Ještě 8 příchutí na výběr! Více zde.

New York Pro 2012: kategorie
do 212 liber očima rozhodčího

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Krátce po letošním Arnold Classic jsme Vám v jedné z našich bleskovek nabídli několik řádek, kterými dění na soutěži popsal jeden z rozhodčích. Dnes Vám přinášíme podobný text, jímž hlavní rozhodčí Jim Manion, který působí i jako šéf profesionální divize IFBB, zhodnotil dění v kategorii do 212 liber na pódiu letošního New York Pro Championships.

Jose Raymond - třetí místo

Jose byl na soutěži trochu nafouklý, až příliš plný. Byl žilnatý a mohutný, ale příliš mnoho separace zde nebylo. Rozhodně nebyl ve své nejlepší formě a jsem si jistý, že o tom sám věděl. Je miláčkem publika, každý jej má rád, ale myslím si, že věděl, že není ve své nejlepší formě. Soutěžil minulý týden, což mu možná také nepomohlo. Myslím, že na Olympii uvidíte lepšího Joseho.

Sami al Haddad - druhé místo

Poprvé jsem viděl Samiho živě a byl jsem mile překvapen. Je velmi symetrický. Na pódiu vypadá mnohem mohutnější než v zákulisí. Vítězství byl na dosah. Pokud by vyhrál, nemyslím, že by si někdo stěžoval. V semifinále byl Kevinovi velmi blízko. Ve finále byl Kevin o něco plnější, zatímco Sami se příliš nezlepšil. Nevím, jestli byl večer tak dobrý jako dopoledne. Mohl by být o něco dotaženější v oblasti hamstringů a mít plnější prsní svaly. To je tak trochu něco, v čem ho Kevin dostal - v hrudníku z boku a v oblasti zad. Je to další chlap s dobrou budoucností, který na mě opravdu udělal dojem.

Kevin English - první místo

Kevin soutěž vyhrál, ale tohle rozhodně nebyla Kevinova nejlepší forma. Během semifinále jsem cítil, že vypadal trochu drobně a ploše. Ve finále se hodně zlepšil, byl mnohem plnější. Limit kategorie se zvýšil na 212 liber, ale on nyní vypadal menší, než tomu bylo, když byl limit 202 liber. Někdo mi řekl, že vážil kolem 200 liber, což je něco, co nechápu. V kategorii do 202 liber na pódiu pokaždé působil, že má alespoň 225 liber, tentokrát zcela určitě vypadal, jako že má 202. Jednotlivé pózy nezaujímal tak dobře, jak by měl, ale na večerní část soutěže přišel lepší a to jej zachránilo. Na posledních dvou soutěžích, kterých se zúčastnil - Olympia 202 Showdown a nyní této - nebyl stoprocentní, to je jisté. Doufám, že se dá do Olympie do pořádku, protože tam bude mít Flexe Lewise, Joseho a Samiho.

Zdroj:

• Manion, J. View From the Judges: 2012 NY Pro 212 Men’s Bodybuilding [cit 2012-05-24]. Dostupné na http://npcnewsonline.com