Karolína Borkovcová - rozhovor po vítězství na Arnold Classic Australia 2017

Ronnie.cz > Kulturistika a fitness > Osobnosti

Arnold Classic Australia 2017: fantastický úspěch českých závodnic!
Karolína Borkovcová
- rozhovor a aktuální forma před Arnold Classic Australia 2017
Jak už jistě víte, soutěž Arnold Classic Australia, která se odehrála 17. - 19. března, pro české závodnice nemohla dopadnout lépe. Zcela ovládly kategorii physique žen, když si mezi sebou rozdělily první tři místa. Na třetím místě se umístila Alena Hatvani, druhá tentokrát skončila elegantní Lenka Ferenčuková a první místo spolu s právem zažádat si o profesionální kartu ukořistila Karolína Borkovcová.

Jak Karolína své vítězství a celou soutěž prožívala a jaké jsou její plány do budoucna, se dozvíte v dnešním rozhovoru, ze kterého je cítit nesmírná radost a dobrá nálada. Ještě jednou gratulujeme a přejeme Karolíně mnoho štěstí i úspěchů v další kariéře.

Karolíno, jak Vám bylo na pódiu bezprostředně po Vašem vítězství a jak ho vnímáte teď s odstupem několika dnů? Kam australské vítězství řadíte v kontextu Vašich dosavadních soutěžních úspěchů?

Pro mě je to rozhodně nejvýznamnější dosažený titul. Když začali vyhlašovat a ještě několikrát zopakovali, že ten, kdo vyhraje, získává profi kartu a postup mezi profesionály, málem to se mnou švihlo! (smích) Nestihla jsem ani přemýšlet, celé se to odehrálo tak rychle. Najednou jsem měla zlatou na krku a stála tam sama. Přišli s cenou za "overall" a řekli, že nyní můžu cestovat po celém světě a soutěžit s profíky. Málem jsem praskla štěstím! Nejde to popsat. Každý den děláte kardio a vaříte, chodíte na tréninky a jste v takové své bublině vlastně sama. A najednou tam stojíte, lidé Vám gratulují a máte nárok na profi kartu... Je to prostě pecka!

Jak samotná soutěž probíhala a jak jste se v jejím průběhu cítila? Jak jste vnímala konkurenci? Tušila jste, že si jdete pro vítězství?

Netušila jsem to vůbec. Bylo nás šestnáct a velmi rozdílné typy postav. Nedalo se odhadnout, jak budou rozhodčí postupovat. Celá organizace soutěže byla dobrá, kategorie měla sice trochu zpoždění a rozpumpovávaly jsme se asi desetkrát, ale šlo to. (smích) Zažila jsem i horší. V zákulisí byli připraveni kdykoli nám opravit barvu, takže to bylo taky fajn. Dokonce mi pustili i správnou hudbu na volnou sestavu, což je taky docela štěstí. (smích)

Jak jste byla spokojená se svojí formou? Bylo vše na sto procent, nebo byly i přes Vaše vítězství podle Vás ještě někde rezervy? Lišila se forma v něčem od toho, jak jste vypadala na soutěžích v minulosti?

S formou jsem byla spokojená tak napůl. Myslím, že zezadu jsou ještě rezervy, na kterých musím zamakat. Zadek, zadní strana stehen, tam to ještě chce. Naším cílem bylo, abych se zmenšila, což se podařilo. Na posledních závodech jsem měla 60 kg, zatímco teď v Austrálii 55 kg. Takže 5 kg svalů šlo pryč, ale takový byl cíl a evidentně to byl dobrý krok.

Platí pořád Vaše rozhodnutí soutěžit na IFBB Diamond Cupu na Maltě? S jakými očekáváními tam případně poletíte?

Zatím pokračuji v přípravě. Teď bude vše záležet na tom, za jak dlouho se k žádosti o profi licenci vyjádří. Podle toho, jak probíhalo vyhlašování, kde bylo jasně řečeno, že vítězka vyhrává i profi kartu, by to ale snad mělo vyjít a snad to nebude trvat dlouho. Samozřejmě jsme zažádali. Postavit se mezi ty nejlepší je můj sen a cíl. Pokud nedostaneme odpověď do Diamond Cupu, tak na něj pojedu. Nechci přijít o šanci to pojistit ještě víc.

Jaké by pak byly Vaše plány v profi divizi?

Plány? Soutěžit co nejvíce to půjde a procestovat další kus světa!

Jak se Vám v Austrálii líbilo? Navštívila jste nějaká zajímavá místa nebo se setkala se zajímavými osobnostmi?

Austrálie je krásná! Vůbec se nám nechtělo domů. Byli jsme v ZOO v Melbourne a bylo to super, akorát  těch 30 stupňů nám dávalo zabrat. Chodili jsme taky hodně v centru města, které je moc hezké a moderní. Dokážu si představit tam žít. Je to opravdu úžasná země, aspoň to tak vypadalo za těch pár dní, co jsme tam strávili.

Komu byste touto cestou chtěla poděkovat za pomoc či podporu v přípravě?

Velký dík patři hlavně Jirkovi (manžel) a taky moc děkujeme fanouškům, co nás sledují.