Reklama:

Soutěži WBSW Battle 2017 dominovali polští závodníci

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

V sobotu 16. prosince 2017 se v brněnském centru Šumavská uskutečnil závod Workout Brno Street Workout Battle 2017, zaměřený hlavně na základní cviky, jako jsou shyby, dipy, kliky a dřepy, v samostatné kategorii se pak závodilo ještě v muscle-upech.

Již z dispozic, které byly zveřejněny před závodem, bylo evidentní, že na Workout Brno Street Workout Battle 2017 se bude velmi dbát na precizní techniku provedení jednotlivých cviků. U dipů nemělo být tolerováno jakékoli kopnutí nebo cuknutí, pokrčení ani křížení nohou, ruce v dolní pozici musely dosáhnout menšího úhlu než 90 stupňů. Žádná kopání a cukání nebyla akceptována ani u shybů, přesně daná byla i technika kliků, kdy při každém opakování musel závodník dosáhnout takové hloubky, aby se hrudníkem dotknul pod ním na zemi položené pěsti porotce. Správná technika byla vyžadována i u dřepů, kde se dbalo hlavně na dostatečnou hloubku dřepu a propnutí kolen v horní pozici. Všechny cviky kromě dřepů se dělaly na maximální počet opakování, u dřepů šlo o maximální počet opakování v časovém limitu 90 sekund.

Všechny uvedené cviky byly součástí soutěže King of Basics určené mužům, do které se přihlásilo 22 závodníků. Ve shybech si nejlépe vedl Jakub Major, který předvedl 31 precizních přítahů v kuse, v dipech odvedl nejlepší výkon polský workouter Maksym Riznyk, který zvládl 75 opakování a který svým výkonem 74 opakování vyhrál i na dřepech. Kliky se ukázaly jako nejsilnější disciplína dalšího polského závodníka Barteka Kruka. Ten všem přítomným vyrazil dech výkonem vyjádřeným číslovkou 200, když druhého nejlepšího závodníka v této disciplíně za sebou nechal o celých 68 opakování! Bartek Kruk získal zároveň i nejvíce bodů v konečném součtu, a tak se stal vítězem celé soutěže King of Basics.

Do soutěže Queen of Basics se přihlásilo 6 žen a zde si téměř ve všech disciplínách vedla nejlépe polská závodnice Anna Krajka. Pouze na dřepech ji dokázala o tři opakování předstihnout Češka Kristýna Němcová.

Soutěže v muscle-upech se polští závodníci neúčastnili, zde byl jejich větší svalový rozvoj spíš přítěží, a tak dostali šanci čeští borci. Vítězný počet 14 muscle-upů si nakonec zapsal Tomáš Velčovský.

Jako poslední přišla na řadu kategorie Weighted, kde závodníci dostali na shyby na opasek 10kg kotouč, stejný kotouč je tížil při klicích, dřepovalo se s 32 kg kettlebellem a dipy se dělaly s přídavnou zátěží 24 kg. Zde si opět zajistil vítězství zdaleka nejlepším výkon soutěžící z Polska Maksym Riznyk, který se stal i absolutním vítězem celého klání Workout Brno Street Workout Battle 2017.

Kompletní výsledky naleznete na facebookových stránkách crew Workout Brno.


King of Basics

striktní shyby, dipy, kliky a dřepy do maxima
pořadí jméno shyby dipy dřepy kliky
1. Bartek Kruk 20 65 68 200
2. Maksym Riznyk 30 75 74 132
3. Jakub Major 31 50 63 130

Queen of Basics

striktní shyby, dipy, kliky a dřepy do maxima
pořadí jméno shyby dipy dřepy kliky
1. Anna Krajka 18 37 66 50
2. Kristýna Němcová 13 22 69 27
3. Monika Malá 10 19 62 45

King of Muscle-Ups

striktní muscle-upy do maxima
pořadí jméno počet
1. Tomáš Velčovský 14
2. Ladislav Rodney Brel 13
3. Marek Babiš 12

Weighted

shyby + 10 kg, dipy + 24 kg, dřepy + 32 kg, kliky + 10 kg
pořadí jméno shyby dipy dřepy kliky
1. Maksym Riznyk 25 35 53 73
2. Bartek Kruk 14 28 45 75
3. Honza Machovják 20 20 50 40


Workout Brno Street Workout Battle 2017 - fotogalerieSouvisející články:

Diskuse k článku:
Reklama:
Uživatelské jméno:
Heslo:
Text:
...
Upozornit na novou odpověď e-mailem.
Před napsáním příspěvku nepřehlédněte pravidla diskusí. Děkujeme za jejich dodržování.

Zobrazit všechny příspěvkyJméno: pamatovat
Heslo:
NOVÉ INZERÁTYpráce Jatomi Fitness Palladium hledá trenér...
Hledáme aktivního trenéra/trenérku do Jatomi fitness Palladium.
práce Posila do trenérského týmu Fitko Václ...
Do zavedeného klubového fitness na Václavském náměstí hledáme nové kolegy a kolegyně na pozici os...
práce Nabídky práce
Akutně hledáme lektorku na cca 2 měsíční záskok (do května) zaběhnuté lekce TABATA - každé Ponděl...
práce Hledáme recepční do MTV Fitness
Hledáme recepční do fitness centra MTV Fitness & Squash Praha 9 - Kyje. Zajímáte o fitness a rádi komunikujete s lidmi? Tak se s Vámi rádi potkáme! Požadujeme: příjemné vystupování, spolehlivost, pracovitost, základní,uživatelskou znalost PC, trestní bezúhonnost Nabízíme: příjemné sportovní prostředí a výborný kolektiv, firemní benefity (volný vstup do všech poboček MTV Fitness, solárium a další). Nástup možný ihned. Své životopisy zasílejte spolu s fotkou na email: silviemtvfitness@seznam.cz
bazar Snožování technogym
Prodáme snožování technogym, 6900,- V dobrém stavu, máme nové a tyto pošleme dále.Erasport, s. r. o. • Svahová 1537/2, 101 00 Praha 10 - Vršovice • IČ: 29052131, DIČ: CZ29052131 • Kontaktní údaje
Copyright © 2010-2018 Erasport, s. r. o. • Copyright © 2001-2018 Ronnie.cz • Ronnie.cz je registrovaná ochranná známka. • Historie změn
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Ronnie.cz je bez písemného souhlasu společnosti Erasport, s. r. o. zakázáno.
Vyhledávání:
RSS     Internetový magazín  ::   Sportovní obchod  ::   Fitness TV NOVÉ  ::   Diskusní fórum  ::   Fitness akademie  ::   Fitness centra