Reklama:
Skladem opět všechny příchutě!
100 % Whey Protein v akci 1+1
Náš nejprodávanější protein. Více zde.

Milan Šádek a Milan Šádek
- dvojitý rozhovor

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Ve středu 9. září jsem opět po roce zavítal do Zlína, abych vyzpovídal Milana Šádka. Tentokrát se však nejednalo primárně o Milana Šádka mladšího, se kterým jsme Vám nabídli obsáhlý rozhovor v loňské sezóně, ale o jeho otce Milana Šádka staršího, který se na jarním mistrovství ČR juniorů a masters v Odrách stal na své první seniorské soutěži v životě hned absolutním mistrem ČR veteránů. Došlo zde tak rovněž k poměrně vzácné situaci, kdy spolu na jedné soutěži startoval otec a syn. Zajímá Vás nyní, jak dlouholetý dorostenecký a juniorský závodník Milan Šádek mladší přivedl svého otce k závodění, jak probíhá jejich společná příprava na mistrovství světa a kolik jídla za týden zkonzumují? Aby toho nebylo málo, na podzimní soutěže v kondiční kulturistice se nyní navíc připravuje i Milanův mladší bratr Patrik. Věřím, že vše zajímavé o této kulturistické rodině naleznete v řádcích níže.

Milane, když jsem vás navštívil doma i na tréninku před rokem, abych udělal rozhovor s tvým synem (pozn. red.: úspěšným juniorským závodníkem Milanem Šádkem mladším) v přípravě na mistrovství světa juniorů, ve svém rozhovoru se zmínil, že tehdy potřeboval nějakého sparing partnera, který by mu v tréninku pomáhal, a tak tě zkusil brát s sebou na tréninky. Uběhl rok a nyní jsme se zde ve Zlíně znovu sešli, avšak nikoliv proto, abys tu dopomáhal Milanovi na tréninku, ale abych tě vyzpovídal jako úřadujícího absolutního mistra České republiky masters. Pověz nám, jak nejprve došlo na myšlenku se na kulturistické závody vůbec připravit a co bylo tvou hlavní motivací?

Mojí hlavní motivací byla sázka, kterou jsme uzavřeli po mistrovství světa juniorů 2007, na kterém obsadil Milan druhé místo. Tehdy byla po závodech velká euforie, nadšení, padnul nějaký alkohol a u toho jsme se vsadili, že bych mohl jít i já na závody masters. Milanovým snem bylo, že bychom spolu byli na jedné soutěži, on jako junior a já jako veterán.

Jaké jsi měl pocity při prvním vystoupení na pódium na mistrovství ČR juniorů a masters v Odrách? Napadlo tě při prvním pohledu na tvé soupeře, že vyhraješ nejen svoji kategorii do 50 let a 80 kilogramů, ale i celý šampionát masters absolutně?

To mě vůbec nenapadlo a dodnes tomu nemůžu věřit.

Když se nyní ohlédneš za uplynulým rokem zpět, mohl bys zhodnotit, jak celá tvá jednoroční příprava probíhala?

Měl jsem napsaný stejný trénink, jaký trénoval Milan při škole, aby když přijel domů do Zlína, jsme spolu navazovali a šli na stejný trénink. Milana jsem poslouchal v tréninku i ve stravě jako malý kluk. Milan vždy přijížděl na víkendy domů, přes týden jsme řešili tréninkové váhy, jídelníček a podobně přes ICQ. Přesně jak mi to Milan naordinoval, jsem dodržoval všechno, celou přípravu řídil kompletně on.

Pamatuji se, že jsem tě v průběhu tvé jarní přípravy potkal a mluvil jsi o tom, že jarní mistrovství ČR je zcela jistě také i tvá poslední soutěž. Bezprostředně po mistrovství ČR jsi ale prohlásil, že to naopak tvá poslední soutěž zcela jistě nebyla a nyní se připravuješ na podzimní mistrovství světa masters, co tě přimělo ke změně rozhodnutí?

Jelikož jsme přemluvili na závody ještě jednoho kamaráda, Broňu Václavka, aby se připravil na podzimní soutěže v kondiční kulturistice, a mého mladšího syna Patrika, který ještě nikdy nezávodil v kulturistice, na totéž, tak jsme v tom doma vlastně tři a s kamarádem čtyři. Je to pro všechny takové jednodušší, že si nevyvařuji něco extra, ale dodržuji stravu s nimi, tak uvidím, co z toho bude.

U vás doma ve čtyřčlenné rodině se tedy nyní připravují 3 muži na soutěže v kulturistice, jak vše zvládá Tvá manželka a maminka Milana a Patrika?

Manželka je z toho trošku vedle, sice nám nemusí vařit, ale ona nám právě říkala, že by nám vařila ráda. Musí vydržet ještě dva měsíce a pak to snad už skončí, obdivuji Milana, který už závodí sedmý rok, já jsem v tom podruhé a už mě to nebaví. On je sedmý rok na dietách, opravdu klobouk dolů.

Prozradíš nám, jak u vás doma nyní vypadá takový běžný den tří kulturistů v předsoutěžní přípravě? Jak to tedy zvládáte zejména s jídlem?

S jídlem to zvládáme tak, že si nejprve zjistím, kdo bude kdy vstávat, abych vstal první a nehádali jsme se v kuchyni a pak si už odjedu do práce a oni si to zde už řeší sami. Odpoledne se tady už ale žďucháme na střídačku, protože si vše vaříme čerstvé, nikdy si nepřipravujeme jídlo na celý den. Jinak je to s nákupem jídla docela náročné, sleduji různé akce, kde jsou různé slevy na masa, naposledy jsem byl v Makru, kde kartón kuřecího masa vyjde do té stokoruny na kilogram. Kartón má 16 kilogramů, nám to vyjde asi na 6 dní, když tu jí tři chlapi denně 800 gramů masa. Rýži nakupujeme po 20kilogramových pytlích, naposledy jsme koupili u Milana v Brně u Vietnamců snad 100 kilogramů té jasmínové rýže, kterou pak rozsypu do prázdných krabic od proteinů, aby to nezvlhlo. Teď v dietě rýže sice tolik neubývá, ale jinak sním alespoň půl kila za den, jasmínová rýže mi strašně chutná, můžeš ji jíst jako koláč. S proteinovými koktejly je to samé, musím kupovat co největší balení, které vyjde nejlevněji, např. klasický Champion, který má 2,3 kilogramy máme na týden. Tím bych chtěl poděkovat i Báře Benešové z All Stars, že Milanovi občas něco pošle a tím nám trošku ulehčí, my mu to nejíme. Ať si každý představí, kolik to stojí, když se sám připravuje na závody a já to musím všechno násobit třemi, není to legrace.

Vraťme se na okamžik ještě do minulosti, Milan ve svém rozhovoru rovněž říkal, že se mu jako malému líbilo, že jsi byl svalnatější než ostatní tatínci, takže narozdíl od soutěžení se patrně samotnému posilování věnuješ s přestávkami již mnoho let. Vzpomeneš si ještě, v kolika letech ses začal tréninku s činkami věnovat?

Měl jsem přesně 16 let, když jsem byl na střední škole vyhozen z řady v jídelně a nebyl schopen se ubránit, tak mě to hrozně naštvalo a v jeden den jsem se přihlásil jak do boxu, tak do posilovny. Boxu jsem musel z časových důvodů zanechat, když jsem se oženil. Naopak do posilovny jsem chodil pravidelně, nepravidelně až doteď.

Jak to v době tvých tréninkových začátků vypadalo s dostupností a vybavením posiloven?

Tehdy ještě nebyly stroje, ale činky a jednoručky byly klasické, velké těžké nakládačky. Ale se stravou to bylo horší. O ní jsme tehdy v porovnání s dnešními sacharidovými vlnami nevěděli vůbec nic, takže v předsoutěžním období jsme jedli půl kila uvařeného kuřecího masa a citrón, nic víc.

Byl před dvaceti lety tvůj tehdejší svalový rozvoj srovnatelný s tím letošním?

Objemy jsem měl tehdy stejné, ale nebyl jsem vyrýsovaný. My jsme to nikdy nedotáhli do konce. To bylo způsobené jak nedostatkem znalostí, tak i dobou, tehdy byl na závodech málokdo vysekaný.

Rozumím tomu tedy správně, na závodech jsi před více než dvěma dekádami již startoval?

V dorostu v 16 a 17 letech. My jsme tehdy na závody jít museli, protože nám trenér řekl „buď půjdeš, nebo půjdeš“. Skončili jsme vždy na mistrovství Moravy, na mistrovství republiky jsem nikdy buď nepostoupil, nebo stejně nešel, protože jsme neměli peníze na nějaké přípravy a barvy.

V čem dnes tedy vidíš hlavní rozdíl oproti možnostem, které jste měli před lety? Jinými slovy je tvá současná forma odrazem jiného přístupu k tréninkové metodice, nových informací o výživě či množství nejrůznějších suplementů?

Tož dnes je to super, samozřejmě, je to pohádka. Tehdy nebylo nic. My jsme od trenéra dostali vitamíny, kde bylo napsáno „jen pro zvířata“ a to se škrtlo a napsalo se „a pro kulturisty“, neměli jsme nic jiného, tak jsme jedli tohle. (smích) Většinou to bylo pro krávy, vitamín D, A, béčka. Jediné, co jsme pak ještě dostali od doktora, pokud nás bolely záda, byl vitamín B12, ale to bylo víceméně takové placebo, to nic nedělalo. Ještě také kasein pro krmení telat jsme si tam rozdělovali po kilech, což nemělo asi žádný efekt.

To byl tedy takový první Animal Pak. (smích) Ale pojďme zpět k této sezóně, v jaké fázi přípravy na mistrovství světa se nyní právě nacházíš?

Předsoutěžní dietu jsem již nasadil a uvidíme, jak to dopadne, trénuji momentálně s oběma svými syny, ale hlavně uvidíme, jak to dopadne finančně, protože jestli si budeme muset oba platit startovné na mistrovství světa, nevím, jestli na to budu mít peníze, protože nyní už hrabu opravdu ze dna. Takže pokud bychom museli vedle všeho platit ještě 350 euro oba dva za startovné, tak to nevím, jestli mi i manželka dovolí. Deset let již opravuji střechu, pořád to odkládáme a odkládáme a každé stavební spoření padne na jídlo a doplňky výživy v přípravě na soutěže.

Prozraď nám o sobě pár čísel: kolik měříš, kolik byla tvá soutěžní váha na jarním mistrovství ČR, o kolik se zvedla tvá hmotnost v týdnech následujících a jakou váhu plánuješ na mistrovství světa?

Měřím 172 centimetrů, soutěžní váha byla 72 kilogramů a potom jsem nabral jen na necelých 80 kilogramů, protože jsme měli volnějších jen takových 14 dní a pak jsme do toho zase naplno skočili. Nevím, do které kategorie půjdu, buď do kategorie do 70 kilogramů, nebo do klasické kulturistiky, ale určitě bych potřeboval ještě shodit. Ještě jsem nebyl 100 %.

Ačkoliv nejsem žádný rozhodčí, dovolím si tvrdit, že za ziskem titulu absolutního mistra ČR nestojí mohutné svalové objemy, ale jednoznačně tvá fantastická finální připravenost a skvěle načasovaná forma, se kterou ses na pódiu prezentoval. Máš pro takovou formu nějaký zvláštní recept ať v přístupu k tréninku či dietě, nebo děláš vše podobně jako ostatní závodníci, ale genetika na tebe byla v tomto směru štědřejší?

Nevím, jak to dělají ostatní závodníci, ale já jsem poslouchal syna, který má v tomto větší zkušenosti a znalosti, tak jsem prostě nic neošidil a v závěrečných dvou měsících před soutěží jsem si nedal nic jiného, než jsem měl od něho napsané. Každopádně, kdo si to na vlastní kůži nevyzkoušel, nemůže absolutně uvěřit závodníkovi, který je v dietě, v duchu přísloví „sytý hladovému nevěří“. Milan se připravuje na závody již sedmým rokem a já si to letos vyzkoušel poprvé. Pamatuji, že tu kolikrát brečel z hladu a utekl pryč, když jsme si tu dávali obyčejné jídlo nebo pečivo. Tehdy člověk nechápal, co se děje. Teprve až když jsem si to vyzkoušel sám a sáhl si psychicky na dno, tak jsem pochopil, co vše příprava obnáší.

Zastavme se u tvého tréninku, jaké tréninkové principy obecně používáš?

Většinou jedeme těžké váhy, až co to nejvíce jde, ale někdy naopak zařazujeme lehčí a kratší tréninky, zkrátka netrénujeme pořád takzvaně „do krve“. Děláme to často tak, že trénujeme například jeden týden naprosto do vyčerpání a naopak druhý týden si dáme lehčí, hodně si hrajeme podle pocitu s intenzitou. Když jsem unavený, tak trénuji úplně jiný trénink, než mám předepsaný. Poslouchám tedy své tělo, ale obecně mi dělají dobře těžké váhy. Pro někoho by to samozřejmě nebyly těžké váhy, ale pro mě s mými zdravotními handicapy ano.

Jakými handicapy?

Jsem po oboustranné kýle, takže mám docela problémy s tréninkem břišních svalů, protože tam mám síťku a v období, když jsem byl před soutěží, mi už ven lezly i švy a už mě to pěkně píchalo.

Pokud se nemýlím, svůj oblíbený cvik nazýváš dřepy na ruce. Mohl bys našim čtenářům přiblížit, o co se jedná a jakou zátěž na tomto cviků zvládneš?

Jedná se o kliky na bradlech a v mimosoutěžním období mi nedělá problém udělat 8 až 10 opakování s přidanými 80 kilogramy na opasku.

Prozradíš nám, jak jsi na tom i s ostatními silovými výkony?

V mimosoutěžním období jsme zvedali na bench-press 130 - 140 kilogramů pro 6 až 8 opakování, maximální váhu uznanou na soutěži mám 175 kilogramů. Na dřepu více než 140 - 150 kilogramů kvůli plotýnkám nedávám a jedu spíše takové polodřepy. Je vidět, že nohy mám kvůli zádům jako slabinu, ale jsem rád, že je vůbec mohu cvičit.

Máš nějaké oblíbené tréninkové či životní motto, kterým se řídíš a které ti případně pomáhá se vyhecovat ve chvílích, kdy člověk v přípravě na závody kvůli tuhé dietě ztrácí energii a motivaci?

Nevzdávat trénink a moje motto je „ať zhynu, jestli ustoupím“!

Řada trénujících lidí dává své neuspokojivé výsledky za vinu nemožnosti dodržovat odpovídající jídelníček ve škole nebo zaměstnání. Protože vím, že jsi hodně pracovně vytížený, rád bych se tě zeptal, jak se ti daří skloubit všechna potřebná kulturistická jídla s prací? Mohl bys nám rovnou i popsat, jak vypadá obvyklá skladba tvého jídelníčku za celý den v předsoutěžní přípravě?

Ráno si navařím svých 500 gramů kuřecího masa na vodě s kořením a podle toho, kolik mám rýže, si ji rozdělím na 4 díly a vezmu si vše do krabičky do auta. Je to jen o tom ráno vstát a uvařit si to, což mi trvá nějakých 30 minut. Čím častěji pak člověk jí, tak bych řekl, že tím více i hubne, protože si „rozjede“ metabolismus. Základem v dietě je koupit několik druhů koření a každý den mít nějaké jiné.

Prozradíš, jak přísný jsi na sebe v dodržování jídelníčku i v mimosoutěžním období?

V mimosoutěžním období občas „ujedu“, ale ne, že bych se něčeho vyloženě nacpal, protože člověk pak má výčitky. Snažím se spíš jíst vícekrát denně, i když si dám něco zakázaného, ale prostě se nepřežírám.

Tvým nejbližším cílem je nyní mistrovství světa masters, s jakými ambicemi budeš do Polska odjíždět a jaké jsou tvé další plány pro příští rok?

Jak jsem říkal, ještě nevím, jestli vůbec na mistrovství světa nastoupím, protože startovné je pořádně kruté, a jestli ho budeme muset platit dvakrát - za Milana i za mě, tak se budeme zřejmě muset rozhodnout, kdo pojede a na prvním místě je samozřejmě Milan. Příští rok zřejmě na žádnou soutěž nepůjdu, protože letos mi to stačilo. (smích) Kulturistický život závodníka není život.

Řekněme, že tyto organizační aspekty vaší přípravy dobře dopadnou, s jakými ambicemi bys pak případně do Polska odjížděl?

Tož každý jede na závody, aby se snažil vyhrát…

Stíháš vedle svého tréninku, rodiny a práce ještě sledovat dění v našem sportu i prostřednictvím internetových portálů o kulturistice?

Na portálech o kulturistice jsem ráno, odpoledne a večer, jím u toho a pravidelně sleduji všechny servery i komentáře, až je to už úplně jako droga. Diskusí se sice nezúčastňuji, ale pěkně se u toho někdy nasměji.

Komu bys chtěl na závěr celého rozhovoru poděkovat za pomoc, podporu či trpělivost ve tvé přípravě?

Samozřejmě manželce, která trpí už asi sedm roků, teď ke konci s námi všemi už hodně. Za mou přípravu děkuji nejvíce Milanovi, který má celou moji přípravu na starosti od jídelníčku až po trénink. Jsem jako školák v první třídě. Já o tom nemám zdaleka vůbec takové znalosti jako on, takže ho opravdu jenom poslouchám a školím se. Dále bych poděkoval za Milana i Láďovi Pajičovi z Best fitness, díky kterému si mohl Milan finančně dovolit se letos ještě připravit na závody, pak Báře Benešové z All Stars, která mu posílá nějaké doplňky i oblečení, za to jí také děkujeme. To je všechno, díky patří hlavně mé rodině.

Ještě bych se na závěr zastavil právě u tvé rodiny, na společném tréninku jsi hovořil o poměrně krušných začátcích…

Milan se narodil, když mi bylo 20 let, a abych dokázal uživit rodinu a skloubit vše ještě se sportem, tak jsem musel hodně improvizovat, co se týkalo práce. Měl jsem základní práci, pak jsem soboty a neděle od rána do večera dělal ve firmě satelity. Mezitím jsem dělal minimálně 14 dní v měsíci šestnáctky ještě v další práci, což trvalo do mých zhruba třiceti let, kdy jsem viděl kluky víceméně jenom vyrůstat. Málokdy mě doma viděli, a proto jsem si je bral s sebou na tréninky do posilovny, abych s nimi jednak trávil čas a zadruhé trochu ulehčil manželce, protože ta byla pořád s nimi. Začátky byly tehdy kruté a myslím si, že většina mladých by to dnes vzdala. Nevím, co mě hnalo kupředu. Zodpovědnost asi. Ale trpělivost přináší ovoce a máme dva zdravé kluky, všichni jsem zatím zdraví, máme svůj domeček, všechno je naše, už nemám nikde dluhy ani splátky.

Ještě teď akorát potřebuji přežít finanční situaci do 15. listopadu (pozn. red.: konání mistrovství světa juniorů a masters v Polsku), protože kluci vedle toho, že se chystají na závody, tak mají ve škole samé poplatky, pronájem v Brně, to je hrozné. Já doufám, že si teď teprve začnu pořádně užívat, protože jsem si života zatím neužil, pořádné zážitky a koníčky jsem si ještě nedopřál. Jsem potápěč, rád jezdím na kole, na motorovém člunu, hraji tenis a to teď vše leží ladem, protože na to nejsou peníze, které jdou naprosto všechny do jídla. Takže to chci ještě vše nějak přežít do letošních Vánoc. Snad to vyjde.

Děkuji za rozhovor a za všechny čtenáře našich stránek ti přeji hodně štěstí jak v dalším kulturistickém počínání, tak i v životě pracovním a hlavně rodinném.

Děkuji za rozhovor.


Po společném tréninku a rozhovoru s Milanem Šádkem starším jsem využil příležitosti a zejména pro čtenáře, kteří sledují juniorskou scénu pravidelně, položil několik aktuálních otázek i Milanu Šádkovi mladšímu.

Milane, je tomu přesně rok, kdy jsme se na tomto místě sešli pro obsáhlý rozhovor, ve kterém jsi říkal, že si zatím netroufáš odhadnout, co vše se pro tebe nástupem na vysokou školu a odchodem z rodného Zlína změní. Jak bys na stejnou otázku po roce nových zkušeností a studií odpověděl nyní?

Řekl bych, že se pro mě změnilo hlavně to, že jsem měl v uplynulém roce mnoho fyzických aktivit navíc, protože studuji fakultu sportovních studií, takže pořád nějaké plavání, základní i sportovní gymnastika, dokonce jsme měli i výcvikový kurz horských kol a jezdili dokola po lese. Stále nějaký pohyb, takže jsem se dostával neustále do stavu přetrénování a už jsem nevěděl, jak dál pokračovat, protože mé tělo se v těchto podmínkách chovalo jinak, než jsem čekal. Bylo těžké zregenerovat.

Ačkoliv bych ti osobně přál přesný opak, pravdou je, že tvé výsledky v juniorech mají sestupnou tendenci: nejprve fantastické druhé místo na mistrovství světa juniorů v roce 2007, o rok později na mistrovství světa již místo páté a na letošním jarním mistrovství Evropy dokonce až místo šesté. Přikládáš tento fakt za vinu tedy hlavně studiu fakulty sportovních studií, které nejde příliš dohromady s kulturistickým tréninkem a předsoutěžní přípravou?

Nemyslím si, že by to bylo jenom školou, je toho víc. Škola na tom určitě má podíl, ale spíše už pozoruji, že tělo po tolika letech závodění již nereaguje, jak by mělo. Ani diety už pro tělo nejsou takovým šokem. Je čím dál tím horší se na závody připravit.

Jaká je tedy nyní tvá současná forma v porovnání s formou z loňského a předloňského roku ve stejné fázi přípravy?

Kdybych to chtěl srovnat s přípravou na první mistrovství světa v roce 2007, tak to se srovnat nedá, tam jsem formu udělal snad za tři týdny a pak ji už jen celou dobu udržoval. No a v porovnání s loňskem jsem trochu pozadu, ale doufám, že to ještě doženu.

Od svých třinácti let soutěžíš v kulturistice, které jsi věnoval celých posledních 8 let svého života. Máš nyní už představu a plány, čemu se budeš věnovat po mistrovství světa, které je tvou poslední juniorskou soutěží?

Upřímně nevím, co budu dělat. Možná, že první týden nebo dva budu chodit na nějaké akce, protože to jsem ještě nezažil, diskotéky jsou něco, co dosud neznám. Nevím, jestli mě to chytne, těžko říci, uvidíme, co bude následovat, nechám všemu volný průběh. Nic neplánuji. Ale asi to pro mě bude šok, naráz nemít před sebou cíl, na který se připravuji. Těžko nyní říci, kdy se opět vrátím k závodění, uvidíme, co se stane. Třeba si konečně najdu i nějakou přítelkyni (smích), ale každopádně si myslím, že jsem takový blázen, že se k tomu zase někdy určitě vrátím. Slibuji ale, že si dám minimálně dva roky pauzu, ať se tělo celé zregeneruje. Možná i déle. Snad počkám, až se zase táta s kamarádem vyhecují a půjdou opět závodit.

Otázka na závěr celého rozhovoru a současně i celé tvé jedné životní etapy. Dokázal bys shrnout, co ti soutěžní kulturistika za všechna ta léta příprav na závody dala, čemu ses naučil a případně, komu bys chtěl nyní na úplný závěr poděkovat?

Dala mi toho hodně, hlavně disciplínu a takový ten pocit, že i když to stojí nyní „za prd“, tak pokud chceš něčeho dosáhnout, musíš pokračovat. Jít přes mrtvoly, pokud něco skutečně chceš. Kulturistika mi samozřejmě dala i nějaké přátele a kontakty, trochu té publicity, že mě lidé občas někde poznají, což hodně potěší. Získal jsem v tomto sportu hrozně moc zkušeností, které bych rád později využíval jako osobní trenér. Soutěžení v kulturistice mě naučilo hodně o tréninku a stravě, ale pořád vím, že se mám ještě co učit. Stále se snažím získat nové informace. Jsem také rád, že jsem si ověřil, že dokáži někoho připravit i na závody jako třeba nyní svého tátu. Letos to byla paráda, že to vyšlo tak, jak mělo.

Komu bych chtěl poděkovat? Každopádně nejvíce své rodině, už jenom kvůli tomu, že mi kdysi koncem roku 2002 povolili si kulturistiku vyzkoušet, když jsem se jich ptal, jestli se mohu na závody připravit. Oni mi řekli, že ano, ať si to vyzkouším a nemohli tušit, co to bude mít za následky. (smích) Děkuji jim, že mi to dovolili, že mě podporovali. Největší dík patří určitě tátovi, který se mnou všechno protrpěl. Mezi dalšími, kteří na tom mají poslední dobou podíl, je Vláďa Pajič, bez kterého bych tento rok už nesoutěžil, protože mi došly finance. Díky němu jsem se domluvil s Bárou Benešovou a firmou All Stars na podpoře, takže od nich mám doplňky, což mi je nyní hodně přínosné. Dále děkuji i panu Fénikovi, který mi umožnil se bezplatně připravovat v jeho fitcentru F1 ve Zlíně, odkud pocházejí i fotografie z tréninku. Je určitě dále hodně lidí, kterým bych chtěl poděkovat, ale je těžké si na všechny vzpomenout a nerad bych vyjmenoval nějaké množství lidí a na jiné zapomněl a oni mi to pak vyčetli. Chtěl bych poděkovat všem, co mi fandí a kteří mě podporují a ještě mě neházejí do starého železa. Ještě mám před sebou poslední soutěž a uvidíme, co dokážu udělat. Je to poslední soutěž a dám do toho všechno. Tak mi fanděte.

Přeji ti, Milane, hodně štěstí, jak nyní ještě ve tvé poslední přípravě na juniorské závody, tak posléze i ve tvé nové životní etapě.

Díky moc, budu se snažit, aby všechno bylo co nejlepší.


Fotogalerie z tréninku:




Související články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

21.10.19:55Rage - Jsou to návíc moc super lidi a kamarádi ať je to ten mladš..+1
21.10.18:24jonasecek - ..moc pekny clanek..tohle se jen tak nevidi..fandim VAM!:)+1
21.10.14:09MOOG - Vypadate jako brachove*79* Hodne stesti vsem!+2
21.10.13:05CZEBLADE - Jo mas pravdu, snad nekdy pujdu se kouknou do te F1 jak ta..+2
21.10.10:43Nasser - děkuji za pěkné reakce na rozhovor, potěší to :). Jinak js..+3
21.10.10:09CZEBLADE - Pekny clanek a vsem drzim palce a doufam ze to vyjde podle..+2
21.10.09:45TRICEPS 3M - tá sila na bradlách fakt brutal.výborný rozhovor a dostala..+2
21.10.09:31AdamVS - tak to má vypadat, pravá kulturistická rodina ,super přeji..+2
21.10.09:16furyglove - Naprosto souhlasim s Mirou, takhle idylicka rodina, navic ..+4
21.10.09:09mirus - Nádherný příběh chlapů Šádkovích, mít takového tátu je pro..+5
Zobrazit všechny příspěvky







Jméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ PŘÍSPĚVKY ČTENÁŘŮmagazínJosef Květoň - trénink prsou a ramen...
havlic (14:43) • ...no ono to ještě vyleze!bude mě zajímat srovnání s Milanem Šádkem ty 2-3 týdny před s...
magazínSedmdesátiny Jana Smejkala: Můj život...
mirous (13:10) • Super článek! Takového čtení by mělo být víc. Miluji tyto retro pohledy do minulosti ku...
magazínMistrovství Čech dorostu a juniorů 20...
Amanda (09:01) • Prima fotky. Těším se na ty soutěžní. *79*
magazínMistrovství Čech dorostu a juniorů 20...
Ondra Hájek (19:57) • Soutěže v Kutné Hoře nemůžou zklamat, tenhle tým pořadatelů to má fakt zmáknutý. Co je...
magazínLuis Rodriguez po Arnold Classic vymě...
maxpoint97 (23:38) • Za mě rozhodně Justin neměl špatnou formu, ten zakopanej pes je jinde *1* Buď se na...



Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údajeZásady ochrany osobních údajů
Copyright © 2010-2024 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2024 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
MAGAZÍN OBCHOD AKADEMIE
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV  ::   Lidé  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie