Reklama:

Zemřel bývalý profesionální
kulturista Art Atwood

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

V krátké době opustil předčasně tento svět již druhý bývalý profesionální kulturista. Po nedávné smrti Luka Wooda zasáhla fanoušky bodybuildingu zpráva o úmrtí Arta Atwooda. Okolnosti nečekaného odchodu amerického závodníka jsou zatím nejasné. Některé zdroje uvádí, že 11. září během párty spadl, nebo skočil do bazénu a již nevyplaval. Když Arta jeden z účastníků oslavy z vody vytáhl, byl už modrý a nebylo možné jej oživit. Proč se Atwood z bazénu nedostal vlastními silami, napoví až nařízená pitva.


Art Atwood se narodil 27. prosince 1973 v americkém Milwaukee. Do posilovny jej ve dvanácti letech poprvé přivedl jeho starší bratr Toney. Se systematickým tréninkem Art začal o tři roky později, když se stal členem školního fotbalového týmu. V devatenácti letech měl mladý kulturista již takové objemy, že si troufl na svou první soutěž. Na NPC Teenage Wisconsin Championships 1993 dosáhl tehdy nejen na vítězství v kategorii do 90 kg, ale i na celkový triumf a odstartoval tak svou úspěšnou kariéru. K profesionálům přestoupil v roce 2001 společně s Branchem Warrenem a Johnniem Jacksonem po úspěšném vystoupení na NPC Nationals. Jackson zvítězil v devadesátce, Warren triumfoval v kategorii do 102 kg a Atwood, jenž již tehdy disponoval neuvěřitelnými objemy, ovládl zápolení v supertěžké váze. Své první a nakonec i jediné profesionální vítězství dokázal vybojovat hned v premiérové sezóně mezi elitou, když na Toronto Pro Invitational překonal všechny soupeře, včetně Markuse Rühla, Gustava Badella nebo Darrema Charlese.

Atwood se dosaženým úspěchem kvalifikoval na Mr. Olympia, kde si o několik měsíců později vůbec nevedl špatně. V pětadvacetičlenném startovním poli obsadil dvanácté místo. Na nejprestižnějším klání profesionálního bodybuildingu znovu nastoupil i o rok později, kdy dosáhl na třináctou příčku.

Ačkoliv Art naposledy závodil v roce 2006, nepřestávalo se hovořit o jeho návratu. S kulturistikou ostatně zůstával v blízkém kontaktu. Stál v čele společnosti Professional Supplements, která se zabývala výrobou doplňků výživy, a pomáhal s přípravou mnoha mladším začínajícícím závodníkům. Pod jeho vedením trénovali například i Steve Kuclo nebo Jason Huh.

Art Atwood se do dějin kulturistiky zapsal jako jeden z nejmohutnějších závodníků své doby. Při výšce 180 cm závodil s hmotností kolem 127 kg. V objemové fázi přípravy mu ručička váhy obvykle ukazovala mezi 138 a 150 kg. Kromě trenérství a byznysu svůj čas věnoval rodině a přátelům, kteří na něj vzpomínají jako na skromného, upřímného a přátelského muže. Nejen jim bude chybět.Zdroj:
www.rxmuscle.com


Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho na Facebook. Děkujeme.

Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

13.09.00:38Gerallt - chtěl jsem napsat, že čekám až sem někdo napíše, že je to ..
12.09.22:30RANDO - Najprv WOOD .... o pár dní na to atWOOD...... Nie je to tr..
12.09.20:49DTaus - za všechno můžou zase steroidy! *32* -1
12.09.16:5670mMyW!53 - WTF, to uz je druhy mlady kulturista co zemrel, ze by dals..
Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2020 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2020 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra