Reklama:
100 % Whey Protein + EAA aminokyseliny ZDARMA
Špičkové složení a 16 vyladěných příchutí. Navíc dárek za 440 Kč zdarma. Objednávejte zde.

Ivan Mach: "Nejlepší nástroj je vtáhnout posluchače do diskuze."

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

O kurzech a seminářích Nutris jsme Vás na našem serveru již informovali, absolventi trenérské školy a členové SKFČR na ně mají příjemné slevy. Dnes se můžete začíst do rozhovoru s garantem kurzu, panem Ivanem Machem.

Jste odborným garantem kurzu o sportovní výživě, který proběhne ve dnech 12. a 13. května v Nymburce. O jakých tématech se bude na semináři debatovat?

Po dobrých zkušenostech s loňským kurzem, který překvapil zájmem trenérů o sportovní výživu, jsme se rozhodli kurz zopakovat a doplnit ho dalšími žhavými tématy. Myslím, že lákadlem by mohlo být časování stravy a suplementace v silových i vytrvalostních sportech, využití moderní tělesné a nutriční diagnostiky BIA, včetně využití sport-testerů jako moderních nástrojů k sestavení sportovních jídelníčků, i debata o doplňcích stravy a jejich kombinacích za účasti mistra světa ve sportovní kulturistice Jiřího Borkovce a mistra ČR Pavla Samka, kteří jsou zkušenými absolventy kurzů Nutris pro výživové poradce.

Jak může tento seminář o sportovní výživě pomoci účastníkům například při budování svalové hmoty?

Tradice seminářů tohoto zaměření u nás teprve odstartovala a jsme pravděpodobně jediní, kteří v ČR kurzy podobného zaměření pořádají. V USA jsou podobné semináře za účasti špičkových sportovců a významných sportovních dietologů, jako je u nás např. Dr. P. Fořt, velmi vyhledávané a dlouho dopředu obsazené, protože je to jedinečná příležitost, jak doplnit vlastní zkušenosti s nutriční podporou budování svalů o rady dietologických a sportovních špiček.

Součástí programu jsou i dva tzv. kulaté stoly, které však nebývají při seminářích podobného charakteru příliš běžné. Proč jste se rozhodli je zařadit?

Nejlepším nástrojem v oblasti vzdělávacích seminářů je vtáhnout přítomné posluchače do diskuze, debatovat o jejich postupech a zkušenostech. Jedinečné je, že mohou na místě konfrontovat vlastní poznatky s odbornými poradci ve sportovní výživě, kteří mají mnohačetné zkušenostmi se stovkami klientů a s nepřeberným množstvím suplementů a stravovacích principů a navíc jsou „in“, pokud jde o cesty, jakými se sportovní výživa ubírá ve světě.

Kvalita seminářů se samozřejmě odvíjí od zkušeností lektorů. Na jaká další jména můžete naše čtenáře nalákat?

Kromě Dr. Fořta, který je zakladatelem české školy sportovní výživy a dlouholetým lektorem kurzů Nutris, povedou seminář bývalí i současní zkušení vrcholoví sportovci, kteří dosáhli mistrovských titulů v kulturistice, takže nymburský seminář bude jedinečnou příležitostí se s nimi sejít osobně. Dr. Zámolu, Bc. Samka a Mgr. Pilného zřejmě účastníci znají ze soutěžního pódia a budou překvapeni, jak dokážou svoje dlouholeté zkušenosti proměnit do praktických a srozumitelných návodů.

Po bližším seznámení s pozvánkou na tento sportovní seminář je patrné, že jste zvolili příznivé „nákladové“ ceny a navíc si každý může vybrat, zda se chce pouze semináře zúčastnit, nebo se v místě i ubytovat. To vypadá velmi vstřícně.

Chceme nechat každému volnost výběru a zároveň sledujeme, o co budou mít lidé největší zájem, abychom správně nastavili trend sportovních seminářů i do budoucna. Slevy pro členy Aliance výživových poradců ČR a SKFČR, kteří na přípravě semináře spolupracovali, jsou samozřejmostí.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Olympia 2021
Muriel (17:21) • Hoši díky za fajny pokec o Olympii ..vážim si to
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Olympia 2021
Zodiak411 (16:41) • Já je mám oba rád, ale Walker je mi sympatičtější. Bohužel jsem nepochopil, jak mohl bý...
magazínPravidla pro kvalifikaci na Olympia W...
LOPO (16:24) • To je pravda 👍.Dufam ,ze niekedy nenastane na Mr.Olympia v open situacia a bude tam 10...
magazínPravidla pro kvalifikaci na Olympia W...
jari (16:07) • Je to víceméně logické vyśtění, protože celá akce má jiné dimenze, než tomu bylo dříve....
magazínJ&M podcast: Zhodnocení Mr. Olympia 2021
Mikuc (16:00) • Já osobně na Labradovi moc extra nevidím. Možná má na pódiu nějaký wow efekt, že ho div...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie