Reklama:

Eva Sukupová o profesionální
soutěži EVL’s Prague Pro 2012

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Na konci dubna letošního roku podepsala Eva Sukupová, bývalá profesionální závodnice a vrcholná představitelka české i evropské federace kulturistiky, smlouvu, díky níž se jí zastupovaná společnost EVL’s Fitness stala hlavním sponzorem světové federace IFBB. Čtyři týdny poté přijel na návštěvu do Prahy druhý nejvyšší činitel profesionální divize IFBB a bylo jisté, že v České republice se po dlouhých 14 letech bude opět konat profesionální soutěž. O uplynulých měsících a také o tom, co přinesou měsíce, které nás od EVL’s Prague Pro dělí, jsme si s Evou povídali včera, v pondělí 4. června, v pražském sídle pořádající společnosti.

Jak se vlastně zrodila myšlenka založit společnost a pořádat profesionální soutěže?

Vznikla na sklonku minulého roku, kdy jsme začali uvažovat o pořádání obdobné akce. Vždyť je to bezmála 14 let, co nic podobného v ČR nebylo. Poté jsme se setkali s Jarkou Kastnerovou a přišel impuls, že bychom spolu uspořádali profesionální soutěž. Bohužel jsme se pro rozdílné názory na řadu organizačních a finančních věcí nakonec rozešli. Vrhli jsme se do vlastního projektu a založili produkční společnost.

Mluvíš v množném čísle, kolik lidí na přípravě soutěže pracuje?

V současnosti zhruba pět lidí, kteří pracují na základní konstrukci. Budeme ale samozřejmě přibírat další externí spolupracovníky, kteří budou s dílčími částmi příprav soutěže pomáhat…

Jak bylo jednoduché, nebo složité získat licenci k pořádání profesionální soutěže?

Zpočátku nám to připadalo jako nemožné… Já jsem ale měla určité své kontakty z dob působení jako profesionální závodnice a také z hlediska svých dřívějších funkcí ve světové federaci IFBB i evropské EBFF. Vypracovali jsme se tak až k úplně vrcholné garnituře, a to jednak amatérské divize v osobě Rafaela Santonji, tak také profesionální divize, kde se nám podařilo spojit a následně komunikovat s druhým mužem profesionální IFBB Robinem Changem. A pak už to byla jen práce s ním, dojít společně k výsledku, který teď nabývá finální podoby…

Robina Changa jste pozvali do České republiky, jak na tebe působil? Znala jsi ho z minulosti?

Neznala, on nastoupil až po Waynovi deMiliovi, se kterým jsem měla já tu čest coby závodnice spolupracovat, takže Robin byl pro mě úplně nový člověk. Ale hodně mě povzbudilo, když jsem mu psala první e-mail a oslovila ho „vážený pane Changu“, že mi vzápětí odpověděl: „Takhle oslovuj mého otce, pro tebe jsem Robin.“ Pochopila jsem, že je to prostě člověk, se kterým se dá dobře komunikovat…

Jak dlouho Robin zůstal v Čechách?

Strávil tu čtyři dny, a to spolu se svojí manželkou. My jsme měli na pořadu hrozně moc pracovních věcí, ale snažili jsme se to vměstnat do co nejmenšího prostoru, protože jsme mu hlavně chtěli ukázat Prahu, kde byl on i jeho paní poprvé.

A odjížděl spokojený?

Vypadal tak… (smích)

V průběhu jara ses také několikrát potkala s Rafaelem Santonjou. Jak on reagoval na fakt, že jsi po tak dlouhé době zase zpět?

Šokoval mě, protože mě prakticky okamžitě chtěl začít pasovat do funkcí… Načež jsem ho ale opatrně poprosila, aby, protože letos chystáme tuto velkou akci a čas do jejího konání je velmi krátký, mě pro letošek nechal stranou „odpočívat“. Uvidíme, jak dlouho budu odolávat…

EVL’s Fitness je sponzorem IFBB, co to pro tuto společnost znamená?

To je taková trochu moje srdeční záležitost, protože sama vím, jak je těžké pro kulturistiku jako takovou shánět peníze. Brala jsem to jako takové gesto, že se vracím zpět jako Eva Sukupová - jednatelka a zástupkyně firmy, která opravdu spolupracovat chce a myslí vážně to, co proklamuje.

Pojďme zpět k soutěži jako takové, dá se zveřejnit, jaký má rozpočet?

No, hodně velký… (smích) A vzhledem k tomu, že se vlastně ze soutěže, která měla mít jednu kategorii, potom dvě a ještě před týdnem tři, stala soutěž s kategoriemi ke dnešnímu dni čtyřmi, ten balík opravdu narůstá. Aktuálně se rozpočet blíží částce 8 miliónů korun a to už je velká suma. Musím k tomu ale i říct, že více než polovina z toho budou finanční odměny závodníkům i různé další poplatky…

Zmínila jsi více kategorií, jaké tedy na soutěži budou?

Určitě bych mohla uvést všechny, ale chci dávat na veřejnost jen věci, které na 100 % vím. A to je v tuto chvíli jen profesionální kulturistika mužů, tzn. soutěž EVL’s Prague Pro 2012, kterou máme podepsanou na tři roky. Dnes podepisujeme další tři kategorie, ale ty oznámíme skutečně až ve chvíli, kdy budou podpisy na papíře.

Tři další kategorie… Bude mezi nimi i nějaká „Olympia“?

I to je v jednání. Nebude to Olympia Masters. Máme ale rozjednanou Olympii jinou, takovou, která samostatně ještě nikdy nebyla. A… a to je všechno, co v tuto chvíli mohu říct.

Je v tuto chvíli jasné místo konání?

Místem konání se stane Tipsport Arena, a to ve dnech 26. - 27. října 2012.

Jak to bude se vstupenkami, kdy se lidé dozví, kdy, kde a za kolik?

Na tom usilovně pracujeme právě nyní. Snažíme se, aby byly přístupné co nejširší škále veřejnosti, od studentů až po lidi, kteří si mohou dovolit dražší VIP. Je těžké udělat dobrou cenu pro všechny, ale to souvisí s celým rozpočtem. Některé vstupenky budou trochu dražší, jiné naopak. Ale ceny budou určitě přijatelné.

Soutěž je dvoudenní, v pátek semifinále, v sobotu finále, budou i vstupenky oddělené pro každý den zvlášť?

Ano, budou. A cena pátečních bude opravdu velmi, velmi přijatelná. Dokonce je pravděpodobné, že na semifinále bude jednotná cena bez označení sedadel. Pouze nad rámec toho budou VIP vstupenky, společné pro všechny akce, semifinále, finále, tiskovou konferenci i banket.

Bude prostor pro diváky, aby viděli závodníky i jinde než jen na pódiu?

Určitě ano. Držitelé VIP vstupenek se dostanou na tiskovou konferenci, tam sice z kapacitních důvodů nebude moci široká veřejnost, ale právě proto připravujeme na sobotu dopoledne setkání se závodníky, které se odehraje formou besedy, bude tam možnost se vyfotit, koupit fotografie a podobně.

Mimochodem, budete zprostředkovávat pro diváky z „druhé strany republiky“ ubytování?

Vzdálenost do Prahy z jiných částí republiky je pro někoho dost velká, ale připravujeme možnost zprostředkování ubytování za výhodnějších podmínek, určitě to včas zveřejníme a dáme možnost rezervace na našem webu.

Bude to ve stejném hotelu, kde budou ubytováni závodníci?

Ano, bude to stejný hotel.

Proběhne v rámci soutěže i fitness výstava, jak tomu u podobných akcí bývá?

Expo plánujeme. Letos bychom chtěli potencionálním vystavovatelům nabídnout plochy za velmi přijatelné ceny, aby si to všichni vyzkoušeli, našli cestu k nám a my k nim, aby uvěřili, že tuhle soutěž chceme dělat pro všechny a na co nejvyšší úrovni.

Na závěr mám otázky trochu jiným směrem. Jak moc se ti od chvíle, kdy jste se na soutěž vrhli, změnil tvůj osobní život?

Úplně. Téměř pořád jsem v Praze, takže jsem vlastně poloviční Pražák a ani už nevím, jestli jsem Moravačka žijící v Plzni, nebo v Praze… (smích) Ale vážně, samozřejmě tahle akce chce svůj čas a bude to asi čím dál horší a horší, jak se bude termín blížit…

A jaký je tvůj osobní pocit…?

Je to pro mě úplně jiná věc. Nejdříve jsem si říkala, že jsem stála jako závodnice na jedné straně pódia, pak na druhé coby trenérka, rozhodčí, funkcionářka a teď jsem zase úplně někde jinde, v dimenzi, kde mám soutěž pořádat. Je to výzva a uvidíme, co dokážu. Ale hlavní je, že na to nejsem sama.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

06.06.05:02humrak - Evě moc fandím. Doufám, že se ti práskači ze Strahova chyt..
05.06.19:20owar - drzim palce..ale urcite verim, ze to probehne na vysoke ur..
05.06.19:15supros - Uz ted se tesim a musim podekovat pani Eve Sukupove za tak..+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 90 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJak se stát závodníkem v powerlifting...
moab (18:36) • No nechci se hádat, ale zrovna ve WUAPu je definován KYČELNÍ KLOUB pod úrovní horního k...
magazínJak se stát závodníkem v powerlifting...
Palec077 (12:07) • Přečti pravidla libivolné federace a pak dělej chytrého v diskuzích. Všechny federace t...
magazínDennis Wolf je po operaci
Zodiak411 (22:12) • Dennis má hezkou `důchodovou` formu. Snad se brzy uzdraví a zase ho někdy uvidíme v Pra...
magazínJak se stát závodníkem v powerlifting...
powr (21:13) • u lidí s objemem stehna `metr` (uezza jeppa/ray wiliams) asi blbost
magazínLazar Angelov: Bral anabolické steroi...
moab (09:28) • Proč by to dělal? S vysokou pravděpodobností by končil v poli poražených, což by jeho b...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra