Před napsáním příspěvku nepřehlédněte
pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.
Názory, které větší část čtenářů považuje za kvalitní:
Vážím 79-81 kg cvičím od října 2015 začínal jsem bench na 75 kilech dnes zvednu 3x 120. Takže bych tomu zlepšení ze 100 na 140 i věřil. (míchám si jen sachariďák)

Hodnocení: 0
nub Zdravim neviem ako vy ale ja cvicim rok a na bench press som slaby nechce ist ani vaha hore ale inac co sa tyka drepu a mrtvy tah tak idem pekne hore ale ten bench ne a ne moze niekto poradit?
Po roce ze 100 kilo na 140? cvičím šest let a po 6-ti letech zvedám 135, bench cvičím v průměru 4* týdně a rozhodně nevěřím tomu, že mnoho lidí by tenhle výkon udělalo. Tedy, pokud vememe váhu 60kg, kterou zhruba člověk po roce cvičení zvedne 8*, může po roce cvičení očekávat že 8* zvedne 80kg, takto to půjde zhruba do 90-ti kilogramů, těžké je se dostat na 100, ze 100 je to pak vcelku lehké dostat se výše, ale chce to hodně času, než si tělo na to zvykne... doporučuji pomalu sjíždět se 110% váhou dolů ve 1x3 s někým, kdo vám pomůže nahorů :) A na závěr, držte mi palce, tedka jedu na 150 :)
`Apeloval jsem i na jeho postpubertální, či spíše střední věk s tím, že by měl být již „nad věcí“ a nevěnovat pozornost takové „malichernosti“, jakou je výkon v bench-pressu.`
Jen bych rád autora článku, který je jinak kvalitní a je vidět, že autor tématu rozumí, upozornil na jeho dá se říct neopodstatněné překračování svých kompetencí.
V podstatě každá činnost, která je pro nás v životě hodně důležitá, resp. její výsledky, má svůj vlastní psychologický aspekt a můžeme mu (ať vědomě či nevědomě), opodstatněně či neopodstatněně podléhat.
Předpokládám, že autor se v kulturistice a fitness orientuje na výbornou, sice tak úplně nesouhlasím s tvrzením, že `Je tedy v podstatě jedno, s jakou vahou cvičíte`, protože existují dva druhy cviků - rýsovací a objemové, přičemž na rýsovací cviky se hodí menší (drobné) váhy a na objem zase váhy vyšší. Těžko si lze představit cvičence, co cvičí celé roky rýsovací cviky s malými vahami, svaly má sice značně viditelné, ale v podstatě velmi malé. Myslím, že pro každého platí určitá posloupnost, tzn. že pokud dokážu odcvičit sérii na bench-press např. s 60kg, tedy váhu zvednout poctivě minimálně 10krát, tak si můžu s čistým svědomím přidat zase pár kilo navíc, což platí u každého cviku, a to nejen u bench-pressu. Takže pokud pán, o kterém je řeč, zvedá již dlouhou dobu 75kg a na větší zátěž se zkrátka necítí, tak se jednoduše nepohne z místa a zůstane u této zátěži. Co se týká mladých kluků, co zvedají více než on, tak ano - existuje určitě mnoho geneticky dobře vybavených jedinců, co k tomu mají předpoklady a postavou na to ani nevypadají, ale pak jsou taky jedinci, co užívají určité drijáky (např. anabolika atp.), což by leccos vysvětlovalo a je to trochu jiná kapitola.
Předpokládám tedy, že se autor v tématu jistě dobře vyzná, i když leccos důležitého neuvedl a nevzal daný problém z více pohledů, nicméně nemohu souhlasit s tvrzením, které jsem zanechal nahoře. Nikde, v žádné učebnici, příručce atp. jsem ještě neviděl slovní spojení `střední věk` v blízkosti slova `postpubertální`. Když to čte laik, tak to na něho samozřejmě působí úchvatně a odborně, nicméně na vzdělaného člověka to moc úchvatně nepůsobí. V podstatě to vypadá, že autor neví, o čem mluví. Pokud vím, tak podle učebnic psychologie je věk 18-29 let věkem `mladší dospělosti` a počínaje věkem 30 let se hovoří o `dospělosti`. Výraz `postpubertální` opravdu není vhodný, protože se vztahuje na všechny, kteří mají v podstatě pubertu za sebou...
Toť vše, jinak super článek
Bench 100 kg není moc, ale já prostě nevidím moc lidí kteří by to v tréninku zvedali(nemyslím maxko), natož 18letých kluků. Jo, vidím 18leté kluky které se sparem cvičí MT/bench přes 100 kg, ale ty bych nepočítal
Mimochodem, i tyhle tabulky http://www.exrx.net/Testing/WeightLifting/BenchStandardsKg.html mi říkají že mě oči nešálí ...
Nezapomeňte, že skoro každý když se po prvním roce chlubí nějakým posunem, udá jako začáteční váhu neodpovídajícící číslo. Ne že by lhal, ale prostě si pamatuje ten první den, kdy to zkoušel s osou a pár kotoučky na koncích.Takže když se dopracuje po roce třeba na metrák, zní o mnoho lépe, že se zlepšil třeba o sedmdesát kilo, než si přiznat, že by už během prvního týdne cvičení těch50-60kg vytlačil.
Spíš je to tak, že skoro každý, kdo v osmnácti aspoň rok soustředěně cvičí, tu stovku zvedá. U nás třeba určitě.
Tak to otevři oči a pořádně koukej - v našem sportu kluk kterému je 15 dává na bench 135kg a ne - není to powerlifting
Nahoru by šla jiná věc (a krevní tlak na mysli nemám). Nicméně s tím by ti svlečna mohla také pomoci. No nic, no. Jdu si dát studenou sprchu.
*******************************
Co se cvičení benche týče, já jsem naštěstí ve fázi kdy mi ke zlepšování stačí že ho cvičím. A co se 18letých kluků zvedajících 100 kg týče, upřímně řečeno, moc jsem jich neviděl.
ten mě nějak extra nezaujal...a taky se mi zdá že je to podivuhodný skok ze 100 na 140...to je docela dost velký rozdíl...
ale doplňkové cviky mne některé zaujaly...zrovna mám období kdy se snažím maximalizovat výkony v bench pressu...tak docela čumím že ho zde jedou jen jednou týdně...to je velké plýtvání časem...dvakrát týdně se to tam při objemovém jídelníčku rozhodně narvat dá...jinak když tak drtím kozy tak pak přibradlech je snadný si něco udělat s úponama...tak bacha :)
no kedže je nad každým treníngom čislo týždňa tak sa to asi cvičí raz týždenne...

.
taky sem nepochopil kolikrát týdně se má trénink opakovat asi 2x týdně?, ale jinak díky vyskouším
Uplne ako keby som to pisal ja.
Asi to vyskusam, nemam co stratit.
Len som nepochopil celkom ci sa ide bench 3x za tyzden?
začínat na 1x 100 kg a po roce se dopracovat na 3x 140 kg. tomu se dost těžko věří, takže to budu muset vyzkoušet. řekl bych, že kolem 10. týdne tam bude první fail ;)
pro zlepseni benchpresuu je nejdulezitejsi:umet dobre zvladat negativni opakovani v benchci, cvicit bench v 3-5 opakovani( tedy silove), delat bradla s velkyma vahama, cvicit pullover a tlaky s volnou vahou( sem tam zarazovat tlaky pred benchem ) pri spravem dodrzovani techtot cviku to jde nahoru i kdyby ste nechteli. Zamozdrejme regenerace, objemovy jidelnicek.
Já jsem se po dvou letech zlepšování zasekl na 80ti kg(cvičím 3,5 roku), 6-8 opak. podle aktuálního stavu. Na první místo jsem zařadil jednoručky a jdu s váhama pomalu nahoru, uvidím, jestli se to projeví i na benči
No tak to je paráda. Řeším naprosto stejný problém jako tazatel článku. Po cca 2letech tréningu vytlačím max. 80kg. Jinak dřep 140kg, MT 150kg. Když vidím, jako 18ti letej klučina zvedá 120kg (po 1/4 dráze pohybu než já, protože on měří 170 a já 193), tak se jdu zahrabat do šatny

Tréning rozhodně vyzkouším!
chce to velkej počet opakování v každý sérii

Hodnocení: +2
DoG Mě by to naopak zase hecovalo k lepšímu výkonu...Takový pohled z takového úhlu...Můj trénink by se skládal asi jen z bench-pressu :D
nade mnou ta pani stála tak jako na té úvodní fotce, pak půjde výkon aspoň o 50% dolů, to je marná věc
