Reklama:

British Grand Prix 2012
- výsledky a fotografie

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Doplněno (22. 10. 2012, 11:55):

V britském Manchesteru se dnes odehrálo finále dalšího ročníku British Grand Prix. Na soutěži se představili kulturisté obou hmotnostních kategorií i profesionálky nastupující v kategorii bikini, mezi nimiž poprvé v kariéře nastoupila také Slovenka Nikola Weiterová. Jak se jí i ostatním účastníkům soutěže dařilo?


British Grand Prix 2012 - kategorie open:

V kategorii open nastoupilo sedmnáct závodníků. Již včerejší semifinále napovědělo, že sedmatřicetiletý Shawn Rhoden zřejmě potvrdí roli favorita a v Británii bez problémů vybojuje své čtvrté vítězství v sezóně. To se mu nakonec podařilo. Svěřence specialisty na předsoutěžní přípravu Chrise Aceta k dalšímu cennému triumfu dovedly jeho tradiční přednosti, a to perfektní stavba těla, s ohledem na jeho dnešní soupeře dostatečné objemy i velmi dobrá finální dotaženost. Pokud by Rhoden byl zejména v semifinále ještě o něco málo ostřejší v zadních postojích, jeho formě by nebylo co vytknout.

Forma do finále vygradovala i jednačtyřicetiletému Johnniemu Jacksonovi. Americký kulturista na soutěži nabídl tradičně masivní horní polovinu těla a bylo vidět, že pro podzimní část sezóny skutečně zapracoval na rozvoji stehen, která působila mohutněji než na jarních soutěžích a navíc disponovala fantastickým množstvím detailů. I díky tomu Johnnie, jenž vlastní jedny z nejlepších zad a trapézů v současném profesionálním bodybuildingu, v Británii vybojoval druhé místo.

Třetí příčka zbyla na šestačtyřicetiletého Toneyho Freemana, jenž si tak připsal další tři body do kvalifikačního žebříčku na příští Olympii a v současnosti jej s jedenácti body vede. Americký veterán dalšího umístěné v první trojici dosáhl díky stavbě těla, ostrým hamstringům i dobrým zádům. Na některé své soupeře jako vždy ztrácel v oblasti gluteů, na nichž zřejmě nikdy nedokáže přinést podobné napruhování a tvrdost jakou nabídl tentokrát čtvrtý Robert Piotrkowicz.

Právě skvělá finální dotaženost, která se odrážela i ve vysekaných hýždích, měla v případě polského závodníka na jeho dobrém umístění lví podíl. Piotrkowicz mírné nedostatky v koncepci postavy a nevýhodu, kterou mu dává stále poměrně široký pas, na soutěži dokonale kompenzoval plností, detaily a ostrostí.

Páté místo si připsal Ronny Rockel, jenž měl k formě, která mu v sezóně 2010 vynesla šesté místo na Mr. Olympia, stále daleko. Přes jeho stále pěkně vyváženou postavu jistě již soutěžil ostřejší a tvrdší.

Roelly Winklaar tentokrát obsadil šestou příčku, která se zdá být odpovídající jeho současným kvalitám. Jeho největší předností opět byly skvělé paže, jinak však celkově působil drobněji než například v sezóně 2010, kdy vybojoval sedmé místo na Arnold Classic nebo vítězství z New York Pro.

Se sedmým místem se domů z Británie bude vracet Erik Fankhouser, jenž tentokrát závodil v mnohem lepší formě než na letní soutěži v Chicagu. Pokud do budoucna ke stehnům a lýtkům, která by z něj sama o sobě zřejmě již dávno dělala kandidáta na vítěze Mr. Olympia, přidá více hmoty i v oblasti hrudníku a zad, bude jistě bojovat i o vyšší příčky.

Osmé místo obsadil 165 cm vysoký Hidetada Yamagishi, jenž se již během nedávného Arnold Classic Europe Shawnu Rayovi svěřil, že o přestupu do kategorie do 212 liber, o němž se hovořilo bezprostředně po Mr. Olympia, neuvažuje. Japonský závodník v Manchesteru závodil v dobré formě, k ideální souhře objemů, plnosti a ostrosti, kterou nabídl v létě na PBW Championships a Europa Supershow mu však něco chybělo.

Z dalších závodníků zmiňme v životní formě soutěžícího Itala Thomase Benagliho, jenž obsadil jedenáctou příčku, když jen těsně nestačil na domácího veterána Cecila Croasdaileho, který na letošní British Grand Prix prožíval svou profesionální premiéru. Zajímavou postavou klání byl i Španěl Jimmy Atienza, jenž v Manchesteru soutěžní plavky navlékl po dvouleté odmlce a nabídl obrovské zlepšení v celkových objemech a vyváženosti postavy.


British Grand Prix 2012 - výsledky kategorie open:

  1. Shawn Rhoden*
  2. Johnnie Jackson
  3. Toney Freeman
  4. Robert Piotrkowicz
  5. Ronny Rockel
  6. Roelly Winklaar
  7. Erik Fankhouser
  8. Hidetada Yamagishi
  9. Jury Leonov
  10. Cecil Croasdaile
  11. Thomas Benagli
  12. Alvin Small
  13. Grigori Atoyan
  14. Jimmy Atienza
  15. Ari Kokkonen
  16. Elvis Brown
  16. Tommi Thorvildsen

* kvalifikace na Mr. Olympia 2013


1. Shawn Rhoden

2. Johnnie Jackson

3. Toney Freeman

4. Robert Piotrkowicz

5. Ronny Rockel

6. Roelly Winklaar

7. Erik Fankhouser

8. Hidetada Yamagishi

9. Jury Leonov

10. Cecil Croasdaile

11. Thomas Benagli

12. Alvin Small

Závodníci na 13. až na děleném 16. místě


British Grand Prix 2012 - první semifinálové porovnávání v kategorii open

British Grand Prix 2012 - poslední semifinálové porovnávání v kategorii open


Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia k 21. říjnu 2012:

jméno stát soutěž um.*
Phil Heath USA Mr. Olympia 2012 1.
Kai Greene USA Mr. Olympia 2012 2.
Shawn Rhoden USA Mr. Olympia 2012 3.
Dexter Jackson USA Mr. Olympia 2012 4.
Branch Warren USA Mr. Olympia 2012 5.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie open - žebříček k 21. říjnu 2012:

p. jméno stát body
1. Toney Freeman USA 11
2. Roelly Winklaar Nizozemsko 9
3. Dennis Wolf Německo 6
3. Robert Piotrkowicz Polsko 6
5. Johnnie Jackson USA 4
6. Michael Kefalianos Austrálie 3
7. Ronny Rockel Německo 1


British Grand Prix 2012 - kategorie do 212 liber:

British Grand Prix v lehčí váze byla po Olympia 212 Showdown zřejmě nejlépe obsazenou soutěží sezóny. V mimořádně kvalitním startovním poli tvořeném dvaadvaceti závodníky sváděla jak v semifinále, tak i ve finále vyrovnaný souboj o vítězství dvojice Sami al Haddad a James "Flex" Lewis.

Rozhodčí nakonec upřednostnili domácího závodníka, a to zřejmě zejména s ohledem na kombinaci fantastických objemů, separace, skvělých hamstringů a až nepochopitelně vysekaných hýždí. Sami al Haddad, jenž se netají, že se nechce spoléhat na umístění v kvalifikačním žebříčku a na příští Olympia 212 Showdown chce postoupit přímo, se tak musel spokojit s druhým místem.

K přednostem bahrajnského kulturisty patřil nejen uzoučký pas, ale i fantastické vyrýsování, plnost a odvodnění. Třetí příčku za výborně stavěným al Haddadem vybojoval Jose Rayomond, jenž může stavět zase na jiných silných stránkách, a to zejména na obrovském množství svalové hmoty, kterou dokázal na svou 165 cm vysokou kostru vtěsnat. K objemům Jose dokáže obvykle přidat i tvrdost, separaci a napruhované hýždě a tato soutěž v tomto ohledu nebyla výjimkou.

Raymond tak předstihl i jistě výrazně zklamaného Eduarda Correu, jenž má na soutěžích pravidelně úplně vše, co vítěz může potřebovat, s výjimkou líbivé stavby těla. Zřejmě právě to masivního Brazilce disponujícího papírově tenkou pokožkou pod níž hrálo doslova každé svalové vlákno, odsunulo až na čtvrtou příčku.

Páté místo vybojoval Pákistánec Masoom Butt, jenž zejména v semifinále postrádal potřebnou plnost svalstva. Šestý pak skončil nizozemský reprezentant ghanského původu William Bonac, jenž se představil v ideální formě a podle mnohých se měl umístit výše.

Se sedmým místem z Británie do České republiky, kde se podobně jako Butt, Correa, Lewis, al Haddad a Bonac zúčastní EVL’s Prague Pro, bude přejíždět Khalid Almohsinawi, jenž nabídl možná nejlepší hrudník v kategorii.

Z dalších účastníků soutěže si malou zmínku zaslouží určitě také Španěl Manuel Manchado, jenž v Manchesteru dokázal, že mu kategorie do 212 liber bude jistě sedět lépe než zápolení mezi těžkotonážníky v kategorii open, které si vyzkoušel na Arnold Classic Europe. Za kombinaci úctyhodných objemů, dobrého vyrýsování, ale i mírných nedostatků v plnosti svalů a odvodnění si vysloužil desátou příčku.

Jedenácté místo za Manchadem pak osadil perfektně stavěný Američan Shavis Higa, který je sice zatím příliš subtilní i pro kategorii do 212 liber, jistě však ale disponuje neoddiskutovatelným potenciálem.


British Grand Prix 2012 - výsledky kategorie do 212 liber:

  1. James "Flex" Lewis*
  2. Sami al Haddad
  3. Jose Raymond
  4. Eduardo Correa
  5. Masoom Butt
  6. William Bonac
  7. Khalid Almohsinawi
  8. Fernando Noronha
  9. James Llewellin
  10. Manuel Manchado
  11. Shavis Higa
  12. Guy Cisternino
  13. Edward Duque
  14. John Armstrong
  15. Oliver Adzievski
  16. Markus Becht
  16. Fauzi Hanst
  16. Hennie Kotze
  16. Nana Manu
  16. Lee Powell
  16. Vincente Santamaria
  16. Michael Sheridan

* kvalifikace na Olympia 212 Showdown 2013


1. James "Flex" Lewis

2. Sami al Haddad

3. Jose Raymond

4. Eduardo Correa

5. Masoom Butt

6. William Bonac

7. Khalid Almohsinawi

8. Fernando Noronha

9. James Llewellin

10. Manuel Manchado

11. Shavis Higa

12. Guy Cisternino

Závodníci na 13. až na děleném 16. místě


British Grand Prix 2012 - první semifinálové porovnávání v kategorii do 212 liber


Závodníci kvalifikovaní na Olympia 212 Showdown k 21. říjnu 2012:

jméno stát soutěž um.*
James "Flex" Lewis Velká Británie Olympia 212 Showdown 2012 1.
David Henry USA Olympia 212 Showdown 2012 2.
Eduardo Correa Brazílie Olympia 212 Showdown 2012 3.
Jose Raymond USA Olympia 212 Showdown 2012 4.
Al Auguste USA Olympia 212 Showdown 2012 5.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie open - žebříček k 21. říjnu 2012:

p. jméno stát body
1. Masoom Butt Pákistán 6
2. Guy Cisternino USA 4
2. Sami al Haddad Bahrajn 4
4. Lukáš Osladil Česká republika 3


British Grand Prix 2012 - kategorie bikini:

V kategorii bikini se na British Grand Prix představilo pouze šest závodnic. Čtyři z nich, včetně slovenské reprezentantky Nikoly Weiterové, přitom absolvovaly profesionální debut. Soutěž nakonec skončila obrovským úspěchem domácí Michelle Brannan, která hned při svém třetím startu mezi elitou dosáhla na profesionální vítězství a tím i na přímý postup na Bikini Olympia 2013. Druhé místo vybojovala Maďarka Noemi Olah, na třetí příčku dosáhla Slovinka Tanja Čanč. Až čtvrté místo zbylo na již zmíněnou Nikolu Weiterovou, která podle všeho mohla být alespoň o jednu příčku výše. Pátá Nicole Scott i šestá Ronnie Blewitt za svými soupeřkami výrazně zaostávaly.


British Grand Prix 2012 - výsledky kategorie bikini:

  1. Michelle Brannan*
  2. Noemi Olah
  3. Tanja Čanč
  4. Nikola Weiterová
  5. Nicole Scott
  6. Ronnie Blewitt

* kvalifikace na Bikini Olympia 2013


1. Michelle Brannan

2. Noemi Olah

3. Tanja Čanč

4. Nikola Weiterová

5. Nicole Scott

6. Ronnie Blewitt


British Grand Prix 2012 - semifinále v kategorii bikini


Závodnice kvalifikované na Bikini Olympia k 21. říjnu 2012:

jméno stát soutěž um.*
Nathalia Melo Brazílie Bikini Olympia 2012 1.
Nicole Nagrani USA Bikini Olympia 2012 2.
India Paulino USA Bikini Olympia 2012 3.
Dianna Dahlgren USA Bikini Olympia 2012 4.
Jaime Baird USA Bikini Olympia 2012 5.
Yeshaira Robles USA Ft. Lauderdale Cup 2012 1.
Michelle Brannan Velká Británie British Grand Prix 2012 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži

Kategorie bikini - žebříček k 21. říjnu 2012:

p. jméno stát body
1. Noemi Olah Maďarsko 8
2. Nicole Moneer USA 5
3. Justine Munro Kanada 4
3. Lacey Deluca USA 4
5. Jessica Paxson USA 3
5. Tawna Eubanks USA 3
5. Gigi Amurao USA 3
5. Tanja Čanč Slovinsko 3
9. Ashley LeBlanc USA 2
9. Gemmalyn Crosby Filipíny 2
9. Nikola Weiterová Slovensko 2
12. Ashley Kaltwasser USA 1
12. Bianca Berry USA 1
12. Nicole Scott Velká Británie 1


Zdroje:
www.musculardevelopment.com
www.rxmuscle.com
www.ifbbpro.com
www.eastlabs.biz
www.team-andro.com

Foto:
www.eastlabs.biz


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

23.10.23:53imtheman - absolutní zhmotnění komiksové postavičky:-D ty nohy pěkně ..
23.10.08:56Filip Vaško - TY NOHY TO NECHAPU *79* *79*
22.10.23:56Kuba Antal - Mel byt urcite o jednu pricku vis a Winklar bych rekl ze u..+1
22.10.22:03Johncreasy - Já jsem Vám to říkal, že je Johnnie neskutečnej. Kdyby měl..+4
22.10.21:58jari - Naprostej souhlas+2
22.10.21:53Turakam - Asi naj Johnie, čo som videl, obrovský, neskutočné množstv..+3
22.10.21:02Smile04 - muže mi někdo vysvětlit proč nevyhrál na první pohled 4kra..+1
22.10.19:14DiamonD123 - Sami = 212 Dexter Jackson *2* *79*
22.10.16:22Entry - Skoda toho 4 miesta mal na to aby bol o priecku vyssie +1
22.10.16:09Entry - Johnie Jackson hodne dobry :-)+5
22.10.12:46manko - paráda, jen tak dál :) Dokud mu drží forma, tak at vyděláv..+1
22.10.09:25johny c - Jackson mohla dát klidně na první místo. Měl perfektní for..+2
22.10.08:49White or black - Jackson a ty jeho brutální trapézy,málo s toho nechápu :) ..+2
22.10.08:21Č174 - JJ hodně dobrá forma*79*
22.10.07:04maxpoint97 - Roelly je sympaťák, ale takhle se křenit u týhle pózy, to ..
22.10.06:30Mr.Trewas - Líbí se mi jak Shawn Rhoden jezdí po všech soutěžích co to..+2
21.10.23:07guruhonza - chudák Eduardo *80* +1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 77 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie