Reklama:

Váš příběh: Cesta slabocha

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Jméno: Dan
Nick: Árný
Věk: 17 let
Zaměstnání: student SŠ
Koníčky: sport, povalování, knížky, filmy
Říká o sobě: Posilovna je jediné místo, které mě donutí udělat maximum.

Jsem studentem střední školy a do posilovny často chodím rovnou ze školy. Když jsem začal, chtěl jsem být velký, svalnatý a budící obdiv. Místo toho jsem pořád trochu hubeňour s vystouplými žílami. Co mi ale působí potěšení je fakt, že mám větší sílu než ti velcí, svalnatí a budící obdiv.

Chcete-li i Vy sdělit čtenářům nějaký zážitek, veškeré informace, jak se zúčastnit a získat za svůj text lákavou odměnu, načerpáte v počátečním článku cyklu s názvem Máte i Vy svůj příběh?

Získejte i Vy za svůj příběh doplňky dle vlastního výběru v hodnotě až 1200 Kč!

Na některé z dalších již zveřejněných příběhů se můžete podívat po kliknutí na náhledy v souvisejících článcích pod příspěvkem, či zadáním slov „váš příběh" do našeho vyhledávače.


Rozhodl jsem se, že se s Vámi podělím o svou cestu ke svalům a síle. Doufám, že něčeho dosáhnu a že nakonec třeba ještě někoho inspiruji. Jsem ektomorf. Ale totální! Při 190 cm jsem měl 68 kg. Rád se chlubím, že můžu sníst cokoliv a nepřiberu, ale vlastně to není taková sranda. Naopak, je to smutné. Holky mi závidí, ale já nejsem holka. Jsem kluk, co snad již opustil pubertu a chce být velký a silný. Asi pět let jsem hrál basketbal, nebyl jsem ani nejhorší, ani nejlepší, ale bavilo mě to, dokud jsem nenaverboval do prestižnějšího brněnského klubu. Dalo by se říct, že jsem tam trpěl, proto jsem odešel.

Půl roku jsem se flákal, ztrácel fyzičku a taky se hodně nudil. Náhodou jsem se dal do řeči se známým, který posiloval. Bylo to na něm vidět, vyprávěl mi, jak byl hubený na rukou, tlustý na břiše a slabý jako kuře. Již na pohled bylo znát, že se změnil. Neřekl bych, že byl svalnatý, příhodnější slovo by bylo mohutný - měl objem a sílu. Přemluvil mě. Bylo zaděláno na mou cestu za lepší postavou. Ano, první věc, která mě motivovala k posilování, byla představa mohutného hrudníku a velkých bicepsů - holkám se to líbí. Přijít do posilovny sám, cvičil bych právě tímto pro začátečníky specifickým způsobem. Já ale nepřišel sám.

V začátcích mě vedl právě zmíněný kamarád. Dnes mě už nevede nikdo, ale stále nad sebou mám ochrannou ruku "profesně" staršího sparing partnera. Posilovna, kam chodím, není velká. Je malá, je v ní málo strojů i málo činek. Je ale štěstí, že ji mám rezervovanou na každé pondělí, středu i pátek. V této posilovničce cvičím poctivě a tvrdě třikrát do týdne už rok. Pokud jste se ve čtení dobrali až sem, snad si přečtete i pokrok, který jsem za tuto dobu udělal.

12.12.201020.10.2011
Váha: 69 kgVáha: 76 kg
Hrudník: 95 cmHrudník: 102 cm
Pas: 74 cmPas: 76 cm
Paže: P: 31 cm; L: 30 cmPaže: P: 35 cm; L: 35 cm
Předloktí:P: 29 cm; L: 29 cmPředloktí:P: 31 cm; L: 30 cm
Stehno:P: 52 cm; L: 51 cmStehno:P: 56 cm; L: 56 cm
Lýtko:P: 37 cm; L: 37 cmLýtko:P: 36 cm; L: 36 cm
Zápěstí:P: 17 cm; L: 17 cmZápěstí:P: 17 cm; L: 17 cm

Proč se mi smrskla lýtka, to je mi trochu záhadou, věnoval jsem jim totiž dosti bolestivou péči. Jinak jsem ale nadšen. Mnoho z vás určitě ohrnuje nos - mám na mysli Vás, páni mezomorfové a taky endomorfové, kteří projdete kolem posilovny a praská vám kůže i za ušima. Jsem si ale jistý, že pokud si to čte nějaký ektomorf, tak ví, o čem tady mluvím.

Možná jste si všimli, že nemluvím o stravě. Víte, strava je pro mě velice, velice, velice důležitá, ale já jsem jednoduše hlupák. Nedokážu dodržet stanovený jídelníček, sladkosti si neupírám, jím, jak se mi zachce a na co mám zrovna chuť. Suplementy si nekupuji, nemám na to peníze. Zrovna teď se cpu rohlíky se salámem a dušuji se, že v tom je sice 49 gramů tuku, ale taky 17 g bílkovin. Jsem nenapravitelný, v tomto si ze mě příklad neberte. Doufám však, že se jednou napravím.

Kdyby to tak šlo, řekl bych, že co ztrácím na stravě, získávám na tréninku. Tréninky jsou tvrdé, někdy až brutální, libuji si ve vynucených opakováních a cvičeních do selhání. Radši zvedám větší váhy než menší. Děsím se proto dne, kdy budu muset přerušit objemovou fázi. Rodina mi říká: „Nedři se tak, jen si zhuntuješ tělo.“ Já si ale dávám pozor na techniku. Všichni by si na ni měli dát pozor! Stačilo, že jsem špatně dýchal při těžkých dřepech, a po třech měsících mě začalo permanentně píchat u srdce. Šel jsem proto na vyšetření, kde mi poradili, abych si hlídal techniku cvičení. Začal jsem tedy cvičit a dýchat správně a bolest ustoupila. Spoustu věcí, které jsem začal, nedokončím. Spoustu věcí odfláknu. Posilovna je ale místo, které mě donutí udělat maximum.


Máte i Vy svůj příběh? Umíte jej poutavě napsat a chcete se o něj podělit s ostatními čtenáři? Povzbudit je v jejich snažení a boji s nadváhou či nárůstem svalové hmoty, vylíčit překonání Vašich rekordních zvednutých vah, nebo jste vyhráli nad svými zdravotními problémy? Pošlete nám jej! Více informací naleznete zde.Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

04.02.12:41Fugin - todle už ne ty voe xD
02.02.20:02Angest17 - ***edit: V klidu a slušně. Admin PS: (guruhonza) Vážně ..-1
01.02.07:58guruhonza - Taky by mě zajímaly výkony. Pokud něco takovýho napíšeš, t..+2
01.02.02:44Johncreasy - Co mi ale působí potěšení je fakt, že mám větší sílu než ..+5
31.01.08:14Frei - Tohle je nejlepší nadpis za celou dobu co sem chodim *24*
29.01.21:32Bali - Lidi nemají rádi lidi co říkají pravdu,ale já to musím udě..
29.01.16:46Turakam - Noo nebolo zlé čítanie, konečne.
29.01.12:29Marinus - pokracuj dal, holt cviceni je beh na dlouho vzdalenost, al..
29.01.11:04Martinn24 - já si myslím, že na 17 let je to hodně dobrá forma*1*
29.01.10:40Harpy - Ale jinak dobrý, jen neser na tu stravu, škoda té dřiny kd..
29.01.10:37Harpy - No spíš si myslím, že jsis skřípnul nějaký nerv, nebo jsis..+1
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínIFBB Master Elite Pro Skopje 2019: ko...
Bali (19:59) • Nejsou špatně jména u fotek?Protože ten co vyhrál má nejmín svalů a nejhorší formu..u b...
magazínIFBB Diamond Cup Skopje 2019: komplet...
amoresPE (14:15) • Ten Stanimir Etov vypada velmi dobree. Krizo by mal spozorniet. 🙂
magazínMichael Toscano ladí formu na profi d...
moab (08:38) • Nešlo by zobrazování fotek v galerii vrátit do původní verze? Ta byla sice hrozná (okno...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
ja.va (00:41) • Přiznám se bez mučení, že diskuze pod články na ronnie.cz navštěvuji jen kvůli radám mí...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Jay32 (22:39) • já to vidím možná trochu jinak. Za prvé nechápu, proč jsou záběry na fotkách a videí po...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra