Reklama:
Protein Caffé Latte v akci 1+1!
Zbývá jen 47 ks za exkluzivní cenu! Více zde.

Drum & Walk 2: Fitness akce spojující sportovce
a hendikepované - reportáž

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní

Jak jsme Vás již informovali, v sobotu 26. listopadu se ve sportovní hale AC Sparta Praha uskutečnila jedinečná akce spojující milovníky H.E.A.T. Programu a lidi se zdravotním hendikepem. 300 pásů na jednom místě, zakladatelé H.E.A.T. Programu a skupina The Tap Tap spolu s Kamilem Střihavkou. Neuvěřitelná akce doslova přeplněná energií, rytmy celé stovky bubnů skupiny Jumping Drums znějící po celých 90 minut, neopakovatelné chvíle a zážitky, které si každý z účastníků odnášel do svých domovů. Taková byla akce Drum & Walk 2.


Je sobota 26. listopadu 2011. Před čtvrtou hodinou odpolední přicházím do haly AC Sparta Praha Podvinný mlýn. Už při výstupu z tramvaje potkávám skupinky lidí, kteří s batohy a velkými sportovními taškami míří směrem k velké hale. Hned u vchodu mě čeká nekonečně dlouhá řada sportovních nadšenců, kteří čekají na registraci a přidělení svého místa na dnešní jedinečné akci. S trochu rozpačitými pocity se vtěsnávám mezi ty šťastlivce, kteří se už dostali k cíli, a to ke stolečku s registrací. O něco později se vstupenkou za redakci a s foťákem na rameni směřuji po schodech nahoru. V hale se připravují a dopilovávají poslední detaily, upravuje se nasvícení, připravují se poslední pásy pro H.E.A.T. Program.

Celá akce Drum & Walk 2 začíná něco málo po čtvrté hodině odpolední uvítáním společně se skupinou The Tap Tap, s jejich dirigentem a zakladatelem Šimonem Ornestem a hostem Kamilem Střihavkou. Pódium tak pro tyto chvíle patří převážně hendikepovaným studentům a absolventům Jedličkova ústavu v Praze. Krátký úvodní proslov je vystřídán jejich vystoupením, které bylo posledním před očekávaným koncertem ve Státní opeře Praha a uskuteční se 5. prosince v 18 hodin.

Procházím mezi řadami pásů značky Maxerrunner, jejichž počet v hale čítá 300 kusů, dalších šest pásů je na pódiu. Lidé postupně obsazují svá stanoviště vybaveni sport testerem, ručníkem a láhví vody. Šest českých reprezentantů H.E.A.T. Progamu nastupuje také na svá místa a v tuto chvíli se tak rozchází několik set pásů. Mezi sportovci jsou nejen sportovní nadšenci a milovníci H.E.A.T. Programu, ale také úplní začátečníci a hlavně studenti lékařských fakult a zdravotníci, kteří tím podpoří ty, co by se také rádi zúčastnili, ale chodit nemohou. Přemýšlím, kolik zdravotníků tady nakonec asi je, ale to se mezi těmi stovkami lidí těžko pozná. Jen u některých vidím na tričku nápis "Fakultní nemocnice Motol".

První kroky, první kapičky potu, první chvíle odpočinku - hudba prosycuje celou halu, na zemi jsou cítit vibrace od množství kroků. Obdivuji všechny ty odvážlivce, kteří se do této akce pustili a teď jdou, co jim síly stačí. Myslím, že já bych už po pár minutách celá ufuněná odpadla někam do hlediště a na ten pás by mě nedostali ani párem volů.

Druhá část programu je naplánovaná na 17. hodinu, ale začíná s maličkým zpožděním. Někteří jedinci zůstávají u svých pásů, aby v akci pokračovali dále, jiní už končí a odcházejí za zaslouženým odpočinkem. V tuto chvíli přichází také Max Grossi a Marika Moretti, zakladatelé H.E.A.T. Programu, kteří spolu s dalšími čtyřmi italskými reprezentanty vedou celou lekci.

Po 19. hodině začíná hlavní program, v tento okamžik se rozeznívá celá stovka bubnů skupiny Jumping Drums. Ivo Batoušek složil hudbu speciálně pro tento večer. Čeká nás (diváky) jedinečný program, který bude po celých 90 minut naplněn úžasnými rytmy a atraktivní podívanou. Opět přichází Max s Marikou, vítání je neuvěřitelné. Je vidět, že energie, emoce a dojetí se přenáší na všechny. Úsměvy, rozzářené oči, ale také slzičky se objevují na tvářích jednotlivých účastníků. Max s Marikou jsou plni pozitivní síly, kterou dodávají všem více, nebo méně unaveným účastníkům. V rytmu bubnů tak všichni společně rozcházejí pásy Maxerrunner. "Zavřete si oči, vnímejte sami sebe, vnímejte své srdce, mysl, svaly..." povzbuzují Max s Marikou všechny zúčastněné. Pohyb se zrychluje, chvílemi zpomaluje, tepová frekvence stoupá, ale únava je zapomenuta. Vpředu u pódia probíhají fotografové, kameramani a nadšení fanoušci, kteří natáčejí a fotí vším, čím to jde. Sedím na zemi těsně pod pódiem a sleduji toto hemžení, když okem zavadím o dvě slečny, které právě vstávají ze země. Rytmy bubnů jsou podmanivé a lze na ně očividně i dobře tancovat, skákat do jejich úderů. Popravdě řečeno, měla jsem co dělat, abych neodložila foťák a nepřidala se k nim. Ale práce je práce. :-) Pak až zábava.

Myslím, že akce se maximálně vydařila. Přišlo loučení a lidé pomalu odcházeli spokojení, příjemně unavení a naplnění krásnými zážitky.


Drum & Walk 2: Fitness akce spojující sportovce a hendikepovanéLíbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra