Reklama:

Mr. Olympia 2011:
Jaké bylo semifinále?

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Doplněno (17. 09. 2011, 13:47):

V sobotu 17. září se v brzkých ranních hodinách v Las Vegas odehrálo semifinále letošního ročníku Mr. Olympia. Na pódiu se představilo čtyřiadvacet borců z devíti různých zemí. Kterým z nich se dařilo nejvíce a kdo naopak po prejudgingu nemůže pomýšlet na příliš vysoké umístění?


O dalším vývoji soutěže jako vždy rozhodlo první porovnávání, do nějž si rozhodčí vybrali Jaye Cutlera, Phila Heatha, Kaie Greena, Dextera Jacksona, Victora Martineze a Dennise Wolfa.

O titul pravděpodobně, podobně jako vloni, opět bojují Cutler s Heathem. Ačkoliv je úřadující šampión Cutler opět mohutný jako dům, disponuje perfektním vyrýsováním a separací, mnozí odborníci po prejudgingu favorizují Phila Heatha! Stále jen jednatřicetiletý Američan se od svého loňského startu na soutěži opět dokázal zlepšit. Působil mohutněji, vyváženěji a již po prvních okamžicích na pódiu sklidil od publika ovace vestoje. Heath zapracoval na rozvoji stehen i na množství detailů v oblasti středu těla a jen těžko by se dala hledat slabina, kterou by do budoucna mohl ještě zlepšit. V případě, že budeme extrémně kritičtí, dala by se Philovi vytknout možná slabší ostrost, která mírně zaostávala za jeho perfektním vysušením z roku 2010.

Pokud se ještě na okamžik vrátíme k Jayovi Cutlerovi, dá se říci, že osmatřicetiletý závodník je naopak ostřejší než vloni a dokázal navíc zapracovat na šířce svého pasu, který se v některých postojích zdá o trochu užší než dříve. Čtyřnásobnému šampiónovi soutěže je po semifinále vytýkána určitá plochost. Mnozí se také pozastavují nad Cutlerovou levou paží. Jeho biceps vypadá otekle a narůžověle.

Na otázku, jak si závodníci rozdělí zbývající umístění v první šestici, není v tuto chvíli snadné hledat odpověď. Blízko ke třetímu místu může mít za určitých okolností kterýkoliv z borců, jež rozhodčí spolu s Heathem a Cutlerem vyvolali do prvního porovnávání.

Kai Greene je extrémně mohutný a na pódium Mr. Olympia nastoupil bezpochyby v lepší formě než vloni. Zároveň mu však k dokonalosti něco chybí. Zadržuje určité množství vody v podkoží a je možná až příliš plný. Jeho sen o letošním zisku sošky Sandowa se, zdá se, rozplynul.

Dennis Wolf působí jako postava z komiksu. Je mohutnější než kdykoliv předtím a jeho formě k naprostému ideálu chybí jen o trochu lepší ostrost.

Victor Martinez je zpět! V pátek večer se na pódiu prezentoval nejlepší připraveností od Mr. Olympia 2007, kde vybojoval druhé místo. Disponuje skvělými tvary a zdá se, že od jarního Arnold Classic ještě zlepšil paže. Do finále by mohl vstoupit s tmavší úpravou pokožky.

Dexter Jackson závodí v mnohem lepší formě než na jakékoliv letošní soutěži. Zaujal dobrou separací i napruhováním. Fazóně z Mr. Olympia 2008, která mu vynesla titul, se však zcela nepřiblížil.

Ve druhém porovnávání se překvapivě objevil Brandon Curry, kterého na pódiu doplnili Ronny Rockel, Toney Freeman a Hidetada Yamagishi. Později si rozhodčí k porovnávání se zmíněnou čtveřicí vyvolali ještě i Shawna Rhodena. Právě tito borci bojují o umístění v první desítce.

Brandon Curry na soutěži těží ze svých skvělých tvarů. Disponuje dostatečnými objemy a i mnohem vyváženější postavou než při svém přestupu mezi profesionály. Díky spolupráci s britským trenérem a výživovým poradcem Neilem Hillem se na Mr. Olympia při svém debutu prezentuje v zatím životní formě. Pokud se mu do finálové části soutěže podaří odstranit tenký film vody z podkoží, může se umístit lépe, než sám čekal.

Ronny Rockel vypadá opět fantasticky. Je mohutnější než vloni, v čelních postojích navíc nabízí potřebnou tvrdost. S tou se však do mírných problémů dostává v okamžiku, kdy se k rozhodčím otočí zády. Opět má také potíže s kontrolou břišních svalů.

Toney Freeman se v pětačtyřiceti letech na Olympii prezentuje ve výborném světle. Horní polovina jeho těla působí mohutněji než v předcházejícím průběhu sezóny. Toney navíc patří k závodníkům, kteří své přednosti umí prodat dobrým pózingem. V přípravě na soutěž spolupracoval s Davem Palumbem.

Z perfektního pózingu může těžit také Hidetada Yamagishi. Jediný asijský účastník soutěže je plný, separovaný a ve své nejlepší formě v dosavadním průběhu sezóny. Svůj cíl, kterým je umístění do osmé příčky, by mohl naplnit, a to i přesto, že jeho záda nadále zůstávají slabinou.

Shawn Rhoden zaujal svými klasickými přednostmi - úzkým pasem a výtečnou stavbou těla. Na své první Olympii se prezentoval slušnou formou, které k dokonalosti chyběla zejména větší plnost prsních svalů. Celkový dojem z jeho postavy narušuje viditelná pupeční kýla a je pravděpodobné, že se v blízké budoucnosti nevyhne chirurgickému zákroku.

Ve třetím porovnávání dostali příležitost Craig Richardson, Frank McGrath, Marius Dohne, Johnnie Jackson, Edward Nunn a Evgeny Mishin, kteří tak mohou pomýšlet na umístění v první patnáctce.

Craig Richardson zaujal zejména napruhovaným hrudníkem a hýžděmi. Disponuje také perfektními liniemi. Jeho slabinou jsou záda.

Frank McGrath patří k závodníkům, kteří si účastí na Mr. Olympia splnili sen. Na většinu soupeřů však svými objemy ztrácí. Tradičně se může chlubit jen málo vídanou žilnatostí.

Marius Dohne je ztělesněním symetrie. Na pódium Mr. Olympia nastoupil poprvé v kariéře a v semifinále nabídl neuvěřitelnou tvrdost.

Johnnie Jackson znovu patří k nejmohutnějším borcům na pódiu. Bohužel, toto tvrzení opět platí pouze pro horní polovinu jeho těla. Stehna za zbytkem těla v objemech zaostávají. Jackson se může chlubit pravděpodobně těmi nejlepšími trapézy v dějinách bodybuildingu.

Edward Nunn je jedním z nejlépe stavěných profesionálních kulturistů současnosti. Do semifinále Mr. Olympia nastoupil opět vysekaný a ostrý. Na profesionální špičku však v objemech ztrácí.

Evgeny Mishin soutěží v možná nejlepší formě od svého přestupu mezi profesionály. Sráží jej však ne právě ideální stavba těla, vysoko upnuté latissimy a slabší lýtka.

Ve čtvrtém porovnání svedli souboj Michael Kefalianos, Troy Alves, Robert Burneika, Marcus Haley, Marc Lavoie, Ben White a Robert Piotrkowicz.

Ze zmíněné sedmice svými objemy zaujal zejména Robert Burneika, který na Mr. Olympia závodí výrazně ostřejší než na nedávné soutěži v Tijuaně.

Vysušeněji než v Mexiku působí také Marcus Haley, kterého však v očích rozhodčích zřejmě mírně sráží nevyváženost mezi mohutnější horní a mírně slabší dolní polovinou těla. Svěřenec trenéra George Faraha v uplynulých měsících výrazně zapracoval na kontrole břišních svalů.

Estetický Troy Alves v obrovské konkurenci špičkových závodníků opět doplácí na nevýrazné a měkké hamstringy a glutey. Přesto se podle některých na Mr. Olympia prezentuje v životní formě.

Michael Kefalianos si je vědom, že nedisponuje nejlepšími tvary. Proto svá vystoupení mezi profesionály staví na perfektní připravenosti. V dobré formě závodí i tentokrát. Přesto se dá říci, že se na pódiu představil už i ostřejší.

Na Mr. Olympia debutující Ben White závodí o tomto víkendu mohutnější a vyrýsovanější než v dosavadním průběhu sezóny. Sráží jej špatná prezentace. Aby mohl pomýšlet na Olympii na lepší umístění, musí svůj pózing ještě zlepšit.

Marc Lavoie si účastí na Mr. Olympia splnil sen a prezentoval se důstojnou formou. Objemy za většinou svých soupeřů ale zaostával.

Robert Piotrkowicz ke své druhé účasti na závodech nastoupil v nejlepší formě v dosavadním průběhu sezóny. Mohl by být však ještě ostřejší. Stále je také patrná nevyváženost mezi jeho robustní horní a slabší dolní polovinou těla, kterou ještě zvýrazňuje neúměrně široký pas.


Mr. Olympia 2011
- semifinálové porovnávání Cutler vs. Heath


Mr. Olympia 2011 - další semifinálová porovnávání


Dennis Wolf

Michael Kefalianos

Troy Alves

Toney Freeman

Robert Burneika

Marius Dohne

Victor Martinez

Evgeny Mishin

Marcus Haley

Dexter Jackson

Brandon Curry

Phil Heath

Jay Cutler

Marc Lavoie

Ben White

Kai Greene

Craig Richardson

Frank McGrath

Edward Nunn

Ronny Rockel

Shawn Rhoden

Hidetada Yamagishi

Johnnie Jackson

Robert Piotrkowicz


Zdroje:
www.bodybuilding.com
www.musculardevelopment.com
www.rxmuscle.com
www.eastlabs.biz


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

18.09.03:14ironfighter - Podle me asi vyhraje Phil. Jay bohuzel ma zraneni a to ho ..
18.09.02:02Drejgn Lee Jackson - phil heat je zezadu naprosto neskutecny...a trosku me skal..
17.09.21:57LUKASNOVAS - Kai je nejlepší.*79* -1
17.09.20:00Carnivor - to vůbec nevadí, díky za dobrou zprávu, hlavně že je Ronni..
17.09.19:23Č174 - Dexter, Dennis obrovské zklamání.. Dennis je ani to ani to..-3
17.09.18:58dzordn2 - promiň, zkomolil jsem ti Nick :)
17.09.18:58dzordn2 - Tady je jen několik sekund stará zpráva přímo od krále :) ..
17.09.18:37Oddo - Pane bože, vzpamatujte se lidi a přestaňte tu psát k*kotin..+1
17.09.18:03atilakar - kedy presne bude finale neviem to nikde najst presne cas ?..
17.09.17:28Nordlys - If Kai wants to come in that fucking heavy then he need..+1
17.09.16:45bxl.be - Skoda toho Kai, ale mozna jeste odtece do toho finale a bu..
17.09.16:40Drapal - a má opravdu natržený biceps bude to mít hodně těžké aby o..
17.09.16:38bxl.be - Jay se tech Philovo rukou musel ale bat ,ze se nestydel p..
17.09.15:52Lokran - bohuzel i v tomhle sportu plati vysledek vesmes jako polit..-1
17.09.15:05growler - ak mi niekto aj po vzhiadnui tychto foto povie,ze Cutler v..+8
17.09.14:59dzordn2 - byl v nemocnici :) Včera už seděl na Olympia Expo a podepi..
17.09.14:55Carnivor - je v nemocnici, nevíte někdo co s ním je? Na facebooku - b..
17.09.14:17flora - Wolfík by měl začít cvičit lýtka :D...
17.09.13:45Korny - Podle mě vyhraje zas Jay...nevím proč...něco mi říká, že j..-3
17.09.13:36thomasos - Jay uz opotrebovany, uplne mi pripomina ronnieho v roku 20..+1
17.09.13:26Chozraščot - psali to tady: https://kulturistika.ronnie.cz/c-10068-mr-o..
17.09.13:24Chozraščot - ***-6
17.09.12:59dzmilo - Phil Heath je celkovo simetricky a velky uzky pas a tolko ..+2
17.09.12:49kepasa - k Philovim mini noham asi tolko https://kulturistika.ronni..+2
17.09.12:48lskt - Aspon netrep ked netusis o com hovoris... po prve ako vie..+1
17.09.12:12Horyn - Kai možná válcuje jednotlivými partiemi, ale jako celek na..+4
17.09.12:05mil34 - Jinak super fotky!!! Chválím :-)+4
17.09.12:01mil34 - Nemohu si pomoct, ale na jaře má Green vždy lepší formu ne..+5
17.09.11:57n2 - Kai se mi taky líbí, nohama Phila má, Philovo obrovská dom..+3
17.09.11:56marcos23 - Horyn má pravdu si myslím...ten neskutečný objem břicha a ..+3
17.09.11:49Horyn - přehnal to.. vyboulené břicho, celkově už i nehezeké tvary..
17.09.11:42Filip Vaško - Řekněte mi prosím, co Chybí Kai Greenovi, aby byl MR.Olymp..+9
17.09.11:4088332 - Nee.. To mi neříkejte, že si Jay natrhnul biceps. Papaya:..
17.09.11:34marcos23 - podle mě by to měl vyhrát stoprocentně Heath. Ve všech póz..+2
17.09.11:33vitez.7 - Že by Heat, Cutler, Martinez, Greene? Ale je to fuk, všich..+4
17.09.11:28Chozraščot - podívejte jaká má stehna, bez detailů, třeba tady Piotrkow..+1
17.09.11:14VicRichards - budeme chytřejší, myslím si že Jay dobře ví co by to zname..
17.09.11:14kepasa - neviem, ale Jay ma v poslednich rokoch cudne bicepsy, len ..
17.09.11:10VicRichards - asi ví o čem mluví když spolu dokonce i trénovali http://..
17.09.11:05kepasa - Ja som tu na ronnie.cz cital rozhovor s Naserrom el Sonbat..-1
17.09.11:05VicRichards - ho má natržený nebo si do něho nechal píchnout synthol a v..+1
17.09.11:03Mr.IuS - tak on se natržený sval velice pěkně podlije krví, respekt..+1
17.09.10:50willy666 - ten biceps ma vecsi ako po minule roky,to je tiez pravda....+3
17.09.10:46P.E.P.A. - Snad to Jay zvládne, musí zabojovat, moc mu přeju pátý tit..+7
17.09.10:45papaya - Objevili se i spkulace, že si tam něco píchl.. Jako jeho f..+2
17.09.10:41mil34 - Phil je jasnej víťez, Jay-natržený biceps-to je fakt smůla..+2
17.09.10:37Mr.IuS - moc velká paráda oba... v předních postojích mě víc pře..+3
17.09.10:29TheStrongBoy - ten Phil.. narovinu mi spadla brada, podle těch předsoutěž..+1
17.09.10:29Carnivor - http://forums.musculardevelopment.com/showthread.php/11655..+1
17.09.10:23ZdenekRazic - sakra to ne.. at ten titul Phil vyhraje zaslouzene.. a ne,..+1
17.09.10:22Coody - ifo odkud? nebo subjektivni nazor?
17.09.10:21ZdenekRazic - ajo.. co ma stim bicepsem? myslite ze?...*5*
17.09.10:18Carnivor - má natržený biceps ve finále už asi bojovat nebude*80*
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 46 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
ZdenekRazic (22:39) • ygg: no vidis.. shodneme.. celou dobu ti pisu,ze to je jednodusse cely nahlavu. k posle...
magazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
jari (22:34) • Yggu, ty sis myslel, že se nějak testuje ve velkém. Ti čtyři, co zmiňuješ, byli pravděp...
magazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
ygg (21:19) • Jinak technická ... u toho Hájka to bylo v první chvíli i o tom, že Dalibor byl přesvěd...
magazínJosef Květoň: záda a prsa 6 dní před...
ygg (21:16) • Já mám pocit, že my se v jednom shodneme ... že je to jednoduše levá. Jen u tebe mi při...
magazínNejvětší obr v historii naší kulturis...
Maj0 Lipták (20:37) • 125 kg a ešte k tomu v kvalite ! :)Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra