Reklama:
CFM protein Extrifit v akci 2270 g + 1000 g!
Nejprodávanější protein v ČR nyní v extrémní akci! Vybírejte z 12 skvělých příchutí! Více zde.

Lukáš Osladil
- nový český profesionál!

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Je tomu už skoro rok, co jsem se s Lukášem setkal naposled. Dnes se setkáváme opět a opět na stejném místě - zde v Třeboni ve Fitness Reprezentant u našeho společného mecenáše Pavla Šniagera. Loni se zde předvedl ve fantastické formě při exhibičním vystoupení v místním divadle, tenkrát ještě jako amatér při přípravě na soutěž Arnold Amateur. Za rok se stala spousta věcí a jednou z nich je to, že Lukáš opustil soutěže amatérů a získal profi kartu. Využiji proto této možnosti a zeptám se Lukáše na pár otázek souvisejících s jeho přestupem k profesionálům.

Ahoj Lukáši, rád tě opět vidím. Nejprve bych tě poprosil, abys v krátkosti zhodnotil svou loňskou sezónu, v níž jsi na Arnold Amateur vybojoval 2. místo do 90 kg. Jak jsi byl spokojený se svými výsledky a ze které soutěže jsi měl největší radost?

K úplné spokojenosti s loňskou sezónou a mými výsledky mi chyběla o pár procent lepší forma a plnější svaly. Ale radost jsem měl nejen ze soutěže v USA, ale i z celého pobytu tam. Hlavně se mi líbilo v Los Angeles, protože tam je úplně jiná atmosféra než u nás, což znamená lepší tréninky v Gold's Gymu, lepší počasí, lepší prožívání předsoutěžní nízkosacharidové diety atd. Hned bych se tam odstěhoval.

Teď nám řekni, jak se ti podařilo získat profi kartu a co tě vedlo k přestupu mezi profesionály?

O profi kartu jsem mohl požádat už v roce 2005, když jsem vyhrál absolutní titul mistra Evropy. Ale v té době jsem měl 82,5 kg zavodní váhy, profi kategorie do 212 liber ještě nebyla, takže bych měl málo svalové hmoty na to, abych přestoupil.

Mezitím se mi podařilo od roku 2005 do roku 2011 porazit několik mistrů světa a Evropy, např. Štefana Havlíka, Roberta Piotrkowicze, Dimitara Dimitrova, Hristomira Hristova, Bogdana Sczotku, Rolanda Pocia, Angela Maggioreho, Zacka Khana, Samiho Al Haddada, Dalibora Hájka nebo Martina Drába. Martin je taky jediný Čech, který mě od roku 2005 porazil, a to v den, kdy jsem měl špatnou formu - na GP Pepa Opava 2009.

Ten hlavní impulz k přestupu mezi profesionály byl vznik nové kategorie do 212 liber (96,2 kg) a taky se chci posunout o krok dále.

Jaký je rozdíl mezi přípravou na amatérské a na profesionální závody?

Když to porovnám s přípravou na loňskou sezónu, tak tam rozdíl skoro žádný není. Příprava je podobná. Minulý rok jsem závodil v kategorii do 90 kg a letos můžu mít o 6 kg více. Pokud budu mít podobnou formu jako minulý rok, mohl bych vypadat větší a plnější. A já věřím, že tak vypadat budu.

Jak jsme čtenáře už dříve informovali, tvoje první profi soutěže budou Toronto Pro Supershow, která proběhne 1. - 2. června v Kanadě, a pak Europa Supershow, která bude v srpnu v Dallasu. Proč jsi si vybral zrovna tyhle soutěže?

Protože obě soutěže daty konání zapadaly do mé přípravy, navíc před soutěží v Torontu mám domluvené focení pro MuscleMag.

Už máš přehled o soupeřích?

Ne, zatím nevím, kdo tam bude závodit. Ale určitě tam bude několik perfektně připravených závodníků, jak to na profesionálních soutěžích bývá.

S jakou hmotností bys chtěl nastoupit na profi pódia?

Chtěl bych nastoupit s maximální možnou váhou, tedy okolo 96 kg.

Vidím, že jsi ještě v objemovce a že jsi fakt velký. Jen pro zajímavost - kolik teď vážíš?

Teď mám 110 kg, ale nejvíce jsem měl 112 kg a to se mě drželo skoro celý únor.

Jaké máš ambice nebo s jakým umístěním budeš spokojený při své premiéře mezi profíky?

O umístění zatím nepřemýšlím, ale spokojený budu, pokud při hmotnosti 96 kg budu perfektně připravený.

Přípravy na soutěže takto vysoké úrovně musí být velice finančně nákladné. Máš nějakého sponzora? Kdo ti v tomto směru pomáhá?

Stal jsem se členem klubu SK Powerbulls Třeboň, jehož předsedou je pan Pavel Šniager, který je i majitelem Fitness Reprezentant, kam chodím také trénovat. Pavel Šniager se stal i mým manažerem. Sk Powerbulls Třeboň mi pokryje náklady spojené s cestováním na soutěže a pobytem. Na získání dalších sponzorů intenzivně společně pracujeme. Výsledky naší spolupráce ukážou až následující měsíce, ale už nyní vím, že to bude dobré.

Lukáši, já ti děkuji za rozhovor a přeji hodně úspěchů mezi profesionály a sílu a pevné zdraví v přípravě.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

08.03.20:48Johnny5 - Lukáš je velice kvalitní a taky hlavně perfektně roztahane..
07.03.19:12kidacekfull - Pěknej rozhovor ,držím palce na soutěžích a těšim se na v..
07.03.16:18owar - pekna prasoforma..uz se nemuzu dockat jak to bude vypadat ..+1
07.03.16:17jari - Ten objem vypadá pěkně! Přeju hodně štěstí*79*
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínRoelly Winklaar: exhibice 2 týdny pře...
Paulie02 (02:19) • Tak to jsem zvědav co z toho cemru za 2 týdny ubude. Měl jsem ho za favorita, ale to by...
magazínRoelly Winklaar: exhibice 2 týdny pře...
Zodiak411 (23:40) • Taky máš to neblahé tušení? Nemůžu si pomoc, ale přijde mi, že vypadá jako v roce 2014...
magazínRoelly Winklaar: exhibice 2 týdny pře...
th.0th (20:34) • Za dva týdny?? No to bude průser...
magazínKalendář soutěží strongman pro rok 20...
Majka (09:57) • Díky za upozornění, v textu jsem to jedno uteklé číslo opravila na 9. I Aš :)
magazínKalendář soutěží strongman pro rok 20...
rosyrosy (18:45) • Úryvek z článku: Níže najdete aktualizovaný kalendář soutěží strongmanů pro rok 2018. A...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra