Reklama:
Skladem opět všechny příchutě!
100 % Whey Protein v akci 1+1
Náš nejprodávanější protein. Více zde.

Remigius Machura:
"Doping pro mě není tabu."

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Ostatní


Jméno: Remigius Machura
Datum narození: 7. 1. 1986
Znamení: kozoroh
Bydliště: Praha
Sport: vrh koulí
Závodní úspěchy: juniorský mistr Evropy 2005
mistr republiky v hale i na dráze
několikanásobný mistr republiky ve všech mládežnických kategoriích
Osobní rekordy: juniorský národní rekord - 20,09 m (koule 6 kg)
v mužské kategorii - 19,43 m (koule 7,26 kg)

Jméno Remigius Machura nosí jeho děd, jeho otec i on sám. Remigius Machura III. - pane, to má zvuk! V rodu Machurů zastupuje Remigius junior již třetí pokolení koulařů a já mám pocit, že dispozici a lásku k tomuto sportu už musí mít Machurovci snad přímo zabudovanou ve svém genetickém kódu. I tak to ale nemá nejmladší z rodu snadné. Není totiž jednoduché mít za soupeře svého vlastního otce, člověka, který je dodnes ve vrhu koulí držitelem českého rekordu. Lidé budou vždy srovnávat, vždy tu budou jistá očekávání… Dosáhne syn kvalit svého otce? Překoná ho? Remajz, jak mu říkají přátele, na to určitě má. Jen ví, že aby se mu to podařilo, nemůže kopírovat tátu, ale musí si najít svoji vlastní cestu.

Ty se věnuješ vrhu koulí. K tomu ses asi s největší pravděpodobností dostal přes taťku, že?

Nejspíš ano. Já jsem dřív hrál 7 let ragby, ale to tu není tak populární, nehraje ho moc lidí...

A to ti vadilo?

Ne, to mi nevadilo. Spíš to, že u nás není velká hráčská základna, a tak to v našem týmu umělo tak 4 - 5 lidí z 15 a mě nebavilo se honit za někoho jiného. Vím, je blbé to takhle říct, ale individuální sport mi v tomhle vyhovuje víc. Vím, že když něco pokazím, tak je to jen a jen moje chyba a ne někoho jiného.

Takže s koulí jsi začal asi až o dost později…

Ani ne, kouli jsem zkoušel už i v době, kdy jsem hrál ragby. Třeba když byly závody na Strahově v hale, půjčil jsem si od táty dres a šel si hodit.

No, počkej, na to přece musíš mít nějakou techniku, nemůžeš vyrazit na závody jen tak bez přípravy!

Tak to jsem měl nakoukané odmala.

Nakoukané? Jen koukat ale přece nestačí!

Já mám takovou dobrou vlastnost, že když mi někdo něco ukáže, jsem schopný to rychle pochytit. A pak i naše tréninky na ragby byly hodně o atletice, což je důležité pro všechny dynamické sporty.

V kolika letech ses tedy začal věnovat speciálně vrhu koulí?

Asi tak v 15.

Taťka byl prvním trenérem?

Ano.

Trénuje tě dosud? Máš k němu dostatečný respekt, i když je to táta?

My jsme si s tátou povahově hodně podobní, takže si rozumíme, tam není problém. Ale občas se něco objeví, já se šprajcnu, nebo se šprajcne on, a protože nejsme žádní velcí slušnáci, nejdeme pro sprosté slovo daleko. Na druhou stranu se ale vykřičíme a za hodinu už jsme zase v pohodě.

S taťkou trénujete už dlouho. Neříkal sis někdy, že by tě někdo jiný, nový, mohl posunout zase o kus dál?

Pravda je, že zažívám poslední rok a půl, dva takovou stagnaci, kdy výkonnost nešla nahoru, a tak se objevily hlasy od jiných: „Změň trenéra, už vám to nejde.“ Ale to prostě ne. Já totiž vím, že toho, čeho jsem dosáhl, jsem dosáhl hodně kvůli tátovi, protože já nejsem nějaký extra talent na kouli. Mám to všechno dost vydřené.

To je zvláštní. Říkáš, že nejsi nějaký extra talent na kouli, tak proč to teda děláš?

Protože mi to jde.

Tak ale to tam nějaký talent být musí, ne?

To ano, ale jsou lidé, kteří to vezmou a prostě to zahodí tak, jak já bych to v životě nezahodil. Co se týče somatotypu - výšku, váhu, tak to mám dobré, ale to ostatní už tak optimální není.

Jakou roli hraje somatotyp? Jakou postavu bys tedy měl mít, abys měl šanci být dobrým koulařem?

Za éry mého táty byli koulaři hubení, dnes se to různí. Asi to není tak důležité… jen ta koule přece jen váží 7 a čtvrt kila.

No, vidíš, o tom jsme vůbec nemluvili. Jak těžké koule se používají?

Váhy jsou dané podle kategorií. Ženy házejí 4kg koulí, v mužské kategorii pak platí, že žáci používají 4kg kouli, dorostenci 5kilovou, junioři čistou šestku a muži mají 7 a čtvrt kg neboli 16 liber. No a jak jsme se bavili o tom somatotypu, tak ta koule váží 7 a čtvrt kg, takže samozřejmě bude jiné, když se k tomu postaví člověk se 130 kg nebo s 80 kg.

Jaké fyzické kvality jsou potřeba pro tento sport? Co všechno musíš trénovat a rozvíjet?

Definice hodu koulí říká, že se jedná o rychlostně silovou disciplínu. Takže koulař by měl být hodně silný a hodně výbušný. Tomu odpovídá i trénink. Silový trénink v posilovně zahrnuje hlavně dřepy, bench, výraz a přemístění, pro zlepšení dynamiky se skáče žabákem do písku, běhá 30 m s pevným startem atd. O hodu koulí se říká, že je to nejtechničtější disciplína, protože na nejmenším prostoru se musí vyvinout největší rychlost na nejtěžší náčiní, které je nejblíže tělu. Takhle se špičkujeme mezi atlety, ale něco na tom bude. Technika musí být, ale když má člověk velkou sílu, může to uprasit i silou.

Takže můžeš větší silou vyvážit nedostatek techniky?

Ano, do jisté míry to jde, ale platí to samozřejmě i naopak.

Můžeme se ještě vrátit k tvému tréninku? Jak tedy trénuješ a jak vypadá tvůj režim?

Když trénuji dvoufázově, jdu si jeden trénink odházet, k tomu přidám nějaké běhání, skákání, běžeckou abecedu, někdy i delší běhy, aby člověk neotupěl.

I delší běhy? Představovala jsem si vždycky, že koulaři jsou spíš takoví líní.

Jsou hodně líní, ale podle mě není špatné být líný koulař. Protože, když je člověk líný, hledá cestu nejmenšího odporu a tolik se s tím nepere. Já to dřív také uměl, ale jak mi narostl fyzický fond, tak už mi to tak nejde. Asi musím zase trochu zlenivět. (smích)

Takže to bychom měli první fázi tvého tréninku a co ta druhá?

Pak zalehnu pod činku a cvičím.

Jak často chodíš do posilovny?

Cvičím většinou 5x týdně, od pondělí do pátku, víkend volno. Jak jsem už říkal, chodíme pár základních cviků, jako bench, dřep, přemístění, nebo trh, k tomu třeba výrazy, prostě spíš komplexní cviky než izolované. Pak také využívám balanční podložky a možná i díky tomu jsem nebyl už docela dlouho zraněný. Tedy letos jsem to porušil, ale jen vlastní blbostí. Šel jsem si zaběhat a špatně jsem šlápl... Ale že bych měl problémy se zády nebo s koleny, to mě zatím míjí. Musím zaklepat.

Můžeš nám prozradit nějaké své nejlepší silové výkony?

Na bench mám 210 kg, bench podhmatem - 200 kg, přemístění - 170 kg, trh - 140 kg, dřep s činkou na prsou - 240 kg a výraz za hlavou 200 kg.

To zní hodně dobře. Jaké svalové partie vlastně při vrhu nejvíc zabírají?

Říká se, že koule a obecně hody, vrhy v atletice jedou takových 60 % z nohou, 30 % z trupu a 10 % z rukou. Takže určitě nohy.

Tréninku dáváš hodně. Stačíš regenerovat? Dokážeš vypustit, když cítíš, že jsi unavený?

To moc nedokážu. Já se vyloženě vyšťavím, druhý den je to třeba ještě dobré, třetí den už přijde krize, kterou většinou ještě rozcvičím, ale poslední den nebo dva v tom týdnu už to nestojí za nic. To už bývám úplně vyždímaný. Na to si budu muset dát pozor před letní sezónou. Stalo se mi totiž předloni, že jsem se na soustředění v Jihoafrické republice fakt utrénoval. Tam totiž byla vidina olympiády…

Že tě někdo trochu nepřibrzdí…

Přibrzdí, ale člověk se pořád pokouší držet to tak nějak na té hraně… Tam jsem to ale bohužel neudržel a šel až za ni. Jenže my jsme s tátou takoví podobní fanatici, takže dokud to prostě jde, tak to jde. No, jenže já se v té Africe tak šeredně přetrénoval, že jsem si ani nemyslel, že by to tak bylo možné. Když jsem se pak po 7 týdnech vrátil, dal jsem si týden volno a po něm se cítil už docela dobře. Ale při tréninku jsem se nedokázal pořádně rozběhnout, byl jsem celý ztuhlý, koulí jsem hodil na plný céres, vyhecovaný a bez trička 16 m! Vůbec jsem nevěděl, co se děje. Táta říkal, že to nevypadalo technicky úplně špatně, jen že to prostě neletí… Až když jsme se vrátili, dozvěděli jsme se, že když se člověk utrénuje v Africe, tak to může rovnou celou sezónu zašťouchnout a taky že jo. Drželo mě to celou sezónu. Ne, že by byl člověk nějak vyloženě unavený, ale to tělo bylo nějak zmatené. Nevím.

Když jsem si o tobě hledala nějaké materiály, našla jsem, že jsi vyhrál juniorské ME v roce 2005. Je to prozatím tvůj největší úspěch?

Tak úspěch je to rozhodně největší.

Udělal jsi od té doby nějaké pokroky?

Rok nato jsem se ještě dostal na dospělé ME, kde jsem byl nejmladší koulař. Sice jsem vypadl v kvalifikaci, ale bylo to pořád docela důstojné, výrazněji jsem to nepohnojil. Pak ale přišla nějaká stagnace.

Co se děje? Kde je chyba?

V technice.

Vidíš cestu, jak to zlepšit?

Já jsem měl techniku dobrou…

Ta se dá zase ztratit?

No, třeba jsem se změnil fyzicky. Přibral jsem 10 kg, což musí být někde znát. Ale hlavně jsem upadnul do takového tréninkového i technického stereotypu a to se pak strašně špatně rozbíjí. Ale plánuji spolupráci třeba s Petrem Stehlíkem, který byl posledních 5 - 6 let naše koulařská jednička, to by mohlo pomoct. Dřív jsem trénink moc neřešil, prostě jsem dělal to, co mi kdo řekl, ale teď na tom s tátou začínáme dost pracovat. Tak třeba za normálních okolností házím sunem, ale začal jsem házet i otočkou…

Vysvětli mi pojmy sunem a otočkou…

To jsou dva styly, kterými se koule vrhá. Člověk si může vybrat, co mu více vyhovuje.

To je zvláštní, myslela bych si, že musí být jedno technické provedení, aby výkony byly srovnatelné.

Ne, prostě se jen musí vrhnout. Dřív se používalo více stylů, ale nakonec to vykrystalizovalo v sun a otočku. Otočku většinou preferují Američané, nebo lidé menšího vzrůstu, sun zase spíš takoví ti siláci. Já normálně házím sunem, ale z důvodu rozbití tréninkového stereotypu teď zařazuji i otočkou, začal jsem také hodně házet druhou rukou.

Jaký to má smysl, že házíš druhou rukou?

Zaprvé se tak vyrovnává svalová dysbalance a zadruhé, já třeba udělám ten pohyb na levou stranu mnohem přirozeněji než na pravou. Z levé to prostě člověk vezme a hodí, z té pravé už člověk víc dumá, kudy to strčí, jak se nastaví, prostě už to z té pravé ruky víc křečím. Jinak házení druhou rukou je jen tréninkový prostředek, na závodech samozřejmě vždycky budu házet pravou.

Potkali jste se někdy na nějakých závodech třeba i s taťkou?

S taťkou a dokonce i s dědou!

Děda také ještě hází?

Ne, teď už nehází. Na závodech jsme se potkali tak před 6 - 7 lety, už přesně nevím, ale dělali jsme si srandu, že to se jistě často nestává, aby na závody přišli z jedné rodiny koulaři tří generací a stejného jména.

Tak to je nádherné!

No, děda, ten cvičil ještě před dvěma lety. Na zahradě měl svařenou 40 kg činku a vždycky, když jsem přijel, tak mi hlásil, kolik tun za týden navzpíral. Teď už to trochu omezil, ale stejně je to takový zarytý sportovec, zdravá výživa a tak.

Tak to jsi měl výborné klima pro svůj sportovní vývoj!

Ano, ona byla celá rodina taková sportovní. Táta má vlastně 3 sourozence, 2 sestry, které dělaly za mlada atletiku na nějaké krajské úrovni, a pak staršího bráchu, který byl český rekordman v desetiboji. Byl první, kdo udělal přes 7000 bodů a měl být první, kdo udělá přes 8, ale to mu o pár bodů uteklo. Takže se tomu doma smějeme, že táta nehodil 22 m, kterých chtěl dosáhnout, a strejda neudělal těch svých 8000 bodů.

A co ty? Myslíš, že jednou budeš lepší než táta?

To nevím. Rád bych.

Myslíš, že na to máš? Cítíš se na to?

Myslím, že na to mám, ale je blbé to říct, když být lepší než táta znamená hodit 22 metrů, a můj osobák je 19,5. Srovnání s tátou je pro mě velký handicap.

Cítíš nějaký větší tlak? Myslíš, že se od tebe kvůli tátovi víc očekává?

Myslím, že ano. Jenže táta byl strašný dříč…

No, když tě tak poslouchám, tak v tomhle jste myslím s tátou stejní.

Asi jo, v tomhle jsem po něm. Jenže on byl ještě neuvěřitelně silný. Já i když si myslím, že mám sílu dobrou, spousta lidí řekne: „No, jo, ale táta, ten měl sílu!“

Na tom se dá ale přece ještě pracovat…

To rozhodně, ale myslím, že to není úplně moje cesta. Já jsem se za tím dřív dost honil. Když měl táta žabák 3,55, chtěl jsem taky skočit 3,55. Ale přišel jsem na to, že to není zas tak důležité. Tak jako si našel táta to svoje - měl neskutečně silné nohy a byl dynamický, musím i já najít to své.

To se mi zdá hodně moudré.

To jo, ale je to těžké. Začal jsem o tom přemýšlet ne sice úplně pozdě, ale přece jen později, než bych měl.

Já myslím, že ve 24 letech rozhodně není pozdě. Jak dlouho vlastně takový koulař může fungovat?

Myslím tak do 30, 32. Síla se časem rozhodně neztrácí, ale rychlost ano. To je pak vidět na starších koulařích, že jsou už takoví línější.

Jak to vypadá s vývojem tohoto sportu? Spousta jiných sportů jde neustále kupředu, výkony se zvyšují, hranice lidských možností se posouvají. Platí tohle i pro vrh koulí?

Ne.

Proč ne?

Protože tam už je to myslím na hranici.

Jaký je nejlepší oficiální výkon?

Světový rekord je 23,12 m a evropský 23,06 m. Světový rekord byl hozený s otočkou, evropský sunem. To jsou ale výkony z hranice snů. Tam se to prostě musí všechno sejít. Vy si třeba načasujete největší formu na MS, budete se cítit fantasticky, bude se vám dobře běhat, zvednete dobré váhy, prostě fyzický fond úžasně vylítne, ale když k tomu nedolítne ta technika, tak je všechno špatně. Tohle už jsem zažil x-krát. Byl jsem neskutečně fyzicky připravený, ale technika k tomu nedošla a takový prasečiny, co z toho pak lezly… no, hrozný.

Ke sportovní přípravě patří neoddělitelně i výživa? Používáš nějaké sportovní doplňky?

Když na začátku sezóny potřebuji nabrat, tak do sebe hrnu proteiny, sachariďáky, hodně aminy, BCAA, všechno.

Cítíš, že to funguje?

Funguje. Asi nic nepoznám, když nebudu baštit dva dny BCAA před tréninkem a po tréninku, ale třeba jenom po tréninku, ale za týden to doběhne. Z dlouhodobého hlediska jsou účinky sportovních suplementů poznat určitě.

Jídlo řešíš?

No, moc ne. Snažím se jíst, aby to mělo nutriční hodnoty, které by to mít mělo, spíš ale jím hodně a často. U koule není důležité, abych měl nějakou váhu, nebo neměl špeky… obecně se to neřeší.

Tak teď přijde otázka, na kterou jsi jistě zvyklý - co doping?

Jo, jo, to je klasika. Co bys chtěla vědět?

Dostáváš to ráno ke kakau?

Ne, ne. (smích) Na takové otázky jsem ale zvyklý od útlého věku, co jsem začal chodit na ragby. Když jsem povyrostl a začal hrát za starší, tak jsem často slyšel takové poznámky, jako co jsem kde dostal… O dopingu se nikdo nebaví, nikdo se o něm bavit nechce, ale u nás doma tohle téma nebylo nikdy tabu. Když jsem přišel za tátou a na něco se ho zeptal, tak mi vždy na rovinu odpověděl. Vždycky jsem měl tedy docela dobrý přehled a nevadí mi o tom mluvit. Táta mi to podával tak, že díky tomu mohl více trénovat a zůstat zdravý.

To mi přijde zvláštní. Myslela jsem, že tím, že se vybičuješ za svoje hranice, spíš úraz riskuješ.

Ty se nevybičuješ za svoje hranice, ty ty hranice posuneš. Třeba můj táta dal 6x 300 kg na dřep. Neměl pásek a neměl zavázaná kolena. V podstatě nikdy nebyl zraněný. Samozřejmě, že je to hodně dané i tréninkem.

OČIMA AUTORKY

Nechtěla bych být Remajzovou učitelkou. Z očí mu přímo kouká, že to musel být na základní škole pěkný neposeda a lump, který se zrcátkem na botě koukával holkám pod sukni. A upřímně, nemyslím, že by to teď bylo o moc lepší, i když z kluka vyrostl pořádný kus chlapa, který se dokonce stal nedávno hrdým otcem. A i když už holkám nejspíš nelepí žvýkačky do vlasů a nevyčkává na ten správný okamžik, kdy by mohl někomu podrazit nohu, pořád má tu rošťáckou jiskru, jež vypovídá o velkém množství energie, kterou lze dobře využít pro kvalitní sportovní výkony. A k těm má Remik všechny předpoklady - příznivé rodinné zázemí, vůli, přesvědčení, zdravé sebevědomí, sílu a k tomu ještě hlavu, které to myslí... Věřím, že tenhle kluk jednou překročí stín svého otce.

A také genetikou.

To samozřejmě. Každopádně anabolika jsou léky, které se dávají lidem po operaci, aby se dali rychleji dohromady. Tak na tom asi něco bude.

Dobře, ale zpět na stadion. Nezajímaly tě někdy i jiné disciplíny, jako třeba disk nebo hod kladivem?

Disk ano. Jelikož jedu soutěž družstev za USK Praha, tak dělám většinou kouli i disk. Když jsem byl ještě dorostenec, tak jsem občas zkoušel i kladivo, ale na to opravdu nemám žádné předpoklady.

Je v tom velký rozdíl? Základní principy musí být podobné, ne?

Jsou a nejsou. Většina principů v atletice je podobná pro všechny disciplíny. S výjimkou kladiva a chůze. Většinou jde o to udržet se někde na špičkách. Kladivářská technika vypadá tak, že se točí pata, špička. Kladivo, to je prostě hodně o drilu. Koule i vše ostatní taky, ale kladivo opravdu hodně. To se musí fakt zažít, točit a točit.

Jaké máš ambice do budoucna?

Přežít ve zdraví tuhle halovou sezónu.

No, není malých cílů. (smích)

Pak bych se rád kvalifikoval na dospělé ME a tam předvedl slušný výsledek, se kterým bych mohl být spokojený. K dlouhodobým cílům určitě patří olympiáda v Londýně. To je cíl, k němuž se upíná snad každý atlet. ME je dobré, MS je fajn, ale olympiáda je prostě olympiáda.

Čeho potřebuješ dosáhnout, nebo jaké potřebuješ výsledky, aby ses na olympiádu mohl kvalifikovat?

To se neliší už pár let, pro A limit platí hranice 20,30 m, pro B 19,90 m. Ale samozřejmě, když už by tam člověk jel, měl by mít určitě splněný limit A. Teď to vypadá, že takových koulařů tady bude dost. Ale olympiáda v Londýně je daleko, a tak těžko říct, jestli ti lidé do té doby vydrží, nebo nevydrží, jestli vydržím, nebo nevydržím já.

Remigiovi držíme palce, ať on vydrží a vydrží navíc zdravý, aby měl šanci ukázat, co v něm opravdu je. A nesmím zapomenout na velký pozdrav pro jeho dědečka! Lidem jako on totiž upřímně a nadšeně fandím!


Fotografie z tréninku:




Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

06.07.00:39kernel - Antidopingový výbor o něm určitě uslyší.
06.07.00:36kernel - Něco mi říká, že do Londýna pojede tak akorát nakupovat(Ax..
17.01.11:55daveM - tak to je smutna realita, dopomaha si vice lidi ... je dos..-1
08.04.12:19Lucie - jo jo:( ale Remajz je šikovnej kluk, jisttě se neztratí a ..
08.04.12:11Rachela - No a pol roka po tomto rozhovore dostal dvojrocny distanc...+1
20.04.11:33Mikuc - Tak nevím o tom, že by Remigius II. byl propagatorem dopin..
20.04.11:09Michael Müller - Já rozumím, jednodužší povahy si stejně udělají, co chtějí..
20.04.10:42I.N.G. - MM: To že Machura OTEC je propagátor dopingu pro vrcholové..-1
19.04.16:16Michael Müller - On tady ten doping místo určitě má. Remkův taťka o něm ml..
19.04.10:51Lucie - K tomu titulku, uznávám vaše výhrady. Byl první, který mě ..
18.04.19:47I.N.G. - Souhlas s IluvSunshine. Doping je v tomhle rozhovoru zcela..-1
17.04.21:38PAVUK - Naozaj dobry rozhovor, celkovo to na mna dobre posobi. Drz..+1
17.04.16:37IluvSunshine - Nemyslim si, ze je dobry, aby se clanek jmenoval takhle. T..
17.04.13:45holu - *79*
17.04.13:44s.sman - Jeden z článků, který jsem si přečetl celý*79*. Ať se mu d..+1
17.04.12:40luve88 - Skvělý rozhovor. Díky za něj.
17.04.10:46tofmik - znovu se mi potvrdilo, že lidi co sportem `žijí`, že to dě..
17.04.09:28JackR - Dobrej borec!
17.04.09:10TRICEPS 3M - paradny rozhovor a tie silove vykony,klobuk dolu:)
17.04.08:14Diesel Vin - Tak tomu se říká otevřenost!!! Klobouk dolů. Jinak dost do..-1
Zobrazit všechny příspěvky







Jméno: pamatovat
Heslo:
Víte, že...
...poslední objednávka v obchodě
Ronnie.cz byla před 130 sekundami?
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJosef Květoň - trénink prsou a ramen...
Mikuc (19:55) • Všechno špatný k něčemu dobrý! Poskočí nohy, vršek do roka dožene a bude zas jinde! A k...
magazínJosef Květoň - trénink prsou a ramen...
havlic (14:43) • ...no ono to ještě vyleze!bude mě zajímat srovnání s Milanem Šádkem ty 2-3 týdny před s...
magazínSedmdesátiny Jana Smejkala: Můj život...
mirous (13:10) • Super článek! Takového čtení by mělo být víc. Miluji tyto retro pohledy do minulosti ku...
magazínMistrovství Čech dorostu a juniorů 20...
Amanda (09:01) • Prima fotky. Těším se na ty soutěžní. *79*
magazínMistrovství Čech dorostu a juniorů 20...
Ondra Hájek (19:57) • Soutěže v Kutné Hoře nemůžou zklamat, tenhle tým pořadatelů to má fakt zmáknutý. Co je...



Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie