Reklama:

Soustředění talentované mládeže SKFČR 2012 - fotoreportáž

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Poslední prodloužený víkend letních prázdnin, 30. srpna - 2. září, proběhlo opět přesně po roce tradiční soustředění talentované mládeže Svazu kulturistiky a fitness ČR. Celá akce se uskutečnila stejně jako v roce minulém a předminulém v luxusních prostorách hotelového komplexu Lužan a Extrifit Gym Rumburk. Všechny účastníky čekalo v rámci bohatého programu plného přednášek, seminářů, nácviku pózování i tvrdých tréninků velké překvapení v podobě návštěvy Extrifit teamu a společného tréninku s nejlepšími závodníky v ČR. Celá akce by se v tomto rozsahu nemohla nikdy uskutečnit bez laskavé podpory radního Ústeckého kraje pana Mirka Bernase, který opět pro podporu sportující mládeže poskytl SKFČR na soustředění k dispozici překrásné a luxusní prostory hotelu Lužan. Velké poděkování patří rovněž i majiteli firmy Extrifit panu Františkovi Nádvorníkovi, který v rámci dlouhodobé podpory talentované mládeže SKFČR poskytl nejen kompletní sortiment suplementů na celé soustředění, ale zároveň každému ze závodníků daroval produkty v ceně bezmála 2000 Kč. Další upřímné poděkování patří i majiteli posilovny Extrifit Gym Rumburk Petrovi Březnovi, který poskytl všem účastníkům soustředění prostory svého perfektně vybaveného fitcentra a pro závodníky uspořádal večerní seminář.

Hlavním cílem celého mimosoutěžního soustředění bylo předat mladým závodníkům co nejvíce nových znalostí o tréninkové metodice v teorii i v praxi prostřednictvím dvoufázových vedených tréninků, seznámit je se základy biochemie výživy i účelné suplementace v objemovém i předsoutěžním období a všemi aspekty celoroční kulturistické přípravy a výživy. Vedle tvrdé práce v posilovně a přednášek v posluchárně byl velký důraz kladen i na důkladný nácvik pózingu a celkovou prezentaci na soutěžích SKFČR a IFBB, a to pod vedením zkušené pořadatelské dvojice - předsedy Komise mládeže Ing. Lukáše Roubíka a reprezentanta ČR Milana Šádka, kterým s průběhem celého soustředění a tréninkem účastníků pomáhal vicemistr Evropy Vítek Sahula a mistr světa Milan "Hornbach" Obořil. Pojďme se podívat na průběh celého soustředění s fotodokumentací...


Zahajovací večer

Celé soustředění talentované mládeže SKFČR začalo ve čtvrtek 30. srpna postupným příjezdem závodníků, jejich ubytováním a společnou večeří po dlouhé cestě v krásných prostorách Pizzerie Lužan. Po večeři čekalo všechny účastníky oficiální přivítání a zahájení soustředění v konferenčním sále, v průběhu kterého byli představeni pořadatelé i účastníci soustředění a všichni závodníci byli následně seznámeni se strukturou SKFČR i hlavním sponzorem celého soustředění, firmou Extrifit, od které následně všichni účastníci obdrželi suplementy jako dárky do přípravy.

Jako obvykle v druhé části zahajovacího večera na soustředění následoval seminář k teoretické výuce správného provedení pózingu na soutěži, ve kterém byly probrány i rady k volným sestavám a celkové prezentaci na soutěžích SKFČR a IFBB.


Vedené tréninky

První z pěti dvoufázových tvrdých vedených tréninků čekal účastníky hned v pátek ráno, hodinu po snídani. V průběhu tréninků byl hlavní důraz kladen na nácvik správné techniky provedení pokročilých kulturistických cviků, plného rozsahu provedení i jejich bezpečnosti. Každý z účastníků tak v průběhu celého soustředění absolvoval trénink každé tělesné partie vždy pod vedením některého z trenérů. Po skončení každého z tréninků nezůstali s vlastním tvrdým tréninkem pozadu ani samotní trenéři.


Nácvik provedení pózingu

V průběhu celého soustředění byl každý den kladen velký důraz i na nácvik správného provedení pózingu a projevu na kulturistické soutěži, protože je to samotnými závodníky nejvíce podceňovaná část jejich přípravy.


Přednášky a semináře

Nejdůležitější náplní celého soustředění bylo předat mladým závodníkům maximum znalostí o celoroční kulturistické přípravě, a proto byly v průběhu mnoha hodin přednášek a seminářů probrány všechny důležité poznatky o všech fázích kulturistické přípravy z hlediska tréninkové metodiky, správné výživy a účelné suplementace. Následně byly vysvětleny i základy biochemie výživy a velice podrobně i závěrečná fáze před kulturistickými závody, tedy sacharidová superkompenzace a odvodnění.


Stravování

Tak jako v předešlých letech se o stravování závodníků pečlivě postarala Pizzerie Lužan, v jejíchž krásných prostorách byl závodníkům s jejich specifickými potřebami k dispozici jídelníček respektující všechny zásady kulturistického stravování obsahující dostatek kvalitních živin na regeneraci po tvrdých trénincích.


Návštěva Extrifit teamu

Letošním obrovským a vítaným zpestřením pro všechny účastníky byla i sobotní návštěva kompletního Extrifit teamu a současně i nejlepších amatérských závodníků IFBB v ČR. Jako první se představil Petr Března, který pro závodníky uspořádal již v pátek večer seminář, protože kvůli pracovním povinnostem ve svém druhém fitcentru Extrifit Gym v České Lípě nemohl být druhý den přítomen. V sobotu odpoledne pak dorazili všichni špičkoví závodníci, kteří se podobně jako Petr připravují na Arnold Classic Europe - Vojtěch Koritenský, Radek Lonc, Martin Holub, Karolína Holubcová a Pavel Vacek. Se všemi závodníky byl nejprve dvouhodinový seminář, ve kterém se všichni účastníci soustředění našich nejlepších závodníků ptali na nejrůznější otázky o jejich přípravách a ti jim na vše pečlivě odpovídali.

Po skončení semináře a předvedení aktuálních forem závodníků čekala na všechny účastníky ještě více očekávaná část, a to společný trénink s nejlepšími závodníky SKFČR přímo na soustředění.


Soutěž o titul mistra soustředění

Po odjezdu hostů byla na závěrečný večer soustředění pro závodníky jako obvykle nachystána soutěž o titul mistra soustředění, a to hned ve třech, dnes již tradičních, disciplínách - vědomostní soutěž, soutěž o nejlepší pózing a "těhotný mnich". Vědomostní soutěž o znalostech z přednášek, seminářů, struktuře SKFČR a všeobecných znalostech kulturistiky a její historie vyhrál s přehledem a nejlepším výsledkem za všechny roky soustředění - deset bodů z deseti maximálních - mistr ČR dorostu Jakub Prchal. Spolu s vítězstvím tak získal hlavní cenu od sponzora - protein Hydro 77 od firmy Extrifit. V další kategorii o nejlepší pózing svedli těsný souboj Jakub Hašpl, Tomáš Exner a Ludvík Michel, který nakonec díky nejkrásnější improvizované sestavě tuto kategorii s velikou radostí vyhrál a spolu s tím i balení Extrifit E.NOX. V poslední soutěži "těhotný mnich" pak nedal nikomu ani sebemenší šanci estetický závodník a mistr ČR juniorů Jakub Hašpl.


Momentky

V průběhu celého soustředění panovala mezi účastníky velmi volná nálada, kterou navíc často ještě rozproudil Milan "Hornbach" Obořil svými zvídavými dotazy a zážitky s dávkováním Extrifit E.NOX při tréninku i mimo něj. Díky tomu se podařilo zachytit na fotoaparát mnoho dalších zajímavých momentek z celého soustředění.


Závěrem

Podle ohlasů samotných účastníků soustředění i výsledků jejich vědomostní soutěže se (až na Davida "Blade" Příkopa) hlavní záměr celého soustředění beze zbytku naplnil a utvořil se nový kolektiv talentovaných dorosteneckých a juniorských závodníků, kteří se v průběhu soustředění dozvěděli mnoho nových teoretických i praktických znalostí do dalších předsoutěžních příprav. Soustředění talentované mládeže SKFČR by se ale v tomto rozsahu nemohlo nikdy uskutečnit bez laskavé podpory pana Mirka Bernase, celého hotelového komplexu a Pizzerie Lužan i pana Nádvorníka a firmy Extrifit. Velké poděkování patří i Petru Březnovi a jeho posilovně Extrifit Gym Rumburk za poskytnutí prostor pro konání celého soustředění. I přes volnější atmosféru letošního ročníku ukázal opět uplynulý prodloužený víkend strávený v Rumburku obrovský význam podobná soustředění pro mladé a talentované závodníky pořádat a velice děkuji všem partnerům, kteří toto soustředění podpořili.

Pořadatel soustředění a předseda Komise mládeže SKFČR
Ing. Lukáš RoubíkSouvisející články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

15.09.14:40Tomáš Exner - Jirka je z organizaci NABBA, tohle soustredeni je pod hlav..+1
13.09.06:32svalymaly - Proc je Jirka Borkovec jen na jedne jedine fotce a to jen ..
12.09.15:54Prdka27 - Bude i nejake video?+3
12.09.10:59killerGoodridge - Milan Šádek - TOP 10 na Mr.Olympia do 3 let. Ohrozit h..-1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Valasekjakub123 (12:20) • 13 elite pro karet. Ty nemají žádnou váhu jen další amatérská liga. Škoda bývalý to pěk...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Bažant (11:08) • Se leda přešaltovat k Maniona federaci.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Ondra Hájek (10:26) • Jo ale díky Petrovi Březnovi, že tuhle soutěž dál pořádá. Ale je mi ho i ostatních pořa...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Ondra Hájek (10:26) • To jako fakt? Kulturistika do 80 kg - JEDEN závodník. Kulturistika do 90 kg - JEDEN z...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie