Reklama:

Olympia 212 Showdown
bez Kevina Englishe!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Pátý ročník Olympia Showdown, který se spolu s Mr. Olympia a dalšími vrcholnými soutěžemi sezóny odehraje o posledním zářijovém víkendu v Las Vegas, bude v mnoha ohledech výjimečný. Poprvé se zde bude soutěžit v kategorii s hmotnostním limitem 212 liber, ve hře nově budou důstojnější finanční prémie, o které navíc budou bojovat i dva čeští závodníci, a prvně za celou krátkou historii závodů na nich bude chybět Kevin English!

Devětatřicetiletý americký kulturista, který na Olympia 202 Showdown v uplynulých letech vybojoval tři vítězství v řadě, svůj záměr nestartovat na soutěži oficiálně oznámil počátkem tohoto týdne. Důvodem jsou zhoršující se problémy s koleny, jež jej trápí již od dob, kdy se věnoval zápasu. Příprava na jarní New York Pro, kde vybojoval sporné vítězství, Kevinovým kloubům údajně dala ještě více zabrat a vše se ještě vystupňovalo několik týdnů po závodech, kdy English při dřepech ucítil v koleni ostrou bolest, okamžitě musel odložit činku a odevzdat se do péče svého sparing partnera a fyzioterapeuta Michaela Campa.

Po několik dalších týdnů proto trénoval s lehčí váhou, a ačkoliv bolest byla snesitelná, zranění se dále zhoršovalo a postupně přerostlo v natržení patelární šlachy. Kevin následně začal s nezbytnou rehabilitací a, jak se svěřil, stále doufal, že na letošním Olympia 212 Showdown bude moci závodit. Start na soutěži vzdal až ve chvíli, kdy se ukázalo, že léčba jeho zranění a příprava na závody se navzájem vylučují a bude mnohem produktivnější, pokud se v nejbližší době bude věnovat pouze tomu, aby se dal po zdravotní stránce dohromady.

English, který se na profesionální scéně pohybuje již od roku 2000, zdůrazňuje, že s kulturistikou ještě zdaleka nekončí a v příštím roce se určitě objeví na několika soutěžích.

Kevinova neúčast na Olympia 212 Showdown tak otevírá dveře k zisku titulu dalším borcům. Favoritem bude jistě David Henry, který na soutěži zvítězil v roce 2008, mnoho fanoušků a odborníků věří také v úspěch Jamese "Flexe" Lewise nebo Eduarda Correy.

Kromě Kevina Englishe se Olympia 212 Showdown nezúčastní ani Jaroslav Horváth a Shaun Joseph-Tavernier. První vloni definitivně ukončil kariéru, druhý se již na loňském ročníku soutěže potýkal s bolestivým zraněním třísla, jež si vyžádalo dlouhé měsíce klidu a tím pádem i celou letošní sezónu.


Kevin English na New York Pro 2012


Zdroje:
www.musculardevelopment.com
www.bodybuilding.com

Foto:
Andrzej Jaworski
Ron Avidan


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

11.09.23:11Dzardas - Před rokem to dostat neměl a viděli to všichni... navíc by..
11.09.20:44jari - Wow, konečně bude nový král. Vetší šance i pro Osladila
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 53 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra