Více zde.

Superior 14 Games 2018 ovládli Tóth a Czokoly

11.042 zhlédnutí
Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Chlapi chlapům, taková byla soutěž Superior 14 Games 2018, která se v sobotu 14. dubna 2018 vrátila po roční přestávce do havířovské vzpěračské haly opět pod taktovou českého vzpěrače a crossfitera Michala Mičky.

Soutěž je unikátní svým formátem. Jedná se závod dvoučlenných týmů, ve kterých mohou startovat jen a pouze muži. Jde o divokou testosteronovou smršť, při které jde každý ve jménu chlapské cti až na dřeň a na krev. Podívaná je to jak jinak než famózní.

Že se skutečně bude na co dívat, bylo zřejmé už ze startovní listiny, kde se objevila taková jména jako bratři Laszczakové, Erik Tóth, Ľudovít Czokoly, Jakub Brichta, David Stroupek, ale i mnohá další. I sám organizátor Michal Mička byl skvělým obsazením závodu nadšený. "Bylo úžasné vidět atlety takového formátu závodit na jednom místě, to byla naprostá paráda! A to nemluvím jen o kategorii Elite, známé tváře se objevily i v Advanced."

Spokojení ale nebyli jen pořadatelé, závod se líbil i jeho účastníkům, a tak úsilí, které do jeho uspořádání vložili Michal Mička společně s majitelem Fullsportu Davidem Skoumalem, stálo za to.

Zatímco David Skoumal měl na starosti administrativní stránku věci, Michal Mička mixoval, vařil a smažil workouty, aby závodníci okusili co nejvíc chutí. "Snažil jsem se prověřit atlety celkově - vytrvalost, sílu, vzpírání, dovednosti, prostě všechno, co by měl crossfiter zvládat."

Na sklonku dne pak začal Mička dokonce zavařovat. Atlety. "Zavaření skutečně možná byli na konci finále, pokud to jeli na sto procent, protože to opravdu bylo výživně," říká hlavní pořadatel s úsměvem.

WOD 1 - Opener
časový limit 16 minut

A: 2000 m row
B: 3 kola:

• 50 partner wall balls
  • 20 synchro chest to bars

Kromě finále, které je vždy vygradováním celého závodu, se se zvědavostí čekalo i na výkony ve WODu 2 (clean and jerk na maximální váhu pro jedno opakování). Takový úkol nemohl na soutěži vzhledem k místu konání chybět. "Čekal jsem od kluků, že na clean and jerk padne nějaká pořádná váha jako třeba 160 kg, ale i 155 kg v režii Davida Stroupka nebo Davida Hájka byla super podívaná," pochvaluje si Michal Mička.

• 10 burpees bar facing
(10 + 10 první atlet týmu, 10 + 10 druhý atlet, odpočinek do zbývajícího času 2 minut)

12 - 12

14 - 14

atd.

Po soutěži a spočítání výsledků si svou chvíli slávy na stupních vítězů užily týmy Hunbelievable v kategorii Elite, CF 43300 Team v kategorii Advanced a Jája a Pája v kategorii Hobby.

Hlavní pořadatel Michal Mička byl na konci závodního dne unavený, ale spokojený. "Dělám to rád a vůbec mi nevadilo, že jednou jsem záskok speakera, podruhé jsem musel řešit problém s WC, dělám nakladače činky, staff atd. Když ale vidím, že se to lidem líbí, tak mi to za to stojí. Jsem nadšený, co jsme s havířovským týmem zvládli. Mám kolem sebe super tým lidí, kteří vědí, co se po nich chce, a jim bych chtěl tímto poděkovat, protože to bez nich nešlo."

Při soutěži se vybrala za vstupné částka 12.500 Kč, která byla věnovaná onkologickému oddělení v Ostravě - Porubě.

Rozhovor s Erikem Tóthem, zástupcem vítězného elitního týmu Hunbelievable

Eriku, jak jste si s Ľudom Czokolym užili závod Superior 14 Games v Havířově a jak se Vám spolu fungovalo v týmu?

S Ľudom se známe už roky, skoro od našich crossfitových začátků. Když se naskytne příležitost, vždy spolu rádi trénujeme a to platí i pro závody. Dobře se známe, vzájemně se respektujeme, dokážeme se doplňovat, všechno většinou funguje jako švýcarské hodinky. Společné závody si vždy užíváme naplno, tak jako tomu bylo i na Superior 14 Games 2018.

Dalo by se říct, že měl někdo z Vás na vítězství o kousek větší podíl?

“There’s no 1 in a team." Tam, kde jeden zaváhá, druhý je připravený vzít to na sebe a potáhnout tým. Skvělí individuálové týmovky nevyhrávají, takže myslím, že na našem vítězství měla největší zásluhu naše sehranost a spolupráce.

Jak se Vám líbily havířovské workouty?

Musím říct, že Michal Mička se za léta, co připravuje závody, posunul na velmi služnou úroveň. WODy byly skvělé, dávaly smysl a postupně nás otestovaly z každé stránky. Z naší strany mu patří velká pochvala! Jsme velmi rádi, že už i na lokálních soutěžích ustupuje trend "vyhraje ten, kdo přežije".

Který workout jste si s Ľudom nejvíc vychutnali?

Jednoznačně WOD 5, sprint 2 kola - 30 x hang squat snatches a 150x double unders. Měli jsme dobrý plán, který do puntíku vyšel, a my dokázali WOD s náskokem vyhrát a tím si zabezpečit už před finále vítězství na soutěži.

Koho jste si v průběhu závodu nejvíc hlídali? Koho jste vnímali jako největšího soupeře?

Obsazení závodu bylo velmi dobré, poslední heat byl plný starých dobrých známých atletů, proti kterým jsem nastoupil na nejedněch závodech. Myslím, že každý z těchto týmů byl nebezpečný, a museli jsme si dávat pozor na každý. Byl to skvělý boj.