Reklama:

Váš příběh: Chuť nepřestat

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Jméno: Tomáš
Nick: veleckytomas
Věk: 20 let
Zaměstnání: elektrikář
Koníčky: fitness
Říká o sobě: Když něco chci, tak si za tím jdu, ať to stojí, co to stojí!

Jmenuji se Tomáš, je mi 20 let a ke cvičení jsem se dostal kvůli propadlému hrudníku. A dá se říct, že mi to změnilo úplně život, začal jsem se jinak stravovat a celkově se mi obrátil život k lepšímu.

Chcete-li i Vy sdělit čtenářům nějaký zážitek, veškeré informace, jak se zúčastnit a získat za svůj text lákavou odměnu, načerpáte v počátečním článku cyklu s názvem Máte i Vy svůj příběh?

Získejte i Vy za svůj příběh doplňky dle vlastního výběru v hodnotě až 1200 Kč!

Na některé z dalších, již zveřejněných příběhů se můžete podívat po kliknutí na náhledy v souvisejících článcích pod příspěvkem či zadáním slov „váš příběh" do našeho vyhledávače.


Když jsem byl mladší, tak jsem měl svůj počítačový svět, přišel jsem ze školy a místo toho, abych se šel najíst, tak jsem hodil tašku do kouta a zasedl jsem k počítači. Nějaká strava ve škole nebo doma mi vůbec nic neříkala, svačiny jsem vyhazoval po vyučování do koše, protože jsem neměl hlad. Prostě jsem jedl, jen když jsem měl hlad, a to moc často nebylo, většinou jsem si dal rohlík nebo chleba a bylo hotovo.

Ale pak nastal zvrat. Když jsem rychle vyrostl a deformoval se mi hrudník (pectus excavatum), tak jsme usoudili, že bych měl začít cvičit s bráchou a že se to třeba zlepší. Tak jsme se jednou dohodli a šel jsem si to zkusit, moje pocity byly hrozné, přišlo mi, že na mě každý kouká a směje se... Je pravda, že jsem v tu dobu vypadal hrozně - 188 cm, 56 kg, tak jsem se nějakému posměchu ani nedivil, ale i přesto všechno jsem měl odhodlání změnit svůj život, takže jsem hned při vstupu přišel na bar, položil jsem tam peníze a řekl jsem, že chci permici na rok! Majitel koukal a smál se, a řekl mi, ať si jdu nejdřív zacvičit...

Tak jsem se šel převléknout a šel jsem na to, začal jsem na benči, kde mi bylo řečeno, že začnu s tyčí. Říkal jsem si, že to musím zvednout jak prd, ale skutečnost byla trochu jiná, ani tu tyč (20 kg) jsem nezvedl. Tak jsem si vzal lehčí tyč, co měla asi 15 kg, a s tou jsem pak jel, poté jsem jel jednoručky, pár cviků na záda a na nohy. Po skončení tréninku jsem si zakoupil permici na rok a brácha mi sestavil okruhový plán na půl roku a nějaké cviky na ten hrudník, aby se trochu zvedl. Od toho dne se můj život úplně změnil, začal jsem snídat, nosit si velké svačiny do školy a hlavně jsem jedl pravidelně. Do posilovny jsem chodil 2x týdně na kruhový trénink po dobu cca půl roku, za tu dobu nebylo vidět moc změn, ale váhy šly samozřejmě nahoru na všech cvicích, už jsem si nemusel brát dámské váhy, ale mohl jsem si vzít už normální váhy. Ale bohužel i přes to, že jsem jezdil cviky na propadlý hrudník, tak díra byla pořád stejná. Takže jsem pak začal chodit na rehabilitace, ale to bohužel nemělo také žádný výsledek.

Takže jsem koncem roku 2009 podstoupil operaci, která mi srovnala hrudník do normální polohy pomocí dlahy, která je přes celý hrudník zafixována na žebrech. Po operaci mi bylo řečeno, že bych měl být minimálně půl roku v klidu a nechat dlaze čas, než se usadí. Ale moje zarputilost mi to nedovolila a nedokázal jsem si připustit, že bych měl být bez něčeho, co mě doopravdy baví. Takže už po dvou týdnech jsem šel do posilovny, věděl jsem, že budu muset bojovat s neskutečnou bolestí, protože jsem byl rád, že se sám zvednu z postele pomocí nohy. Ale šel jsem to zkusit, byl jsem natěšený na benč, tak jsem ho šel hned zkusit a bohužel jsem zase nezvedl ani tyč, už jen po vzepření tyče z podstavce jsem se musel popasovat s neskutečnou bolestí... Takže všechna práce před operací - maximálka na benči cca 60 - 70 kg - byla najednou v prachu. A já jsem musel začínat zase od začátku, šlo to pomalu, ale nakonec jsem přestal vnímat bolest a rval jsem váhy, ale vždy když jsem si myslel, že je to dobrý a že dlaha už tolik nebolí, tak mi dlaha v noci ukázala, že ještě není v pořádku, a já nemohl ani spát.

Po cca půl roce bolest byla menší a menší a já cvičil opět normálně, chodil jsem 4x týdně, a už jsem jel na partie.

Podělí: prsa, triceps
Uterý: záda, biceps
Čtvrtek: prsa, triceps
Pátek: záda, biceps.

A hlavně jsem změnil svůj jídelníček, přidal jsem do něho ovesné vločky, piškoty, vajíčka, tvaroh, banány a hlavně maso. Poté jsem nakoupil pár suplementů, protein, sacharid, kreatin. Pak jsem cca rok dodržoval tréninkový plán s dobrou stravou a doplňky.

V půlce roku 2011 jsem už vážil cca 83 kg a měl jsem 196 cm, to, co jsem si na začátku dával za nesplnitelný cíl, tak se pomalu začalo plnit, i když jsem tomu sám nevěřil, a když jsem přišel do posilovny, tak už se nikdo nesmál. V tu dobu jsem si řekl, že mi to nestačí, a začal jsem cvičit dvoufázově, nakoupil jsem suplementy, doma jsem řekl, ať mi nakoupí dvojnásobné množství toho, co normálně jím, a začal jsem už pořádně makat! Ale bohužel, když už jsem zvedal solidní váhy a začínal jsem si říkat, že už je to fakt dobré, tak se ozvala dlaha v hrudníku, konkrétně stabilizátor na zádech, který celou dlahu posouval. A já spadl rázem na začátek, protože do stabilizátoru se asi chytl nějaký sval nebo nerv a ten mi nedovolil zvednout ani ruku, takže jsem musel začít plavat a začít zvedat váhy, u kterých to nebude bolet.

Dnes, v roce 2012, vážím 95,5 kg a měřím 198 cm, do posilovny chodím 5krát - 6krát týdně. Dlahu mám pořád v sobě, ale teď už mě naštěstí neomezuje ve cvičení a já zvedám všechno, na co mám. Když by mi na začátku někdo řekl, že dneska budu vážit skoro o polovinu víc a budu třeba zvedat 135 kg na benč, tak bych na něj koukal, jako že se asi zbláznil, a bral bych to všema deseti... Teď se už jenom těším na to, až mi za rok vyndají dlahu a já budu moct cvičit bez starosti, jestli se dlaha zase neposune a já nebudu muset přestat. Až mi dlaha bude vyndána, tak hlavně plánuji zkusit nějakou soutěž, abych měl nějakou zkušenost a věděl co zlepšit.

Doufám, že budu motivovat většinu mladých kluků, aby se sebou začali něco dělat a přestali fetovat, kouřit a chlastat... Protože to umí každý, ale změnit svůj osud a poprat se s ním, tak to mnoho lidí neumí. A to by je mělo motivovat chtít být výjimečný a ne jako ostatní, protože když máš sen a jdeš si tvrdě za ním, tak to dokážeš!


Celá proměna je zaznamenána v tomto videu. Myslím, že tohle video je víc než jakékoliv slovo a popisuje proměnu nejlépe. :)


Máte i Vy svůj příběh? Umíte jej poutavě napsat a chcete se o něj podělit s ostatními čtenáři? Povzbudit je v jejich snažení a boji s nadváhou či nárůstem svalové hmoty, vylíčit překonání Vašich rekordních zvednutých vah, nebo jste vyhráli nad svými zdravotními problémy? Pošlete nám jej! Více informací naleznete zde.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

29.01.14:19veleckytomas - Díky :))
29.01.13:04Adam227 - Mas moj respekt a obdiv ked si siel cez `mrtvoly` a cvicil..
30.12.22:11Ledr - ***
04.11.16:41CharlesWood - Největší a nejlepší progress co jsem tady kdy viděl!!!!!Su..+2
27.08.01:02Johncreasy - Pochopitelně.+1
27.08.00:15Cornero - Johncreasy asi nemel na mysli ze ses snazil o vtipy ale to..+1
20.08.15:42veleckytomas - Chtěl jsem to pojmout i trochu se vtipem, aby se článek v ..
12.08.21:51Johncreasy - váhy šly samozřejmě nahoru na všech cvicích, už jsem si ne..+1
12.08.21:49Johncreasy - Jit po operaci hrudníku cvičit benč, s bolestí a přes nízo..+3
07.08.13:05Cornero - Z myho hlediska jakozto sportovce (ne jenom predvadece) je..+4
06.08.21:48filipino23 - super progres.len tak dalej (nazor mojho bratranca: aj ta..
06.08.18:50moniiik - Ta změna je fakt parádní, klobouk dolů :)
06.08.18:31RavenStalker - Na co všichni otravují s nohama? Ty hodláš začít dělat kul..-1
06.08.18:27Qwell - Dobrý článek! Už jen proto, že mám podobný problém. Nemám ..-1
06.08.18:19Jirka160 - Super příběh, obdivuju tě chlape :-)
06.08.15:45Muflon - Covece vykaslat se na rekonvalescenci a valit tak nesmysln..+1
06.08.14:27Cornero - Ty ses taky dobrej. Ten kluk za tri roky pribral ctyricet ..+3
06.08.09:01mroZoZrout - myslim ze mel vic stesti nez rozumu. Kdyby mu dlaha praskl..-1
05.08.23:14maxpoint97 - Někdy máš zajímavé názory, s kterými souhlasím a někdy se ..+8
05.08.22:02Reiben - jen takový postřeh pro redakci...berte jen příběhy s fotka..+5
05.08.21:30Hrubian - ***-12
05.08.15:15f-lex - pěknej článek,udělal jsi obrovskej pokrok.To že Ti někdo v..
05.08.13:30Seva98 - Tome, na to, ze podle clanku cvicis 2 roky a neco. (Prvni ..
05.08.12:48veleckytomas - Jojo, jasný nic neříkám.. :) Tak jak se říká: pro rozvoj ..
05.08.12:48lamaRTIN - Kluk makal, i přes překážky nebrečel že nemůže pro to a on..+5
05.08.12:40bari - ja ti to preju, o tech nohach si v clanku ale nepsal, tam ..
05.08.12:37veleckytomas - Nohy cvičím, ale mám je geneticky dlouhé a hubené po mámě,..+7
05.08.12:12bari - asi jsi krapitek nepochopil, co je tim mysleno, plazovy ku..+4
05.08.09:11RANDO - ***-9
05.08.08:33guruhonza - Jinak plážovej kulturista =) To ber jako lichotku, protože..+5
05.08.08:31guruhonza - Nejen fotky a video, ale i ty čísla, které sem hodně lidí ..+5
05.08.08:23Gerallt - chválim za fotky i video,článek byl taky v pohodě..co maxi..
05.08.08:22bari - vlastni fotky, to je treba ocenit a ten pokrok tam je jasn..-3
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínZapojte se do studie a získejte zdarm...
malex (12:45) • nové kolo! www.docs.google.com/forms/d/1inqkSbXR3tfDT2_JTyHYL0VvpPc5s_tkIroOI7D4Agc/ed...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
PavelV (14:46) • Děkuju, budu se snažit.
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Blizard3 (11:19) • Ahoj Jáne, děkuji za reakci. Vůle se změnit, je v podstatě to, co na začátek potřebuješ...
magazínPavel Vacek - záda a břicho 3 týdny p...
Zodiak411 (22:03) • Super videolog. Osobně bych s Pavlem uvítal další a kdyby to bylo i s Radkem Loncem, ta...
magazínRadikální změna (XVI.): Ze dne na den...
Ján Černák (15:33) • Zdravím premena je to parádna klobuk dole. Taky sa o to pokušam ale nemam pevnu volu na...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra