Reklama:
Proteinová svačinka od Smartlabsu 3000 g + 908 g ZDARMA
Nesnídáte? Nesvačíte? Máme pro Vás skvělý tip, jak to napravit! Více zde.

Peter Tatarka - rozhovor
před soutěžní sezónou 2012

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

V roce 2009 se stal mistrem Evropy a vyhrál Světové hry, o rok později posbíral prvenství na různých kulturistických soutěžích v Česku i na Slovensku. Loni na jaře se ale Peter Tatarka odmlčel a zkusil přechod do vyšší váhové kategorie - z 90 na 100 kilo. Nakonec to nevyšlo i kvůli složité životní situaci. „Nemohl jsem moc jíst, zhubl jsem. Ve druhé polovině roku jsem si řekl, že to asi nevyjde. Teď bych to ale rád zkusil, protože forma je uspokojující a kila také mám,“ říká v exkluzivním rozhovoru člen Aminostar Profi Teamu Peter Tatarka.


V roce 2011 o vás nebylo na kulturistických soutěžích slyšet, chtěl jste se připravit na přechod do těžší váhové kategorie. Jak to celé dopadlo a jak jste strávil uplynulý rok?

Loňský rok jsem zahájil s odhodláním nabrat další svalovou hmotu, proto jsem vynechal jarní soutěže. Zpočátku jsem přibíral podle plánu, pak jsem se ale v létě dostal do nepříjemné životní situace, kterou byl rozchod… Neprožíval jsem to lehko, a to se odrazilo na mém svalovém růstu. Cvičil jsem, ale nechutnalo mi jídlo, nemohl jsem moc jíst, takže jsem zhubl ze 106 na 101 kg. Situace se pak uklidnila a na podzim jsem pomalu začal lépe jíst a přibírat.

Proč jste se vůbec rozhodl po řadě úspěchů v kategorii do 90 kg zkusit štěstí ve 100kilové konkurenci?

V kategorii do 90 kg jsem se stal mistrem Evropy, a tak jsem zkoušel uspět i na světovém šampionátu, kde je ale konkurence vyšší a závodníci robustnější. Já se svojí výškou jsem v devadesátce na mistrovství světa vypadal dost subtilně, proto jsem se rozhodl přejít do těžší kategorie.

Jaký byl váš harmonogram a kdy jste si řekl, že to nevyjde?

Cvičil jsem v zásadě podle plánu, ale špatně jsem jedl. Když se rok 2011 přehoupl do druhé půlky a já zhubl, tak jsem si řekl, že to asi nevyjde.

Jaké máte plány v letošním roce? Vrátíte se na soutěže v kategorii do 90 kg?

Forma je na toto období natolik uspokojující, že uvažuji zkusit kategorii do 100 kg. To se ale rozhodne až několik dní před první soutěží. Koncem roku jsem začal lépe jíst, přidal jsem k proteinu glutamin a kreatin a váha šla nahoru. Na přelomu roku jsem už měl 105 kg. Jsou náznaky pruhování na stehnech, vidět jsou detaily všech svalových skupin, je to celkem dobré na tuto hmotnost.

Jaké jsou teď vlastně priority? Nabírání svalové hmoty, nebo rýsování?

Ještě do konce ledna se budu snažit nějaké to kilo přibrat a od února už budu pomalu rýsovat se snahou udržet co nejvíce svalů.

Přiblížil byste svůj aktuální trénink?

Jedu systém 4 plus 1. První den prsa a ramena, druhý den kvadricepsy a lýtka, třetí den záda a hamstringy, čtvrtý den triceps, biceps a lýtka.

Sledoval jste dění ve světě kulturistiky, i když jste nesoutěžil? Co říkáte na nová jména nebo trendy, případně směr, kterým se kulturistika ubírá?

Dění v kulturistice sleduji. Vím, že v amatérské kulturistice měli slovenští závodníci skvělé úspěchy, Rasťo Solár získal titul mistra světa. Mezi profesionály převzal na Mr. Olympia žezlo Phil Heath… Trend je v zásadě už dlouho stejný: pořád větší svaly a větší tvrdost. Myslím, že nějak rychle se to nezmění. Jen je škoda, že je čím dál víc neforemných a nehezkých kulturistů. Mladým se už soutěžit tolik nechce asi právě proto, že je ta úroveň závodníků už dost vysoko a není lehké se jí přiblížit.


Rozhovor byl poskytnut společností Aminostar.


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

18.01.09:36total-magor - tak mam za to, ze nabalit dalsi hmotu je docela orisek, ta..
18.01.08:47amoresPE - Peto je elegán...ale obávam sa, že na podiu sa medzi goril..
17.01.21:30total-magor - to bude super kdyz bude vetsi*79*
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
ja.va (00:41) • Přiznám se bez mučení, že diskuze pod články na ronnie.cz navštěvuji jen kvůli radám mí...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Jay32 (22:39) • já to vidím možná trochu jinak. Za prvé nechápu, proč jsou záběry na fotkách a videí po...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
eraZ (20:40) • Už pri prvotnom pohľade na fotky som mal ten pocit, že Lukáš mal najlepšiu formu. Teraz...
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
Patrick (12:31) • Ja som len preletel vysledky diky Miro
magazínFit Parade Pro Grand Prix 2019: výsle...
dzordn2 (06:54) • Je to v článku napsané. :-) `Celkem na pódiu pózovalo devět těžkotonážníků, mezi nim...Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra