Reklama:

Ohlédnutí za prvními
dvěma dny Mr. Olympia 2011

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Účastníci Mr. Olympia 2011 mají za sebou první dva dny strávené v Las Vegas. Vše podstatné, co přinesly, jsme se pokusili shrnout do prvního velkého článku věnovanému přímo dění v Las Vegas.


Startovní čísla účastníků Mr. Olympia

Pro čtyřiadvacet kvalifikovaných borců oficiální program začal již ve středu večer, kdy se odehrálo tradiční setkání závodníků. Jedním z bodů na programu byl i los startovních čísel, který určil, že do soutěže jako první vstoupí Dennis Wolf. Čtyřiadvacítka naopak připadla čtyřnásobnému šampiónovi soutěže Jayovi Cutlerovi.

  1. Dennis Wolf
  2. Michael Kefalianos
  3. Troy Alves
  4. Toney Freeman
  5. Robert Burneika
  6. Marius Dohne
  7. Victor Martinez
  8. Evgeny Mishin
  9. Marcus Haley
  10. Dexter Jackson
  11. Brandon Curry
  12. Marc Lavoie
  13. Ben White
  14. Kai Greene
  15. Craig Richardson
  16. Frank McGrath
  17. Edward Nunn
  18. Ronny Rockel
  19. Shawn Rhoden
  20. Hidetada Yamagishi
  21. Johnnie Jackson
  22. Phil Heath
  23. Robert Piotrkowicz
  24. Jay Cutler


Z rozhovorů před Mr. Olympia

Středa byla také vděčným dnem pro zástupce nejrůznějších médií, kteří využili první příležitosti k vyzpovídaní jednotlivých účastníků klání. Nejzajímavější postřehy, které prozradili Kai Greene, Jay Cutler, Phil Heath a mnozí další přítomným reportérům, jsme shrnuli do následujících řádek.

Marius Dohne

Jihoafrický závodník do Las Vegas přicestoval po pětadvacetihodinovém letu těsně před středečním setkáním závodníků. Ačkoliv po náročné cestě zadržoval určité množství vody v podkoží, byl přesvědčen, že s trenérem Georgem Farahem do pátečního semifinále formu ještě vyladí. Farah do svého třicetiletého svěřence vkládá nemalé naděje. Tvrdí, že Marius v Las Vegas některé lidi svou formou doslova šokuje a příští rok bude dokonce připraven na to, aby na Mr. Olympia bojoval o finálové umístění.

Victor Martinez

Victor Martinez na místo konání soutěže přicestoval v doprovodu trenéra Victora Muneze, se kterým s jednou krátkou odmlkou spolupracuje již patnáct let. Hlavním rozdílem mezi jeho účastí na soutěži v roce 2010 a letošním startem by měla být vylepšená připravenost. Martinez tvrdí, že již zcela překonal následky zranění kolene a nedá rozhodčím žádný důvod, aby jej mohli hodnotit hůře kvůli slabším stehnům nebo širokému pasu.

Edward Nunn

Čtyřicetiletý Američan, který před týdnem zvítězil na prvním ročníku Tijuana Pro, si před Olympií věří. Edward v rozhovoru se Shawnem Rayem prozradil, že v uplynulých dnech ještě doladil formu a rád by se umístil kolem šesté, sedmé příčky.

Robert Burneika

Robert Burneika říká, že je pro něj ctí být prvním Litevcem, který nastoupí na pódium Mr. Olympia. Třiatřicetiletý obr se netajil, že je šťastný a účastí na soutěži se mu splní sen. Na pódium plánuje nastoupit o poznání vysušenější než před týdnem na Tijuana Pro.

Robert Piotrkowicz

Robert Piotrkowicz v rozhovoru osmačtyřicet hodin před Mr. Olympia vzpomněl na dlouhou cestu, která předcházela jeho postupu na soutěž. Polský závodník se na prestižní klání kvalifikoval až ze své letošní osmé soutěže a netajil se, že je ze své druhé účasti na Olympii nadšený. Zmínil se také o záplavě gratulací, kterých se mu po kvalifikaci na Olympia Weekend dostalo od jeho přátel a fanoušků. Ostatně pokud máte profil na Facebooku, vyhledejte si ten Robertův a uvidíte, že Piotrkowicz při vyprávění o počtu gratulantů nikterak nepřehání.

Shawn Rhoden

Shawn Rhoden se netají, že považuje za čest stát na stejném pódiu, na němž před lety své fenomenální postavy prezentovali Shawn Ray nebo Flex Wheeler. V uplynulých týdnech udělal drobné změny v dietě i kardio tréninku a věří, že by se na pódiu mohl představit v ještě lepší formě než na srpnové Europa Supershow.

Hidetada Yamagishi

Jediný asijský účastník letošní Olympie by se v pátek a v sobotu na pódiu rád představil ještě tvrdší než vloni, kdy vybojoval desáté místo. Zlepšená forma by Hidetadovi podle jeho představ měla přinést i lepší umístění. Věří v osmou příčku.

Johnnie Jackson

Čtyřicetiletý Johnnie Jackson působil dva dny před soutěží svěže a prozradil, že se cítí skvěle. Zmínil se také, že plánuje startovat na prosincové show IFBB Pro World Masters. Johnnie dále nezapomněl zmínit svého zraněného tréninkového parťáka Branche Warrena, který na Mr. Olympia přicestoval jen v roli diváka. Branch týden po operaci utržené šlachy pravého kvadricepsu již údajně opět trénoval, jako by se nic nestalo, a šetřil pouze zraněnou končetinu.

Troy Alves

Troy Alves v necelých čtyřiačtyřiceti letech již dobře ví, co patří k jeho přednostem, a na svých silných stránkách plánuje stavět i na Mr. Olympia. Věří, že jeho estetičnost a perfektní forma přimějí rozhodčí, aby dostal šanci k porovnávání s těmi nejlepšími.

Dexter Jackson

Vítěz Mr. Olympia z roku 2008 se při předsoutěžním rozhovoru nezapomněl zmínit, že v přípravě na závody nově spolupracuje s Georgem Farahem. Dexter se osmačtyřicet hodin před Olympií nechtěl pouštět do žádných odhadů, ale věří, že je zpátky ve hře!

Dennis Wolf

Dennis Wolf se jako jeden z mála účastníků rozhovořil o své předpokládané soutěžní hmotnosti. Na pódiu by při výšce 180 cm rád vážil mezi 121 a 122,5 kg. Stále pouze dvaatřicetiletý Němec věří, že na Mr. Olympia bude ještě vysušenější než na jarním Arnold Classic, předvede u něj dosud nevídanou svalovou vyzrálost a dokáže překvapit.

Jay Cutler

Jay Cutler svou letošní účast na Mr. Olympia bere s rozvahou hodnou čtyřnásobného šampióna této soutěže a na otázku, zda na klání o víkendu vybojuje svůj pátý titul, neodpovídá žádným velkoústým prohlášením. Stejně tak se nevyjádřil ani na dotaz, zda je jeho letošní účast na Olympia Weekendu zároveň tou poslední. Jay říká, že veškeré myšlenky v současnosti směřuje k nadcházející soutěži a jakékoliv rozhodnutí přijde až po ní. Nezapomněl poděkovat svým sponzorům, a zejména fanouškům, pro než podle svých slov závodí především.

Phil Heath

Phil Heath se dva dny před Mr. Olympia 2011 svěřil, že s loňským druhým místem rozhodně nebyl spokojený a ode dne, kdy sestoupil z pódia, myslí na to, že se stane třináctým vítězem Mr. Olympia v historii. Právě to bylo hlavním důvodem jeho neúčasti na jarním Arnold Classic. Phil uplynulé měsíce věnoval vylepšování hustoty a vyzrálosti svalstva a soustředil se i na další zlepšování stehen.

Kai Greene

Ať patříte k fanouškům Kaie Greena, nebo jsou Vašimi oblíbenci jiní, jedno je třeba americkému kulturistovi nechat. Od svých soupeřů se odlišuje postavou, vystupováním i vyjadřováním. Kai zůstal svůj i osmačtyřicet hodin před soutěží, když na otázku Dennise Jamese, zda má na to, aby porazil Jaye Cutlera, odpověděl: "Nejsem tu, abych se pokoušel porazit Jaye. Jsem tady, abych odhalil své mistrovské dílo." Greene věří, že jej toto dílo v sobotu večer dovede až k vysněnému vítězství.


Tisková konference účastníků Mr. Olympia 2011

Čtvrteční program Olympia Weekendu začal tiskovou konferencí, na níž fanoušci čekali v dlouhé frontě již desítky minut před zahájením. Níže připojujeme několik nejzajímavějších obrázků, které na akci pořídili naši kolegové z partnerského slovenského webu EastLabs.biz.Setkání účastníků Olympia Weekendu s fanoušky

Včerejší den byl v Las Vegas uzavřen setkáním fanoušků s účastníky a účastnicemi všech profesionálních soutěží konaných v rámci letošního Olympia Weekendu. V Orleans aréně se odehrávalo tradiční představení. Již dopředu se totiž dalo usuzovat, kteří borci zůstanou pečlivě skryti mnohdy až pod několika vrstvami oblečení a kteří si naopak nebudou dělat starosti s nějakým tajnůstkařením a budou v nátělníku pro fotografy předvádět ochotně jednu pózu za druhou. Jak napovídají připojené fotografie, Jose Raymond a Toney Freeman v tomto ohledu opět nezklamali.Zdroje:
www.musculardevelopment.com
www.flexonline.com
www.eastlabs.biz
www.muscupassion.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

16.09.16:47william888 - obidve su clenkami teamu Eastlabs aa hlavne ako prekladate..
16.09.16:3970mMyW!53 - wtf to Botthofovo rameno *36*
16.09.16:01Johncreasy - jj Blondýnka jasně vede. Hlavně tím úsměvem.
16.09.15:59idoktor - Tak milej a přirozenej úsměv se na fotce jen tak nevidí *7..
16.09.14:21CrazyLom - když jsem ty dvě viděl, tak jsem se vysral na fotky nějake..
16.09.13:59amoresPE - Patria k Jardovi.
16.09.13:05The.FleX - Jak jsem si tak prohlížel ty fotky, tak mě napadlo, kdo as..
16.09.12:42guruhonza - jsou am s Jarem a Kopčekem, takže asi eastlabz lidi =)
16.09.12:03thomasos - Kto je ta bloncka s tou brunetou?*2*
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2019 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2019 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra