Reklama:

Toronto Pro Supershow 2012:
fantastický úspěch Lukáše Osladila!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Druhý ročník Toronto Pro Supershow je minulostí. Na jediné současné kanadské profesionální soutěži je v tuto chvíli dobojováno ve všech kategoriích, včetně kulturistiky mužů do 212 liber, v níž se představil i nový český profesionál Lukáš Osladil.

Jak soutěž nakonec dopadla, kteří závodníci se radovali z přímého postupu na Olympii a kdo si připsal cenné body do žebříčku seriálu o kvalifikaci na Olympia Weekend?


Toronto Pro Supershow Men's 212 Championships 2012

Do souboje borců s hmotností do 212 liber (96,2 kg) nastoupilo jedenáct závodníků. Průběh pátečního prejudgingu napověděl, že v sobotním finále si to v boji o medaile rozdají Masoom Butt, Lukáš Osladil, domácí Mboya Edwards, Guy Cisternino a Lyndon Belgrave.

Na třetím místě byl nakonec vyhlášen Mboya Edwards, druhé místo zbylo na Masooma Butta a vítězem se při svém profesionálním debutu stal Lukáš Osladil!

Jednatřicetiletý kulturista, který svou pouť světem bodybuildingu zahájil v roce 1996 na mistrovství České republiky mladšího dorostu, tak v profesionální divizi IFBB dosáhl pro naší zemi naprosto neuvěřitelného úspěchu. Ačkoliv se z profesionálního triumfu v letech 1999, 2003 a 2004 radoval již Pavol Jablonický, tak Lukášovo vítězství při prvním startu mezi elitou je historickým úspěchem, který bude pro jeho případné následovníky jen velmi obtížné vyrovnat.

Přibližně 173 cm vysoký závodník na triumf dosáhl nejen díky objemům, které od svého přestupu k profesionálům znatelně zlepšil, ale i díky svým tvarům, šířce zad, detailům, separaci a vyrýsování. Ve finále během své volné sestavy navíc zaujal i svou flexibilitou.

Lukáš se díky svému vítězství stal teprve druhým kulturistou, který se letos po zavedení nových pravidel profesionální divize IFBB přímo kvalifikoval na Olympia 212 Showdown. Při pohledu do kompletního seznamu jmen borců, kteří si v lehčí váze dosud zajistili postup na Olympia Weekend, se českému fanouškovi musí tajit dech. Pokud nový český profík využije možnosti startovat na prestižní soutěži, bude na jednom pódiu pózovat s takovými osobnostmi jakými jsou James "Flex" Lewis, Kevin English, Jose Raymond nebo Al Auguste. Schyluje se také k souboji Lukáše Osladila s Petrem Vanišem. Pokud na něj dojde, bude to vůbec poprvé, kdy na Olympia Weekendu změří síly dva čeští reprezentanti!

Ačkoliv byl druhý Masoom Butt po semifinále u zámořských komentátorů poměrně jasným favoritem, rozhodčí celé dění na pódiu viděli jinak. Při pohledu do výsledkové listiny je totiž zřejmé, že na Lukáše Osladila jak v semifinále, tak i ve druhé polovině soutěže poměrně výrazně ztrácel a oba borce tak od sebe nakonec dělilo propastných dvanáct bodů. Přesto je Butt úkazem, na který se po jeho vystoupení na Toronto Pro Supershow nedá zapomenout. Masoom při svém profesionálním debutu totiž nabídl úplně všechno, co se dá od profesionálního kulturisty očekávat. Prezentoval se neuvěřitelnou kvalitou svalstva, disponoval perfektními tvary, vyvážeností, žilnatostí a s výjimkou hamstringů byl vysušený na prach. Když zvedl své úžasné paže nad hlavu v nepříliš často vídané vítězné póze, tak kanadským fanouškům navíc ukázal, proč mu někteří říkají asijský Lee Priest.

Butt si sympatie příznivců bodybuildingu získal i svým profesionálním vystupováním, a to nejen na pódiu. Když jej Chris Aceto, který mu společně s Britem Ianem Chambersem pomáhal s přípravou, v předsoutěžním rozhovoru požádal, aby před kamerou poodhalil svou formu, Masoom bez váhaní odpověděl: "Jistě, proč ne. To je moje práce."

Domácí Mboya Edwards se v Torontu prezentoval v obdobné formě jako před čtrnácti dny na soutěži v New Yorku. Rozhodčí zaujal masivní horní polovinou těla, kde nepostrádal potřebné vyrýsování, tvrdost ani žilnatost. Za velmi dobrým vrškem však u Edwardse poměrně výrazně zaostává dolní polovina těla, což je problém, který jej v podobné konkurenci zřejmě i do budoucna bude stát vždy několik příček.

Čtvrtou příčku obsadil Guy Cisternino, který se podle některých mohl umístit před Edwardsem. K Cisterninovým přednostem patřila dobrá stehna, výtečný byl také v bočních postojích. Přestože nedisponoval špatnou formou, tak mu ale k dokonalé finální dotaženosti něco chybělo.

Páté místo zbylo na Barbadosana Lyndona Belgraveho, který se představil pravděpodobně v nejlepší formě za poslední roky. Lyndon patří k borcům, kteří mají postup na Olympia 212 Showdown již v kapse a netají se, že jarní soutěže objíždí hlavně proto, aby na sebe před účastí na Olympia Weekendu upoutal pozornost rozhodčích.


Výsledky Toronto Pro Supershow Men's Bodybuilding Championships 2012:

  1. Lukáš Osladil*
  2. Masoom Butt
  3. Mboya Edwards
  4. Guy Cisternino
  5. Lyndon Belgrave
  6. Ahmad Ahmad
  7. Raul Carrasco
  8. Patrick Bernard
  9. James Darling
  10. Jason Marcovici
  11. Javier Martinez

* kvalifikace na Olympia 212 Showdown 2012


1. Lukáš Osladil

2. Masoom Butt

3. Mboya Edwards

 • Více fotografií věnovaných vystoupení Lukáše Osladila na Toronto Pro Supershow naleznete v tomto článku.
 • Krátký rozhovor, který Lukáš několik okamžiků po soutěži poskytl zástupcům internetového magazínu RxMuscle.com, naleznete zde.


Závodníci kvalifikovaní na Olympia 212 Showdown 2012 k 3. červnu:

jméno stát soutěž um.*
Kevin English USA Olympia 202 Showdown 2011 1.
James "Flex" Lewis Velká Británie Olympia 202 Showdown 2011 2.
Jose Raymond USA Olympia 202 Showdown 2011 3.
Jaroslav Horváth** Slovensko Olympia 202 Showdown 2011 4.
Stan McQuay USA Sacramento 212 Pro 2011 1.
Lyndon Belgrave Barbados Sacramento 212 Pro 2011 2.
Fernando Noronha Brazílie Sacramento 212 Pro 2011 3.
Tricky Jackson USA Iowa 212 Pro 2011 1.
Angel Vargas Mexiko Iowa 212 Pro 2011 2.
Petr Vaniš Česká republika Iowa 212 Pro 2011 3.
Al Auguste Haiti Desert Muscle Classic 2012 1.
Lukáš Osladil Česká republika Toronto Pro 2012 1.

** Nezúčastní se.


Kategorie do 202 liber - žebříček k 3. červnu 2012:

p. jméno stát body
1. Marco Rivera USA 11
2. Shaun-Joseph Tavernier Velká Británie 7
3. Sami al Haddad Bahrajn 5
4. Mark Dugdale USA 4
4. Masoom Butt Pákistán 4
4. Guy Cisternino USA 4
7. Milton Holloway USA 3
7. Raul Carrasco Španělsko 3
7. Mboya Edwards Kanada 3
10. Rusty Jeffers USA 2
10. Amit Sapir Izrael 2
10. Nathan Wonsley USA 2
10. Daron Lytle USA 2
14. Rod Ketchens USA 1
14. Nana Manu Velká Británie 1
14. Vince Galanti USA 1


Toronto Pro Supershow Men's Bodybuilding Championships 2012

Také v kategorii bez rozdílu vah před rozhodčími pózovalo jedenáct kulturistů. Ze semifinálových porovnávání jednoznačně vyplynulo, že ke svému prvnímu profesionálnímu vítězství nezadržitelně míří 119 kg vážící veterán Bill Wilmore a ostatní borci tak budou bojovat jen o to, jak si podělí umístění na druhé až páté příčce, která znamenají bodový zisk do žebříčku seriálu o kvalifikaci na Olympia Weekend.

Finále již žádný výrazný zvrat nepřineslo. Bill Wilmore na své třinácté profesionální show dosáhl na premiérový triumf mezi elitou, když ze všech borců na pódiu nabídl nejvyváženější mix objemů a vyrýsování. Svěřenec trenéra Hanyho Ramboda, který profesionální kartu získal po celkovém triumfu z NPC Nationals 2005, byl působivý zejména díky zlepšeným pažím, mohutným trapézům a širokým zádům. Vynikal ale i v bočních postojích. Bill si díky svému triumfu přišel nejen na největší podíl z celkové finanční prémie ve výši 20.000 dolarů, ale stal se také čtrnáctým borcem, který si zajistil přímý postup na letošní ročník Mr. Olympia.

Druhé místo při svém druhém startu mezi profesionály vybojoval čerstvě osmadvacetiletý Jonathan Delarosa. Newyorský opravář výtahů, který v tréninku musí být opatrný a ohlížet se na následky zranění kostrče a ploténky, které utrpěl v roce 2001 při hraní amerického fotbalu, působil v oblasti hrudníku o něco plněji než na soutěži v New Yorku. Stále by však potřeboval být výrazně ostřejší. Aby Jonathan do budoucna mohl konkurovat mohutnějším borcům, musí také dále zapracovat na objemech.

Grigori Atoyan se na soutěži v Torontu prezentoval v nejlepší formě za poslední roky, což mu také nakonec vyneslo nejlepší umístění od přestupu k profesionálům ze sezóny 2009. Přesto má Atoyan stále výrazné rezervy a při pohledu na jeho měkké hamstringy je jasné, že recept na optimální formu ještě nenašel.

Vaughan Ettienne disponuje fantastickou stavbou těla, tvary, které mu většina jeho soupeřů může jenom závidět a přesto že je mu už šestatřicet let, také, zdá se, neomezeným potenciálem. I díky tomu zvládl přestup z lehčí váhy do kategorie open téměř na jedničku. V objemech na ostatní těžkotonážníky nijak výrazně neztrácí a pokud by přišel ve stoprocentní formě, s jistotou by se umístil výše než na konečné čtvrté příčce. V Torontu na první pohled zaujal kombinací širokých, kulatých ramen a úzkého pasu i perfektními stehny. Když na svou příští soutěž přinese mix ještě o trochu větších objemů, lepší tvrdosti a většího množství detailů v oblasti břišních svalů, může být nebezpečný pro každého soupeře.

Páté místo zbylo na domácího čtyřicátníka Chrise Whitea, který svými tvary připomíná mladého Ronnieho Colemana. Ačkoliv ani on v Torontu nenabídl stoprocentní formu a zadržoval určité množství vody v podkoží, tak jeho tělo při pózování jakoby ožívalo a rázem bylo vidět, že určitě není špatně vyrýsovaný.

Na dalších příčkách se umístili borci, kteří se k soutěžení vraceli po různě dlouhých odmlkách. Seth Feroce se po loňské vynechané sezóně a dlouhém úsilí o nabrání svalové hmoty potřebné k účinkování v kategorii open bohužel nepředstavil v optimální formě a zbylo na něj až šesté místo. S ohledem na skutečnost, že pravděpodobně nesoutěžil s hmotností převyšující 99 kg, se nabízí otázka, zda by pro svou příští soutěž neměl stáhnout svou hmotnost pod hranici 212 liber a neměl raději lépe připravený zkusit štěstí v lehčí váze.

Devětatřicetiletý Bruce Patterson se na Toronto Pro Supershow na pódiu prezentoval poprvé od roku 2003, kdy na Night of Champions v jednačtyřicetičlenném startovním poli obsadil osmnácté místo. K jeho přednostem na víkendové soutěži patřily solidní objemy horní poloviny těla, včetně výborných trapézů. V oblasti stehen však za bývalými objemy zaostával. Aby mohl konkurovat borcům, kteří se v Torontu umístili před ním, musel by být také výrazně tvrdší v zadních postojích. Přesto je pro něj konečné sedmé místo nejlepším umístěním mezi profesionály, což je ovšem dáno zejména nižším počtem účastníků soutěže.

Další mužská profesionální soutěž je na programu až o posledním červnovém víkendu, kdy kulturisté nastupující v kategorii open změří síly na třetím ročníku Europa Battle of Champions.


Výsledky Toronto Pro Supershow Men's Bodybuilding Championships 2012:

  1. Bill Wilmore*
  2. Jonathan Delarosa
  3. Grigori Atoyan
  4. Vaughan Ettienne
  5. Chris White
  6. Seth Feroce
  7. Bruce Patterson
  8. Renaldo Gairy
  9. Fedel Clarke
  10. Darren Toma
  -. Mike Asiedu

* kvalifikace na Mr. Olympia 2012


1. Bill Wilmore

2. Jonathan Delarosa

3. Grigori Atoyan

4. Vaughan Ettienne

5. Chris White

 • Videozáznamy z finále Toronto Pro Supershow naleznete v tomto článku.


Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia k 3. červnu 2012:

jméno stát soutěž um.*
Phil Heath USA Mr. Olympia 2011 1.
Jay Cutler USA Mr. Olympia 2011 2.
Kai Greene USA Mr. Olympia 2011 3.
Victor Martinez Dominikánská republika Mr. Olympia 2011 4.
Dexter Jackson USA Arnold Classic Europe 2011 2.
Ronny Rockel Německo Arnold Classic Europe 2011 3.
Lionel Beyeke Francie Flex Pro 2012 1.
Branch Warren USA Arnold Classic 2012 1.
Dennis Wolf Německo Arnold Classic 2012 2.
Evan Centopani USA Arnold Classic 2012 3.
Michael Kefalianos Austrálie Australian Pro GP 2012 2.
Johnnie Jackson USA FIBO Power Pro 2012 1.
Cedric McMillan USA New York Pro 2012 1.
Bill Wilmore USA Toronto Pro 2012 1.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži


Kategorie open - žebříček k 3. červnu 2012:

p. jméno stát body
1. Ben Pakulski Kanada 10
2. Jonathan Delarosa USA 6
3. Baitollah Abbaspour Írán 5
4. Toney Freeman USA 4
4. Sergey Shelestov Rusko 4
4. Steve Kuclo USA 4
7. Fouad Abiad Kanada 3
7. Omar Deckard USA 3
7. James "Flex" Lewis Velká Británie 3
7. Juan Morel USA 3
7. Firas Saied Itálie 3
7. Grigori Atoyan USA 3
13. Shawn Rhoden USA 2
13. Darryn Onekawa Nový Zéland 2
13. Vaughan Ettienne USA 2
16. Eduardo Correa Brazílie 1
16. Luke Timms Austrálie 1
16. Chris White Kanada 1


Toronto Pro Supershow Women's Figure Championships 2012

Mezi profesionálními bodyfitnesskami překvapivě zvítězila zkušená, ale dosud nepříliš úspěšná, reprezentantka Barbadosu Rosalind Vanterpool. Druhé místo brala Američanka Gennifer Strobo, na bronzové příčce skončila domácí Aleisha Hart.


Výsledky Toronto Pro Supershow Women's Figure Championships 2012:

  1. Rosalind Vanterpool*
  2. Gennifer Strobo
  3. Aleisha Hart
  4. Catherine Holland
  5. Natalie Waples
  6. Mona Muresan
  7. Tracey MacDonald
  8. Louise Rogers
  9. Jessica Farrelly
  10. Leah Berti
  11. Becky Clawson
  12. Yolanda Esteso Sauri
  13. Natalie Calland
  14. Marie Gibbon
  15. Ginette Delhaes
  16. Janet West

* kvalifikace na Figure Olympia 2012


1. Rosalind Vanterpool


Závodnice kvalifikované na Figure Olympia 2012 k 3. červnu:

jméno stát soutěž um.*
Nicole Wilkins USA Figure Olympia 2011 1.
Erin Stern USA Figure Olympia 2011 2.
Ava Cowan USA Figure Olympia 2011 3.
Candice Keene USA Figure Olympia 2011 4.
Alicia Harris USA Fort Lauderdale Pro 2011 1.
Gennifer Strobo USA Fort Lauderdale Pro 2011 2.
Ann Titone USA Fort Lauderdale Pro 2011 3.
Teresa Anthony USA Houston Pro 2011 1.
Jelena Abbou USA Houston Pro 2011 2.
Jami DeBernard USA Houston Pro 2011 3.
Krissy Chin USA Border Sates Pro 2011 2.
Chelsey Morganstern USA Kentucky Muscle Pro 2011 2.
Candice John Trinidad Kentucky Muscle Pro 2011 3.
Heather Dees USA C. Governor’s Pro Cup 2012 1.
Monica Specking USA Optimum Classic Pro 2012 1.
Rosalind Vanterpool Barbados Toronto Pro 2012 1.


Figure - žebříček k 3. červnu 2012:

p. jméno stát body
1. Allison Frahn USA 8
2. Cheryl Brown USA 5
3. Tamara Montoya USA 4
3. Aleisha Hart Kanada 4
5. Larissa Reis Brazílie 3
5. Kimberly Sheppard USA 3
5. Natalie Waples Kanada 3
8. Tracey MacDonald USA 2
8. Meriza DeGuzman USA 2
8. Catherine Holland USA 2
11. Crystal Chiles USA 1
11. Chlkondi Mseka USA 1
11. Jennifer Hernandez USA 1
11. Carin Hawkins USA 1
11. Yolanda Alvarado USA 1


Toronto Pro Supershow Women's Bikini Championships 2012

V kategorii bikini se v Torontu představilo dvaadvacet sportovkyň. Ačkoliv na pódiu nechyběly zkušenější závodnice, k nimž patří například Dianna Dahlgren, Justine Munro nebo Christina Vargas, z vítězství se nakonec při svém debutu mezi profesionálkami radovala Polliana Moss, která mezi elitu zamířila teprve před čtrnácti po vítězství z NPC Jr. USA v její výškové kategorii. Druhé místo vybojovala Jennifer Chapman, třetí příčka zbyla na Yeshairu Nobles, která se tak v žebříčku seriálu o kvalifikaci na Bikini Olympia posunula na druhé místo právě za vedoucí Jennifer Chapman. Čtvrtou příčku si z Kanady odváží Dayna Maleton, bronzová medailistka z loňské Olympie Dianna Dahlgren se tentokrát musela spokojit s pátým místem.


Výsledky Toronto Pro Supershow Women's Bikini Championships 2012:

  1. Polliana Moss*
  2. Jennifer Chapman
  3. Yeshaira Robles
  4. Dayna Maleton
  5. Dianna Dahlgren
  6. Justine Munro
  7. Jessica Paxson
  8. Christina Vargas
  9. Leigh Brandt
  9. Michelle Brannan
  11. Genevieve Brodeur
  12. Kristy Robbins
  13. Katie Chunghua
  14. Ashley Harbour
  15. Khanh Nguyen
  16. Sandy Avelar
  17. Cecile Palacios
  18. Casey Lee Trailer
  18. Jaclyn Wilson
  18. Natalie Abrhiem
  18. Veronique Morin
  -. Casey Trailer

* kvalifikace na Bikini Olympia 2012


1. Polliana Moss


Závodnice kvalifikované na Bikini Olympia 2012 k 3. červnu:

jméno stát soutěž um.*
Nicole Nagrani USA Bikini Olympia 2011 1.
Nathalia Melo Brazílie Bikini Olympia 2011 2.
Dianna Dahlgren USA Bikini Olympia 2011 3.
Jaime Baird USA Bikini Olympia 2011 4.
India Paulino USA Fort Lauderdale Pro 2011 1.
Vanessa Campbell USA Fort Lauderdale Pro 2011 2.
Diana Graham USA Fort Lauderdale Pro 2011 3.
Christina Vargas USA Houston Pro 2011 1.
Skye Taylor USA Houston Pro 2011 2.
Nicole Coleman USA Houston Pro 2011 3.
Amanda Latona USA Titans Grand Prix 2011 1.
Abigail Burrows USA Titans Grand Prix 2011 2.
Tiffany Marie Boydston USA Titans Grand Prix 2011 3.
Tawna Eubanks USA Sacramento Pro 2011 2.
Natalie Pennington USA Sacramento Pro 2011 3.
Candyce Graham USA Iowa Pro 2011 2.
Nicole Guerrero USA Iowa Pro 2011 3.
Stacy Alexander USA Desert Muscle Classic 2012 1.
Sonia Gonzales USA Bikini International 2012 1.
Jennifer Andrews USA St. Louis Pro 2012 1.
Pollianna Moss USA Toronto Pro Supershow 2012 1.


Bikini- žebříček k 3. červnu 2012:

p. jméno stát body
1. Jennifer Chapman USA 13
2. Yeshaira Robles USA 10
3. Narmin Assria USA 8
4. Justine Munro Kanada 4
5. Cristina Vujnich USA 3
5. Taylor Matheny USA 3
7. Heather Nappi USA 2
7. Brittany Tacy USA 2
7. Talia Terese USA 2
7. Michelle Brannan Velká Británie 2
7. Dayne Maleton USA 2
12. Barbara Bolotte USA 1
12. Diana Fields USA 1
12. Ashley Harbour Kanada 1
12. Mary Jo Cooke-Elliott USA 1
12. Marcela Tribin Kolumbie 1


Toronto Pro Supershow Women's Fitness Championships 2012

Mezi profesionální fitnesskami se v Torontu dařilo domácí Jodi Boam, která tak dokázala obhájit loňské vítězství. Za pětadvacetiletou Jodi se pak umístily druhá Vanda Hadarean, třetí Fiona Harris, čtvrtá Danielle Ruban a na poslední bodované příčce skončila Jacklyn Sutton Abrams, která mezi profesionálky zamířila teprve před čtrnácti dny po absolutním triumfu z NPC Jr. USA.


Výsledky Toronto Pro Supershow Women's Fitness Championships 2012:

  1. Jodi Boam*
  2. Vanda Hadarean
  3. Fiona Harris
  4. Danielle Ruban
  5. Jacklyn Sutton Abrams
  6. Allison Ethier
  7. Tiffany Robinson
  8. Nikki Venzara
  9. Whitney Jones
  10. Sherry Boudreau
  11. Tanis Tzavaras

* kvalifikace na Fitness Olympia 2012


1. Jodi Boam


Závodnice kvalifikované na Fitness Olympia 2012 k 3. červnu:

jméno stát soutěž um.*
Adela Garcia USA Fitness Olympia 2011 1.
Tanji Johnson USA Fitness Olympia 2011 2.
Myriam Capes Kanada Fitness Olympia 2011 3.
Tina Durkin USA Fitness Olympia 2011 4.
Camala Rodriguez USA Fort Lauderdale Pro 2011 1.
Jodi Boam Kanada Fort Lauderdale Pro 2011 2.
Ryall Graber-Vasani Kanada Fort Lauderdale Pro 2011 3.
Bethany Cisternino USA Arnold Classic Europe 2011 2.
Regiane DaSilva Německo Arnold Classic Europe 2011 3.
Oksana Grishina Rusko Fitness International 2012 3.


Fitness žen - žebříček k 3. červnu 2012:

p. jméno stát body
1. Danielle Ruban Kanada 7
2. Fiona Harris Kanada 6
3. Kizzy Vaines Velká Británie 4
3. Vanda Hadarean Kanada 4
5. Allison Ethier Kanada 3
6. Sonja Bruce USA 1
6. Melissa Frederick USA 1
6. Jacklyn Sutton Abrams USA 1


Toronto Pro Supershow Women's Bodybuilding Championships 2012

Není žádným tajemstvím, že profesionální kulturistky od pořadatelů příliš prostoru nedostávají, a tak pro ně torontské klání bylo teprve druhou příležitostí k poměření sil v probíhající sezóně. Na pódiu se objevilo devět závodnic, z nichž se nejlépe dařilo Lise Giesbrecht. Celková vítězka kategorie masters z loňského ročníku kanadského národního šampionátu sice nebyla nejmohutnější závodnicí na pódiu, za to ale nabídla symetrii, pěkné linie a především perfektní vyrýsování, které se odráželo zejména v napruhovaných kvadricepsech. Lisa si svým prvním profesionálním triumfem zároveň zajistila i přímý postup na Ms. Olympia, kde změří síly například s Iris Kyle, Yaxeni Oriquen-Garciou, Brigitou Brezovac, Debi Laszewski nebo s Alinou Popou.

Na medailových příčkách ji v Torontu doplnily druhá Kim Buck a třetí Wendy McCready. Body do žebříčku seriálu o kvalifikaci na Ms. Olympia získala i čtvrtá Gillian Kovack a pátá Laura Carolan.


Výsledky Toronto Pro Supershow Women's Bodybuilding Championships 2012:

  1. Lisa Giesbrecht*
  2. Kim Buck
  3. Wendy McCready
  4. Gillian Kovack
  5. Laura Carolan
  6. Janeen Lankowski
  7. Cathy LeFrancois
  8. Alevtina Goroshinskaya
  9. Frida Palmell

* kvalifikace na Ms. Olympia 2012


1. Lisa Giesbrecht


Závodnice kvalifikované na Ms. Olympia 2012 k 3. červnu

jméno stát soutěž um.*
Iris Kyle USA Ms. Olympia 2011 1.
Yaxeni Oriquen Venezuela Ms. Olympia 2011 2.
Brigita Brezovac Slovinsko Ms. Olympia 2011 3.
Debbie Laszewski USA Ms. Olympia 2011 4.
Alina Popa Rumunsko Ms. International 2012 3.
Lisa Giesbrecht Kanada Toronto Pro Supershow 2012 1.

Kulturistika žen - žebříček k 3. červnu 2012:

p. jméno stát body
1. Kim Buck USA 9
2. Cathy LeFrancois Kanada 6
3. Wendy McCready Velká Británie 3
4. Gillian Kovack Kanada 2
5. Laura Carolan Kanada 1


Toronto Pro Supershow Women's Physique Championships 2012

V kategorii physique změřilo síly třináct sportovkyň. Jako poslední na pódiu zůstala stát domácí Kim Tilden, která tak dosáhla na své první profesionální vítězství. Na druhém místě za Kim, která dříve štěstí zkoušela i mezi profesionálními bodyfitnesskami, skončila obdobnými zkušenostmi disponující CeaAnna Kerr. Třetí místo zbylo na Kanaďanku Debbie Barrable-Leung.


Výsledky Toronto Pro Supershow Women's Physique Championships 2012:

  1. Kim Tilden
  2. CeaAnna Kerr
  3. Debbie Barrable-Leung
  4. Janessa Roy
  5. Nicole Ball
  6. Michelle Blank
  7. Lyris Cappelle
  8. Gloria Faulls
  9. Tammy Patnode
  10. Amie Francisco
  11. Marina Lopez
  12. Rhonda Lee Quaresma
  13. Laura Davies


1. Kim Tilden


Zdroje:
www.musculardevelopment.com
www.rxmuscle.com
www.npcnewsonline.com
www.ifbbpro.com
www.flexonline.com

Foto:
Isaac Hinds


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

04.06.21:07Mikuc - Překvapil, byl tam jednoznačně největší a nejlepší a kupod..
04.06.18:20martavei - takže Lukáše čeká v září MR Olympia a asi týden poté Indie..
04.06.18:01milošhoff - Gratuluji Lukášovi k skvělému úspěchu! jsme na stránkác..+1
04.06.17:59martavei - KAŽDÝ MÁ ČÁST PRAVDY, POJĎME TO NEŘEŠIT A FANDIT MU DO BUD..+1
04.06.17:06EddieCz - ale jo, ja to neodsuzuju, nikomu snad neublizuje, tak co. ..
04.06.16:08Veros - Podle mě není důvod se kvůli tomu stydět, dobrá věc to neb..+1
04.06.13:55martavei - ...to já taky*79*
04.06.13:50owar - a ja si zase myslim, ze Lukas uspesne reprezentuje v zahra..+2
04.06.13:47EddieCz - Fandit je samozrejme v poradku, ale kazda cinnost ma i jis..
04.06.13:42martavei - a mohu se zeptat, proč sem chodí někdo, kdo má takovéto pr..+1
04.06.13:37EddieCz - ale za takovou cenu bych ho nechtel.+3
04.06.13:34martavei - ...mimochodem závodí sám za sebe a ne za stát, který mu ni..
04.06.13:22martavei - Ahoj všem , Lukáš si prošel mnoho a mnozí z vás to ví. Dne..+1
04.06.13:06maxpoint97 - A co na to koukat z té druhé stránky, hm?? Třeba z té, ž..
04.06.11:58capone - Je to vlastně první čech,co vyhrál profi závod*79* +2
04.06.11:49beliar - a čím,že se to Lukáš živí???
04.06.11:49amigoss - To vlastně už je o ničem když stolu kdyby se udělali testy..+1
04.06.11:48amigoss - ***
04.06.11:42capone - My držet hubu můžeme..přesně tak..ale taky si můžeme říct,..+2
04.06.09:54guruhonza - N4BU hází tradičně špínu na sportovce... na ty úspěšný hla..+2
04.06.08:36maxpoint97 - Že reprezentuje náš stát??? Větší 3,14čovinu jsem dlouh..+1
04.06.06:42owar - a co jinyho nez chavalu si za takovej vykon a umisteni Luk..+1
04.06.06:39Martys82 - A co jiného než chvála? Mohl snad dopadnout lépe? +2
04.06.05:18NB4U - no, takže se tady připouští vlastně jen chvála? OK...je to..-2
04.06.00:12Metalicum - Řešíte tady, s prominutí, kraviny. Pokud máte nějaké svoje..-2
03.06.23:36ygg - Když on Mirek Dušín je na BB už jednak moc starý, jednak n..
03.06.22:56Pažout - Víme všichni o čem mluvíš a mě osobně se to taky nelíbí. N..+9
03.06.22:47guruhonza - nekdo si tak vydelava a pak jsou lidi, kteří na tyhle lidi..+1
03.06.22:30capone - Musím s NB4U souhlasit v tom, že na takových příčkách by m..-1
03.06.20:54NB4U - mimochodem si myslím že Lukáš by měl šanci na úspěch i v k..-1
03.06.20:51NB4U - mám jiné představy o osobnosti sportovce. víc se k tomu ne..-2
03.06.20:41NoWeight - Souhlasím s tebou, ale to jakým způsobem to NB4U komentova..
03.06.19:36ygg - Já tedy teď zrovna nevím, proč do NB4U šijete? Prostě pro ..
03.06.17:09humrak - Ty jsi fakt ústav, to snad není možný
03.06.16:53johny c - to `hraní si se zadkem` je fak hodně uchylný, ale jinak po..-2
03.06.15:47NB4U - ale jo, já zapoměl napsat že je to rozhodně úspěch, který ..-2
03.06.15:44svalymaly - NB4U alias Michal Vachout. Porad si na neco stezujes a vse..+1
03.06.15:07saradon - asi jsi zapoměl jak jsi minulý rok psal a vytahoval úspěch..+3
03.06.14:52DrobecekVlada - Kalendář IFBB Pro mluví o soutěži jako o OLYMPIA 212 SHOWD..+3
03.06.14:38NB4U - ***-5
03.06.13:47rul3r - jako neuveritelny, na olympii jsme nemeli snad 10 let niko..
03.06.13:20Filip Vaško - Přesně sem se strefil ve všem :) YES :)+1
03.06.11:39Johnny5 - Super odhadoval jsem, že bude na vyšších místech. Tohle je..
03.06.10:15fibi87 - Luky gratulace obrovská..dal jsem Lukyho na 3.místo tak js..+1
03.06.10:04Doomio - Vážně fantastickej úspěch, velká gratulace. Btw. Grow..
03.06.09:42growler - kurnik keby som toho Wilmora nakoniec neprepisal za Feroce..
03.06.09:39francuzsky buldocek - Skoda, ze Jaroslav Horvath nevyuzije kvalifikaciu z minule..+1
03.06.09:36Rolko - gratulujem ti kamaráde.smekám čiapku pred tebou.*1*
03.06.09:30Pažout - `Nemusíte mi držet palce, je se dívejte` Teď ten vzkaz za..+7
03.06.09:14Jakub.M - Já to věděl že to dá, taky jsem si ho tipnul na první! To ..+2
03.06.08:42guruhonza - http://www.youtube.com/watch?v=8mjfpfYIS3Y&feature=plcp ..
03.06.07:59Turakam - Svelý výsledok, som rád, že zvíťazil komplexnen najlepší k..
03.06.07:41imtheman - Lukášovi k takovému výsledku. Snad se mu tak povede i nadá..
03.06.07:26guruhonza - http://img.tapatalk.com/a6890b4f-cbe0-0f4f.jpg+1
03.06.07:12guruhonza - =) vůbec jsem si neuvědomil, že je v Kanadě nějak pro show..-1
03.06.07:02owar - v USA se taky libil, ale nezapomen, ze ho ocenili v Kanade..+1
03.06.06:56guruhonza - ty krááááááso! Obrovská gratulace Lukášovi. Tohle je sakr..
03.06.06:16owar - luxus - http://www.ifbbpro.com/wp-content/uploads/image/20..
03.06.05:41owar - jeste jednou velka gratulace!! *79*
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 50 sekundami?Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra