Reklama:

Europa Battle of Champions 2012:
výsledky a fotografie

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

V americkém Hartfordu před několika okamžiky skončilo finále třetího ročníku Europa Battle of Champions. Na klání se jako obvykle představili nejen profesionální kulturisté z kategorie open, ale také jejich kolegyně, které zkoušejí štěstí v kulturistice žen. Jak soutěž dopadla a kdo si zajistil přímý postup na blížící se Olympia Weekend?


Europa Battle of Champions 2012 - kulturistika mužů

Do souboje profesionálních kulturistů zasáhlo třináct borců. Proti původním předpokladům mezi nimi chyběl Íránec Baitollah Abbaspour, a tak o medailové příčky bojovali jiní. Již páteční semifinále napovědělo, že k umístění v první pětici budou mít nejblíže Juan Morel, Fred Smalls, Essa Obaid a Moe Bannout, jež rozhodčí vyvolali do prvního porovnávání. Zmínění závodníci pak v závěru prejudgingu dostali prostor znovu, když je na pódiu doplnil ještě Renaldo Gairy.

Finále mělo podobný průběh a na jeho konci na pódiu jako poslední zůstal stát Juan Morel, který tak na první profesionální vítězství dosáhl hned při svém druhém startu mezi elitou. Třicetiletého borce, který dorostl do výšky 180 cm, k němu dovedla kombinace dobré stavby těla, objemů a vyrýsování. Pozornost Juan poutal zejména šířkou zad, separací a mohutnými rameny i prsními svaly, které jeho nejsvalnatější póze dodávaly na impozantnosti. Celkový vítěz loňského IFBB North American Championships se netají, že jeho cílem není nic menšího, než se zařadit do nejužší profesionální špičky. Do budoucna před ním tak stojí výzva v podobě úsilí o ještě větší zaplnění kostry svalovou hmotou i o zlepšení vyváženosti mezi lepší horní a o trochu slabší dolní polovinou těla. Pozornost bude Juan muset věnovat také levé paži, která proti pravé zaostává. Díky svému triumfu z Europa Battle of Champions se Morel stal patnáctým závodníkem, který si v probíhající sezóně zajistil přímý postup na Mr. Olympia. O tom, zda možnosti startovat na nejprestižnějším klání profesionálního bodybuildingu využije, by mohlo být jasněji již za několik hodin, kdy by měl být zveřejněn záznam jeho rozhovoru pro magazín Flex, jenž vznikl jen několik okamžiků po soutěži.

Druhé místo vybojoval pětatřicetiletý Libanonec Moe Bannout. Bratranec vítěze Mr. Olympia z roku 1983 Samira, si je vědom, že stavbou těla nikdy nebude moci konkurovat typu závodníka, jakým je třeba právě Juan Morel, a tak sází na perfektní připravenost. Forma mu vyšla i tentokrát a Moe tak v Hartfordu nabídl napruhované hýždě i prsní svaly, tvrdost a celkově fantastické vyrýsování. Umístění z Europa Battle of Champions 178 cm vysokému Bannoutovi vyneslo čtyři body do žebříčku seriálu o kvalifikaci na Olympia Weekend a v současnosti se v něm tak dělí o čtvrté místo s dalšími čtyřmi závodníky.

Třetí místo poněkud sporně zbylo na Essu Obaida ze Spojených arabských emirátů. Jednatřicetiletý kulturista se v Harfortu představil v přibližně stejné formě jako před dvěma lety na Europa Supershow, kde tehdy při svém profesionálním debutu dosáhl na cenné vítězství. V kombinaci s jeho brutálními objemy to podle mnohých mělo stačit na první místo i tentokrát. Celkový šampión předloňského Arnold Amateur na víkendové soutěži rozhodčím nabídl dobré vyrýsování, napruhované hýždě i kvadricepsy a působivý byl v každém postoji. Obzvláště jeho nejsvalnatější póza brala dech. Ačkoliv informace z místa soutěže hovoří o tom, že do finále Essa nastoupil o něco méně ostrý, než do semifinále, tak paradoxně jeden bod, který mu scházel na druhé místo, na Moea Bannouta ztratil již při prejudgingu.

Čtvrté místo připadlo Fredu Smallsovi, který od uplynulé sezóny viditelně zapracoval na objemech. Disponoval vyváženou, vyrýsovanou postavou a pokud by neměl potíže s retencí vody v podkoží, pravděpodobně by mohl pomýšlet i na vyšší příčku. Přesto se jedná o jeho dosud nejlepší umístění v krátké profesionální kariéře.

Pátou příčku vybojoval 176,5 cm vysoký Kanaďan Renaldo Gairy. Dvaatřicetiletý závodník s jamajskými kořeny se prezentoval v ještě lepší formě než při svém nedávném profesionálním debutu na Toronto Pro Supershow. Rozhodčím kromě pěkných tvarů nabídl dobré bicepsy, úzký pas, separaci a zaujal také fantastickou prezentací. Více než to však bohužel v téměř každé čelní a boční póze do očí doslova bila Renaldova pupeční kýla, která si v nejbližší době jistě vyžádá chirurgický zákrok. Aby Gairy, který ještě vloni závodil s hmotností nepřevyšující 100 kg, mohl v budoucnu pomýšlet na ještě lepší umístění, bude muset dále pracovat také na celkových objemech.

Šesté místo při svém profesionálním debutu vybojoval Egypťan Jamal El Maadawy. Kulturista, který v současnosti žije a trénuje v Kuvajtu, nabídl široká záda, napruhované tricepsy a zaujal také dobrou úpravou pokožky. Jeho největší slabinou jsou kvadricepsy, které v rozvoji za zbytkem těla výrazně zaostávají.

Se sedmou příčkou se musel spokojit Jeff Long, který stále hledá recept na optimální formu. Totéž platí i pro osmého Adorthuse Cherryho, jenž jinak disponuje perfektní stavbou těla a také možná nejužším pasem v současném profesionálním bodybuildingu. Deváté místo si z Hartfordu odnáší robustní Francouz Alexandre Nataf. I jemu ke stoprocentní formě něco chybělo. Navíc jej sráží široký pas a slabší paže.

Za největšího bojovníka startovního pole pak lze označit Grigoriho Atoyana, který se soutěže zúčastnil i přesto, že si několik dnů před závody utrhl kvadriceps. Že se na Europa Battle of Champions nakonec nepředstavil ve stejné formě, jako na Toronto Pro Supershow, kde vybojoval třetí místo, je s ohledem na bolestivý úraz pochopitelné.

Jedenáctý Hennie Kotze spadá stále spíše do lehčí váhy a je pravděpodobné, že se v kategorii do 212 liber představí již na nadcházející soutěži v Chicagu. Dvanáctá příčka zbyla na sedmačtyřicetiletého Marka Antonka, který se již měsíce potýká s Parkinsonovou chorobou. Výsledkovou listinu uzavírá jména dalšího veterána Randyho Reittingera, jenž si na Europa Battle of Champions ve čtyřiapadesáti letech připsal profesionální debut.


Výsledky:

  1. Juan Morel*
  2. Moe Bannout
  3. Essa Obaid
  4. Fred Smalls
  5. Renaldo Gairy
  6. Jamal Elmadawy
  7. Jeff Long
  8. Adorthus Cherry
  9. Alexandre Nataf
  10. Grigori Atoyan
  11. Hennie Kotze
  12. Mark Antonek
  13. Randy Reittinger

* kvalifikace na Mr. Olympia 2012


1. Juan Morel

2. Moe Bannout

3. Essa Obaid

4. Fred Smalls

5. Renaldo Gairy


Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia k 30. červnu 2012:

jméno stát soutěž um.*
Phil Heath USA Mr. Olympia 2011 1.
Jay Cutler USA Mr. Olympia 2011 2.
Kai Greene USA Mr. Olympia 2011 3.
Victor Martinez Dominikánská republika Mr. Olympia 2011 4.
Dexter Jackson USA Arnold Classic Europe 2011 2.
Ronny Rockel Německo Arnold Classic Europe 2011 3.
Lionel Beyeke Francie Flex Pro 2012 1.
Branch Warren USA Arnold Classic 2012 1.
Dennis Wolf Německo Arnold Classic 2012 2.
Evan Centopani USA Arnold Classic 2012 3.
Michael Kefalianos Austrálie Australian Pro GP 2012 2.
Johnnie Jackson USA FIBO Power Pro 2012 1.
Cedric McMillan USA New York Pro 2012 1.
Bill Wilmore USA Toronto Pro 2012 1.
Juan Morel USA Europa BoCh 2012 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži


Kategorie open - žebříček k 30. červnu 2012:

p. jméno stát body
1. Ben Pakulski Kanada 10
2. Jonathan Delarosa USA 6
3. Baitollah Abbaspour Írán 5
4. Toney Freeman USA 4
4. Moe Bannout Libanon 4
4. Sergey Shelestov Rusko 4
4. Steve Kuclo USA 4
8. Fouad Abiad Kanada 3
8. Essa Obaid SAE 3
8. Omar Deckard USA 3
8. James "Flex" Lewis Velká Británie 3
8. Firas Saied Itálie 3
8. Grigori Atoyan USA 3
14. Shawn Rhoden USA 2
14. Darryn Onekawa Nový Zéland 2
14. Vaughan Ettienne USA 2
14. Fred Smalls USA 2
18. Eduardo Correa Brazílie 1
18. Luke Timms Austrálie 1
18. Chris White Kanada 1
18. Renaldo Gairy Kanada 1


Europa Battle of Champions 2012 - kulturistika žen

Mezi kulturistkami se představilo celkem dvanáct závodnic. Po semifinále byly jedinému postupovému místu na Ms. Olympia nejblíže Tazzie Columb, Michelle Cummings, Anne Luise Freitas a Monique Jones, které si rozhodčí vyžádali do prvního porovnávání.

Z triumfu se nakonec radovala Brazilka Anne Luise Freitas, pro níž se jednalo o první soutěž od amatérského mistrovství světa z roku 2009, kde sice původně vybojovala celkové vítězství, ale později kvůli pozitivnímu dopingovému testu z předchozího jihoamerického šampionátu o medaili přišla. Na Europa Battle of Champions Anne dominovala kombinací symetrie, vyrýsování a objemů. Na první pohled zaujala také rozvojem gluteů a úzkým pasem. Na druhé místo rozhodčí dali domácí Michelle Cummings, třetí příčka připadla její krajance Monique Jones.

Za největší minelu rozhodčích mnozí pokládají deváté místo Dánky Helle Nielsen, která nepochopitelně dostala prostor až ve třetím porovnávání, a to v obou částech soutěže. Vítězka loňského FIBO Power Pro Championships přitom disponovala nejlepšími lýtky na soutěži, fantastickými kvadricepsy, plnými, kulatými rameny, separací a celkově výbornými objemy. Vytknout by se jí dala snad jen menší šířka zad a širší pas. Podle některých Helle měla určitě na to, aby se umístila v první pětici. Jiní si dokonce myslí, že měla brát druhou příčku místo Michelle Cummings. Hovoří se o tom, že Nielsen byla na vkus rozhodčích zkrátka až příliš mohutná, což se nakonec odrazilo i na bodovém hodnocení.


Výsledky:

  1. Anne Luise Freitas*
  2. Michelle Cummings
  3. Monique Jones
  4. Tazzie Columb
  5. Sarah Hayes
  6. Amber DeFrancesco
  7. Alevtina Goroshinskaya
  8. Lisette Acevedo
  9. Helle Nielsen
  10. Bonnie Pappas
  11. Natalia Batova
  12. Janet Kaufman

* kvalifikace na Ms. Olympia 2012


1. Anne Luise Freitas

2. Michelle Cummings

3. Monique Jones


Závodnice kvalifikované na Ms. Olympia 2012 k 30. červnu

jméno stát soutěž um.*
Iris Kyle USA Ms. Olympia 2011 1.
Yaxeni Oriquen Venezuela Ms. Olympia 2011 2.
Brigita Brezovac Slovinsko Ms. Olympia 2011 3.
Debbie Laszewski USA Ms. Olympia 2011 4.
Alina Popa Rumunsko Ms. International 2012 3.
Lisa Giesbrecht Kanada Toronto Pro 2012 1.
Anne Luise Freitas Brazílie Europa BoCh 2012 1.

Kulturistika žen - žebříček k 30. červnu 2012:

p. jméno stát body
1. Kim Buck USA 9
2. Cathy LeFrancois Kanada 6
3. Michelle Cummings USA 4
4. Monique Jones USA 3
4. Wendy McCready Velká Británie 3
6. Gillian Kovack Kanada 2
6. Tazzie Columb USA 2
8. Laura Carolan Kanada 1
8. Sarah Hayes USA 1


Zdroje:
www.musculardevelopment.com
www.rxmuscle.com
www.npcnewsonline.com

Foto:
Jeff Binns


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

02.07.11:53Knox - je to úhlem focení, nebo přestali všichni skoro všichni cv..
02.07.06:0170mMyW!53 - ne jen ze je vetsi ale i lepsi, skoda jen ty nohy jaksi za..
01.07.17:35strudlik - Dal sjem ho na druhé místo, jsem zvědav jak to uděláte bod..
01.07.14:35Velmen - Co to má ten člověk za krkem? To je trapéz ala Johnie Jack..
01.07.13:02fashion7 - :DDDDDD
01.07.10:59dzordn2 - Hledal jsem k tomu nějakou informaci a nikde nic... Napadá..
01.07.10:51guruhonza - Baitollah nebyl proč, nevíte? Docela mi zkazil tipovačku :..
01.07.10:34Horyn - Já to neviděl na živo, ale pořadí bych podle fotek nechal...
01.07.10:33Turakam - Dalsia kulturistická krádež..vyhrať mal jasne, JASNE Obiad..
01.07.09:32Francoa - Ale ten Fred Small je taky narvanej jak jítrnice to pořadí..
01.07.09:31guruhonza - RANDO: Kdybys viděl Palumba (ten, co dělal rozhovor) v jeh..
01.07.09:23RANDO - ...Anne Luise Freitas je z top3 asi aj najkrajšia (i keď s..+6
01.07.09:18RANDO - ... počkaj, hneď tak z rána dávať odkaz na dve rozprávajúc..+2
01.07.08:25jari - Třetí místo Essy nechápu, Morel je USA miláček. Ty nohy js..
01.07.07:57vycitalos - Ta slecna na tretim miste by si mela sundat masku, neni ji..
01.07.07:54guruhonza - ženská kulturistika mě vyloženě nezajímá, ale ta Anne je p..+1
01.07.07:49RANDO - Juan Morel (druhá fotka) ... luxus... *32*
01.07.07:32guruhonza - kidacekfull: zkus najít video ;) na něm vypadá ještě líp
01.07.01:40kidacekfull - Ty záda a zadek to je maso ! *1*
01.07.01:04TheSituation - Taky bych viděl na prvním Essu. Ten most muscular má docel..
01.07.00:54glycospeed - ten iránec mi pokazil typovačku..kurnik dal som ho prveho ..+1
01.07.00:54Smile04 - nemožu si pomoct ja bych to dal Obiadovi...divam se na to ..
30.06.23:35guruhonza - Teď už se počítá každé vítězství a je super, že ho získal ..+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra