Jaký byl první závod Ronnie.cz Extreme Teamu?

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Představujeme Ronnie.cz Extreme Team na závod Gladiator Race!
Víkendový závod Gladiator Race v Josefově byl premiérovým pro nový Ronnie.cz Extreme Team, který jsme Vám představili již před závodem v tomto článku.

Jak jsme již zmiňovali, tento tým dala dohromady Martina z Ronnie.cz a nyní po závodu můžeme říci, že se ve výběru trefila. Nejde o to, zda byl tým první, nebo poslední, důležité je, že se všichni navzájem po celý závod podporovali, pomáhali, hecovali se a motivovali navzájem. Díky tomu byl pro celý tým závod naprosto skvělým zážitkem. Maximální možný výkon, ale zároveň maximální spolupráce a podpora - a tak by to mělo být.

A jak prožívala závod Martina?

Od začátku tohoto roku jsem se po svých podzimních závodech v bikiny fitness odhodlávala k účasti na některém z extrémních překážkových běhů, a tak jsem byla neskutečně ráda, že se mi konečně podařilo tento cíl splnit. A to nemluvím o tom, že jsem nejen skvěle zvolila tým, ale vybrala zřejmě jeden z běhů, který stál opravdu za to.

Vzhledem k tomu, že to byl pro mě první závod tohoto typu, nevěděla jsem moc, co čekat. Vybrali jsme si závod Gladiator Race v Josefově na 8 km s 25 a více překážkami. Netušila jsem, zda to bude náročné, nebo spíše na pohodu. 8 km je poměrně málo, otázkou však pro mě bylo, jak náročné to bude v kombinaci s překážkami. Sice jsem si plánovala, že si před závodem půjdu alespoň párkrát zaběhat, nakonec jsem to ale úplně nestihla a věřila tak ve svoji celoroční fyzičku. Nakonec na tento závod stačila, už teď je mi ale jasné, že přidám-li příště trochu tréninku, můžeme být časově výrazně lepší. Ke konci už jsem únavu docela cítila. Nicméně díky tomu, že jsme běželi jako tým, jsem byla neskutečně motivovaná nezastavovat a makat až do cíle.

Co se mi na závodu opravdu líbilo, byla trasa, která pro nás byla pořadateli připravena. Podívali jsme se opravdu po celém Josefově. K vidění bylo všechno od dostihového hřiště, hradeb, temných hradebních chodeb přes město a staré vybydlené budovy až po les a louky. Chvíli jsem si připadala jako v nějaké počítačové hře. Skvělá byla také naše týmová spolupráce. Všichni jsme na sebe čekali, pomáhali si. Byla vidět rozdílnost ve výkonu v disciplínách, obecně nám holkám dělaly problém překážky s ručkováním. A které překážky si pamatuji nejvíce? Samozřejmě podlézání ostnatého drátu v bahně nebo táhnutí svázaných pneumatik v řece. Bylo jich ale tolik, že bych je dohromady ani všechny nedala. Skvělým zakončením závodu pak byla velká dřevěná překážková stěna, která pro náš tým byla skoro nejjednodušší. Po závodu jsme ještě chvíli strávili na stánku Ronnie.cz, kde jsme se radovali z úspěšného dokončení závodu a spřádali plány na další závody. Určitě to nebyl můj poslední.

Jak se závod líbil Marťasovi a jak vidí další závodění?

Pro mě to byl zatím jeden z nejhezčích Gladiator závodů. Prostředím, překážkami i náročností. Jak byl pro mě minulý závod v Holicích spíše zklamáním, tak Josefov byl velkým nadšením. Jako nejhezčí a nejnáročnější překážka mi přišla ta předposlední, číslo 31 - Weiver. Šlo tam hlavně o to najít správnou techniku. Na těchto závodech mi chyběl pouze kilometrovník. Co se týče týmu, jsem na něj pyšný. Díky nim jsem zdolal všechny překážky bez handicapu, přestože jsem ho s nimi běhal, protože jako tým držíme při sobě. Dan podal super výkon, což se očekávalo, a Marťa s Ivkou chtěly doběhnout v rozumném čase, takže měly velké nasazení. To mě hodně hřálo u srdce, jak se obě snažily a jak jim to šlo. Tým bych neměnil. Vždycky je co zlepšovat, takže věřím, že když jako tým zabereme, určitě máme šanci se umístit i na pódiu (časem).

I zběhlá závodnice Ivča dává tomuhle závodu plus

Závod jsem si moc užila nejen díky skvělému týmu, ale také díky výborné atmosféře celého závodu. Závod jsem běžela opravdu s nadšením. Nejtěžšími překážkami pro mě byly Weiver a Monkey business. Určitě je do budoucna potřeba potrénovat běh do kopců a zvýšit sílu v rukou, zejména v úchopu, abych se lépe poprala s překážkami, kde je ručkování základ.

A jaké pocity má ze závodu Dan?

Ze závodu jsem si odnesl hřejivý pocit, že se náš tým úspěšně dostal do cíle bez zbytečných karambolů a v tempu, které během závodu téměř nekolísalo. Líbila se mi frekvence překážek a dostatečná vzdálenost mezi nimi. Obecně těžké byly překážky s ručkováním, některé překážky jsem si zbytečně ztížil použitím špatné techniky držení, třeba nošení pneumatik (na kopec a dolů).

V našem týmu se mi běželo výborně. Navzájem jsme se podporovali, a když bylo potřeba, tak i hecovali, nijak jsme se však vzájemně nedusili. Vzájemně jsme respektovali silné a slabé stránky každého člena. Z Martinovy gorilí síly jsme například těžili všichni, když jsme se museli vyškrábat na vysokou zeď.

Pokud bych měl srovnat Gladiatora s německým Tough Mudder, nedokázal bych se rozhodnout, který bych preferoval více. V obou případech jsem se dokázal dostat na pokraj sil, i když délka tratě byla značně rozdílná. Na českém závodě oceňuji krásně provedenou trať s přilehlým historickým okolím a originálními vsuvkami. Vytknul bych pravděpodobně vyšší obtížnost "ručkovacích" disciplín pro něžné pohlaví. Jinak bych závod doporučil, dokáže si ho užít podle mě opravdu každý.