stehny a zadkem. Jaké cviky jste si na tyto typicky ženské problémové partie naordinovala vy, co vám funguje nejlépe?

Jsou to žabáci, výpady, dřepy na multipressu a zakopávání, v poslední době jsem si hodně oblíbila i trampolínku, na které si dávám třeba čtvrthodinku, kdy skáču rovně, nebo vyhazuji nohy do strany, dopředu či dozadu, dokonce na ní skáču i dřepy a to mi, myslím, také dost pomohlo.

Co váš aerobní trénink?

Ten zařazuji obvykle ráno na lačno, jeho délka bývá 45 - 50 minut.

Jaká je vaše oblíbená aerobní aktivita?

Když jsem začínala, stále jsem jenom běhala. Pak jsem si ale zvrtla kotník, takže jsem běh musela omezit a oblíbila si stepper. Nyní mám kotník již v pořádku, tak stepper střídám s během a docela jsem si oblíbila i kolo, které jsem dřív vůbec neměla ráda, protože jsem měla pocit, že když sedím a zadek nepracuje, nemá to příliš efekt. Nyní jsem názor pozměnila, ale dbám na to, abych si udržovala správnou tepovou frekvenci.

Používáte tedy při tréninku sporttester?

Dřív ano, nyní ale využívám senzory na strojích.

Zmínily jsme trénink, ale neměly bychom opomenout ani sportovní suplementaci. Co v přípravě používáte?

Používám hlavně přípravky s obsahem L-karnitinu, dále stimulanty, z proteinů 90% izolát a aminokyseliny BCAA, vitamíny, minerály. Hlavní důraz kladu na kvalitní, vyváženou stravu.

Na začátku našeho rozhovoru jste říkala, že na loňských pohárových soutěžích jste byla asi o 50 % horší než dnes. Na kterých partiích jsou, myslíte, vaše pokroky nejviditelnější?

Hodně jsem zapracovala na partiích jako břicho, nohy, ruce... Vlastně na celém těle. Od ledna, kdy jsem se začala připravovat na Arnold Classic, jsem se hodně změnila a mnoho lidí, co mě vidělo na jaře na Evropě a teď na MS nebo na Arnoldu, mi říkalo, že je neuvěřitelné, co jsem se sebou za ty tři měsíce udělala.

Na kterých partiích chcete nejvíce zapracovat do budoucna?

Samozřejmě stále je co vylepšovat, takže já bych nyní chtěla nepatrně nabrat svaly na břiše a potom budu makat na zadku a nohách, na tom se dá pracovat stále.

Kdy vás příště uvidíme na soutěžním pódiu? Máte už nějaké konkrétnější plány?

Můj největší cíl byl dostat se mezi profesionálky, což jsem si vlastně teď výhrou na EVL´S vydobyla, takže na jaře bych se ráda na některé soutěži mezi profesionálky postavila, abychom s trenérkou viděly, jak to bude vypadat. A pak bych byla velice ráda, kdyby mi přálo štěstí a dopadla mi dobře Olympie.

Tyto plány se týkají vaší sportovní kariéry, ovšem jelikož jste krásná žena, zajímá mě, jestli se nechystáte využít svých půvabů a pěstěné postavy i v modelingu?

S modelingem jsem koketovala, dokonce jsem byla dvakrát přihlášená na miss a mám nafocený svůj book, takže kdyby mě někdo oslovil, nebránila bych se spolupráci, ovšem mojí prioritou jsou profi bikini.


Vlaďka Krásová na tréninkuLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

08.11.11:57Makos - Co jsem viděla video,tak Vlaďka vypadala velice dobře, Nik..
08.11.11:56Pr!nc - Mně se moc líbí, akorát by to nemusela tolik hrotit s make..+1
08.11.11:07guruhonza - Tahle ženská jde na Olympii a Nikola W o ní teprve bude mu..+2
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 108 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra