Reklama:

SKFČR: Co a jaké výhody
nabízí členům svazu Nutris?

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní


Následující zpráva je převzata z webových stránek Svazu kulturistiky a fitness České republiky.


Svaz kulturistiky a fitness České republiky, zastoupený místopředsedou Ing. Martinem Jebasem, a Ing. Ivan Mach, Csc., provozovatel a odborný garant kurzů Nutris® pro budoucí Poradce pro výživu, uzavřeli smlouvu o vzájemné spolupráci. Díky ní budou moci všichni členové Svazu kulturistiky a fitness České republiky (tzn. členové všech našich oddílů) čerpat řady výhod.

Nutris je kurz s patentovaným obsahem pro budoucí Poradce pro výživu, registrovaný v r. 2004 Ministerstvem školstvím, mládeže a tělovýchovy České republiky jako první rekvalifikační kurz tohoto druhu v ČR, doplněný o možnosti dalšího vzdělávání, tj. pravidelné semináře a specializované kurzy, např. Sportovní výživa a Kurzy zdravého vaření. Kurz je akreditovaný Aliancí výživových poradců ČR a jeho odborným garantem je Ing. Ivan Mach, CSc., bývalý závodník v kulturistice a předseda výboru svazu kulturistiky české organizace tělesné výchovy v osmdesátých letech.

Jádro tvoří vysoce kvalifikovaní lektoři a zkušení poradci, vyškolení v rámci Nutris®, kteří v r. 2006 založili občanské sdružení Aliance poradců pro výživu ČR, začleněnou do Hospodářské komory ČR a registrovanou MV ČR. Do roku 2004 byl cítit stále rostoucí zájem o poskytování odborných rad, pokud jde o výživu, ať už v souvislosti s nadváhou, nebo kondicí či sportem. I když se současně bouřlivě rozvíjely služby ve fitness a zájem o poradenské služby už nestačilo pokrýt pár odborníků z fitek, stále v ČR chyběla odpovídající poradenská kvalifikace v oblasti výživy. Nutris® proto tuto kvalifikaci, která je běžně využívaná v rozvinutém světě, vytvořil ve prospěch:

  • využití potravin a jejich doplňků jako podpory kondice a výkonu ve sportech, fitness a kulturistice,
  • zlepšení stravovacích návyků sportovců a široké populace,
  • orientace na nové druhy a úpravy potravin,
  • zlepšení celkové kondice populace v důsledku správných stravovacích návyků,
  • prevence zdravotních potíží populace a sportovců úpravou jídelníčků podle zásad založených na vědeckých důkazech,
  • tvorby jídelníčků pro sportovce a klienty tzv. „ušitých na míru“.

Získání této kvalifikace Poradce pro výživu opravňuje absolventy k zapsání tohoto druhu služby (tj. poradenství ve výživě) do živnostenského listu, což se skvěle hodí jako doplněk kvalifikace osobní trenér, trenér, instruktor fitness, fyzioterapeut apod. Získaný certifikát s mezinárodní platností (diplom) opravňuje k vykonávání pracovní činnosti Poradce pro výživu. Kvalifikace získaná v kurzu Nutris® ovšem záměrně nesplňuje nároky, kladené na poskytování služeb ve zdravotnictví (obor dietní sestra, nutriční terapeut a lékařské obory aj.), i když o absolvování kurzu je ze strany zdravotníků (lékaři, zdravotní sestry, farmaceuti) stále rostoucí zájem.

Díky nově navázané spolupráci mezi Nutris a Svazem kulturistiky a fitness České republiky se budou moci všichni členové SKFČR účastnit všech kurzů Nutris za výhodnějších podmínek. Cena víkendového kurzu Nutris Poradce pro výživu bude výhodnější o 20 %, cena pobytového kurzu Nutris Poradce pro výživu o 15 %. Výše uvedené znamená, že každý zájemce z řad členů SKFČR může při absolvování kurzů ušetřit 2200 Kč, resp. 2325 Kč. Slevy pro členy SKFČR budou platné i pro řadu dalších akcí Nutris (některé až ve výši téměř 60 %), jejich podrobný seznam najdete v následujících dnech v oficiálním kalendáři akcí na stránkách SKFČR. Ve stejnou chvíli zveřejníme i postup, jak mohou případní zájemci využít všech výše uvedených výhod.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2021 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2021 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie