Reklama:
Vitamíny a minerály pro imunitu
Vitamín D3, multivitamíny a minerály, ale třeba i probiotika. Klikněte zde.

New York Pro 2012:
Jaké bylo semifinále?

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

V americkém New Yorku před několika okamžiky skončilo semifinále osmého ročníku New York Pro Championships. Ačkoliv se na klání závodí i v kategoriích bikini, figure a physique mužů a žen, největší pozornosti se jako obvykle těší zápolení profesionálních kulturistů v kategorii open i jejich kolegů nastupujících v lehčí váze.

Mezi těžkotonážníky o jediné postupové místo na Mr. Olympia bojuje jedenáct borců, mezi nimiž nechybí ani sedmatřicetiletý český reprezentant Tomáš Bureš. K dobrému umístění v nepříliš početném startovním poli mají po prejudgingu nakročeno zejména Jonathan Delarosa, Vaughan Ettienne, Johnnie Jackson, Steve Kuclo, Cedric McMillan a Juan Morel, jež rozhodčí vyvolali do prvního porovnávání. Rozložení sil na pódiu pak blíže specifikovala poslední dvě porovnávání. V tom posledním při přímém souboji o vítězství pózovali Cedric McMillan a Johnnie Jackson. Předposlední vyvolávání, do nějž si rozhodčí vyžádali Delarosu, Kucla a Morela, pak mělo určit, jak si závodníci podělí umístění na třetí až páté příčce.

Tomáš Bureš před rozhodčími pózoval ve druhé skupince závodníků, když po jeho boku o svou šanci bojovali Sean Allan, Jeff Long, Mohammed Touri, Wendell Floyd a již zmíněný Vaughan Ettienne.

Tomáš v semifinále své letošní třetí profesionální soutěže zaujal dobrou formou, vyvážeností a pěknými tvary, ale i perfektními lýtky, vysekanými hamstringy a úpravou pokožky.

V lehčí váze se představilo třináct borců, včetně trojnásobného vítěze soutěže Kevina Englishe a loňského šampióna Joseho Raymonda. Oba zkušení závodníci podle předpokladů nechyběli v prvním porovnávání, v němž je na pódiu doplnil Bahrajnec Sami al Haddad, který je pravděpodobně nejlépe připraveným borcem kategorie.

V souboji třech zcela odlišně vypadajících borců je velmi obtížné odhadovat vítěze. English disponuje nejlepšími objemy, ale je nejen na svůj standard až příliš měkký. Jose Raymond působí dotaženěji než minulý týden při jeho účasti na Optimum Classic Pro. Přesto by i on mohl být ještě o něco málo ostřejší. Mírné nedostatky ve formách Englishe a Raymonda tak rázem černým koněm soutěže dělají Samiho al Haddada, jenž se při svém profesionálním debutu prezentuje symetrickou a vysekanou postavou.

Finálová část soutěže by měla začít několik minut po půlnoci.


Tomáš Bureš v semifinále New York Pro 2012


Zdroje:
www.musculardevelopment.com
www.rxmuscle.com

Foto:
Per Bernal


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

20.05.02:54owar - jako ted si klidne dovedu predstavit, ze open vyhraje JOJ...
20.05.02:43Turakam - Bures sem, bures tam, pokiaľ nenaberie 10kg čistých svalov..
20.05.02:40owar - jako English prvni!! to bych blil..*8* +1
20.05.01:01traktor2 - Bures dobry, ale pokud chce uspet mezi nejlepsima, tak se ..
20.05.00:46maxpoint97 - English by měl bejt v kategorii `obludy`. Tady se nadává n..+1
19.05.22:51Mr.Rob.Zombie - neměl bejt english v open kategorii?-1
19.05.22:51maxpoint97 - Když ne Curry, tak aspoň Cedric konečně proměňuje to co v ..+2
19.05.22:05jr.e - Škoda že nemá více objemu...ta jeho tvrdost je neskutečná ..-1
19.05.19:16guruhonza - dokud se neotočí, tak by to bylo i dobrý, ale pak.. *4* +1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra