Reklama:
Proteinová svačinka od Smartlabsu 3000 g + 908 g ZDARMA
Nesnídáte? Nesvačíte? Máme pro Vás skvělý tip, jak to napravit! Více zde.

Váš příběh: Jak jsem
propadla vášni ke cvičení

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Jméno: Monika
Nick: moniiik
Věk: 19 let
Zaměstnání: studentka
Koníčky: životní styl, vaření, sport, cestování
Říká o sobě: Touha shodit pár kilo mi změnila život.

Můj příběh může být ze začátku podobný příběhům mnoha mladých dívek - náhlý nárůst váhy v období dospívání a touha s tím něco dělat. Jakožto perfekcionistka vždy musím mít vše dokonalé, a právě proto jsem se snažila i v hubnutí držet všech zdravých zásad. Žádné hladovky ani zaručené diety celebrit. Díky tomu všemu se zdravý životní styl stal mým koníčkem a fitness postava mým cílem. Je mi 19 let, dostala jsem se svým snažením dál, než bych vůbec doufala, ale přesto na sobě pracuji i nadále. Být tou nejlepší verzí sebe samé, to je můj cíl.

Chcete-li i Vy sdělit čtenářům nějaký zážitek, veškeré informace, jak se zúčastnit a získat za svůj text lákavou odměnu, načerpáte v počátečním článku cyklu s názvem Máte i Vy svůj příběh?

Získejte i Vy za svůj příběh doplňky dle vlastního výběru v hodnotě až 1200 Kč!

Na některé z dalších, již zveřejněných příběhů se můžete podívat po kliknutí na náhledy v souvisejících článcích pod příspěvkem či zadáním slov „váš příběh" do našeho vyhledávače.


Stejně jako většina mladých dívek jsem se i já během dospívání potýkala s nespokojeností se svou postavou. Vzpomínám si, že už na základní škole jsme porovnávali, kdo má větší špek na břiše. Už tehdy jsem toužila mít hezčí postavu, ačkoli jsem to vážně nepotřebovala. A díkybohu jsem se v tomto období nepustila do žádných diet či hladovek. Jak šel čas, má postava se měnila a v druhém ročníku na gymnáziu už to vážně nebylo hezké. Přibrala jsem hezkých pár kilo a blížila se k hranici nadváhy. Objevily se strie, musela jsem kupovat stále větší velikosti kalhot a narážky okolí mi na sebevědomí taky rozhodně nepřidaly. „Ty jsi nějak přibrala, ne?“ „Neměla bys jíst tolik oplatků.“ Zpočátku jsem to neviděla. Ale jednoho dne jsem se postavila před zrcadlo a bylo to tam. Najednou jsem viděla, že už to není to, co to bývalo. Musela jsem to změnit.

Začala série občasných diet, které však nikdy nevydržely déle než týden. Tehdy jsem ještě nevěděla, jak správně jíst či cvičit a po týdnu jsem vždy vybílila ledničku. Tohle období trvalo asi rok. Během toho roku jsem se ale postupně naučila spoustu věcí. Při svých občasných nadšeních do hubnutí jsem pečlivě studovala články o tom, jak se zdravě stravovat a hubnout. Požadovala jsem, aby se domů kupovalo více ovoce, zeleniny a jogurtů, a postupně měnila své stravovací návyky. Stále jsem do sebe ale cpala tuny sladkostí, takže výsledky se nedostavovaly, ale učila jsem se a připravovala se na velkou změnu.

Významný zlom nadešel ve chvíli, kdy mi kamarádka poslala odkaz na internetové stránky věnující se cvičení. Šlo o něco pro mě úplně nového. Když jsem na videích viděla úžasnou postavu Zuzany Light, okamžitě jsem věděla, že takhle chci jednou vypadat. Propadla jsem cvičení bodyrocku a vášeň k intervalovému cvičení mě drží dodnes. Výsledky byly rychlé, ale stále jsem pokulhávala ve stravě. Chvíli to šlo dobře, ale vždy jsem se po nějaké době vrátila téměř na začátek.

Rozhodla jsem se do toho jít naplno a to se mi pak taky celkem dobře dařilo. Několik měsíců jsem pravidelně cvičila a zdravě jedla. Zhubla jsem asi 7 kilo, ale bohužel se objevil další problém, a to záchvatové přejídání. Mnozí to neberou jako nic vážného. Každý se přece někdy přejí, no ne? Ovšem tohle přejídání bylo způsobeno spíše psychickými problémy a ve své vážnosti se řadí k poruchám příjmu potravy, jako jsou anorexie či bulimie.

Trvalo to dlouho, ale i tohohle problému jsem se dokázala zbavit. Zdravý životní styl jsem měla už perfektně nastudovaný, užívala jsem si ho a cvičení se stalo mou každodenní závislostí. Nikdy jsem netrávila hodiny v posilovně. Nikdy jsem nebyla zastáncem aerobního cvičení, kdy musíte cvičit minimálně 40 minut v určité spalovací zóně. Makat naplno - to je má vášeň a to je to, co mě nabíjí endorfiny. S krátkým, ale zato intenzivním cvičením se mi podařilo dokonale zpevnit postavu a získat tělo, o kterém se mi ani nesnilo.

Hlavně za poslední rok jsou změny úžasné. Naprosto jsem propadla zdravému životnímu stylu a začala se zajímat i o oblast fitness. Užívám si zdravé jídlo, zkouším nejrůznější recepty na sladké dobroty, které nikdy nepřestanu milovat. Užívám si vaření, pečení i samotnou přípravu jídel. Většina mladých holek utrácí nejvíce peněz za oblečení, kosmetiku, či nejrůznější večírky. Já jsem nejšťastnější v obchodě se zdravou výživou, kde vždy objevím něco nového, co prostě musím vyzkoušet. A pokud je Váš jídelníček pestrý, hned jde všechno lépe.

Mimoto jsem začala psát i svůj blog s touto tématikou, který se stal jedním z mých velkých koníčků. Je neuvěřitelné, jak Vás lidi dokážou podpořit a jaká je to pak teprve radost, když někoho inspirujete nebo mu dokážete poradit.

Fitness, cvičení a zdravý životní styl jsou zkrátka mým zájmem číslo jedna. Mé tělo se stále mění a formuje a je skvělé pozorovat neustálé změny. Začala jsem se zajímat o fitness modelky a jednou bych chtěla vypadat alespoň trochu jako ony. Mít krásné pevné tělo a rýsující se svaly na břiše. Je to prostě vášeň. Jakmile tomu jednou propadnete, chcete stále víc. Každý náznak nového rýsujícího se svalu je pak odměnou za tvrdou práci. Nevím, zda se někdy odhodlám zkusit nějakou fitness soutěž. Uvažovala jsem o tom, ale je to opravdu velká dřina. Uvidíme, co přinese čas a jak na tom budu třeba za rok.

Za dobu mého snažení jsem zhubla určitě nějakých 10 kilo tuku a nabrala svalovou hmotu. Občas navštívím posilovnu nebo si zajdu zaběhat, ale na prvním místě jsou pro mě nejrůznější vysoce intenzivní cvičební programy, kterých najdete na internetu plno. Ušla jsem dlouhou cestu a nikdy se nechci vrátit zpátky. Protože jakmile jednou propadnete zdravému životnímu stylu, tak víte, že je to přesně to, co Vaše tělo potřebuje. A kdo by nechtěl prožít život zdravě, plný energie a s perfektní postavou?


Máte i Vy svůj příběh? Umíte jej poutavě napsat a chcete se o něj podělit s ostatními čtenáři? Povzbudit je v jejich snažení a boji s nadváhou či nárůstem svalové hmoty, vylíčit překonání Vašich rekordních zvednutých vah, nebo jste vyhráli nad svými zdravotními problémy? Pošlete nám jej! Více informací naleznete zde.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

25.06.08:46Voita69 - Super změna! :) Velka gratulace...Moc dobře vim jak to mys..+1
24.06.15:16kidacekfull - *79* +2
24.06.13:04Gerallt - hodně dobrá změna*79* +2
24.06.11:39raw - paradni promena, velka gratulace*79* +3
24.06.10:02RANDO - *1* *1* *1* *79* *3* *82* *83* +1
24.06.09:31Mates90 - Parádní proměna. Je vidět, že když se chce tak to opravdu ..+6
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 69 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Jay32 (22:39) • já to vidím možná trochu jinak. Za prvé nechápu, proč jsou záběry na fotkách a videí po...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
eraZ (20:40) • Už pri prvotnom pohľade na fotky som mal ten pocit, že Lukáš mal najlepšiu formu. Teraz...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Patrick (12:31) • Ja som len preletel vysledky diky Miro
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
dzordn2 (06:54) • Je to v článku napsané. :-) `Celkem na pódiu pózovalo devět těžkotonážníků, mezi nim...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
thaarm (23:49) • On proste pozuje ten zadok opacne ako ostatni. Ti panvu podsadzuju a on ju vykruti ako...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra