Reklama:

Michaela Podnecká:
"Není teď lehké zahodit vše."

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Do své přípravy na mistrovství světa juniorů v prosinci dávala loňská vicemistryně Míša Podnecká nahlédnout prostřednictvím svých pravidelných videologů již hezkých pár týdnů. Na (bohužel) poslední se můžete dnes podívat zde. I v něm už ji zahlédnete "hopkat" s ortézou zpevňující koleno. Kvůli němu je také bohužel nucena svou přípravu nečekaně ukončit. Ještě před týdnem byla odhodlaná i přes zranění v přípravě pokračovat, ortel lékaře je však nyní neúprosný.

Míšo, před pár dny jsi nám dala vědět, že tvoje letošní příprava na MS končí kvůli zranění kolene. Vím, že už jsi tuhle bolestivou sportovní historii s kolenním kloubem v rozhovoru zmiňovala, ale pro ty, co nevědí, zkus se trošku víc rozpovídat o tom, jaké zranění jsi měla dřív a co přesně teď ukončilo předčasně tvoji přípravu.

Bohužel je to tak, s kolenem mám problémy od roku 2005, kdy jsem si ho poprvé vyhodila, hrála jsem v té době korfbal. Od té doby už cítím každou změnu počasí. Koleno mi vypadlo následně ještě 3x a mám za sebou 3 operace, kdy mě přivezli ještě ve dresu a v keckách rovnou na sál. Podařilo se mi to vyhodit tak hezky, že se mi sem tam ulomil nějaký kousek chrupavky, čéšky… To myslím, že nebudu rozebírat dopodrobna. (úsměv) Každopádně mi při první operaci našli vrozenou vadu, zkrátka, že to koleno není úplně v pořádku.

To mi následně potvrdil i ortoped, za kterým jsem byla před pár dny v Praze. Popravdě jsem na jeho reakci nebyla vůbec připravená, koleno se mi teď naposled nezdálo tak špatné jako vždy předtím. Očekávala jsem něco ve stylu: „Dobrá, tak teď to budeme zlehka rozcvičovat a zatěžovat a za pár týdnů budeš ok.“ Jenže to bylo horší, než to vypadalo.


Není lehké teď zahodit vše, co jste pracně vydřeli v posilce.


Jak se s tím vyrovnáváš a jak reagovalo tvé nejbližší okolí, trenér, kamarádi?

Po tom, co jsem se řádně vybrečela venku před ordinací, jsem usoudila, že bude rozumnější dát koleno do kupy a co nejlépe se připravit na další sezónu, než abych doslova „doplácala“ tuhle přípravu a s kolenem měla problémy nadále. Ještě se slzami v očích jsem to volala Vláďovi a jeho reakce byly velice pozitivní a v tu chvíli mě to trochu uklidnilo. Následně mi psali i kamarádi a spolužáci, že jsem udělala jedině dobře. Ale to víte, já se s tím budu srovnávat delší dobu. Není lehké teď zahodit vše, co jste pracně vydřeli v posilce.

Jaká bude léčba a jaké jsou prognózy? Byla jsi u sportovního lékaře a konzultovala jsi s ním konkrétně svoji přípravu a své možnosti?

Za panem doktorem budu dojíždět do Prahy, momentálně jezdím na rehabilitace - lymfatické masáže, magnety, rázové vlny… Při první návštěvě mi hned chtěl dělat punkci, jelikož mám v koleni trochu náplň. Hned jak jsem slyšela slovo punkce, tak mi najednou vyhrkly slzy do očí. Jsem už srab, ale doufám, že mi to nikdo nebude zazlívat, protože s tím kolenem jsem si už vytrpěla docela dost a každá bolest navíc je pro mě už trochu traumatická. Pan doktor se při mé reakci zachoval výborně a zvolil metodu „ať se s tím tělo popere samo“, za což jsem byla nesmírně ráda. Uvidím, jak to bude při další návštěvě. Koleno si zatím tejpuju pomocí kineziotejpů a sem tam odlehčuji berlemi. Přeci jen levá noha dostává celkem zabrat.

Přípravu jsme samozřejmě konzultovali, ještě v ordinaci jsem byla pevně rozhodnutá, že na MS jedu… Ale pan doktor mi řekl, ať si vyberu, co je přednější, a také, že se pokusí mi koleno dát do pořádku.

Nepochybuji o tom, že trénink horní poloviny těla nevynecháš. Už jsi přemýšlela o tom, jak bude vypadat?

No, samozřejmě, že ne! To bych byla blázen, vždyť můžete vidět sami, že i s ortézou to jde. Jak bude vypadat? Asi spíše tak udržovací, zatím. Zkusím dodržovat splity 3+1 (prsa a biceps, záda, ramena a triceps). Vždy nějaké těžší série kolem 6 - 8 opakování a pak „na dojetí“.

A trochu z jiného soudku. Jak se těšíš do školy a jaké je očekávání s ohledem na to, jak tě někteří straší, že budeš muset celé dny a noci ležet v knihách?

Do školy se popravdě moc netěším a je to asi tím, jak mě všichni straší. Teď už budu mít tedy o jednu starost míň - příprava, takže se škole budu moci věnovat naplno.

Plány do budoucna?

Oslava narozenin. A pořádná. Dieta jak rychle začala, tak rychle skončila, samozřejmě se budu chtít udržet v co nejlepší formě, ale dort si tedy neodepřu.

Na bazénu jsem už bohužel skončila, jelikož bych nemohla funkci plavčíka vykonávat na 100 %, takže mám teď i trochu volného času. Jelikož už nejsem v dietě a v září mám ještě volno, tak bych chtěla někam na pár dní na dovču k moříčku. Celé léto jsem akorát makala ve fitku nebo byla v práci.


Chtěla bych čtenářům moc poděkovat za veškeré pozitivní zprávy.


Vzkázala bys něco čtenářům?

Chtěla bych jim moc poděkovat za veškeré pozitivní zprávy, ať už se to týká brzkého uzdravení, nebo držení palců v přípravě atd. Všechny kladné komentáře a ohlasy k videologům mě strašně moc potěšily a zvedly mi sebevědomí. Zároveň bych se chtěla omluvit firmám All Stars a MaxxWin, poskytly mi doplňky do přípravy a teď je nevyužiji. A taky bych chtěla poprosit, abyste na mě nezapomněli. Já se brzy vrátím a to budete koukat. (smích)

Za celou redakci držíme palce a přejeme rychlé uzdravení!


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

09.05.21:19Mikuc - Jestli mohu málo poradit, Dr. neřeknou úplně vše a ani mož..
24.08.22:29Eda0038 - Míšo, držte se!!! Ač chlap :-), to, co Vy, jsem nedokázal...
24.08.15:21Denni - To mě mrzí! Videology sleduji pravidelně a moc jsem fandil..+4
24.08.15:16Hrubian - Randovi dejte preventivně ban. +7
24.08.13:52guruhonza - http://www.rxmuscle.com/videos/lifestyle/6378-dave-palumbo..
24.08.13:40mipo92 - moc vám děkuju, vzdát to nehodlám...*79* +10
24.08.13:30bubu123 - Miso, moc mě mrzi, ze prislo zraneni, musel to byt sok, po..+1
24.08.13:15eSko - Zdraví máš jen jedno, kdežto na MS se můžeš ještě několikr..+10
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra