CrossFit Games 2017
- den první

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Soutěže

Déšť byl hlavním tématem úvodního dne letošních CrossFit Games. Vzhledem k tomu, že v minulých letech se soutěž konala vždy ve slunné Kalifornii, déšť ji potkal naposledy v roce 2011. Většina atletů ale brala celou situaci sportovně a jako další test "připravenosti na všechno". Pro mnohé byl nakonec déšť příjemnější alternativou ke žhavému kalifornskému slunci. Voda padající z nebe každopádně výrazně ovlivnila podmínky, ve kterých se včera závodilo.

Jako první čekala na soutěžící kombinace běhu a plavání ve sledu 1,5 míle (2414 m) běh, 500 m plavání a opět 1,5 míle běh. Běžeckou část ovlivnilo mokré počasí asi nejméně, kromě vodou nasáklých bot déšť běh výrazněji nenarušil, horší to bylo s plaváním. Deštivé počasí znatelně rozčeřilo hladinu jezera Monona, což plavání značně ztížilo, příjemné nebyly ani přítomné vodní trávy. S celou tratí se nejrychleji vypořádal Kanaďan Brent Fitkowski, který doběhl v čase 28:45, ovšem zřejmě ho hodně vpřed tlačil fakt, že nechtěl být poražen dvěma ženami - Clair Toomey a Kristi Eramo, které mu v závěru dýchaly na záda. Vítězství mezi ženami nakonec vybojovala sportovkyně s atletickou minulostí Tia-Clair Toomey, která předvedla krásný finiš a do cíle dosprintovala těsně za Fikowskim v čase 28:46. Mužský favorit Games Matt Fraser vstupoval po první běžecké části do vody jako první, do cíle doběhl na sedmém místě.

Vůbec nejvíce déšť poznamenal cyklokrosovou dráhu, jejíž obtížnost významně zvýšil. V utažených zatáčkách klouzala tráva, klouzaly klády, které závodníci překonávali, klouzaly podrážky na pedálech, jelikož závodníci neměli SPD nášlapy, vodou ztěžkl i terén pískového pole. Mezi závodníky byly vidět různé přístupy, jak se s cyklokrosovou dráhou vypořádat. Někdo nasadil těžký převod a rval to, co to šlo, jiní zvolili lehčí převod s vyšší kadencí, což byla pro tuto situaci rozumnější volba. S horským kolem i nástrahami zmáčené trati se nejlépe vypořádala Kristine Holte, která celý kurz objela v čase 21:43, nejlepší mužský závodník Ricky Garard si zapsal čas 19:26.

Posledním čtvrtečním úkolem byl benchmark Amanda, ovšem v rozšířené verzi. Závodníci si dali řadu 13-11-9-7-5 opakování cviků muscle-up a snatch squat na čas, ženy se zátěží na čince 95 lb (43 kg), muži s váhou 135 lb (61 kg). Z žen tento úkol zvládla nejrychleji Jamie Greene, a to za 8:51, v mužském poli byl nejrychlejší s časem 8:01 Dakota Rager.

Po prvním dni je ve vedení mužského žebříčku Mathew Fraser, který si během čtvrtka zapsal 7., 2. a ještě jedno 2. místo, z žen se první den nejvíce podařil Claire Toomey, která doběhla první, na kole skončila 8. a Amandu zvládla s druhým nejlepším časem.

Kompletní výsledky a podrobné informace o vývoji závodu včetně přímého přenosu z místa dění najdete na oficiálních stránkách a na Facebooku.