Reklama:

Arnold Classic 2012:
výsledky a fotografie

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Čtyřiadvacátý ročník Arnold Classic je minulostí. Na tradičním columbuském klání první březnovou sobotu nastoupilo čtrnáct profesionálních kulturistů, aby si to rozdali v souboji o tři postupová místa na Mr. Olympia 2012 i o podíly z celkové finanční prémie 336.000 dolarů.


Soutěž neměla zcela jasného favorita a nic na tom nezměnil ani průběh semifinále. V něm poměrně rychle vykrystalizovala první trojice ve složení Evan Centopani, Branch Warren a Dennis Wolf. Odpověď na otázku, kdo má nejblíže k vítězství, ale prejudging nedal. Vše tak mělo rozhodnout až večerní finále. To začalo představením všech účastníků soutěže a jejich společným krátkým posedownem. Po něm již moderátor soutěže Lonnie Tepper začal uvádět jednotlivé borce na pódium, aby zde absolvovali své volné sestavy.

Jako první se na pódiu objevil tentokrát nepříliš výrazný Ben White, na něj pak již svým vystoupením navázal o mnoho působivější Evan Centopani. S nejlepší odezvou publika se během volné sestavy setkal Branch Warren, jako poslední se na pódiu objevil Dennis Wolf.

Následovala finálová porovnávání, která probíhala v opačném pořadí. Příležitost nejprve dostali závodníci, kteří bojovali o to, jak si rozdělí umístění od desáté příčky výše. Favorité se na pódiu objevili až úplně na konci. Souboj o medailová umístění v té chvíli sváděli Dennis Wolf, Branch Warren, Evan Centopani, Dexter Jackson a Ben Pakulski. Rozhodčí, podobně jako již v semifinále, závodníky neustále točili na pódiu. Uprostřed však na rozdíl od prejudgingu zůstával výhradně Branch Warren.

A texaský tvrďák se nakonec stal i posledním borcem, který po vyhlášení výsledků zůstal na pódiu. Branch na Arnold Classic obhájil loňský titul, čímž zároveň dokázal něco zcela neuvěřitelného. Po srpnovém zranění kvadricepsu se nejen vrátil k tréninku, ale naprosto bleskově se dostal i zpět do špičkové formy, která byla dost dobrá na to, aby mu stačila k ovládnutí jedné z nejprestižnějších soutěží světa! Samotný Warren ke svému superrychlému comebacku jednoduše říká, že je to on sám, kdo řídí svůj osud. Umí naslouchat svému tělu a ne vždy musí dát na to, co mu říká lékař, který tvrdí, že bude mimo pódium minimálně rok. Jedním dechem také dodává, že v jeho mysli šampióna nedělá to, jak přijímá vítězství, ale jak se vyrovnává s nepřízní osudu.

Branch se na klání představil stejně mohutný jako vždy. Zdálo se dokonce, že od loňského jara, kdy naposledy závodil, ještě mírně zlepšil hrudník a paže. Při pohledu na dolní polovinu jeho těla byla mírná dysbalance mezi zraněným pravým a zdravým levým stehnem sice patrná, zároveň ale celkový dojem z postavy nikterak výrazně nekazila. Sedmatřicetiletý závodník zraněné stehno nikterak neskrýval. Naopak, ukazoval na něj, jakoby chtěl říci: „Myslíte, že je to moje slabina? Není!“ Warren se stal miláčkem publika. Kromě samotného druhého vítězství z Arnold Classic v řadě vybojoval pošesté v kariéře také trofej pro nejsvalnatějšího účastníka soutěže a tentokrát mu připadla i cena za nejlepší pózing. Branch po soutěži říká, že mu zbývá již jediný cíl - zvítězit na Mr. Olympia!

Druhé místo, stejně jako vloni, zbylo na zklamaného Dennise Wolfa. Německý závodník soutěžil pravděpodobně v životní formě. Za uplynulých několik měsíců dokázal ve spolupráci s Dennisem Jamesem opět o něco zapracovat na rozvoji zad a po soutěži si poněkud bezradně povzdechl, že neví, co má ještě udělat, aby na klání podobného kalibru zvítězil. Zámořští odborníci mu vesměs shodně doporučují dále pracovat na zlepšení zad, hamstringů a gluteů. Wolf by na pódium mohl stále také přijít ještě o něco málo ostřejší. Třiatřicetiletý německý závodník po soutěži hovořil o tom, že se necítí na to, aby již nyní přemýšlel o účasti na dalším klání a že svůj start na podzimním Olympia Weekendu teprve zváží.

Třetí příčku vybojoval Evan Centopani, jenž tak vylepšil loňské čtvrté místo. Devětadvacetiletý závodník se od uplynulé sezóny znatelně zlepšil. Prezentoval se obrovskými rameny a pažemi a celkově působil mnohem kompletnějším dojmem. Výborný byl zejména v zadní bicepsové póze. Pokroky byly patrné i ve způsobu, jakým Evan svou postavu prezentoval na pódiu.

Čtvrté místo překvapivě vybojoval Kanaďan Ben Pakulski. Nutno říci, že ale zcela zaslouženě. Měl nejlepší stehna a lýtka startovního pole a od uplynulé sezóny navíc výrazně zapracoval na vyváženosti mezi horní a dolní polovinou těla. Pokud by disponoval lepší hloubkou zad a mohutnějšími pažemi, mohl by pomýšlet na ještě vyšší umístění.

Na trojnásobného vítěze soutěže Dextera Jacksona zbylo páté místo. Dvaačtyřicetiletý vítěz Mr. Olympia z roku 2008 na klání doplatil na to, že nedokázal zopakovat stejnou finální dotaženost jako při svém triumfu na nedávném IFBB Pro World Masters. Pokud by se mu to povedlo a Dexter by na pódium přišel stejně tvrdý a ostrý jako v Miami, mohl by díky svým perfektním liniím některého ze dříve zmíněných borců předstihnout.

Šesté až osmé místo pak obsadili borci, kteří se mohou chlubit perfektními tvary a pro kulturistiku téměř ideální stavbou těla. Z tria Lionel Beyeke, Brandon Curry a Shawn Rhoden se nejlépe vedlo prvně jmenovanému borci. Jednatřicetiletý Francouz kromě zmíněných předností zaujal úzkým pasem a pózingem, v němž se zřetelně odrážela škola legendárního Serge Nubreta, pod jehož vedením Beyeke kdysi trénoval. Lionelovým největším nedostatkem nadále zůstávají problémy s odvodněním a finálním doladěním formy. Ostřejší ostatně mohli být i Curry s Rhodenem.

Další soutěž profesionální kulturisty čeká již za čtrnáct dnů, kdy změří síly na dalším ročníku Australian Pro Grand Prix. Na tradiční klání, jež od roku 2001 pořádá Tony Doherty, by měli přicestovat i Branch Warren nebo Lionel Beyeke.


Výsledky Arnold Classic 2012:

  1. Branch Warren*
  2. Dennis Wolf*
  3. Evan Centopani*
  4. Ben Pakulski
  5. Dexter Jackson
  6. Lionel Beyeke
  7. Brandon Curry
  8. Shawn Rhoden
  9. Michael Kefalianos
  10. Eduardo Correa
  11. Fouad Abiad
  12. Ben White
  13. Gustavo Badell
  14. Matthias Botthof

* kvalifikace na Mr. Olympia 2012


Arnold Classic 2012 - první fotografie


Závodníci kvalifikovaní na Mr. Olympia k 4. březnu 2012:

jméno stát soutěž um.*
Phil Heath USA Mr. Olympia 2011 1.
Jay Cutler USA Mr. Olympia 2011 2.
Kai Greene USA Mr. Olympia 2011 3.
Victor Martinez Dominikánská republika Mr. Olympia 2011 4.
Dexter Jackson USA Arnold Classic Europe 2011 2.
Ronny Rockel Německo Arnold Classic Europe 2011 3.
Lionel Beyeke Francie Flex Pro 2012 1.
Branch Warren USA Arnold Classic 2012 1.
Dennis Wolf Německo Arnold Classic 2012 2.
Evan Centopani USA Arnold Classic 2012 3.

* um. = umístění dosažené na příslušné soutěži


Výsledky Bikini International 2012:

  1. Sonia Gonzales*
  2. India Paulino*
  3. Nicole Nagrani*
  4. Jamie Baird
  5. Nathalia Melo
  6. Juliana Daniell
  7. Diana Graham
  8. Jessica Paxson
  9. Candyce Graham
  10. Monique Ricardo
  11. Natalie Pennington
  12. Lexi Kaufman
  12. Jennifer Andrews
  14. Christina Vargas
  15. Tianna Ta
  16. Jessica Jessie
  16. Abigiail Burrows

* kvalifikace na Bikini Olympia 2012

Druhý ročník Bikini International překvapivě ovládla Sonia Gonzales, když o jeden bod předstihla druhou Indiu Paulino. Na úřadující šampiónku Bikini Olympia Nicole Nagrani zbylo až třetí místo. Nevedlo se ani brazilské reprezentantce Nathalii Melo, jíž rozhodčí přiřkli až pátou příčku. Pro závodnici, která vloni na Bikini International skončila třetí, se jedná o vůbec nejhorší umístění od jejího přestupu k profesionálkám.


Závodnice kvalifikované na Bikini Olympia k 4. březnu 2012:

jméno stát soutěž um.*
Nicole Nagrani USA Bikini Olympia 2011 1.
Nathalia Melo Brazílie Bikini Olympia 2011 2.
Dianna Dahlgren USA Bikini Olympia 2011 3.
Jaime Baird USA Bikini Olympia 2011 4.
India Paulino USA Fort Lauderdale Pro 2011 1.
Vanessa Campbell USA Fort Lauderdale Pro 2011 2.
Diana Graham USA Fort Lauderdale Pro 2011 3.
Christina Vargas USA Houston Pro 2011 1.
Skye Taylor USA Houston Pro 2011 2.
Nicole Coleman USA Houston Pro 2011 3.
Amanda Latona USA Titans Grand Prix 2011 1.
Abigail Burrows USA Titans Grand Prix 2011 2.
Tiffany Marie Boydston USA Titans Grand Prix 2011 3.
Tawna Eubanks USA Sacramento Pro 2011 2.
Natalie Pennington USA Sacramento Pro 2011 3.
Candyce Graham USA Iowa Pro 2011 2.
Nicole Guerrero USA Iowa Pro 2011 3.
Stacy Alexander USA Desert Muscle Classic 2012 1.
Sonia Gonzales USA Bikini International 2012 1.


Zdroje:
www.musculardevelopment.com
www.bodybuilding.com
www.ifbbpro.com
www.rxmuscle.com
www.flexonline.com

Foto:
Bill Comstock


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

05.03.13:41barnes - *2* v statuse mas 195cm a 73kg, tak si potom klamar, co ma..+1
05.03.09:21Korny - Já tipoval a přál jsem to Evanovi, líbí se mi asi nejvíc, ..+1
05.03.08:49RANDO - Fakt ???? ... mne sa to zdá práve naopak... Lebo keby nebo..-4
05.03.08:09HaniisLevrone - Tak jeste, ze v tech rozhodcich sedi vetsinou nebo skoro v..+1
05.03.07:15RANDO - ...pňak, 190cm, 80kg. To je trochu rozdiel. A pre 99% žien..-3
05.03.02:04barnes - tvoja 195cm vysoka a 73 kg postava musi byt velmi estetik..+1
04.03.23:23Bodza - takovej dojem, že Beyeke a Curry jsou (zřejmě pro svou est..+1
04.03.22:32HaniisLevrone - To, ze se ti nelibi Branch nebo Jay neznamena prece, ze Br..+2
04.03.21:36Metalicum - ok ujasníme to :D já prostě nemám rád postavy typu Branch..-2
04.03.21:10PavelV - Zvláštní. Jedno menší stehno u Warrena ti vadí, ale absenc..+3
04.03.20:50maxpoint97 - Napsal jsi, cituji `no i kdyby byl Wolf lepší tak prostě v..+3
04.03.19:09Metalicum - myslím že byl (ne nebyl)
04.03.19:08Metalicum - to je věc názoru,já myslím že nebyl. Kdyby se rozhodovala ..-4
04.03.18:48maxpoint97 - Jo, jenže Wolf lepší nebyl...Takže kdyby byly v p*deli ryb..+4
04.03.17:29Metalicum - já jenom říkám že mě by se tam Centopani líbil, nejsem roz..-3
04.03.17:26HaniisLevrone - Jezis to je ale blbost co jsi napsal. Centopani proste jes..+4
04.03.17:25johny c - hanys ty mi přídeš jak nějaká naivní blondýna, rozhodčí v ..-1
04.03.17:22maxpoint97 - První trojka tak jak jsem čekal, a podle mě se s tim rozho..+3
04.03.17:21Metalicum - http://streaming.bodybuilding.com/2012-arnold-webcast/ ..-3
04.03.17:03HaniisLevrone - Je to sranda, vsichni jako vzdy tady chytri *36* *88* Rozh..+4
04.03.14:41growler - ked nie Cutlera,tak Warrena budu tlacit dopredu *80* ... C..
04.03.13:22TRICEPS 3M - Evana poškodili, mal to vyhrať.-1
04.03.12:01Metalicum - kamenujte mě ale Branch neni ve formě. svalovina samozřejm..+2
04.03.11:11NB4U - Dex to tenkrat vyhral protoze byl idealni kompromis, Jay b..+1
04.03.11:03lukin99 - tu olympii Dexter nevyhral za zásluhy, ale za to že ten ro..+2
04.03.10:45RANDO - Ja zas nechápem, ako môže byť na prvom mieste niekto, kto ..+1
04.03.10:27imtheman - ale i tak velký úspěch. Branch opět brutální, Wolf asi kvů..-1
04.03.09:01ZdenekRazic - achjo.. Dexter patej.. Abiad jedenactej.. hm o( skoda..+3
04.03.08:59guruhonza - NB4U: pořád mě zajímá, co je na něm tak strašnýho?
04.03.08:57mil34 - Nechápu jak může být na druhém místě někdo, kdo nemá vůbec..+1
04.03.08:4188332 - No teď jsem s ním viděl rozhovor na MD a nevypadá uplně na..-1
04.03.08:16NB4U - díval jsi se na video nebo fotky? já na video...-1
04.03.08:09guruhonza - A na co konkrétně se nedá dívat?
04.03.07:58NB4U - `Perfektně připraveného Eduarda Correu rozhodčí opět přehl..-1
04.03.05:56amoresPE - ***-6
04.03.04:54Č174 - Nevím, proč se Wolf vzteká.. Měl být až třetí.. Opět nebyl..-1
04.03.04:10fashion7 - ***-5
04.03.04:10fidosek - jinak na bena sem byl zvedav a nezklamal!!jinak badell si ..-1
04.03.04:05fidosek - tak moji oblibenci prvni dve mista chtel sem aby vyhral de..-2
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínPravda o steroidech: Upřímná výpověď...
xroll (15:50) • Nějak jsem nezaznamenal, že by mezi kulturisty bylo větší množství nemocných rakovinou...
magazínSvět kulturistiky zasáhla naprosto šo...
Zodiak411 (11:55) • Mluvil o tom i jeho kamarád, který říkal, že Luke se s tím problémem potýkal už dlouhou...
magazínSvět kulturistiky zasáhla naprosto šo...
70mMyW!53 (18:27) • Typek mel ocividne tezke deprese-lze to rozpoznat ze jeho vyrazu a oci v jednom z posle...
magazínPravda o steroidech: Upřímná výpověď...
70mMyW!53 (12:24) • jo tak ten pud sebezachovy je asi podstatny, podobne sem to mel i na pervitinu a ja se...
magazínPravda o steroidech: Upřímná výpověď...
PavelV (20:14) • Já bych si nikdy nedovolil tvrdit, že jsou AS zdravé, nebo že nemají negativní vliv na...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra