Reklama:

Mr. Olympia 2011:
výsledky a fotografie

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Doplněno (18. 09. 2011, 20:48):

V neděli v brzkých ranních hodinách našeho času v Las Vegas proběhlo finále soutěží Mr. Olympia, Olympia 202 Showdown a Figure Olympia. Největší pozornosti se samozřejmě těšilo měření sil těžkotonážníků zápolících v rámci sedmačtyřicátého ročníku Mr. Olympia.

Po semifinále se zdálo, že ke svému prvnímu vítězství na nejprestižnější události profesionálního bodybuildingu má nakročeno Phil Heath. Úřadujícího šampióna Jaye Curlera většina odborníků neviděla ani na druhém místě. Rozhodnout však samozřejmě mělo až finále.


Finále začalo krátce po 04:00 našeho času americkou národní hymnou, na kterou navázal svým projevem ředitel společnosti American Media David Pecker, který nezapomněl zmínit, že si účastníci a účastnice Olympia Weekendu letos mezi sebe rozdělí rekordní sumu 825.000 dolarů. Pecker také v sále uvítal Joea Weidera, který si i v jednadevadesáti letech znovu našel cestu na svou soutěž.

Ze závodníků se na pódiu jako první objevili borci, kteří se neprobojovali do první patnáctky. Postupně tak fanouškům několik posledních póz předvedli Michael Kefalianos, Troy Alves, Robert Burneika, Evgeny Mishin, Marcus Haley, Marc Lavoie, Ben White, Robert Piotrkowicz a Frank MaGrath.

Neúčast v souboji o umístění v první patnáctce byla zklamáním zejména pro Troye Alvese a Marcuse Haleyho.

Pak již přišla na řadu série volných sestav. Jako první v ní svých 125 kg rozpohyboval Dennis Wolf. Všichni však již čekali na finálová porovnávání a hlavně vyhlášení výsledků. Dokáže to Phil a vybojuje jako třináctý závodník v historii titul Mr. Olympia? Nebo loňský triumf obhájí svému sportu neuvěřitelně oddaný Jay Cutler?

O několik desítek minut mělo být rozhodnuto. Na pódiu zbývali jako poslední dva závodníci právě Cutler s Heathem a zdálo se, že naplněná Orleans Arena samým napětím exploduje, když mikrofonu zaznělo: "Novým Mr. Olympia se stává Phil Heath!"

Phil Heath předvedl na letošním Olympii něco neuvěřitelného. Zejména v semifinále celému startovnímu poli soutěže dominoval. Podle Dennise Jamese je Phil Heath z Mr. Olympia 2011 vůbec nejlepším kulturistou všech dob. Fanoušci jej milovali.

Jay Cutler po prejudgingu věděl, že na svého mladšího soupeře ztrácí. Do finále proto až neuvěřitelným způsobem zapracoval na ostrosti a na pódiu pak bojoval jako o život. Dokonce i následky zranění bicepsu, které si podle svých slov přivodil při fotografování pro společnost MuscleTech dva týdny před závody, byly během sobotní části soutěže méně patrné. Bohužel pro Jaye, na jakýkoliv zvrat v soutěži již bylo pozdě. Svůj pátý titul Mr. Olympia ztratil v semifinále, kde jej srážela nejen zhmožděná levá paže, ale i pravděpodobně atrofované levé rameno, mírně zaostávající pravé stehno a ne zcela ideální odvodnění.

Jednatřicetiletý Heath se třináctým vítězem Mr. Olympia v historii stal i přesto, že v posledním porovnávání začal trochu ztrácet na ostrosti. Po vyhlášení výsledků se neubránil pochopitelnému dojetí a ve svém prvním proslovu po zisku titulu poděkoval své ženě, sponzorům, trenéru Hanymu Rambodovi a samozřejmě i fanouškům. Zároveň také připomněl, že pro něj sezóna ještě nekončí a již za týden bude závodit na indickém Sheru Classic.

Cutler přijal porážku s důstojností hodnou šampióna. Svému kamarádovi z týmu Muscletech jako první pogratuloval.

Třetí místo vybojoval Kai Greene, který doplatil na to, že byl až příliš mohutný. Pokud by na pódium nastoupil o nějakých pět až deset kilogramů lehčí, možná by mohl pomýšlet i na lepší umístění. Když v roce 2009 vybojoval své první vítězství na Arnold Classic, mnozí považovali jeho formu za ideální. Kai tehdy vážil 115 kg. Dnes na pódium nastoupil o více než jedenáct kilogramů těžší, což se negativně odrazilo na celkovém dojmu z jeho postavy. U Greena obvyklou špičkovou separaci gluteů, byste dnes hledali marně, stejně jako ostré břišní svaly.

Victor Martinez je ziskem čtvrtého místa definitivně znovu ve hře. Někteří se dokonce domnívají, že by to mohl být právě on, kdo v následujících několika letech bude největším soupeřem Phila Heatha v soubojích o soušku Sandowa. Martinezova forma do sobotní části soutěže ještě vygradovala a mohl skončit i výše.

Dennis Wolf ve finále Mr. Olympia dokázal, že cenu pro nejlepšího pózéra na jarním Arnold Classic nezískal náhodou. V Las Vegas předvedl klasickou volnou sestavu, do níž dokázal zařadit i jiné než povinné pózy. Dvaatřicetiletý Němec se v sobotu zdál být ještě ostřejší než v semifinále a v záři finálového osvětlení ještě více vyniklo již tak znatelné zlepšení celkových objemů.

Dexter Jackson si byl vědom, že je v nejlepší formě za celou sezónu a své vystoupení ve finále souže si užíval. Přesto je pro něj konečná šestá příčka nejhorším umístěním z Mr. Olympia od roku 2001, kdy skončil osmý.

Toney Freeman disponuje perfektní stavbou těla. Pokud by měl podobně vysekané a tvrdé hýždě jako borci, kteří se umístili v první šestici, mohl by pomýšlet i na lepší než sedmé místo.

Osmé místo vybojoval při svém debutu na Mr. Olympia Brandon Curry a stal se tak největším překvapením celé soutěže. Jeho forma se od páteční do sobotní části soutěže ještě vystupňovala a pokud osmadvacetiletý kulturista ještě více zapracuje na vyváženosti mezi lepší horní a slabší dolní polovinou těla, může se v budoucnu zařadit do užší profesionální špičky.

Zklamáním soutěž skončila pro Ronnyho Rockela, který si proti svému loňskému šestému místu pohoršil. Devětatřicetiletý Němec nebyl tak plný a ostrý, jak u něj bývá zvykem a skončil „až“ devátý. Někteří se domnívají, že se na jeho formě projevila únava z letošního náročného programu. Připomeňme, že Rockel letos včetně Olympie startoval na šesti různých show.

Hidetada Yamagishi se na Mr. Olympia potřetí v řadě dokázal probojovat do první desítky. Pro borce, který s výškou 165 cm a soutěžní hmotností kolem 100 kg patřil k nejsubtilnějším závodníkům na pódiu se vůbec nejedná o špatný výsledek. Přesto si vyhlášený pózér přál skončit o několik příček výše.

Úspěšný debut na Mr. Olympia kromě Brandona Curryho absolvoval i Shawn Rhoden. Estetický závodník, který disponuje perfektními tvary, na klání vybojoval jedenácté místo. Jednalo se při tom teprve o jeho třetí profesionální start. V uvolněném postoji Rhodenovo tělo špičkového profesionálního kulturistu připomínalo o tomto víkendu jen velmi málo. Při pózování však jeho svaly ožili a Shawn zanechal v Las Vegas velmi dobrý dojem. Je jisté, že do budoucna musí zapracovat na objemech.

Totéž ostatně platí i pro dvanáctého Edwarda Nunna. Čtyřicetiletý kulturista může těžit z perfektní stavby těla, objemy ale na nejlepší ztrácí.

Johnnie Jackson nezopakoval na Mr. Olympia formu z letošních jarních soutěží a v kombinaci se zaostávajícími stehny, na lepší než třinácté místo myslet nemohl.

Čtrnácté místo při prvním startu na Olympii obsadil Jihoafričan Marius Dohne. Pokud by byl již během prejudgingu stejně ostrý jako ve finále, mohl se umístit i výše.

První patnáctku uzavíral Craig Richardson, jenž se na pódiu prezentoval se soutěžní hmotností kolem pouhých 97,5 kg. Nabízí se tak otázka, zda od příští sezóny raději již nebude startovat v nové kategorii do 212 liber (do 96,2 kg).


Výsledky Mr. Olympia 2011

  1. Phil Heath
  2. Jay Cutler
  3. Kai Greene
  4. Victor Martinez
  5. Dennis Wolf
  6. Dexter Jackson
  7. Toney Freeman
  8. Brandon Curry
  9. Ronny Rockel
  10. Hidetada Yamagishi
  11. Shawn Rhoden
  12. Edward Nunn
  13. Johnnie Jackson
  14. Marius Dohne
  15. Craig Richardson
  16. Ben White
  16. Evgeny Mishin
  16. Frank McGrath
  16. Marc LaVoie
  16. Marcus Haley
  16. Michael Kefalianos
  16. Robert Piotrkowicz
  16. Robert Burneika
  16. Troy Alves


Poslední finálové porovnávání a vyhlášení vítěze


Olympia 202 Showdown 2011

Před finále Olympia 202 Showdown čeští a slovenští fanoušci profesionálního bodybuildingu řešili dvě otázky. Zvítězí opět Kevin English nebo mu titul sebere někdo z dvojice James "Flex" Lewis a Jose Raymond? A jak se umístí Jaroslav Horváth?

Semifinále čtvrtého ročníku Olympie borců nastupujících v lehčí váze příliš konkrétních odpovědí na obě otázky nedalo. Lewis, Raymond a English sváděli o první místo vyrovnaný souboj a z pětice borců bojujících o čtvrté až osmé místo (Horváth, Arntz, Jackson, McQuay, Tavernier), také nikdo za ostatními výrazněji nezaostával.

Jak tedy klání nakonec dopadlo? Ze třetího, tentokrát více než kdykoliv předtím sporného, vítězství se radoval Kevin English. Osmatřicetiletý kulturista dokázal od pátečního vážení sice své svaly znatelně naplnit, přesto však zejména v semifinále stále působil poněkud ploše. English měl také znatelné problémy s roztažením zádových svalů. Jako vždy byl silný v bočních pózách, v nichž vynikal objemy a zároveň dokázal do určité míry skrýt nepříliš líbivé tvary.

Druhé místo zbylo na Jamese "Flexe" Lewise, jenž opět nabídl nejlépe napruhované hýždě z celého startovního pole. Tradičně zaujal i rozvojem stehen a lýtek. V sedmadvaceti letech má ještě celou kariéru před sebou a bude zajímavé sledovat, jak se mu v příští sezóně povede v nové kategorii do 212 liber.

Třetí Jose Raymond na svou 163 cm vysokou kostru nabalil za uplynulých několik let neuvěřitelné množství svalové hmoty a pokud by byl stejně ostrý jako na jarním New York Pro, mohl by na Olympia 202 Showdown pomýšlet i na vítězství.

Slovenský reprezentant Jaroslav Horváth při posledním startu kariéry dokázal na prestižní soutěži vybojovat čtvrté místo. Přednosti a slabiny košického estéta jsme zmínili již v našem ohlédnutí za semifinálovou částí soutěže. Dodejme pouze tehdy, že ve finále zaujal nejen perfektním pózingem během volné sestavy, ale i bočními a čelními postoji, dobrými zády a dokonce také perfektně separovanými stehny, která ve večerní části soutěže působila plněji něž dopoledne. Jedna z mála výtek směřovaných na adresu čtyřicetiletého kulturisty se týkala menší tvrdosti jeho hýždí a hamstringů.

Shaun-Joseph Tavernier při svém debutu na soutěži vybojoval dobré páté místo. Šesté místo Jasona Arntze bylo přijato s rozpaky. Někteří závodníci, kteří skončili ve výsledkové listině za ním, totiž disponovali na první pohled mnohem působivějšími postavami.


Výsledky Olympia 202 Showdown 2011

  1. Kevin English
  2. James "Flex" Lewis
  3. Jose Raymond
  4. Jaroslav Horváth
  5. Shaun Joseph Tavernier
  6. Jason Arntz
  7. Stan McQuay
  8. Tricky Jackson
  9. Al Auguste
  10. Marvin Ward
  11. Vaughan Ettienne
  12. Amit Sapir
  13. Gaetano Cisternino
  15. Mboya Edwards
  16. Fernando Noronha
  16. James Llewellin
  16. Pierre Chamoun
  16. Rixio Tapia
  16. Sergio Pestana Ramos


Olympia 202 Showdown - závodníci mimo finálovou šestici


1. Kevin English

2. James "Flex" Lewis

3. Jose Raymond

4. Jaroslav Horváth

5. Shaun-Joseph Tavernier

6. Jason Arntz

Posedown a vyhlášení výsledků


Figure Olympia 2011

Devátého ročníku Figure Olympia se zúčastnilo devětadvacet závodnic, které bojovaly nejen o prestižní titul, ale také o podíly s finanční prémie o celkové výši 60.000 dolarů. Bylo zřejmé, že vítězství připadne některé ze závodnic, jež nechyběly v prvním semifinálovém porovnávání. Do něj rozhodčí vyvolali Teresu Anthony, Avu Cowan, Aliciu Harris, Erin Stern a Nicole Wilkins.

Z triumfu se nakonec radovala Nicole Wilkins, která oplatila loňskou porážku druhé Erin Stern.


Výsledky Figure Olympia 2011

  1. Nicole Wilkins
  2. Erin Stern
  3. Ava Cowan
  4. Candice Keene
  5. Teresa Anthony
  6. Alicia Harris
  7. Cheryl Brown
  8. Latisha Wilder
  9. Jelena Abbou
  10. Larissa Reis
  11. Gennifer Strobo
  12. Chelsea Morgenstern
  13. Heather Dees
  14. Alea Suarez
  15. Felicia Romero
  16. Ann Titone
  16. Candice John
  16. Courtney West
  16. Darlene Escano
  16. Deena Walsh
  16. Ella Horton
  16. Holly Beck
  16. Jami DeBernard
  16. Krissy Chin
  16. Kristen Nagrani
  16. Michele Mayberry
  16. Monica Specking
  16. Natalie Waples
  16. Raechelle Chase


Zdroje:
www.musculardevelopment.com
www.rxmuscle.com
www.bodybuilding.com
www.flexonline.com
www.ifbbpro.com
www.eastlabs.bizSouvisející články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

19.09.15:52Horyn - WOlf ne.. Neodpustí mu lýtka a vysoké Laty, nepůsobí tak 3..
19.09.06:31Reprotek - zapomel jsi na winklaaara ten vypada take velmi dobre ale ..
19.09.01:53Goooood - Taky bych to tak viděl že umístěné bylo zasloužené, první ..+1
18.09.19:53dzordn2 - Do článku přidávám postupně fotografie z Olympia 202 Showd..
18.09.19:45swolen monkey - Phil je zaslouženě první. I když jsem obrovským fandou Kai..+1
18.09.18:10Kaigreen - Koukal jsem na to oba dva dny a musím říst, že to jsou vši..+1
18.09.18:0988332 - Nejsem si uplně jistej, co je v této kategorii žádané, kaž..
18.09.13:36fidosek - vitez zaslouzene!!!! jinak Wolf 5. takze ja sem spokojen m..+1
18.09.12:29dzmilo - Nikdy nebol ziaden pribeh ani teraz nieje Amerika nepotreb..+5
18.09.11:00ironfighter - Tento kulturista nikdy nemuze ziskat titul, prave kvuli od..+1
18.09.10:27growler - neviete,kde si pozriem finale Olympii?
18.09.10:10Pažout - Cutler byl rok před tím vítěz a i teď byl výbornej, proto ..
18.09.10:04Jenda26 - No jako první určitě veliká gratulace Jarovy protože i pře..
18.09.09:59mil34 - Phil zasloužený vítěz, ale taky nechápu co Cutler dělá na ..+1
18.09.09:58Rolko - Darmo Jaro je východniar a ty vedia ako na to.Gratulujem X..
18.09.08:59growler - tak predsa Cutlera natlacili na to druhe miesto! dufal som..+2
18.09.08:46Ferry - Takhle nějak jsem to tipoval :-)
18.09.08:37torturer - JJN, s genetickým mutantem bojovat těžko. Jinak díky Barry..+1
18.09.08:34amoresPE - Jardo gratulujem, dokázal si to. Vyborný výsledok k ukonče..+6
18.09.08:28JoeC - JARO,KRÁSNÁ PRÁCE!!!!!!
18.09.07:56Barry_Lyndon - Nelíbí se mi jak to bylo připravený. Celá ta prezentace vi..+10
18.09.07:51dzordn2 - A report z IFBB Pro World Masters bys nechtěl? :D
18.09.07:25Kaigreen - jsem asi těch prvních 6 míst trefil:D +2
18.09.07:22Velmen - Super akorát Wolfa jsem viděl na 3 asi je to fakt těžký ro..
18.09.06:11koms - To je rychlovka :D Uz nahod i Sheru classic
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínKateřina Ottová a Daniel Božek - trén...
Marczus (15:29) • Ježíšmarjá, proč jim zisk profi karty trvá tak dlouho? Nechápu...
magazínBen Weider Natural Pro Qualifier 2023...
KKarmasin (13:36) • Profesionální liga a dopingové kontroly, nějak mi to nejde dohromady.
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
LeToucan (12:44) • Nebude spíš hrát roli to, že ty závody jsou strašně pozdě? Většina lidí jde na Čelákovi...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Valasekjakub123 (12:20) • 13 elite pro karet. Ty nemají žádnou váhu jen další amatérská liga. Škoda bývalý to pěk...
magazínBFC Cup Fitness Show 2023 - startovní...
Bažant (11:08) • Se leda přešaltovat k Maniona federaci.Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2023 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2023 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie