Reklama:

Desert Muscle Classic 2012
- výsledky a fotografie

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Týden po druhém ročníku kalifornského Flex Pro Championships se v arizonské Mese uskutečnila další letošní profesionální soutěž. Na tamním Desert Muscle Classic změřili síly kulturisté nastupující v lehčí váze, závodnice kategorie bikini a poprvé v historii také profesionálky z kategorie physique. Komu se v jednotlivých kategoriích dařilo a kdo si zajistil postup na zářijový Olympia Weekend?


Kulturistika mužů do 212 liber

Kategorie mužů do 212 liber (96,2 kg) nabídla, alespoň co se počtu závodníků týká, žalostnou podívanou. Na pódiu totiž měřili síly pouze čtyři borci a pokud by vloni nedošlo ke zpřísnění kvalifikačního klíče na Olympia Weekend, soutěžilo by se vlastně jen o to, kdo jako jediný na Olympia 212 Showdown nepostoupí. Takto mělo klání alespoň nějaký náboj a Mark Dugdale, Al Auguste, Rusty Jeffers a Milton Holloway si to rozdali v souboji, z nějž si měl kvalifikaci na Olympii odnést pouze vítěz.

Z triumfu se nakonec radoval pětatřicetiletý Al Auguste, jenž tak navázal na svůj loňský úspěch z PBW Championships. Svěřenec trenéra Dona Longa od startu na podzimním Olympia 202 Showdown na svou 170 cm vysokou kostru dokázal nabalit několik dalších kilogramů svalů a v sobotu se tak po nacukrování na pódiu prezentoval úctyhodnými 98 kg. Novou hmotu Al navíc dokázal i velmi solidně zpracovat. Byl napruhovaný, vyrýsovaný a zejména v zadních postojích disponoval i potřebnou tvrdostí. Auguste se v nadcházejících týdnech pokusí s Donem Longem zapracovat na správném dýchání a na zlepšení kontroly břišních svalů. Znovu plánuje závodit již na dubnové domácí soutěži v Orlandu. Po účasti na Europa Show of Champions pak svou přípravu bude směřovat již k podzimnímu Olympia Weekendu, kde se na Olympia 212 Showdown pokusí vylepšit loňské deváté místo.

Druhou příčku obsadil zkušený Mark Dugdale. Sedmatřicetiletý závodník do Arizony přicestoval v mnohem lepší formě než před týdnem na Flex Pro. Přesto však za svou tvrdostí a ostrostí z loňské sezóny zaostával. Na vítězného Ala Augusteho navíc výrazně ztrácel v zadních postojích. K jeho silným stránkám naopak jako vždy patřily boční pózy.

Třetí místo vybojoval perfektně připravený Milton Holloway. Americký veterán sice již léta nemá takové objemy jako krátce po svém přestupu k profesionálům v roce 1999, ale stále má co nabídnout. Na Desert Muscle Classic byl pravděpodobně nejtvrdším kulturistou startovního pole a ze všech borců na pódiu zcela jistě disponoval těmi nejlepšími vrcholky bicepsů.

Poslední příčka zbyla na Rustyho Jefferse, jenž od účasti na Flex Pro zapracoval na celkové tvrdosti. Přesto s ohledem na současný trend v zadních postojích působil stále příliš měkce. Devizou sedmačtyřicetiletého borce byl opět pózing, z nějž by Rusty mohl dávat lekce zbytku profíků v IFBB.

Ačkoliv se Desert Muscle Classic ve finále zúčastnili pouze čtyři kulturisté, mohlo jich být o jednoho více. Do Mesy jako doprovod jedné ze svých svěřenkyň přicestoval Darrem Charles a na poslední chvíli se rozhodl, že pomůže pořadatelům a do jejich soutěže nastoupí. Při pátečním vážení splnil limit kategorie a čekalo se, že o den později zasáhne do bojů o medailové příčky. Jak však napovídají výsledky soutěže, tak se Darrem na pódiu nakonec neobjevil.


Výsledky Desert Muscle Classic Men's 212 Championships:

  1. Al Auguste*
  2. Mark Dugdale
  3. Milton Holloway
  4. Rusty Jeffers

* kvalifikace na Olympia 212 Showdown 2012


1. Al Auguste

2. Mark Dugdale

3. Milton Holloway

4. Rusty Jeffers

 • Více fotografií je možné nalézt zde na webu MuscularDevelopment.com. Pro zobrazení většího množství fotografií je třeba registrace.


Al Auguste - volná sestava na Desert Muscle Classic 2012


Závodníci kvalifikovaní na Olympia 212 Showdown 2012 k 26. únoru:

jméno stát soutěž um.*
Kevin English USA Olympia 202 Showdown 2011 1.
James "Flex" Lewis Velká Británie Olympia 202 Showdown 2011 2.
Jose Raymond USA Olympia 202 Showdown 2011 3.
Jaroslav Horváth** Slovensko Olympia 202 Showdown 2011 4.
Stan McQuay USA Sacramento 212 Pro 2011 1.
Lyndon Belgrave Barbados Sacramento 212 Pro 2011 2.
Fernando Noronha Brazílie Sacramento 212 Pro 2011 3.
Tricky Jackson USA Iowa 212 Pro 2011 1.
Angel Vargas Mexiko Iowa 212 Pro 2011 2.
Petr Vaniš Česká republika Iowa 212 Pro 2011 3.
Al Auguste Haiti Desert Muscle Classic 2012 1.

** Nezúčastní se.


Physique žen

Mnohem větší pozornosti než zápolení kulturistů se tentokrát z pochopitelných důvodů těšila soutěž žen z kategorie physique. První profesionální závody v historii kategorie nabídly zajímavou podívanou a nastínily také odpověď na otázku, jaký trend tomuto odvětví rozhodčí udají.

Soutěž potvrdila, o čem se v souvislosti s kategorií physique žen v posledních měsících hovoří, a sice to, že by se nejvíce ze všeho mělo jednat o návrat k ženské kulturistice z osmdesátých let. Závodnice této kategorie by i na profesionální úrovni měly představovat kombinaci ženskosti, svalnatosti, přirozené krásy a vyváženosti postavy. To vše na Desert Muscle Classic podle sudích nejvíce naplňovala Karina Nascimento.

Brazilská závodnice, která do physique přestoupila z kategorie kulturistiky, rozhodně nebyla nejlépe připravenou členkou startovního pole a nedisponovala ani nejlepšími objemy. Předvedla ale kombinaci ženskosti, vyváženosti a dokonalé prezentace, kterou rozhodčí hledají. Karininou jedinou slabinou tak zůstává nedostatečné množství detailů v oblasti břišních svalů. Dodejme, že Nascimento se k závodění vrátila po devítileté odmlce, během níž se jí narodily tři děti. S přípravou na první soutěž po dlouhé přestávce Karině pomáhal již zmíněný Darrem Charles.

Druhé místo obsadila Marlinea Echohawk, třetí příčku vybojovala Jillian Reville. Na favorizovanou a nesmírně populární Danu Linn Bailey zbylo až čtvrté místo. Osmadvacetiletá závodnice zřejmě doplatila na to, že na pódiu působila s ohledem na požadavky své kategorie až příliš tvrdě.


Výsledky Desert Muscle Classic Women's Physique Championships:

  1. Karina Nascimento
  2. Marlinea Echohawk
  3. Jillian Reville
  4. Dana Linn Bailey
  5. Benincia Lopez
  6. Susan Salazar
  7. Marina Lopez
  8. Rita Rae
  9. Tracy Bodner
  10. Pamela Franklin
  11. La Drissa Bonivel


1. Karina Nascimento

2. Marlinea Echohawk

3. Jillian Reville

 • Více fotografií je možné nalézt zde na webu MuscularDevelopment.com. Pro zobrazení většího množství fotografií je třeba registrace.


Karina Nascimento - volná sestava na Desert Muscle Classic 2012

Marlinea Echohawk - volná sestava na Desert Muscle Classic 2012

Jillian Reville - volná sestava na Desert Muscle Classic 2012


Bikini

V kategorii bikini se soutěže zúčastnila šestice vyrovnaných závodnic. Nejlépe se nakonec dařilo Stacy Alexander, která tak při svém profesionálním debutu dosáhla i na první profesionální vítězství. Na dalších medailových příčkách se umístily Narmin Assria a Jennifer Chapman.


Výsledky Desert Muscle Classic Bikini Championships:

  1. Stacy Alexander*
  2. Narmin Assria
  3. Jennifer Chapman
  4. Christina Vargas
  5. Ashley Harbour
  6. Bernadett Matassa

* kvalifikace na Bikini Olympia 2012


1. Stacy Alexander

2. Narmin Assria

3. Jennifer Chapman

 • Více fotografií je možné nalézt zde na webu Rxmuscle.com. Pro zobrazení většího množství fotografií je třeba registrace.


Závodnice kvalifikované na Bikini Olympia 2012 k 26. únoru:

jméno stát soutěž um.*
Nicole Nagrani USA Bikini Olympia 2011 1.
Nathalia Melo Brazílie Bikini Olympia 2011 2.
Dianna Dahlgren USA Bikini Olympia 2011 3.
Jaime Baird USA Bikini Olympia 2011 4.
India Paulino USA Fort Lauderdale Pro 2011 1.
Vanessa Campbell USA Fort Lauderdale Pro 2011 2.
Diana Graham USA Fort Lauderdale Pro 2011 3.
Christina Vargas USA Houston Pro 2011 1.
Skye Taylor USA Houston Pro 2011 2.
Nicole Coleman USA Houston Pro 2011 3.
Amanda Latona USA Titans Grand Prix 2011 1.
Abigail Burrows USA Titans Grand Prix 2011 2.
Tiffany Marie Boydston USA Titans Grand Prix 2011 3.
Tawna Eubanks USA Sacramento Pro 2011 2.
Natalie Pennington USA Sacramento Pro 2011 3.
Candyce Graham USA Iowa Pro 2011 2.
Nicole Guerrero USA Iowa Pro 2011 3.
Stacy Alexander USA Desert Muscle Classic 2012 1.


Další víkend nabitý profesionálními soutěžemi nás čeká již za týden, kdy se v americkém Columbusu odehraje tradiční Arnold Sports Festival. Již po čtyřiadvacáté na něm změří síly profesionální kulturisté v rámci Arnold Classic. Prostor dostanou také profesionální kulturistiky, fitnessky, bodyfitnessky i závodnice nastupující v kategorii bikini.


Zdroje:
www.musculardevelopment.com
www.rxmuscle.com
www.youtube.com
www.ifbbpro.com

Foto:
Jeff Binns
Dan Ray


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

26.02.13:38total-magor - mark d. mel byt 1.-2
26.02.10:38Turakam - Ked už tak beriem ako víťazku Jill, ale Dana 4.???? A prvé..
26.02.10:14guruhonza - =) to asi dost lidí Dana skončila asi 4. (podle callout..
26.02.09:5988332 - Tak jsem měl asi trochu jinou představu, no..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra